Bolesť zuba s vložkou

barbora335
5. dec 2020

Pred dvoma týždňami ma začal veľmi bolieť zub. Avšak kaz som nemala, teda aspoň som si to zo začiatku myslela. Bolesť bola veľmi silná, tak som navštívila zubára a ten mi zub rozvrtal a nechal otvorený 3 dní s tým, že tam mám hnis a musím si ho vyplachovať vodou. Po troch dňoch som prišla znova a zatvoril mi ho nejakou vložkou. Vložku mám v zube už tretí deň a mám pocit, akoby mi šla prasknúť hlava. Zub ma veľmi bolí a bolesť vystreľuje do ucha. Cez noc nespávam, lieky mi nezaberajú. Čo mám robiť? Prosím poraďte mi 😐

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lypka
5. dec 2020

No veru zasa k zubárovi, vložku vyberie, zub prečistí a znovu nechá otvorený pravdepodobne.

ninusa221
5. dec 2020

Priateľa tiez boli zub a stale mu tam dava len vložku už rok nechapem proste ja som to nikdy nemala...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninusa221
5. dec 2020

@viestta mne sa zvyknú v zadu kazit tie zuby múdrosti tak to mi rovno trhá

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbora335
autor
6. dec 2020

@viestta ďakujem za radu😃

barbora335
autor
6. dec 2020

Pohotovosť je vraj u nás nič moc, tak snáď vydržím do pondelka😌 bolesť je už na celej ľavej strane hlavy, horné aj dolné zuby... Ach jaj😐

tetianka1
2. júl 2023

@barbora335 v žiadnom prípade zub sa nesmie byt otvorený. Dostávajú sa tak kopec infekcie z úst do koreňa a prognóza na životnosť takého zuba sa znižuje. Musi ti doktor pod mikroskopom kvalitne ošetriť korenovy kanál. Nie každý to vie robiť a preto sú stále maš bolesti. Skús sa obrátiť na digital dental clinic, tam pracuje môj doktor a všetko robí pod mikroskopom. Určite bude vedieť ti zachrániť zub.

tetianka1
2. júl 2023

@lypka nemôže byt zub otvorený. Tak to robili dávno a je to úplne zle. Musí sa urobiť kvalitne ošetrenie koreňa a vybavené.