Detská masturbácia u dievčat. Máte skúsenosti?

elabela
11. apr 2010

čau mamičky moja 5 ročná dcéra prišla na to že tá jej cikaňa (my to voláme kačenka) nie je len na cikanie ale aj na príjemné veci, nie je to už také časté ale sem tam sa jej to pritrafí tak ak máte niektorá s niečim podobným skúsenosť tak budem rada ak sa so mno o to podelíte. ďakujem

michalina
2. jan 2012

Ja mám síce chlapca, ale so šulinkom sa hráva úplne bežne, len mu poviem, že nech sa s ním nehrá a vybere ruky. Na začiatku sa stávalo, že sa usmieval a len mi povedal, ale ho mám velkého 😀 Ja len som mu povedala "dobre, vyber ruky"

mamminnkaa
5. jan 2012

povedala mi ze ju to stekli tak ja neviem

maria200981
9. jan 2012

ja ucim v materskej skolke a kazdy rok sa to vyskytuje..kazdy rok mam v triede aspon jedno dieta ktore masturbuje,,,ci uz chlapec alebo dievca...je to normalne...deti spoznavaju svoje telo....a neberu to nieco ako sexualna zalezitost...prosto niektore deti si zacnu sprtat v nose a robia to casto ebo im je to prijemne ,,,ine si hraju pred spanim s vlasmi lebo ich to ukludnuje..a ine sa hraju s pohlavnyimi organmi ale nie za ucelom nejakeho "orgazmu" alebo co...ale preto lebo je to prijemneee..... ucitelka by nemala kricat, nemala by nejako karhat a ani rodic..v buducnosti by si mohlo mysliet ze je to nieco zle a mohlo by mat neskor problem v sexualnej oblasti...mojou ulohou je dieta upozornit ze teraz sa spinka ze si ma kludne lahnut a rucky nechat tak..alebo si ku nej sadnut a chytit ju zaruku proste ...aby som ju odputala od tejto cinnosti...ale nikdy nie trestat a karhat

macocha
9. jan 2012

@maria200981 @orlovka no dobre, ale ako rozlíšite, či je to ešte v norme a kedy už je to zlozvyk, ktorý treba riešiť? 😅 Je jednoduché povedať, čo sa nemá robiť (netrestať a nekarhať), ale čo treba robiť?

maria200981
10. jan 2012

@macocha
no v skolke si stale vsimnem ze to deti robili ked trebalo ist spat...cize sa s tym v podstate zabavali, alebo ukludnovali, alebo sa nudili na posteli lebo nemohli zaspat tak sa "hrali"....prosto to nebol hlavny ucel, ..brali to ako vyvedenie pozornosti na to aby nespali.....nikdy som nevidela dieta ktore pocas dna ked sa deti hraju ide na wc aby masturbovalo...cize myslim si ze je v norme ak to spozorujeme u nich v istom case raz za den..napriklad ked idu spat...treba ich uporornit taktne ...nevrt sa.... rucky daj hore, nepoatri sa to...ideme spinkat...
nie v norme by to asi bolo, ak by sa to stavalo castejsie za den, ak by to dieta robilo v ramci dna -..aspon je to moj nazor...vtedy by som sa informovala u nejakeho odbornika...

dori2
10. jan 2012

@maria200981 uplne suhlasim s tvojim nazorom. ja pracujem ako psychologicka a v tomto veku je to ozaj bezna zalezitost, ktora casom odznie. Riesit ju treba ozaj taktne, ako pises, pretoze detvaky su velmi citlive, keby to nejako velmi riesime, rozoberame a pod, mohli by sme im len viac ublizit. v ziadnom pripade deti nezhadzovat!!!! alebo nejako ironizovat alebo pod. Ak toto spravanie nie je velmi excesívne, netreba ho vobec riesit u odbornikov, ani s dietatom. staci to taktne upozornenie. v priebehu casu toto spravanie bud odzneje, alebo sa dieta nauci ovladat ho a "skryvat".... 🙂

macocha
10. jan 2012

@dori2 🙂

dori2
10. jan 2012

kolko ma tvoja mala rokov? ako dlho to pozorujes? nevadi jej ked ju "pristihnes"?

kristina535535
28. jan 2012

Dobrý večer.. Moja 11 r. dcérka raz masturbovala v izbe... ked som vošla do izby , tak som sa jej normálne milo spýtala že čo robí a ona na to že masturbuje .. troška som bola zaskočena .. ale som sa jej sýtala skade vie čo je masturbacia . tak povedala že raz našla niejake videa eroticke a tam bolo maturbacia ze to vraj stlačila, chcela vediet co je to... pozerala na nich a ona to chcela vraj vyskušat a ze jej to robilo velmi dobre ... tak teraz to robi pomaly kazdy den.. Prosím vás je to dobre ??? 😒 dakujem 🙂 prosím vás keby sa dalo čim skor odpoved .. 🙂

sympa1
28. jan 2012

@kristina535535 🙄 vtipné

kristina535535
29. jan 2012

😒

okana1985
29. jan 2012

@kristina535535 podla mna je to upne normalne neboj sa ja mam sice este len babatko ale urcite to caka aj mna a kazda psychologicka ti povie ze je to normalny vývoj ked to bude vidiet sa sprav ze to nevidis a basta fidli a povedz jej ze eroticke videa do jej ruk nepatria ze je to zle nech si radsej pozrie rozpravky 🙂

viktoria0303
30. jan 2012

moja dcerka mala 2roky v novembri a tiez som ju pristihla ako sa hra zo svojou pindou,a pytala som sa mojej mamky a povedala mi ze je to normalna vec ze deti to robia

kristina535535
1. feb 2012

@okana1985 🙂 už som jej to vysvetlila a povedala že dobre .. a už to nerobí 🙂 Dakujem velmi pekne 🙂

tanja61
1. feb 2012

moj syn ma 4roky a uz to robi rok..... 😀 nekarham ho a ani nekricim ked ho vidim ze to robim stale ho zavolam a dam mu nejaku ulohu....v jeho pripade je to nuda a aj som mu vysvetlila ze pred inymi ludmi nesmie take veci robit 😉 nekarhat a nekricat...aj mne to niekedy lezie na nervy ale je to uplne prirodzene deti prichadzaju na to co im je prijemne 😉

34343434boris
22. máj 2012

No síce som chlap ale mám ja so svojou 5 roč. dcérou rovnaký problém: Prišiel som raz do škôlky pre moju dcéru a učiteľka si ma zastavila a povedala mi že moja dcéra a jej kamarát sa hrali na doktorov a nie také veci napr.: musíte ísť na operáiu nohy. ale používali tam pipíka a jej vagínu. A môj 7 roč. syn išiel spať a ako som ho išiel odprevadiť tak som ho prichitil ža ako si to robí. Samozejme o tom nevedel že som ho prichitil. 😝

nana776
22. máj 2012

no pre boha... :-O

poisonblu
22. máj 2012

ja mam 3,5 rocnu neterku, a nedavno sme boli u svokry, sedeli sme na gauci a ona mala v ruke taky plastovy obuvak...a nejak sa s nim hrala a suchala si ho o prirodzenie..a tak sa na mna pozrela a vravi mi, ze ju to prijemne stekli...sme sa vsetci zacali rehotat...zlata bola 😀

vejula
22. máj 2012

@kristina535535 No treba davať pozor na to čo deti pozeraju na internete.. Mohla kliknuť aj na horšie veci ... Tato pretechnizovana doba prinaša vela nastrah, takže treba byť v strehu

natalka222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
4. júl 2012

@natalka222 prestuduj si biologiu pre 5. rocnik 😠

afrika
4. júl 2012

@natalka222 ježiš prepáč, ale si blbá keď si robíš z toho srandu

solinkarka
4. júl 2012

@natalka222 sorry ale hlupejsiu otazku som nepocula 😀 😀 😀

natalka222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zeleny_cajik
6. júl 2012

Dalsia tema pre pedofilov...baby davajte trochu pozor, co tu verejne riesite. Tolko podozrivych uzivatelov, nedavno registrovani a jeden, max. 2 prispevky a to v takychto chulostivych temach...

lili_mia
6. júl 2012

@natalka222 vymyslený nik, kradnutá fotka

vallentina
7. feb 2013

Mile zienky, kedze sa venujem neurologii a studiu mozgu, len pridavam informaciu, ze su najnovsie vedecke studie, ktore nie su vobec este rozsirene (a asi ani tak skoro nebudu), ze nadmerna stimulacia pohlavnych organov (teda masturbacia) sposobuje obrovske neuro-chemicke poruchy v mozgu, co nema nic spolocne so spajanim masturbacie s vinou, alebo ze je to nemoralne. Tu vychadzaju na javo ine veci - mozgove a neurologicke sposobujuce masivne kognitivne zmeny, ktore sa daju vidiet hlavne na dnesnych mladych chalanoch. Uz to ma aj nazov post orgazmicky chorobny syndrom. Vedci uz maju vela studii na muzoch roznych vekov (aj mladych chalanoch), v roznych stupnoch. Mnohi chalani a muzi vedia, ze sa nieco deje (lebo to ma velmi silne priznaky), ale sa boja/hanbia o tom hovorit. Ak viete po anglicky, pripajam clanok, ak nie, kto ma zaujem, rada nieco prelozim 🙂 Mimochodom, to, co robia deti, nie je skodlive, lebo oni este nerozoznavaju sexualitu ako taku a je to prirodzene objavovanie. Len im to netreba spajat s tym, ze je to zle. Avsak, ak pride puberta a mladi zacnu masturbovat, to uz je ina vec...pekny dnicek prajem 🙂

http://www.psychologytoday.com/blog/cupids-pois...

lubikan
7. feb 2013

moja mala 4,5 rocna sa tam niekedy chyti,ale nemam pocit,ze aby si urobila dobre,proste ked lezi,tak ako si upravuje vlasky,hra sa s ockami-natahuje mihalnice 😀 ..niekedy jej ruky zatulaju tam dole....a vtedy jej poviem,ze fuuj,to sa nerobi,budu ti smrdet ruky,tam dole sa cika,kaka...ona sa zamraci,ze asi mam pravdu a ruky vytiahne...ale este nikdy som ju nenacapala,ze by proste "to" robila za ucelom urobit si dobre...uuf,tazka tema toto 😒 😅

lubikan
7. feb 2013

@vallentina ako sa to prejavuje na tych mladch chalanoch??

dadika1114
15. apr 2013

ja mam 2 rocneho syna a uz ten si to robi....najskor som nevedela co robi az potom ...sedeli sme na gauci a on zrazu mama pipik a lahol si na zem a tam sa tocil na plienke zo strany na stranu vystieral nohy ze bol zatazeny len na plienke a normalne aj fucal ...kks to uz taky maly crvco vie co je dobre??? nieje to skoro??mam ho nechat ako pisete?