Ako dlho žijú spermie?

noemikatka
31. júl 2021

Ahojte maminy mám otazocku ako dlho prežijú spermie v zenskom tele včera nám praskla ochrana 🙆🏽‍♀️🤭 včera bolo 8dc a zaznamená som hlien čo myslím že je niak skoro na plodný hlien keďže ho mávam od 11dc cyklus mám pravidelny 27-28
Ide oto že aj dnes som zbadala priehliadny hlien a vnom biele asi zomna vytiekli spermie zo včera 🤦🏽‍♀️😆😆😆 zaujímalo by ma hlavne to ako dlho spermie prežijú v tele zeny nesnažíme sa dakujem

alison11
5. aug 2021

@noemikatka Závisí aj od kvality vajíčka a spermie.Môj mal len 40% životaschopných spermií už tomu 10rokov čo bol na vyšetrení a ja som amla pco.Snažili sme sa vyše 3roky kým sa nám prvý podaril nasadením vitamínov a Duphasotnu.k druhému už aj Duphasotn bol málo musela som aj Infolic piť a pred 3rokmi som prišla o ďalšie v 10tt čo sme nič nebrali. medzi synmi taktiež v 5tt 3x. Tento krát si tiež ansadíme vitamíny aby sa nám pošťastilo zdravé bábo ešte do tretice.Chalani sa nám rpesne na ovulku podarili.Momentálne sa čistím na začiatku 6tt ☹.čo sme sa nechystali počať čiže bez vitamínov zrejme by nebolo zdravé .Ak sa vám prvé ľahko podarilo je šanca že aj teraz otehotnieš.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre