Ako naučiť dvojmesačnú dcéru na cumeľ?

8. apr 2022

Prosím Vás idem si po radu. Moja dcéra je dosť náročné dieťa od začiatku. V pôrodnici a prvý týždeň doma zniesla niekedy cumel ale odvtedy ako jej v prvom tyzdni prestrihli uzdicky je nonstop na mne zavesená a ukľudní ju len prsník. Nič nedokážem urobiť keďže je stále na mne zavesená. Ja ju kojím aj dokrmujem lebo málokedy jej stačí len moje mlieko. Ale na prsníku je fakt celé dni nonstop a len si dudká bradavku ako cumel. Aj s laktacnou som to riešila. Povedala mi že to nie je normálne aby bola prisata celé dni. Chcela by som len vymeniť moju bradavku za cumel ale ona ho stále vypluva a je nervózna keď jej ho skúšam dávať. Keď je nervózna tak potrebuje cecok, keď jej niečo je chce cecok, zaspáva na cecku lebo len tak sa ukľudní. No mna ide už jebnut. Ako ju naučím na ten cumel? Už som vyskúšala asi všetky druhy: bibs, curaprox, Avent, MAM…

yanni
8. apr 2022

Nijako. Moja mladsia dcera bola rovnaka. Revala pol roka v jednom kuse. Cumel tiez vypluvala. Dudlat som sa ale nenechala. Ja som ju nosila v satke alebo nosici. A chodili sme. Stale von, prechadzali sme sa. Tak si aj pospala, kedze cez den takmer nespavala. Polozit ju do postielky alebo kocika, revyyyyyy. Po pol roku sa trosku upokojila ale urevana je doteraz a to uz ma 3 roky. Nenechaj dudlat. ked vidis, ze uz netaha, skus este, ci dotiahne a ked nie, "cecok" von. Inak sa moze stat, ze aj ked bude starsia, za kazdu hlupost bude chciet "cucat". Dvojmesacne je este malicke. Casom sa to upravi. A ked cucel nechce, tak jej ho nepchaj.

jaga18
8. apr 2022

Asi ťa veľmi nepovzbudim. Môjmu som kúpila 12! rôznych cumlikov a skúšali sme, skúšali... Žiaľ, všetky mal na háku, doteraz (má 8m) visí len na prsníku. To je jediný spôsob ukludnenia, uspavania, zobudzania...

kacena4
8. apr 2022

mne pomohlo dat drobca na bok podloziit cumlik cez pusu hlavicku plienkou

lavinis
8. apr 2022

Nijako, zmier sa s tym, ze cumel nebude

ankare
8. apr 2022

Neuc ju na cumel. Neboj, takýto stav nebude večne trvať. Držím palce!

autor
9. apr 2022

@kacena4 lenže ju veľmi naťahuje z cumlíka

elanor
9. apr 2022

nenaucis. Ked nechce tak nechce. MOzno az neskor, ked zacnu ist zubky, ked ju budu dasienka ominat, ze si sama najde dudu a bude si hryzkat.

tetapetra
9. apr 2022

Nechcel nedávala som,tiež ho nadrapovalo. Aspoň som o 2r neriešila ako ho odučit😉

sakaca
9. apr 2022

Zmier sa s tým ako to je a ber to tak ,že je aspoň nebudeš musieť oducat od cumlíky, nepokazis jej cumlom zúbky a podobne. Kúp si nosic alebo šatku a dojči v nich a popri tom budeš mat volne ruky a môžeš si spraviť napríklad kávu. Ja som tak fungovala dlho, lebo som potrebovala behať za staršou a presne mala bola na mne zavesená. Rischino mi zachranilo veľa situácii. Ďalšia vec je daj si skontrolovať aj dojčenie ak ju musíš dokrmovat. Držím palce

autor
9. apr 2022

@sakaca nosic mám aj ja rischino ale zatiaľ ju tam nemavam lebo si ju tam neviem poskladať tak aby som ju kojila 😂 a to že ma cíti jej nestačí musí mat prsník. A čo sa týka kojenia mala som tu aj laktacnu a prisatie vsetko bolo fajn akurát potvrdila mi to že mala viac menej len dudle na prázdno že ma zo mna cumel. A povedala mi že mám menej mliečka tak beriem senovku a benedikt 4x3 a stále sa mi zdá že je toho malo lebo koľkokrát sa stane že ju kojím z jedného aj z druhého a aj tak sa potom začne mrvit a je nervózna, plače a kope nohami. Tak jej dorobím UM

juliana145
9. apr 2022

ahoj, my tiež máme malú a naťahovalo ju z cumla, a naučila sa cmúľať si prsty.

kacena4
9. apr 2022

nie napevno prilozit dieta ak odtiahne hlavku cumlik nema v puste ak prikloni pritisne k plienke cumlik odusu dudka, nam to tak fungovalo

emalka
9. apr 2022

To mrvenie a plac moze byt aj z refluxu alebo sa mozno nahltala vela vzduchu, alebo sa jej pocas pitia pohli creva a na to reaguje. Vobec to nemusi znamenat ze mas malo mlieka

siera_springs
9. apr 2022

Bud rada, neskor nebudes mat problemy s tym ako ju od cumla odnaucit. Moja dcera inac bola uplne rovnaka, prvy pol rok len revala a chcela byt len na prsniku. Proste musis vydrzat a lubit ju❤️

sofia1979
10. apr 2022

Moja malá cumel od narodenia asi preto, že sa nechcela prisat no napokon sme zvládli aj kojenie a cumel som jej dávala len na spanie v 6mm odstavila bez problémov. Ak ale nechce a dávi ju z toho nedávaj no čo sa týka cecku ee vymenila ho za cumel skus ju fakt nosiť časom sa to upraví no bud neoblomna.Este je síce malinká no ja som toho názoru co sa za mladi naučíš a fakt to tak je. Fakt ju nos bude ta cítiť ukludni sa

talianocka11
23. apr 2022

@juliana145 Moja prva si tiez cumlala palec, ale tak, az jej z neho schadza koza. Teraz ma skoro 3 roky a netusim ako ju od toho odnaucit. Pri druhej som urcite chcela cumel. Podla mna sa lahsie oduci od cumla ako od palca. No ma 3 mesiace, cumel nechce a tiez si zacacala cmulat palec 🤦‍♀️
Drzim palce, nech vam odicanie ide lepsie ako nam.