Euthyrox na štítnu žľazu a priberanie

adulienka11111
6. mar 2023

Zdravim. ma niekto skusenosti s uzivanim euthyrox 25 microgramov na stitnu zlazu? Odkedy ich beriem ( cca 3 mesiace) priberam na vahe aj ked sa stravujem aj cvicim ako dovtedy. Da sa to priberanie nejako zastavit? Resp da sa liecit aj inak ako tymi liekmi? Beriem tu najmensiu davku. Dakujem

e1i
6. mar 2023

@adulienka11111 ja beriem 150, a tiez mam pocit ze priberam z neho. Lebo neprezieram sa aj cvicim a vaha len hore ide. Vypracovala som sa tiez zo zaciatocnej 2t davky

zuzana1404
6. mar 2023

🔑 len sa pripnem do témy, lebo ma to zaujíma

mariamisko
6. mar 2023

@adulienka11111 ja uzivam euthyrox 25 uz od strednej skoly s obcasnymi prestavkami a vaha mi stoji rovnako uz dlhe roky mam 36r...

stellarstar
6. mar 2023

@adulienka11111 ja užívam euthyrox 25 ondbeň a 50 obdeň ale váha nikdy nešla hore za tie roky

maciatkolulu
6. mar 2023

Euthyrox nemá nič s priberanie, naopak, vyššie dávky spôsobuju zvýšenie činnosti, takže hyper a euthyrox sa dava pri zníženej funkcií pri hypo.... Takže baby z euthyrox nepriberate😉. Ja som brala 150 rok, dokola a dokola tsh skoro 0.01,tak sa nedalo nič robiť kadejaké to kombinujú a schudla som 23 kg😉ale celkovo z porúch štítnej žľazy sa naozaj veľmi nepriberate, tobôž z euthyrox. Treba ho brať, tak ako určil Dr.

lubomir_j
6. mar 2023

@adulienka11111 ja mam zas 100vku kazdy den. Priberanie na vahe by mala sposobovat samotna nedostatocna cinnost stitnej zlazy. Lieky by to praveze mali dat postupne na poriadok. Cize mne doktorka povedala ze pokial som nastavena spravne na liekoch tak by som priberat nemala....

adulienka11111
autor
7. mar 2023

@mariamisko ja som zacala brat 25 ku pred tromi mesiacmi. Po mesiaci som bola na kontrolny odber a vraj sa mi hormony ustalili, takze mi staci brat dalej tu 25-ku. Pravda je, ze uz pred zacatim liecby somnabrala asi 3 kg, no odkedy uzivam lieky su to dalsie 4 kg. Je mozne ze ta davka je predsa len mala, preto priberam? Mam hypo...

mariamisko
7. mar 2023

@adulienka11111 ja mam v okoli vela znamych co uzivaju tento liek dokonca az 150 mg a vobec sa nestazuju na zmenu vahy...moze to byt obdobie ze vam proste chuti ale moze aj liek na vas organizmus vplyvat inac najskor vasa endokri. vam odpovie lepsie....mne sa stalo ked mi zvysili davku z 25mg na 75 mg mi velmi busilo srdce...isla som za endokrinologom vyjadril sa ze z lieku to urcite nie je navstivila som kardiologicku a ta mi povedala ze ano vyssie davky mozu sposobit busenie srdca....takze tak znizila som si davky sama na 25mg a aj vysledky krvi boli ok aj moje srdce sa skludnilo...

adulienka11111
autor
7. mar 2023

@mariamisko ja uzivam pociatocnu davku 25 microgramov. Jem tak ako predrtm, cvicim tak ako predtym. Neprejedam sa, zijem zdravo... Takze neviem kde je pricin

maciatkolulu
7. mar 2023

@mariamisko z vyššej dávky ti srdce busit mohlo, aj mne pri 150 začalo. Tiež kadejaké znižujú a hľadajú naj dávku. Ale priberať s až vyššej zaručene nepribera
@adulienka11111 naopak, po pôrode mi endo povedal, ponechvam vám vyššiu dávku, nech sa vám. Ľahšie chudne.... Môžeš mať naopak slabú dávku, môže ti slabšie pracovať štítna, cloveknstarne, všetko sa mení. Ale pokiaľ máš naordinovany euthyrox, tak treba brať, ráno, nalačno s minimom čistej vody a minimálne 30 min nič, ani kávu, nic

sense
7. mar 2023

@adulienka11111 máš porobené aj kontrolné odbery, ci máš dobre nastavenú dávku? Ja som začala na 25 a momentálne som na 100... A schudla som cez 13 kg, ale napr ja som musela viac pridať co sa pohybu týka a obmedziť úlety v strave ale tak možno je to aj vekom v mojom prípade
A ako píše @maciatkolulu ráno na lacno a polhodinu nejesť a nepiť, ale na to t'a zrejme aj lekár upozornil

kimberley123
7. mar 2023

@maciatkolulu prosím Vás smiem vedieť vaše hodnoty ft3 a ft4? Máte to nízke či vysoké? Píšete že máte nízke tsh.Ja ho mám tiež,mám mierne zvýšené ft3a ft4.

adulienka11111
autor
7. mar 2023

@maciatkolulu ano beriem nalacno 40 minut pred jedlom. Davku mi po.mesiaci skontrolovali na endo- bola som na odbery- tak ze mam brat dalej tu pociatocnu davky tych 25

bubuku
12. máj 2023

Nema niekto skusenost ako je to s vahou a celkovo so stavom organizmu po uplnom odstraneni stitnej zlazy a naslednom uzivani euthyroxu?

yvkaivka
20. sep 2023

@bubuku ahoj mozeme pokecat

yvkaivka
20. sep 2023

@bubuku ahoj ja som tiez po úplnom odstraneni stitnej aj lymfatické uzliny okolo tento rok v aprili som bola na operacii

pkgirl30
20. sep 2023

ja mám chronicky zápal štítnej žľazy, za život som mala dve doktorky a ani jedna na nedokázala nastaviť na liečbu, brala som euthyrox raz väčšiu raz menšiu dávku, potom nejaký iný liek. stále mi bolo zle, trasenie rúk, nervozita, vysoký krvný tlak, priberanie. tak som povedala stačilo. prestala som brať lieky, doktorka súhlasila a zmenila som životný štýl a som v pohode, schudla 30 kíl a aj tlak sa upravil aj psychika sa dala do poriadku

maciatkolulu
20. sep 2023

@pkgirl30 to je super,asi si tie lieky nepotrebovala,ale keď ma niekto nedostatok hormónov,tak stačí brať lieky,pritom zmeniť životný štýl a byť v pohode,lebo štítna žľaza nie je sranda a aj pri užívaní liekov sa dá zmeniť životospráva a životný štýl😉. Keď niekto lieky nepotrebuje,je to jasné,keď niekto berie150 a má proste hypothyreozu,tak tie lieky brať musí a keď pritom papa a prd robí a kvici,že za to môžu lieky,tak fajn😉
Čo za diagnozu si mala?

pkgirl30
20. sep 2023

@maciatkolulu obe doktorky to stanovili na chronický zápal štítnej žľazy, bola som v puberte keď sa to prejavilo a ako dieťa som to neriešila proste len brala lieky ktoré mi dali, ale stav sa nelepšil až do tehotenstva. s váhou som stále bojovala, únava a tras rúk bol horší, aj tlak bol vysoký, povedala som že s liekmi končím. keď som otehotnela bolo mi dobre po pôrode som ešte chodila na kontroly podľa výsledkov doktorka hovorila že aspoň 25ku by som mohla, ale aj som nechcela. po pôrode som si nastavila životosprávu a začala tvrdo cvičiť. vidieť mi aj voľným okom na krku štítnu žľazu. ale bez liekov sa cítim lepšie, a pracujem na sebe. tá štítna žľaza je tak ťažká na pochopenie, u každého človeka pracuje úplne inak. ja si aj tak myslím že s telom veľmi veľa robí psychika a ako sa k tomu postavíme.