Hrča v krku a psychika

monci78
13. máj 2014

Ahojte, pred troma mesiacmi sa my objavila hrča v krku, prežívala som vtedy strašný strach o svojho syna s DS. Ale už asi mesiac predtým sa mi stalo, že večer pri prehltaní antikoncepcie som si všimla akoby sa mi tá malá tabletka zasekla v krku. Niečo my tam vadilo. Bola som u doktora mám zasebou krvné testy, ktoré su vraj "krásne výsledky!" Mám absolvované aj rtg krku, nič tam nieje. Doktor tvrdí, že to mám zo psychiky. Predpísal neurol, ktorý si dám len vtedy až ten pocit hrče je už neúnosný, no vždy cítim že tam niečo mám, niekedy to zmizne, niekedy a to úplne bez nejakej príčiny alebo duševného vypetia, je tam znova a úplne my stiahne hrdlo. Už sa cítim ako hypochonder, prosím kto stým má nejakú skúsenosť, nech mi napíše, ako dlho to bude trvať, alebo čo robiť, kam ísť aby to už zmizlo!! Ja už mám nervy ztej hrče, a keď na ňu myslím, úplne cítim, že rastie!! Opakujem, niesom vžiadnom veľkom psychickom strese, obyčajný stres čo prežíva každá z nás, robota a deti! Prosím poraďte! Ďakujem...

luboslb
3. apr 2021

@vlcik1 ďakujem za info.

luciar260
3. apr 2021

@luboslb tak ale ja vobec neviem kedy to prichadza, v tom spanku je to vzdy necakane. Ano ked to pride cez den ze uzkost a tak ... to viem ovladat..najhorsie su tie noci

luboslb
4. apr 2021

@luciar260 áno aj noci som mal že som sa budil nemohol som sa nadýchnuť to už som zdá sa vyriešil teraz keď to namna príde skôr pri zaspávani nával horúca dýchavičnosť atď vtedy sa presťahujem do inej miestnosti otvorím okno chlad mne inak strašne pomáha . Nasadím si slúchadlá pustím relaxačnú muziku alebo proste snažím sa zabaviť hlavu a nasledovne zaspím . PS ľuďom pomáha neurol a lexaurin ja zatiaľ nepoužívam dane doplnky snažím sa s tým bojovať posvojom .

arabela55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arabela55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arabela55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arabela55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arabela55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciar260
21. apr 2021

@arabela55 normalne spim , neskusala som zatial vo vyvysenej polohe

arabela55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arabela55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arabela55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arabela55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bapi1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
scorpionflower1
20. nov 2021

@monci78 moj dobry kamarat to mal, myslel si, ze ma nador v hrdle..Ale mal to zo psychiky, nakoniec isiel ku psychiatrovi a ten mu diagnostikoval depresiu. Osvtedy je to uz cca 7 rokov a stale berie antidepresiva.

dadadada1
21. nov 2021

@monci78 ahoj. Presne viem o čom hovoríš.... a asi by som ti poradila návštevu psychiatra, mám panickú poruchu a ako hovoríš, nemusí byť človek vyslovene v strese a stáva sa mi to. Zo začiatku som tiež brala lieky podobné neurolu. Teraz už len AD a cítim sa lepšie, ale sú dni, keď to príde

dadadada1
21. nov 2021

@scorpionflower1 presne tak

dadadada1
21. nov 2021

@monci78 a držím ti palce 😉

vizvaryova1
16. mar 2022

Ahojte ako bojujete stov hrčov ma niekto aj pocit na odpadnutie take navali tepla