Ako ukončiť nočné dojčenie?

bellugia
28. nov 2011

Ahojte. Ako ste zvládali odstavovanie bábätka od nočného dojčenia? Myslím 6-12m+ ? Moja sa budí niekedy 2x niekedy 4 za noc /má 8 mes./ a je to dosť vyčerpávajúce, tak by ma zaujímalo, keď ste prešli na metódu nedať piť a nechať plakať, ako to prebiehalo a kedy ste docielili úspech? Vďaka za postrehy. 😕

peta268
16. okt 2014

@suelab u nas pomohlo len jedno, proste nedat...prva noc bola hrozna, vzdy ked chcel mlieko, zobrala som ho na ruky, a rozpravala mu a utisovala ho...druha noc bola lepsia, tiez sa budil a plakal ale uz ovela menej, tretiu noc sa zobudil len parkrat a stvrtu noc celu prespal a odvtedy prespi celu noc...ja som koncila s nocnym dojcenim, ked mal 15 mesiacov...treba to vydrzat, je to tazke, ale vysledok sa dostavi...len ho nenechavaj v postielke plakat...zober si ho, pritul si ho, hladkaj a rozpravaj...u nas to zabralo 2x

suelab
16. okt 2014

@peta268 ďakujem ti moc. Som už bezradná. Určite to túto noc vyskúšam.

peta268
16. okt 2014

@suelab vela sil prajem

radinka2
16. okt 2014

@bellugia my mame nieco vyse roka a pred dvomi tyzdnami sa nam to podarilo.. tiez vstaval aj 10x za noc, s nami v posteli spat nechcel.. obcas bolo tak ze sme boli v noci aj 2-3hodiny hore a len na ciciku.. ja tak proste zaspat nedokazem, takze o to ti bolo horsie.. bola som uplne ko, nedalo sa tak fungovat . k tomu mame doma kopec hosp.zvierat takze ani cez den sa mi nedalo spat s malym (vtedy chodim opatrit zvery vonku).. dudel mi nechce a caj som mu nechcela ponukat, podla mna by sa to minulo ucinku a vstavala by som aj tak - dat mu caj.. takze som sa rozhodla skusit metodu "vyplakania", aj ked som ani trosku nedufala pri mojom zavislakovi a ocakavala som od toho asi tolko, ze nevydrzime ani prvu noc.. 🙂 ale reku za skusku nic nedam.. prvu noc ked sa mi zobudil na kojenie, nechala som ho tak.. plakal asi hodinu, uz uz som sa isla postavit, ze mu dam a zrazu ostalo ticho.. druhu noc plakal 2x asi po 15min.. tretiu noc mi spal 9 hodin vkuse!! :D a tak je tomu doteraz.. 🙂 predtym sa v noci zobudil na kazde suchnutie.. stacilo ze sa mm prudsie otocil na posteli.. dnes mozu aj tanky padat, nezobudi sa.. ked aj, len sa prevrati na druhy bok a spinka dalej.. max pomrnci par sekund.. naozaj len sekund.. takze u nas to zabralo 100% a trvalo to len 3 dni.. a naozak je tazky zavislak na ciciku, takze som z toho bola velmi prekvapena.. ja osobne si myslim, ze okolo roka to uz treba riesit.. ani my matky nie sme stroje a koniec koncov aj pre deticky je lepsie, ked sme cez den vyspate a usmievave.. 🙂

radinka2
16. okt 2014

@suelab pozri prispevok vyssie.. 🙂

radinka2
16. okt 2014

@suelab len k tomu dodam, ze ja som maleho nechala plakat v postielke.. proste som sa tvarila, ze tam ani nie som.. totizto keby som ho zobrala k.sebe, tak by nezaspal urcite.. trhal by mi tricko, lozil by po posteli nervozne sa prehadzoval, kopal, capal.. ale ty si svoje dieta poznas.najlepsie.. u nas najlepsie v takychto situaciach zabera nevsimat si ho.. 🙂 to iste sme mali aj s oducanim zaspavania na ciciku.. ked so. k nemy chodila kazdu chvilu a utisovala ho, bolo to este horsie.. vacsi krik, vacsi plac a ziadny spanok.. ked som ho nechala tak, sameho.sa vyplakat, za 2 dni zaspaval sam.. dnes uz pri zaspavani vobec neplace.. bud zaspi hnrd, alebo sa este chvilku sam hra s plysakmi co ma v postielke a potom zaspinka
@suelab

lubinkas
16. okt 2014

@bellugia My sme nocne dojcenie zrusili v 15 mesiacoch, ked sa mala zacala budit v priemere kazde 2 hodinky. Dovtedy spavala relativne pekne. Ja som sa na mesiac odstahovala do vedlajsej izby a manzel zostal spat s dcerkou. U nas ziadne place neboli, muz ponukol malej vodu, napila sa a spinkala dalej. Po tyzdni som sa skusila vratit, aj ked na opacnu stranu postele, no dcerka preliezla muza a dostala sa kam chcela🙂, takze som sa vratila spat do vedlajsej izby. Mala dostala moje mliecko vecer pred spanim a rano o 6:00 mi ju manzel priniesol na rannu davku🙂. Po mesiaci nebol ziaden problem a mohla som sa vratit do svojej postele k malej a muzovi.

bellugia
autor
16. okt 2014

Júúúj baby, tak ďakujem za správy... po dlhšej dobe som sa vrátila k téme, momentálne pre mňa neakutálna, ale rada čítam 🙂

lubinkas
16. okt 2014

@bellugia Prepac, ja som si vobec nevsimla ze temu "aktualizovala" dalsia maminka🙂.

dana_l
17. okt 2014

@suelab ja som chodila na "ranne smeny" urcitu dobu. odchadzala som z domu o 3rano a prisla o 6 rano naspat. moj muz sa vtedy staral o deti (rocne dvojicky). najskor plakali ale po par dnoch si zvykli a bol klud a dokonca aj lepsie spali. predtym zaspali len so mnou, ze som musela pri nich byt. ked bol s nimi muz tak som ich mohla aj same nechat a oni zaspinkali (bezo mna). takze ja by som poradila, ak bude maly plakat tak nech ide tvoj muz k nemu. ty sa nedaj odradit placom. ono to bude par dni narocne na vas vsetkych - maly aby si zvykol ze ty mu nedas mlieko a nie si pri nom, a pre vas vydrzat ten plac.
teraz pozeram ze u @lubinkas to riesili podobne. muz chodil k dietatu 🙂

stjuly
15. dec 2014

Ahojte. Maminky ktore dojcite kazdu hodku pripadne je babo celu noc na prse, nemali ste problem s tym ze papalo privelmi? Davate v noci odgrgnut? Moj 6mes. totiz taha dovtedy kym mlieko ide..po 3h riesim uz len to aby si odgrgol aj po hodine od papania a rano ho vzdy napina pripadne vracia.
Poslednu dobu sa snazim dat na prso iba kazde 2-3hodky, a zvysok casto na rukach, co je viac unavne ako babo nonstop na prse, no nadranom spava lepsie lebo nema tak plne brusko.

luba41
15. dec 2014

@stjuly nepredlžovala by som umelo intervaly medzi dojčeniami, je velká pravdepodobnosť že môže začať štrajkovať a odmietať po pár týždnoch prsník..dojči na požiadanie ako doteraz..ak v noci spíte spolu / čo je najoptimálnejšie/ nemusíš vstávať atd, tak dojči po ležiačkya a nemusíš dávať odgrgnuť..natočiť sa, ak zaspí mal by sám pustiť, prípadne jemne vytiahnuť.. hlavne nebyť nervozna, pretože dieťa to cíti a ešte viac sa dožaduje svojho hlavne v noci..ono už je starší, možno mal trochu reflux a okolo 6 mes. sa to väčšinou upravuje..tak možno tá zmena k lepšiemu..

janamt
15. dec 2014

Dojčenie nie je len o jedení, väčšina detičiek nie je v noci hladná, potrebujú maminku a tak je to správne. Ja si neviem predstaviť nechať dieťatko plakať, to je na mňa veľmi drastické. Moja dcérka (skoro 2 roky) sa posledných pár mesiacov zobudila, dala si mliečko, zostala s nami v posteli a tam som ju kŕmila. Niekedy raz, niekedy 3x. Keď som bola v pôrodnici s mladšou (6 mes.) prespala celú noc, preto si myslím, že to celé nie je o hlade. Po tandemovom dojčení sa postupne sama odstavila cez deň, zostalo nám nočné dojčenie. Pred dvomi týždňami som sa definitívne rozhodla ukončiť aj nočné dojčenie. Vstávala som dokopy plus mínus 6 krát (mladšia kojenie 3x, staršia tiež 3x, pár krát vypadnutý cumlík mladšej), bola som dosť unavená, ale hlavne to kojenie staršej už nebolo o túlení sa a hladkaní počas papania, už to bolo o tom, aby si dala mliečko a zaspala. Stávalo sa, že sa nakŕmila, hneď nato sa zobudila na papanie mladšia a keď som sa vrátila s mladšou, staršia sa prebrala, zabudla, že papala a chcela znova, ja som už mliečko nemala, začala strašne kričať a plakať. Niekedy plakala aj vtedy, keď som jej povedala, že už stačí, to vtedy, keď už ťahala dlho. Spíme všetci 4 v jednej izbe, občas tým krikom zobudila mladšiu. Dnes sme šiestu noc bez nočného dojčenia, pripravovala som sa na masaker, ale na počudovanie to ide zatiaľ hladko. Keď sa zobudila prvú noc, zobrala som ju na ruky a spolu sme si šli ľahnúť do obývačky, tam si mliečko nepýtala. Ďalšiu noc sme si tam šli ľahnúť znova, ale sama sa chcela vrátiť do spálne a mliečko si nepýtala. Nasledujúce noci som ju zobrala na ruky, šli sme zohriať do kuchyne čajík, keď dopila, sama povedala "hají" šli sme do spálne a mliečko nepýtala. Dnes prespala celú noc, ale čo je hlavné, ráno som ju našla ležať a obzerať si ručičky, čize pomaly mizne ten zvyk "hneď ako sa zobudím, musím mať mliečko". To je naša aktuálna skúsenosť. Posledná vec je, že podľa môjho názoru je 8 mesačné dieťatko na odstavenie príliš maličké a cítiť mamičku proste potrebuje, zvlášť keď vezmem do úvahy separačnú úzkosť typickú pre tento vek.

dany1dany
15. apr 2016

Pridam moju cerstvu skusenost. Moj syn ma 14mes. Posledne 2 mes.si vymyslel, ze bude vstavat kazde 2 hod, samozrejme vzdy chce nakojit. Kedze som v 3.mes.tehotenstva, bolo to pre mna vycerpavajuce a po opakovanych nocnych stavoch oedy mi pocas kojenia prislo na odpadnutie, som si povedala, ze je to signal na zmenu. A tak som nazbierala odvahu nasledujucu noc mu nedat cici. Vysvetlila som mu, ze vnoci sa ma spat a papat sa ma cez den. Predpokladam ze chapal, kedze vzdy ho ta veta rozculila, alebo rozplakala 🙂. Ked to zhrniem. Cakala som najhorsie. Dlhe hysterie, hnev, buchanie... Na moje prekvapenie sa nic take nekonalo. Dnes je 10den bez nocneho kojenia. Od 5 noci spava do rana bez prebudenia. Prve 4 sa budil raz za noc. Zacal mi tahat tricko a dozadoval sa kojenia. Plac vsak trval 3min, potom si dap do ust dudu lahol.si a zaspal. Tieto noci som si ho po prebudeni bravala o sebe a ked zaspal,tak som ho preniesla. Najhorsia noc bola 2x3 min plac. Tak vam prajem pevne odhodlanie. Nie je to take tazke ako sa zda (samozrejme oazde dieta je individualne). Drzim prsty.