20 mesačná dcérka nechce sama jesť príborom. Poradíte?

monula1
17. sep 2014

Dcerka ma 20 mesiacov a nechce sama papat lyzickou,necha sa krmit.obcas povie ze sama da si 2 krat do ust a koniec.kupila som jej aj decky pribor zo zabickou a nepomaha.poradte ako dalej.dakujem

emilii
18. sep 2014

učím v mš 3 ročné deti a garantujem vám, že 90% detí mi v triede nevie ani lyžicu držať v ruke, nie to s ňou ešte aj jesť 🙂)) tak si vôbec nerobte starosti, maličká má kopu času sa to naučiť 🙂) i ke´d česť výnimkám .. moja malá bude mať o mesiac 2 roky a papká sama cca pol roka, neučila som ju to, pochytila a odkukala si to v jasličkách od starších detí 🙂

babulka82
18. sep 2014

ja som davala synčekovi neskoro lyžičku a naučil s rychlo jest sam,pri nastupe do školky jedol super,nikdy sa neušpinil a v školke najmenšim detičkam pomahaju niektore aj krmia pani učitelky. Teraz mam 16 mesačneho a nenechavam ho jest sameho ani nahodou ,nech si o mne mysli kto chce čo chce. Vidim že si do huby ešte netrafi tak načo zababrat celu kuchynu,všetko sa nauči včas 😉

22beba
18. sep 2014

pre boha to je tragédia 🙂 moj ma dva roky a 4 mesiace a lyžicou vie akurát tak kvasiť .... a nehovorím o tom že keď mu dám príbor su všade po stole zárezy a dierky , všade okrem jedla .... 😀

cannella
28. sep 2014

Niektoré ženy si vyrobia problém, ak už žiadny nemajú, alebo majú pocit, že na MK už treba silou mocou niečo napísať. 🙄

olivka26
30. sep 2014

mne svokra tvrdi,ze dcerka (mala pred tyzdnom 1rocik )uz ma vediet papat lyzickou,aspon jogutiky,puding ci kasicky,no neviem co by teda povedala vam ze 20 mesacne dieta to nevie... 😅
moj nazor je ten ze sa nuci same ked pride cas,ako vsetko ved deti niesu stroje ze presne v ten den,v ten mesiac musia dokazat to a to,nech sa vyvyjaju svojim tempom,naco to nasilu chciet od nasich deti..niesu predsa stroje

evittam
30. sep 2014

Veď má času a času. Toto riešiť je úplne zbytočné. Ja neviem ale za chvíľu už niekto bude chcieť od tých detí aby rovno pri narodení už vedeli všetko...... 😀 Keď bude chcieť tak sa to naučí. A okr. iného ich to učia v škôlke ale až od 4 rokov sa mi vidí. Najskôr jedia len lyžicou...... 😉

gromkaver
30. sep 2014

ale toto neeeeeee 🙂 ...............ved este nema ani dva roky, bozinku, nehladajte problem tam. kde nie je.. nevie teraz, nauci sa postupne a urcite v skolke, ked uvidi jest ostatne deti.... to ako by ste riesili, že jedno moje dieta nenosi plienky od 1,5r a druhe sa este v 5r. pocikava... toto nie je ziadna vada, chce to iba cas...

jana_eyre
30. sep 2014

moj syn ma 30mesiacov a malokedy je sam.. niekedy mam pocit, ze sa od deti ocakava, ze sa uz narodia vzdelane a distingvovane :D

zuzankamalikova
30. sep 2014

No moja bude mať 3roky a tiež nepapa príborom...bože čo už chcete od 20mesačného dieťaťa..dajte mu čas,všetko sa naučí...aj jesť príborom.... 😀 😀 😀

danieli
6. okt 2014

moj syn ma 3 roky a konecne papa sam lyzicou, dovtedy tazky nezaujem, ale v skolke si hold nenavyberas a tak ukazal, ze vie, lebo prazdne brusko je prazdne brusko a v 20 mesiacoch, mi akurat s lyzicou zamaval a bolo vymalovane 🙂