Dávajú deťom v jasliach Dithiaden?

bveronikab
26. apr 2012

Máte skúsenoť.....

katka1981
26. apr 2012

@fuska, zlaty mak, necudu ze zeny stihali domacnost, zahradu, hydinu, manzela a kopec deti. Mozem si ja pripadat neschopna a to som len zabudla mak povarit 😀 A takto 2 hodiny uspavam malu.... 🙂 Mozno ze sa k maku ludia znovu vratia 🙂

liv1
26. apr 2012

@bveronikab to neries... na tvojom mieste ak sa bojis, by som si nasla opatrovatelku ale s dobrymi referenciami od rodiny, znamych. Ja mam opatrovatelku tiez na par hodin, ale je u nas doma a ja som tu s nimi 😉 len vedla v izbe vacsinou...

bveronikab
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
26. apr 2012

@liv1 - ja osobne poznam zo svojho okolia - velmi vela kamaratiek - vlastne väcsina ma deti u opatrovateliek (a to robim priemer mojho zazemia anglicko/nemecko/slovensko) a o ziadnom hrozivom pripade tyranych deti opatrovatelkou som sa nedozvedela. Aj ja sama mam len pozitivne skusenosti... Aj keby jedna cierna ovca v spravach prevazi tisic dobrych opatrovateliek? Budeme vsetci vidiet uz len zle? To je zly pristup.

pepsyna
26. apr 2012

@bveronikab praxovala som v jasliach a tam sa nic take nerobilo..to nie je nijaky ustav, kde musia deti oblbovat-deti su tam rady, maju vytvoreny rezim a spinkat chodia dobrovolne, lebo ich na to ucitelky ucia..nove deti su samozrejme nesvoje, placu a tak, ale v ziadnom pripade sa to neriesi podavanim liekov...po tyzdni sa aklimatizuju a je hotovo...taketo praktiky sa mozno pouzivali kedysi, dnes isto nie...

stardust
26. apr 2012

pokial viem, lieky moze podavat v skolkach len zdravotnicky personal, co vychovavatelky nie su, takze ten dithiaden alebo paracetamol dieta dostat nemoze. Nemyslim si, ze by bola tato otazka nejaka blba, ze by si zasluzila hlupe komentare.

koniarova
26. apr 2012

@bveronikab Moja posledná reakcia na teba. S takýmto názorom si dieťa do škôlky, jaslí, či školy asi v živote neumiestniš. 😀 😀 😀 😀 😀

kilian
26. apr 2012

To ma byt teraz sranda????to su zname pripady,ze niekde davaju detom dithiaden???vsak to je trestne.

bveronikab
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bveronikab
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bveronikab
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bveronikab
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
26. apr 2012

@bveronikab - pozri toto je trestne dat dietatu liek bez vedomia rodica. Ak toto pises verejne, ze tvoja babka vravela, ze to v skolke robia - tipujem konkretnej - inak by si sa tak "nepodesila". Klud a nohy v teple, na slovensku su stovky skolok a taketo praktiky nie su zname z ani jednej - samozrejme!

Ak sa budes bat dopredu, co vsetko sa malemu moze v skolke stat, tak ho tam ani nemusis davat. Lebo dieta uz tam pojde zo zlym pocitom, ze mama sa tej "hroznej skolky" tak ci tak boji, bude tam negativna energia, on bude plakavat... fakt super prvy krok k teme ideme do skolky.

liv1
26. apr 2012

@anjelicek26 nie vidiet len zle, ale byt ostrazity 😉 . Napr. ja. Nasla som si na nete upratovacku s fotkou s jej dcerou, vybornym popisom clovek mal radost jej zavolat a dat jej robotu. Ze vraj strazi aj deti. Prisla k nam a ukradla mi obrucku. Tak si myslim ze je to aj s opatrovatelkou. Uz nikdy si domov nezavolam neovereneho cloveka, a aj to niekedy sklame, ale tak... Zas netreba vidiet vsetko cierne. Treba byt ale ostrazity

lienka01
26. apr 2012

To čo je?som učitelka v mš, detom by som nedala ani kvapky do nosa nie ešte tabletky..určite im nedávajú nič..absurdné úúúúplne...

mirka907
26. apr 2012

@liv1 jasne ale netreba hned verit vsetkomu co jedna napisala, ze dalsia videla ...a nepripustit ziadnu reakciu, ktora toto OVERENE tvrdenie vyvracia

bv_alexandra
26. apr 2012

v jasliach si nemyslim že by to davali. v nemocnici viem ze ano hlavne detom ktore su tam bez matky, moja dcéra ked mala 5r to dostavala dozvedala som sa na správani som to nespozorovala, a teraz ked bol malý v nemocke nemali pre mna miesto tak prvu noc som musela domov, a v noci ma k nemu volali ze si s nim nevedeia rady a otvorene mi sestrička povedala že keby nebol hospitalizovaný pre podozrenie na otras mozgu dali by mu lieky na spanie ale nemohli kedže sa jednalo o úraz hlavy

anjelicek26
26. apr 2012

@liv1 - ostrazity ano - paranoidny nie. Najprv treba dat sancu, urobit si vlastny nazor, potom robit zavery. A ist prvy den do skolky s tym, ze urcite mi tam dieta - zdroguju - lebo babka povedala, ze sa to robi - je dost aj na kona, nemyslis?

anjelicek26
26. apr 2012

@bv_alexandra - tak ano ale v nemocnici reaguju na stav pacienta + vedia co robia (!), v skolke ak je problem dvihaju telefon a volaju rodicom. U nas nesmu dat ani sprej do nosa dietatu, nic, co by len zavanalo nejakymi liekmi.

lienka01
26. apr 2012

Baby!!To je úúúúplne vylúčenéé..ako by mohly??dithiaden malým detom?v jasliach?Alebo hocikde inde?učitelka nemôže podať dieťaťu ani sirup proti kašlu nie ešte oblbovák..rozmýšlajte!!

liv1
26. apr 2012

A ked uz ide o to, vedeli ste ze v domoch dochodcov, aj tych na urovni, casto starym ludom podavaju vselico aby od nich mali vacsi klud? Je to velmi kruto napisane, ale je to tak. A nie je to od JPP jedna pani povedala. 😒

@bveronikab uz som ťa dosť poobraňovala, ale ty sa ubraniš aj sama 😉 . Byť na tvojom mieste sa tak nebojim, dobre si jasle prever, aj od inych mamiciek, skutocne si aj ja myslim ze by si to v dnesnej dobe nedovolili. Ale hovorim ak mas stale taky velky strach je lepsie nájsť ine riesenie 😉 . V tom má
@anjelicek26 pravdu, je dobré byť ostražitý a dať šancu neísť tam hneď s negatívnym postojom. 😉

macamac
26. apr 2012

prosím vás, čo sa tu navážate zas do zakladateľky? a posmievate sa jej?
keď vás to irituje, preskoč a nerieš.
čo je pre jedného ostražitosť, pre druhého je už paranoja
tak trochu empatie voči iným nezaškodí
je mladá-ešte naberá skúsenosti. určite lepšie, ako keby dieťa šupla ktoviekam, bolo by jej to jedno a chodila s vrstovníkmi po baroch.takto ja osobne cítim aspoň záujem. ja v jej veku som ešte študovala a nevedela, čo sú deti-tak sa nečudujem.a chápem.

a inak na margo nemocníc- tam vedia, čo robia....????? naozaj?
a nedávno medializovaný prípad ošetrovateľa, čo spasil zo sveta na oddelení JIS niekoľko ľudí, aby "netrpeli" ??? sa čudujete potom, že dnes je človek podozrievavý ??a deti tých ľudí chodili kľudne do práce- veď rodičia sú v dobrých rukách- v nemocnici, nie?? 😝

jasné, že "jeden" prípad nezatieni xy dobrej práce lekárov. ale taktiež si treba uvedomiť, že v dnešnej dobe sa len špica ľadovca informácií dostane na verejnosť / aj negatívnych/.

takže
@bveronikab
ja ti rozumiem 😉
nemaj obavy, osobne si myslím,že je to tiež veľmi nepravdepodobné 😉

pepsyna
26. apr 2012

@liv1 v domovoch dochodcov ale pracuju zdravotnici,( ktori podavaju lieky na zaklade toho, co im lekar predpise) narozdiel od predskolskych zariadeni, kde zdravotnik nepracuje a pedagog nema absolutne kompetencie na podavanie akehokolvek lieku..

bveronikab
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bveronikab
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
26. apr 2012

@bveronikab - tak sa spytaj babky priamo, odkial to nabrala. Mozno ti povie - mali sme raz neprisposobive, hyperaktivne alebo alergicke dieta (vsetky tri moznosti mozu byt ze ano), ktoreho lekar nam predpisal dithiaden - a to aj pocas dna na ukludnenie jeho reakcii dostaval od uciteliek v skolke, ked sa nieco zomlelo. A toto moze byt historka x rokov stara, lebo dnes to ucitelky v skole robit nesmu. Prosim prijdi tomu na koren, mozno je to historka fakt z piatej ruky a pozmenena, ved to poznas, kazdy nieco prida a nieco zabudne, mozno - ak tam vobec nieco bolo - to ma uplne normalne vysvetlenie.

bveronikab
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stardust
26. apr 2012

@bveronikab uz si sa aj bola pozriet do tych jasiel a rozpravala si sa s ludmi tam pracujucimi?

bveronikab
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bveronikab
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz