Čo na herpes?

jajka0211
8. nov 2011

Poradte co pomaha na herpes na ustach ;( Ako sa ho co najrychlejsie zbavit? Su nejake domace recepty alebo co z lekarne Vam pomohlo? Dakujem

pojelo
5. okt 2017

@danielitka26 to poteší teda nezávidím

bazoskaa
5. okt 2017

tee tree olej, aloe vera gel...alebo pedi krem od justu a zvýšiť dávku vitamínu b + posilniť imunitu....

zuzanka.zuzu
5. okt 2017

herpesin! výrazne sa mi zredukoval výskyt herpesov. ak sa aj objaví, tak priebeh je miernejší a ustúpi mi do max 2 dní - kedysi aj 7 dní, svrbelo, tieklo, z jednej strany úst sa presunul na druhú, rôzne farby sa striedali čo v puberte mi bolo trápne... teraz nič. a obyčajne na druhý deň už ani nevidno, max nejaká vypuklinka že sa niečo pod kožou deje, ale nesvrbí.

tie tee tree blbosti a vitamíny by som nazvala ako "doplnková" liečba. mne osobne neublížili, ale nijako nepomohli... herpes zmizol po čase aj sám aj bez týchto blbostí. ale s herpesinom ako keby som ho počas noci vygumovala 😀

pojelo
6. okt 2017

No mne herpesin nepomáhal vôbec zdalo sa mi že sa ešte zhorsoval stav

sisaklenkova
6. nov 2017

@nicci254 ja som kúpila dnes svojej 6-ročnej dcére čajovníkový olej na herpes a vnútri je napísané, do 10rokov nepoužívať 😲

bazoskaa
6. nov 2017

@sisaklenkova no nieje tee tree olej ako tee tree olej... Skús pozrieť od Just tee tree s manukou a rosalinou ten môžu aj deti.. Dokonca sa užíva aj vnutorne ako prírodné ATB

sisaklenkova
12. nov 2017

Imunoalergologicka nám predpísala Herpesin..ale tablety..15dni ich má užívať..po dobrati nasadiť Amp Care, užívať 2x1 denne mesiac, ďalej ďalšie 2 mesiace 1x1 denne..máte niektorá skúsenosť s Amp Care? Je to balenie 30 tabliet, takže 40€ tento prvý mesiac.. dúfam, že to pomôže..

nuska
13. júl 2018

My sme teraz boli na dovolenke a cestou domov v aute som cítila, že sa mi robí herpes na pere. Mala som pri sebe sprej prvej pomoci s aloe, ktorý nosím pre deti ak by sa poranili stále so sebou. Tak som si to nastriekala a hneď som cítila, že to pomáha. Na noc som si dala zubnú pastu s aloe tiež, ktorú som vyhrabala v kufri a na druhý deň bolo po herpese, zastavil sa na jednej bodke 🙂 Takže za mňa odporúčam.

rebca123
7. aug 2018

ahojte, takže ja bojujem s Herpesom od mojim 3 rokov, bol to pre mňa veľmi ťažký boj, teda stále je. Môžem vám tu napišať nejake rady a typi a celkovo môj boj. Tak herpes som zdedila po mojej starkej, ona to mala neskutočne kriticke ale prešlo jej to vekom úplne takže sa nevzdavam. Veľmi som vždy zvidela ľuďom ktori skusenosť s herpesom. Tak najprv som sa to snažila nejako pretrpieť a keď som to mala už tak vážne tak som navštivila najprv detsku a ta ma poslala ku koznej, moja liečka bola o tabletka na pol roka, počas toho pol roka sa mi herpes ani neobjavil. Na par rokov mi to prestalo no potom to prislo späť a mala som ho už aj na líci a aj na nose 😭 mama mi kupila mastičku v lekarnj s nazvom cannadent cena je do 3€ . ked som prisla na strednu školu herpes mi nevyskocil az pokial som nezazacal uzivat antikoncepciu a vzdy pred menstruaciou sa mi vyhodi az do teraz. Tak urcite odporucam jest vitamin B, davat na to ľad a cesnak, nejest cokoladu ani nezdrave fast foody. Najlepsie pit vela hlavne čaj a ja si davam si rozpustny vitamin C do vody. vždy som to mala max 10 dni. Nevzdavajte sa s bojom s herpesmi .

kingstonka
7. aug 2018

Nezvyknem mat herpesy casto, vacsinou ich spusta stres. Naposledy som tiez pouzila regeneracne serum Cannadent, zacala som davat hned prvy den ako som citila,ze sa herpes robi a musim povedat, ze pomohlo. Herpes nebol velmi velky, pekne sa to hojilo, do tyzdna ani stopy.