Problémy so svrbením

mel30
7. jún 2015

Ahoj baby, citlivá téma, aj sa to tu ťažko opisuje. Ale už nemám iného východiska.....
Pol roka chodím ku svojej gynekologičke s rovnakým problémom.....žiadne kvasinky, žiadne mykózy a predsa neskutočne svrbí. Podla nej som v poriadku, ale.....nie som. Nosím bavlnenú bielizeň, umývam sa ....už len s čistou vodou...... nechápem čím to je...... Máte prosím niekto také skúsenosti?

eeffka
8. jún 2015

@natalushka tak potom ta dieta, viem ze nie je lahka ale je ucinna

natalushka
8. jún 2015

@eeffka Vsetko uz mame za sebou..priatel kvasinky preliecene,celkovo aj lokalne..za tie roky co sme spolu uz niekolko krat..aj vytery mame za sebou..aj preto mame sex s kondomom..no bohuzial,niekedy sa stane..😄u gynekologa som bola uz jak doma..az mi to bolo trapne..viem,ze rezistencia vznika..lenze on ten canesten vzdy zaberie..len sa to po case vrati..a uprimne..uz mam plne zuby toho kazdy mesiac do seba cpat inu chemiu,co penazi to stoji o tom ani nehovorim..a dohromady bez efektu..aj preto som sem pisala,ci nahodou niekto nevie a nema skusene nieco,co som nahodou este neskusala..dietu skusam,priznavam,ze to nie je lahke,ale snazim sa..aj ten kokosovy olej teraz skusam aj jest..fakt uz ma to nebavi cele..keby som bola nejaka neviem,co je kazdy vecer s inym chlapom,tak nepoviem..ale partner jeden,bezproblemov a je to furt dokola..myslela som,ze napr po tehu to prejde,no nestalo sa..inak aj moj gynekolog uz povedal,ze nevie co so mnou..takze som stratena..vymenila som uz 3 doktorov..au kazdeho to bolo rovnake..takze som fakt zufala..

natalushka
8. jún 2015

@eeffka och..vypisujem tu 100krat jak dilino😄hej,asi sa na to vrhnem poriadne..som sa dala aj na chudnutie teraz tak to asi spojim jedno s druhym..uvidim,ci to bude mat nejaky efekt..

nutrimas
8. jún 2015

Neviem, ci tu boli spominane ANIONOVE VLOZKY, no odporucame ich pri akychkolvek gynekologickych problemoch. Su vyrobene z cistej bavlny, nedrazdia pokozku, navyse maju anionovy pasik, ktr. ma liecive ucinky. Dobre je ich pouzivat aj kazdy den vo forme intimiek.
Vhodne by bolo taktiez vylucit, alebo aspon obmedzit v strave biely cukor, ktr. prekysluje organizmus a tym tvori zivnu podu pre mnozenie bakterii a kvasiniek. Vyborna a aj chutna nahrada je brezovy cukor, znamy tiez ako xylitol.
Pri bakterialnej infekcii je velmi ucinna taktiez kapucinka, zvana tiez"mocovym penicilinom". Jedna sa o prirodne atb, najlepsie ucinky ma tinktura, ktr. najdete aj v nasej ponuke, rovnako ako brezovy cukor.
Dalsou z moznosti je napr. aj oreganovy olej, ktr. nici bakterie, plesne, virusy, parazity, uziva sa vnutorne a je vhodny aj na vonk. pouzitie.
Odporucame nenosit ziadne tangace, aby sa znizilo riziko prenosu infekcie bakteriami z oblasti konecnika.

mel30
autor
8. jún 2015

@veronikax Ďakujem za radu aj tebe 🙂 ale asi ani canesten nie je dobrú užívať dlhodobo....či? A canesten krém alebo guličky? A aj keď sa nič nezistilo?

mel30
autor
8. jún 2015

@natalushka no ja neviem, ale celkom je to možné že to bude niečo v strave. Aj ten Canesten nemôžeš tlačiť stále..... telo si zvykne a potom už nezaberie........

mel30
autor
8. jún 2015

@natalushka úplne zdielam tvoje pocity a zúfalstvo.....u mňa je to presne to isté ☹

mel30
autor
8. jún 2015

@nutrimas Ďakujem, práve som si objednala tie vložky a ak kapucínku....už to tu raz odznelo...... Dúfam že pomôžu......

veronikax
8. jún 2015

@mel30 tak canesten vagin.tabletku mam teraz 1x za velmi dlhu dobu ;) a krem sa moze uzivat aj castejsie. Tak zacalo to svrbiet aj ked vytok nie je. Vraj zalezi aj od imunity. Takze z vyteru este nemusela nic vidiet. Tak som skusila vcera tabletku vagin. A kremujem sa 🙂 Same to neprejde....musim nieco skusit 🙂)) A ak prejde svrbebie...a stipanie....tak budem uzivat Cicatridine cipky aj krem ;) To sa pouziva po vyliecenej mykoze ...aby sa to vnutro dalo dokopy 🙂 Aby som nebola sucha 🙂 a nosim aj anionove intimky 🙂 A vlozky co ma nedrazdia tak Bella s kridelkami ;)

veronikax
8. jún 2015

@natalushka jaaa rozmyslam....ze sa dam konecne odcervit ;) Nad tymto si nepremyslala? ;)

natalushka
8. jún 2015

@veronikax a to uz ako?😄ja som rozmyslala nad tym kokosovym olejom..jedna lyzica denne..ale musim to lepsie nastudovat..alebo oreganovy olej..ten sa da tusim aj v tabletach som sa kdesi docitala..neviem co vymyslet..to uz je len take chytanie sa slamky..

veronikax
8. jún 2015

@natalushka nooo ja poznam zatial len 1 pána ... ktory ti najde...kde mas akych cervov...a podla toho sa potom odcervuje 🙂 Aj ked...ta predstava...ze by som vedela kde su ... uaáaah ... No ak to pomoze...tak to chcem skusit... Lebo uz neviem co mam robit ... podla Dr.som OK .. ale asi nie som....ked mam "dole" v kuse problem :P

katarina_k11
9. jún 2015

Ahojte maminky, som rada, že som našla túto tému, lebo mám podobné problémy, pre istotu ešte kombinované so zápalmi močových ciest. Stále sami to vracia. Zaujal ma názor veronikax, lebo mám kamošku, ktorá chodí s deťmi k pediatrovi v Rakúsku a jej dcérka, keď mala podobné problémy s močením, tak jej lekárka dala antiparazitiká, že často spôsobujú zápaly močových ciest a svrbenie v pošve u dievčatiek práve parazity. Čuduj sa svete, malej problémy prestali... Náhodou som sa tiež dostala ku kontaktu na jedného človeka, ktorý diagnostikuje hlavne parazitov a zvažujem to...Hľadala som či niektorá z vás s tým nemá skúsenosti...

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nutrimas
9. jún 2015

@cervenaruza123 Je to presne tak, konzumovanim cukru, hlavne rafinovaneho bieleho sa tvori zivna poda pre mnozenie bakterii a kvasiniek, ako je spomenute vyssie. Je vhodne ho uplne vylucit alebo aspon obmedzit, prip. nahradit brezovym cukrom, ktr. neprekysluje organizmu, ma nizky GI len 7, odporuca sa obzvlast pri kandidozach. Je vyrobeny z brezovej kory,chutovo je takmer identicky s bielym cukrom, cize ho mozno pouzivat rovnako ako biely, len s tym rozdielom, ze nereaguje s kvasinkami - nemozno ho pouzit do kysnuteho cesta - nevykysne
Taktiez je potrebne vylucit zo stravy kvasnice a vsetko co ich obsahuje.

natalushka
9. jún 2015

No,baby..ja sa asi dam na tu protikvasinkovu dietu,tentokrat poriadne..😀ale ak pojdete po tom odcerveni,dajte vediet..kazdopadne je to zaujimave..

mel30
autor
9. jún 2015

@veronikax odčerviiiiiiť? To znie hrozne!!! O čo ide?

mel30
autor
9. jún 2015

@cervenaruza123 hehe.....no .....práve pečiem koláč......milujem sladké. Ale môj chlap toho zje kvantum.....a tri krát ma preskočí v kvantite. Tak prečo zase my ženy musíme mať problémy???

mel30
autor
9. jún 2015

@nutrimas horalky by nemohli vyrábať s brezovým cukrom ? 😀

natalushka
9. jún 2015

@mel30 kokso,keby len horalky..😄ale zasa ja som sladkostami az taky problem nemam..ja skor som na pecivo,bielu muku..na to musim davat bacha..aspon to co najviac obmedzit..

mel30
autor
9. jún 2015

@eeffka čo presne tá diéta obnáša? Je presne určené čo jesť a čo nie?

nutrimas
9. jún 2015

@mel30 🙂 Ale mohli, by mohli, len by ich cena zrejme dost stupla 🙂

mel30
autor
9. jún 2015

@natalushka aj keď to obmedzím, vydržím max 2 mesiace. Dá sa to? Úplne vylúčiť a obmedzovať sa celý život?

eeffka
9. jún 2015

@mel30 v podstate co nejest: cukor,muku, kysnute, ovocie obmedzene kvôli cukru

ostava ti zelenina,maso, mlecne vyrobky, pecivo velmi obmedzene

clovek si zvykne, ved nemusis navzdy ale min mesiac by som skusila a uvidis.

nutrimas
9. jún 2015

Opatrne aj s mäsom, hlavne cervenym (bravcove) a taktiez z mliecnych vyrobkov len kyslomliecne...

mel30
autor
9. jún 2015

paráda.....takže už len zelenina.......... 😒

veronikax
9. jún 2015

@katarina_k11 ahooj 🙂 Mozes mi do spravy napisat len z kadial je ten pan ? 🙂 Mozno myslime na toho isteho 🙂 Moja mamka uz bola na odcerveni 🙂 aj par dalsich znamych 🙂 podla mna by to uz daaavno mal kazdy jeden clovek podstupit .. lebo koli tym odumretym parazitom sa vytvaraju aj hrcky v tele ... ... asi vies... co to moze znamenat 🙂 U nejednemu cloveku pomohol 🙂 aj blizkym 🙂 Keby to nebolo v mojom okoli .... asi by som stale pochybovala 🙂
@mel30 mozno len to znie hrozne :D Ale nie je to nic hrozne :D Najprv ti urobi diagnostiku s takym pristrojom 🙂 Kde ti len na monitore ukaze. kde mas akych parazitov 🙂 Potom .. podla toho ake su ... da bud slabucke elektrosoky ... ktore ty vobec necitis .. ale parazitov to zabije 🙂 Samozrejme zalezi aj na tom .. kde ich mas ... ci v zaludku .. alebo vo svale 🙂 Podla toho potom aj tabletky nastavy .. ktore ich zahubia a pomozu vyplavit z tela von 🙂 Len si zo zaciatku trosku viac pobehas na zachod 🙂 Ja cakam kedy dojde do prace mojej mamky... a idem sa dat prelustrovat :DDDD

mel30
autor
9. jún 2015

@veronikax zaujímavé.....a možno za skúšku by to stálo. Mohla by som dostať nejaký kontakt na toho pána? Odkial je? Ďakujem 🙂

mel30
autor
9. jún 2015

@veronikax Len aby tie lieky nenarobili viac škody ako osohu.....nikdy som o ničom podobnom nepočula. Ale.....ak môžu mať parazitov zvieratá, prečo by ich nemohli mať ľudia?

ivkadracova
9. jún 2015

Skus Tea Tree olej .. daj to do nejakeho ineho oleja zo 2-3 kvapky alebo do prevarenej vody a vyplachni sa, uvidis..
Mne na svrbenie zaberalo candibene, a potom mi napisala gyekologicka gynoflor. Uz nechcem ziadne dalsie cndibene. Kebyze mi nezaberie ten gynoflro tak si robim tie sedave kupele s tea tree olejom, vyplachujem rosalginom na striedacku s tea tree (riedenym samozrejme, ako som pisala vyssie).
@mel30