Koreň po vytrhnutí zuba

cherry1981
5. dec 2013

Som po vytrhnuti zuba, ktory zuba zlomil, a mne sa zda, ze mi tam nechal koren, aj ked on tvrdi opak, prosim viete mi poradit?
Prip ak je tu nejaky zubar, alebo v rodine mate zubara budem vdacna

bibiana20
8. jan 2017

@darkabarka23 dakujem krasne za odpoved.pekny vecer

tina1991
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darkabarka23
5. mar 2017

@tina1991 pri tahani zuba,sa moze zalomit aj kusocek kosticky v ktorej je zub, ale nejedna sa o nic hrozne,organizmus akykolvek ulomok,z rany hojacim procesom vytlaci, ranu treba nechat na pokoji,aby sa nezapalila,urcite sa v nej netreba sparat,ani nic vyberat,skor si uskodite ....

tina1991
5. mar 2017

@darkabarka23 ďakujem, upokojilo ma to 🙂 takže asi nemusím ráno utekať na chirurgiu 🙂

varvus5
15. jún 2017

Ahojte potrebovala by som radu pred rokom a pol mi vyberali spodnú pravú osmičku najprv všetko ok až kým sa nezistilo , že nemáme von koren nasledovalo šprtanie 2 hod plus 2 rongeny ale žiaľ nič nepodarilo sa vybrať rana sa zašila druhý den hrôza dvojkombinácia antibiotík inak neskôr ok.Vraj mám šťastie že bol zdravý živý zub môže to tam ostať a neskôr sa uvidí na a najmú že nie je v nervovom kanáli.Po roku nie je opuzdrený no vidieť ho na rongene. Začala som mať problémi tlaky na uši pociť ťahania po oboch stranách krku a zväčšená uzlina pod ľavým uchom neviem či to môže byť s tochto alebo škrípem zubami v spánku,krčná chrbtica, zatínam sánku a posledné mám cystu v ľavej dutine - tá sa sleduje tiež? Už som na prášky stále niečo Ďík za každú radu

didaa
15. júl 2017

@darkabarka23 zdravim, potrebujem radu, som druhy den od extrakcie hornej stvorky, zacala ma bolet petka na dotyk, bolesti su velke, je to normalne alebo to moze byt od tej extrakcie, dakujem za odpoved

mirulinulinka
16. máj 2018

@darkabarka23 dobry vecer chcem dpitat som priblizne 3 aj viac po vytrhnuti osmicky.teraz dierka je uz zahojena no neni to zrastene a od licnej strany citim prstom ako keby kusocek zuba ale zub vitiahol celi neposkodeny .nezlomeny co to mze byt dakujem

darkabarka23
17. máj 2018

@mirulinulinka dobrý deň,može to byť malinký úlomok kostičky ešte,keď sa ťahá zub,a ťahanie je náročnejšie,môže tam ostať malinký úlomok,a samo telo ho vytláča von,je to normálne,poprípade zájdite za zubárom,nech ho jemne ostráni

mirulinulinka
17. máj 2018

@darkabarka23 no ono to je na dasne sekal mi zub a potom vytrhol ale zub bol celi moze sa stat ze by mi zaripol do kosticky a to mi teraz tak pretrca s jazykom to ani necitim iba prstom a trochu to boli ked sa toho dotknem

terez01
17. máj 2018

Koreň na RTG nieje,ak jazykom niečo cítite,môže to byť konstny úlomok. Ten sa buď vstrebe,alebo ho telo vylúči.

mirulinulinka
17. máj 2018

Snimok nemam ale zub vitaihol celi nedolamani pekny tak neviem co to tam moze byt okolo ma to miesto boly bud tyzden mam ist knemu ze mi to kukne

terez01
17. máj 2018

@mirulinulinka ono,čím viac sa do rany šprtá,tým je horšie. Ja pacientom hovorím,aby ničím nevyplachovali,nevšímali si ranu,nešli do nej prstami.Lahko sa infikuje krvná zrazenina,vyplaví sa a zapáli sa kosť.. týždeň po extrakcii už by rana mala byť nebolestivá,ak bolí,šup k dr.

mirulinulinka
17. máj 2018

Mna rana neboli iba ten okraj tam kde mam ten kuslilincek zuba inak vsetko je zahojene som po vytrhnuti uz 3 tyzdne aj viac

darkabarka23
17. máj 2018

@mirulinulinka to nie je kúsok zuba,ale malinký kusok kostičky,ktorý sa zvykne odlomiť,keď sa páči zub,v čerstvej rane to nie je vždy vidieť,stáva sa to.......,ako sa rana sťahuje,tlačí ten malý zbytočný kúsok von...

mirulinulinka
17. máj 2018

To je moj pripad

lenocka137
12. dec 2018

@darkabarka23 ahoj, mohla by som sa spýtať vidím, ze sa vyznáš, bolel ma mŕtvy zub dolná šestka a v pondelok mi ho trhali...bola to podla lekara komplikovaná extrakcia asi 25 min.sa ho snazil vybrat aj sa mu zlomil ale je to profik nic ma nebolelo len som citila tlak...v com je ale problem...je to dnes 3.den,vcera som tam bola s tym, ze mam tam taku labilnu zrazeninu ale obcas pri tlaku este presakovala krv...dnes som sa bola zase ukazat a urobil mi cistenie dal mi tam akysi material namoceny v niecom a ak bude este krv mam si zahryznaut tampon atd...je to podla teba normalne? Co pocuvam tak to vacsinou po prvom dni uz vacsine ludi nekrvaca...dakuem za odpoved 🙂

darkabarka23
12. dec 2018

@lenocka137 ano niekedy sa stáva,že to môže dlhšie krvácať,ale dal tam asi nejaký koagulant,aby sa vytvorila hutnejšia zrazenina ,ktorá kryje ranu,a malo by to prestať.Stáva sa to,ak má žena napr,MS a sú rozšírené cievy.Hlavne ranu nevyplachovať ničím,nech sa tam tá zrazenina udrží 🙂

lenocka137
12. dec 2018

@darkabarka23 ďakujem ti pekne...vidíš mám aj MS ako mi to trhali to bol ešte len 2 deň...ale už myslím, že je to o.k , asi ten koagulant pomohol, snažím sa moc nenamáhať lebo aj keď mením polohy tak tam cítim tlak aj dutinách aj v rane, ešte raz ďakujem 🙂

darkabarka23
12. dec 2018

@lenocka137 nie je za co 🙂 ...tak to bolo urcite sposobene MS,cievy su rozsirene,ale urcite sa to zatiahne bud kludna 🙂

lenocka137
12. dec 2018

@darkabarka23 no tak mňa hneď napadlo, že vykrvácam, v tú noc po trhaní som vôbec radšej nespala...človek všeličo počuje, prečíta a už je hotový 😀

darkabarka23
12. dec 2018

@lenocka137 tak to poznam,pacienti pridu a uz vedia vsetky diagnozy 😀...aj tie co nemaju 😂

lenocka137
12. dec 2018

@darkabarka23 bohužial no v dnešnej dobe internetu 😀 viem si predstaviť lekárov ako sa na tom smejú alebo chytajú za hlavy? :-P ešte som sa chcela spýtať, že dr.mi povedal, že mám to ďasno pri tom zube zapálené aj cítim na dotyk bolí a je trocha opuchnuté ale, že nič strašné ale atb mi nedal...to spravil dobre? Len si mám natierať tie okolité boľavé dasná gélik curasept...inak toto ma naštvalo keby si na nete nečítam, že sa nemôže rana vyplachovať tak by som to automaticky spravila...nič o starostlivosti mi nepovedal...takže aj vďaka za internet a takéto fóra a takým milým ochotným ľudom ako vy 🙂

luciaigor
27. dec 2018

@darkabarka23 dobrý deň, chcem vás veľmi poprosiť či sa môžte aj mne vyjadriť ci to mám v poriadku,, pred týždňom mi vytrhli hore na pravo stoličku.. Bolesti boli tak akurát 3 4dni.. Vôbec nič ma teraz nebolí, ale.. Z vnútornej strany sa mi ta diera krásne zaceluje, ale z lícnej strany je tam vidno ako by tam bol zub(keď pozriem malým zrkadlom je to naozaj pekne vydno ten zub alebo kosť) , aj jazykom ho moc cítim, možno to bude tá kosť ako ste tuná už písali.. Ale s tej strany sa mi ta diera nezaceluje a akoby sa ta strana aj stým zubom stále posuvala stále k licu, neviem to presne opísať, snáď ma pochopíte... Ale nič ma neboli,, bojím sa ísť zasa zubarovy, prosím odpíšte mi, stále na to myslím, či má to neskôr začne bolieť, alebo je to ok. Moooc vám ďakujem, a dúfam že vás neotravujem

darkabarka23
27. dec 2018

@luciaigor dobry den,ano je to pravedpodobne kusok kosticky,mozno nejaky malicky ulomok,ktory vznikol pri pačeni zubu,ono ako sa rana zaceluje,tak ho organizmus tlaci von,ono by to mala rana uplne vytlacit,ako sa bude zatahovat,popripade ho moze zubar jemne uvolnit z rany po sviatkoch,to uz neboli 🙂

luciaigor
27. dec 2018

@darkabarka23 no nepripadá mi to kúsoček, ale riadny kus😖som objednaná až na konci januára, môžem dovtedy počkať, alebo si tam mam radšej skorej zavolať.. Keby to bol zub tak by ma to asi bolelo však? Ja mám taký strach, že sa mi tam zasa bude hrať😭mooc vám ďakujem za odpoveď ste milá, krásne sviatky vám prajem 🙂🙂

darkabarka23
27. dec 2018

@luciaigor ono pocitovo sa nam zdaju veci v ustach vacsie,ako su,skuste este pockat ,ako sa to bude tlacit ,mozno to sam organizmus vytlaci za par dni,ak nie,tak zavolajte ,ze kusok zuba,alebo kosticky sa tlaci von,zubar uz nebude hlboko v rane hladat a otvarat ju,len z povrchu ten kusok odstrani 🙂

19mylittlepony83
30. máj 2020

@cherry1981 nech to potom povie co je to

janula7706
29. jún 2020

@darkabarka23 prosím poraď..
Pred 8 dňami som bola na pohotovosti, príšerne ma bolel zub..osmička dolu. Čakala som, že doktor pozrie, vývrta, zaplombuje.. Ale figu! Povedal, že pod starou plombou je rozsiahly kaz zasahujúci do kostnej drene a musí ísť von! Krvi by sa mi nedorezal..ale dal ho von. Rezal mi ho na polovicu, vraj blbo posadené korene. Tak ok.. Myslela som si, že wow, obrovská úľava, bolesť prejde do 3-5 dní. A veru nie. Bolí ma to ako šialené, tabletky mi to pomáhajú znášať, v uchu ma pichá (mám tam vatu kvôli prievanu) a už neviem, čo ďalej. Stále sa utešujem tým, že to bolo nejaké komplikované a hlboko. Prosím, ako dlho trvá, kým bolesť pominie? Nemám žiaden opuch, slabúčko to mám naliate vzadu pri sánke, nerýpem si do toho, no nič..
Poraď, prosím
Ďakujem vopred

bibiana20
30. jún 2020

@janula7706 tak mne prešla bolesť po asi 2dnoch a potom som opuchnuta.. Na 7den som bola vyberať stehy zo zuba a na kontrolu a uz som to mala vcelku ok, už len opuch bol a ten som mala asi mesiac... Po zákroku mi dal antibiotika, mala si nasadené antibiotika? Nemôže byť že si tam dostala zápal? A kedy máš kontrolu?

janula7706
30. jún 2020

@bibiana20 antibiotiká mi na 5 deň predpísala moja všeobecná lekárka.. Proste som ju sama poprosila, lebo som sa bála zápalu. Ten lekár na pohotovosti nič. Zašívané som to tiež nemala. Absolútne bez opuchu.. Môj zubár mi povedal, že ak budú bolesti pretrvávať, mám prísť vo štvrtok. Vraj sa to môže ukľudniť. Odvčera si dávam do ucha vatu namočenú v alpe. Trošičku to poľavilo, ale cítim to stále.
Vážne len dúfam, že tam nemám v rane nič, čo tam byť nemá. Ten kráter sa tak pekne zatvára..len tá bodavá bolesť v uchu a hrbolček za ranou..