Koreň po vytrhnutí zuba

cherry1981
5. dec 2013

Som po vytrhnuti zuba, ktory zuba zlomil, a mne sa zda, ze mi tam nechal koren, aj ked on tvrdi opak, prosim viete mi poradit?
Prip ak je tu nejaky zubar, alebo v rodine mate zubara budem vdacna

darkabarka23
6. júl 2020

@janula7706 ahoj,až teraz som zbadala tvoju otázku,ako rana ? už to je lepšie? ono osmičky sú zákerné,niekedy môže byť bolesť aj 3 týždne..bohužiaľ

janula7706
6. júl 2020

@darkabarka23 ahoj, ďakujem za odozvu aj opýtanie 🙂
Je to už oveľa lepšie, určite áno v porovnaní, keď som to písala. Tabletky od bolesti si už nedávam, ATB som dobrala takto pred týždňom.
Akurát, že trošku cítim niečo v ďasne, možno ešte nejaký slabý opuch tam je..neviem. Ale bolesť takmer žiadna. Aj rana je už skoro uzatvorená, už len taká štrbinka zostala, tak vyplachujem po každom jedle o 106 👍
Dám tomu ešte čas, snáď to bude už také, ako to má byť.

darkabarka23
6. júl 2020

@janula7706 super,to som rada 🙂 ...to dlhé hojenie je niekedy uplne normálne ,aj opuch mierny,......,tak teda želám nech je to čím skôr uplne OK.... 🙂

janula7706
7. júl 2020

@darkabarka23 si zlatíčko 🥰
Ďakujem veľmi pekne 🙂

lela1
8. okt 2020

@darkabarka23 poprosila by som o radu,som asi mesiac a pol po komplikovanej extrakcii hornej 6,mala vyplnene kanaliky a teraz pred par dnami sa mu zboku nad dasnom urobil taky tvrdy pas,vyzera to ako vysunuta kost,co mam s tym robit,moze sa to este nejako vratit spat,vyzera to tak ako ked sa prerezava novy zub,dakujem

darkabarka23
12. okt 2020

@lela1 dobrý večer ,skôr to bude nejaká kkstocka ,maličký úlomok ,ktory tam ostal po ťahaní .aj to sa stáva a ten úlomok sa tlačí teraz von ...v podstate sa z toho nič nemôže stať ,najlepšie by bolo zájsť za zubarom ,on to zboku jemne vyberie 🙂

lela1
13. okt 2020

@darkabarka23 ďakujem,už som to riešila so zubárkou,som objed.na zub.chirurgiu🙂

lenina19
19. okt 2020

Dobrý deň chcem sa spýtať pred rokom mi trhali 3 zuby naraz ďasno samozrejme zahojene pred týždňom som si všimol že sa mi cez ďasno niečo tlačí von cez malú dierku na lizicku to klope ako keby koreň aj to boli pri tlaku z jazykom pinzetou to von nejde.. ďakujem za odpoveď

mattel
16. dec 2020

Zdravim , neviem či je táto téma ešte aktuálna ale pred dvoma dňami som šiel ťahať zub po vytiahnutí zubu keď som prišiel domov si tam cítim niečo ostré ako keby bol ten zub zle vytiahnutý a ostali mi tam úlomky alebo koreň. bolesti mám mierne v rámci hojenia.. no stále sa bojim

bibiana20
16. dec 2020

@mattel to je normálne, aj ja som tak mala, zub je vytiahnutí celý a toto sa časom vstrebe. Je to kosť

mirulinulinka
16. dec 2020

Ja som uz pomali rok po vytrhnuty a stale tam mam kopec akoby kost alebo co to

mattel
17. dec 2020

Ďakujem krásne , dnes som bol u zubára a tiež povedal že to je kosť.

bika10
22. mar 2021

@darkabarka23
@bibiana20
@mattel
Ahojte, vedeli by ste mi prosím povedať, ako dlho môže trvať to zarastenie kosti po trhaní zuba? Dcérke trhali zub a ostal jej tam kúsok kosti trčať. Je to pol roka, má to skoro stále rovnaké, preto nás zubárka poslala znovu na kontrolu k zubárovi, ktorý jej zub trhal. Je nutné to nejak zbrusovať, aj keď to nebolí, nezavadzia a nerobí problémy? Ďakujem za každú odpoveď 🙂

bika10
22. mar 2021

Ešte som to znova porovnávala, zarastá to ale pomaličky

barbora9312
28. apr 2021

@darkabarka23 ahoj vieš mi prosím poradiť? Pred mesiacom mi trhali 8čku dole..prerezala sa mi pred cca 2 týždňami kosť cez ďasno je to nepríjemné a ostré. zubár povedal ze to potrebuje zrasť ze to je na dlho prípadne mi to otvorí a niečo tam urobí co som nechcela lebo som mala neskutočne bolesti po vytrhnuti a komplikácie s trojklannym nervom

mattel
24. nov 2021

@bika10 no pól roka je už dosť , u mňa to bolo asi 2-3 mesiace