Som veľmi vyčerpaná a psychicky unavená

0310sisa
20. feb 2013

Ahojte maminky... Zacnem pekne po poriadku... prechadzam asi tym najzlozitejsim a najhorsim obdobim v zivote... teda mozno ja si to tak pripustam, ale myslim ze je to vazne zle... Mam uplnu nechut do zivota a pritom mam krasnu rok a pol staru dcerku... vsetko sa zacalo tym, ze mame s manzelom krizu... uplne sa zmenil, o 180 stupnov... kedysi to byval velmi pozorny, mily a oddany chlap... sme spolu dokopy 7rokov, druhy rok sme zobrati a vsetko sa to zacalo po narodeni dcerky... velmi ju lubi, ale vidim, ze nema na nas nervy, ze nechce byt s nami doma, ze ho to obtazuje ak ma byt pri nej, hrat sa, venovat sa... a mna to tiez potom depta... je to typ chlapa doslova: ty si zena, tak sa staraj, var, upratuj, per a ja budem robit co sa mi chce... lenze to takto nejde... pred rokom sme zobrali uver a kupili byt... joooj ako som si myslela ze to budu zlate casy, ze nam bude samim velmi dobre... no omyl... uplne naopak... muz je nervozny z penazi, ja mu to aj verim, pretoze mne to tiez nieje lahostajne, ze si nedokazeme odkladat, ze prezivame "z ruky do huby", ale taka je podla mna doba, ja som na materskej, mozno potom sa to zlepsi... ma ku vsetkemu negativny postoj, stale sa mu nieco nepaci atd... mna to velmi potom znechucuje, nemam chut sa rano vela krat ani zobudit... no to je len zaciatok... dotoho ako sme sa prestahovali, dcerku mame kazde dva mesiace na ATB... neviem uz co sa preboha deje, 2x v nemocnici na infuzkach, stale doma na ATB... doktorka robila testy, vraj vsetko ok... neviem uz ako mam pristupovat k tomu, aby sme tie pliagy choroby (zapal priedusiek, laryngitidu, stale sopliky) obchadzali... davam jej dlhodobo imunoglukan, sme stale na zelenine, ovoci, aj otuzujeme, no skusam vsetko aj nemozne... ale proste okolo nej len prejde kaslajuci, ona ma na druhy den kasel ako tuberak ☹ momentalne prechadzame nejakym zvlastnym obdobim, stale sa jeduje, krici... ja som potom tiez nervozna, ale snazim sa to riesit vsetko v klude... no ked moj mily neni ochotny mi pomahat, dcerka to urcite zo mna citi... nechcem mat z nej vychovaneho nervaka, no takto sa asi tazko tomu vyhnem... drahy uz zacal robit take extremy, ze si isiel s chalanmi na pivecko a prisiel za dva dni... stalo sa to dvakrat, no neviem kam to az dospeje... nerozpravame sa uz niekolko dni, prosi ma aby som mu odpustila, ze tu hlupost uz nespravi... ale ja uz nevladzem stale naivne verit v nieco... moja rodina? ta vidi zlu len mna, mam mu zakazdym odpustit, on je dobracisko, mam byt rada ze ho mam atd... jasne ze som rada ze ho mam, predsa sme sa tak vzdy lubili... ja ale nedokazem stale niekomu ustupovat... ked nie mojim rodicom, tak musim ustupit jemu... s jeho rodinou mam dost zle vztahy, to je ale dlhy pribeh a hlavne im som vdacna ze som so psychikou tak kde som... so svokruskou sme si nesadli, myslim si o nej svoje... dcerke jeho rodina nekupi ani poondene lyzatko ako je rok dlhy, neprejavuju zaujem, nepridu sa pozret... tak to uz neriesim... dalej je tu problem ze mavam niekedy uz stavy uzkosti, zacala som opät fajcit, ale naozaj vela, nechcem ist ku psychiatrovi, povazujem to zatial za nepotrebne, nakolko aspon cigareta ma ukludni.. je toho na mna prilis vela a zacinam stracat nad sebou kontrolu... dcerka zase ochorela, vcera celyyyyy uuuuplne cely den preplakala, ja som uz plakala s nou, potom som ju aj vyhresila, nech uz nereve, prislo mi to aj luto... dieta moze najmenej za problemy v rodine, no ja neviem na koho sa mam obratit... v manzelovi vobec necitim podporu, ziadne chvali, velmi som schudla behom roka (20kg), ani to mi nepovie ze som krasna, alebo ze vyzeram dobre... hlavne aby som si manzelsku povinnost plnila... jeho mamicka sa nam tiez rada stara do sukromia, zasahuje nam do zivotou, najradsej by mala synacka doma, lebo ja som prenho nevhodna... este stale sa nezmierila s tym ze uz sme rodina, ze mame dcerku... stlae ma hlupe pripomienky, ohovaracky a intrigy, to uz ani neriesim... moja mama stala pri mne, ale uz citim z nej akoby som ju obtazovala, akoby chcela mat uz odomna pokoj... pripadam si ze som tu navyse, ze naozaj nemam za kym ist... neviem ako to mam riesit, ako aby som sa netrapila, aby som nemyslela tiez tak negativne a hlavne si vsetko tak nepripustala... maminy ktore ma budete chciet za niektore vety odcudzovat, odpustite si radsej pripomienky a strateny cas pisanim a dohovaranim si vyplnte inde... ja len potrebujem poradit, ako niektore matky riesili zle psychicke obdobie, aby boli deti stastne, aby to nedavali tak pocitit... a ako predchadzali chorobam...

zuzin78
20. feb 2013

@0310sisa ahoj uff ale dlhy prispevok si napisala . nebudem sa vyjadrovat ohladom tvojho manzela , nepoznam ho a je tazke takto o niekom pisat , ked ho nepoznam
Verim Ti , ze si deprimovana aj z toho , ze dcerka je stale chora . Moje su na tom takisto. Od 15.11.2012 do 1.1.2013 bola moja mladsia dcerka chora vkuse, 6 baleni roznych antibiotik zobrala , skoncili sme v decembri na JISKE dva krat behom, bola som na prasky z toho, doma starsia dcerka to zvladla super, som na nu nesmierne hrda, mladsia sa este teraz boji a ukazuje mi , kde ju pichali, odkial jej brali krv atd . mam z toho desne sny este stale teraz . Primar nam odporucil uplne vylucit stretavanie sa s cudzimi ludmi, prvy mesiac sme boli v uplnej izolacii, opatrne ist na dvor, s nikym sa nebavit, nik nemohol prist k nam a ani my k nikomu, teraz uz ideme aj dalej , ale nejdeme do obchodu, aby smE nechytili zase chripku, ktorej je stale vsade vela . Uzivame kazdy vecer vigantol kvapky , a aj taky sirup flavon kids( stoji vela ale radsej do toho zainvestujeme ako aby stale boli na ATB ) a infant dophilus . a praskovy vitamin C z DM drogerie to davam dva krat za den starsej , mladsej raz za den . co bude ked starsia dcerka zase nastupi v aprili do skolky radsej ani nepomyslim .....
Keby sa Ti dalo, aby s tebou malinka nechodila do obchodu, tam vsetku tu pliagu chyti, skus poprosit manzela nech on z prace ide do obchodu, ak sa mu nebude chciet , tak bude hladny , musi ti pomoct ide o zdravie dcerky a potom aj o klud v rodine . Nastastie moj manzel uz od novembra vybavuje nakupy iba on , ja uz ani netusim ako vyzera z vnutra obchod,
skus ho poprosit mozno by pomohol ty ho poznas najlepsie
drzim Ti palce a ak takato forma pisania je odreagovanie , aj na toto je dobry MK 😉

0310sisa
autor
20. feb 2013

@zuzin78 on nieje zly chlap, ja viem ze sa to napravi, ale zabudla som dopisat, ze sa to tak zmenilo ked ho preradili v praci na inu robotu-iny kolektiv, iny kamarati... mala som cest ich spoznat a dakujem 😒
k tym obchodom... veru aj ja som prestala chodit, aj do centra pre deti sme chodievali, aj do nakupnych centier.... vsetkemu je dlhsi cas koniec a mozno aj preto som taka nervozna, ze sa citim byt menejcenna, bokom... neviem no 😖
vitaminy na posilnenie imunity jej davam aj ja ten imuglukan, vigantol na zubky dostava a na ten praskovy vitamin C z DMky ked som sa pytala tak predavacka na mna s udivom hladela, ze co chcem 😲
snazim sa byt kvoli nej silna, dufam ze toto obdobie pominie a budeme opät stastny...
dakujem 😉

katkaseiner
20. feb 2013

@0310sisa sadnite si s drahym a porozpravajte sa... povedz mu ako sa citis, co ti vadi a nezabudni povedat, ze tvoj stav sa potom odzrkadluje v tvojej malinkej (mozno aj choroby su z potlacanych pocitov, to fakt nikdy nevies). U nas to zvyklo zabrat... tiez obcas nervacim a viem ze tym malej len skodim... Viem vsak ze aj moj muz ma denno-denne problemy, nervy, treba sa vela rozpravat.
Drzim palceky nech sa to utrasie.

domi1911
20. feb 2013

ahoj sisa, no my sme mali tiež takéto obdobie, to treba vydržať.... to že chlap urobil blbosť a neukázal sa doma to je normálka, oni nemajú až taký pocit zodpovednosti ako my ženy, ale potom to olutujú... ja ked sme mali krízu tak som to riešila tak že som naschvál bola milá, aj ked som sa dosť pretvarovala, ale ani za ten svet som mu nedala na javo že ma niečo štve a predstav si že to zabralo a bolo mu divné prečo sa tak správam, a sám od seba potom začal byť milý a viac sa nám venoval 🙂 asi mal potom pocit že s prepáčením seriem na neho a bál sa že už mi je ľahostajný 😀 to bol môj postup ako na neho, ale to ho musíš ty poznať, len jedna rada že chlapi veeelmi nemajú radi ked ich žena komanduje a stále im niečo vyčíta, cítia sa potom že sú pod papučou a utekajú z domu zato...
k tým chorobám, môj malý mi prvý krát ochorel ked mal 1 rok, ale to tak že horúčky a rovno nemocnica...odvtedy sme mali antibiotiká každé 2 mesiace až do teraz,... prešli sme si alergologiu, to zatial funguje berieme aerius na imunitu, lebo aj na neho ked len niekto zakašle už aj je vypísaný... nenavštevoval ani škôlku do 6 rokov, teraz nastúpil do školy v septembri, a predstav si, bol len raz chorí od septembra 🙂 viem že aj to je dosť za 5 mesiacov ale pre nás to je rekord 🙂 môže byť že z toho vyrastie, alebo ak ste neboli u imunologa, tak by ste mali ísť a nasadí nejakú liečbu na imunitu, ja som spokojná odkedy tam chodíme. a ako hovorím, môže byť aj to že z toho vyrastie.
a k tomu mužovi ešte - ja som to riešila tak že som sa pretvarovala že mi to nevadí, ak chcel vybehnúť na pivko, ok, chod si, ale dala som mu napríklad potom úlohu že ale ked pôjdeš tak zajtra by si mohol s malým vybehnúť na ihrisko lebo ja by som chcela ísť na kávičku s kamarátkami 🙂 a súhlasil. my sme sa veľa hádali lebo ja som ho nechcela púšťať nikde lebo aj aj som doma makala a cítila som sa ako slúžka niekedy a z toho som aj ja mávala skoro depresie... zistila som že s chlapmi treba vyjednávať a nie komandovať, sadnúť si, dohodnúť si nejaké pravidlá alebo tak a ide to aj po dobrom potom 🙂

0310sisa
autor
20. feb 2013

@katkaseiner vsetko som mu povedala, vsetky moje pocity, mozno sa zamyslel a teraz uz vie co sa so mnou deje, lenze nevidim zmenu v jeho chovani... ja sa chcem rozpravat, no on asi ani nie... aj ked som uvazovala aspon nad docasnym rozchodom (chcela som len, aby si dal dokopy 2a 2 a usudil, ci mu je dobre s nami alebo bez nas) tak nedokazem to, lebo ho stale velmi lubim a nechcem aby bola mala bez neho... ja som vdacna aj tej malinkej chvilke co s nou travi

kattrin5
20. feb 2013

Nepovazujem za niormalne ze sa chlap neukaze doma dva dni a uz vobec nie ked ma rodinu, je tazko sudit...co sa malickej tyka skus je davat vitamin c a probiotika to by malo zlepsit jej imunitu. Nemozem povedat ze presne viem ako sa citis ale tak trosku ano, tiez mi sem tam sibe s toho ze som sama, manzel je stale v praci a momentalne na skoleni na mesiac. Malu mi nema kto postrazit stale som s nou 24/7 a tiez mi to niekedy prerasta cez hlavu. Velmi dobre raz za cas vypnut ist von, do deckeho centra, decke ihrrisko alebo nechaj malu s manzelom a chod ty vonku chod na kozmetiku, kadernicke do wellness proste vypnut😉 naozaj to velmi pomaha...Hlavne mysli na to ze mas dcerku ze ta miluje a potrebuje ze ai pre nu vsetko a bud vdacna ze je zdrava, Zijeme len raz a clovek sa musi snazit zit stastne vediet co je pre neho dolezite v zivote, vzdy ma kazdy na vyber vsetko je to len o tom ako myslime, treba mysliet pozitivne 🙂

0310sisa
autor
20. feb 2013

@domi1911 kokos zamyslela som sa nad tym co si napisala, a akoby som citala o mne a mm... veru si z toho asi vela zoberrem, musim dopriat asi tu volnost a kamaratov, ale kedy to dopraje aj on mne? ja som bola za poslednych 16mes s babami vonku (bez ratolesti) vonku 2x... a to sommala vycitane.. na jednej sa mu nepaci hento, na tej druhej zas toto... clovek sa mu aj snazi vyhoviet, no vyjde z toho ako najväcsi .... nakoniec... ked sa ma opytal ci si moze ist s chalanmi sadnut von, povedala som, ano ved chod, pojdem aj ja konecne medzi ludi... prisiel za dva dni a povedal mi: ved to ty si ma vyhnala von, tak co teraz riesis, sak aj tak sa nic nestalo... ostala som v soku... niekolko dni nekomunikujeme a vycerpava ma to, nakolko je mala chora a potrebujem ist do obchodu, do lekarne atd atd a neda sa... nakolko on si vybavuje svoje... ked som sa ho zoci voci opytala ci ma milenku, nech mi to povie, skor ci neskor na to pridem aj sama, tak mi povedal: to by som nedokazal aj ked neviem aky som... v tom mu mozno aj verim, on nieje typ chlapa ktory by sa hnal za druhymi-teda dufam 😝 no budem musiet zacat vyjednavat ako ty... a musi to byt aj o kompromisoch...
a k malinkej... ja mam asi divnu doktorku, ked nas este stale neposlala ku imunologovi alebo na alergologiu 😖 da sa tam ist aj bez jej doporucenia? hned by som to riesila....

hradnapani
20. feb 2013

@0310sisa mas to velmi narocne. Vyjadrim sa iba k dcerinym chorobam, kaslu.... deti su extremne citlive na psychicku pohodu rodicov, predovsetkym matky. Ak nie je dlhodobo v pohode, oslabuje to imunitu dietata. Tym kaslom ti mozno naznacuje, ze vnima tvoje, vase trapenie, ale uz ma toho vsetkeho po krk, a kasle na to - doslova... Je naozaj na mieste, aby ste si z muzom sadli a v zaujme dietata sa dali do pohody alebo to nejako vyriesili.

precitajte si s muzom nieco na tuto temu napriklad tu: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizd...
mozno ho to nakopne k tomu, aby bol ochotny zacat veci riesit...

maznacik007
20. feb 2013

no ja neviem ale pokial ma tvoje dieta stale choroby typu zapaly hornych dych. ciest, laryngosky a tak .. ja by som skusila prestat fajcit... pises ze fajcis dost vela a aj ked asi nie v pritomnosti malej predsta len to sa prenesie na rukach, obleceni... asi by som skor skusila toho psychologa a riesit svoje depresie tam, mozno aj liekami ale nie tym nadmernym fajcenim ked ma dieta taketo problemy...

inak poznam taketo stavy mam obe deti s poruchami imunity, maly ma viac diagnoz .. casto chodime po doktoroch a nemockach... aj ja mam zdravotne problemy ale teraz sa uz tesim na jar, slniecko ... atd... atd... co sa tyka chlapa neviem ti poradit.... my to mame tak ze moj tiez pracuje od nevidim do nevidim a nejako s pomocou doma ratat nemozem... iba cez vikend aj to len vtedy ak nema robotu aj na vikend... 😀

0310sisa
autor
20. feb 2013

@kattrin5 prave to je to, ze keby nemame malu, sme slobodni, je to o inom... ale akosi si stale nevie konecne uvedomit, ze je ta mala, je to zaväzok do konca zivota... akosi mu to asi nedochadza... stale si hovorim, bude to dobre, musim mysliet pozitivne... no uz ked padne vecerna hodina, mala nespi a sme tu zase same, tak pride na mna taky stav, ze by som to zbalila a najradsej nechala vsetko tak... ale pre boha nemozem byt aj taka hlupa, ved ono chuda moze najmenej za to... ak sa to nevyriesi, tak sa budeme musiet od seba odlucit, takto sa zit neda...
mama mi vie malu postrazit, ale to je tiez na hlavu... poviem jej, idem do obchodu, daj mi na nu prosim ta hodku pozor... za pol hodinu mi vola kde tolko som 😠 pritom je to zlate dieta, prehra sa pekne, srandy kopec s nou... v tom momente aj zabudnem na co som v obchode a polovicu nekupim...
predtym som byvala optimista, vobec som si zlo nepripustala, ba skor som sa usmiala nad problemom a vklude vyriesila... teraz mi to akosi nejde :(
a presne mas pravdu, zijeme len raz, aj s malou si to spievame 😉

0310sisa
autor
20. feb 2013

@maznacik007 nefajcila som... no zacala som pred necelymi troma mesiacmi a dost som do toho "vhupla"... fajcim skor len ked mala buva, alebo v noci... no nieje to jedna cigaretka... sadnem na balkon s krabickou... ale to ma vie vazne trosku ukludnit... a davam pozor zase aj na hygienu, umyte ruky atd... no viem ze aj tak to citi...

ja sa tiez uz neviem jari dockat, dufam ze mi mala nebude byvat taka chora... teoreticky, ved od jesene, cize hadam pol roka sme len chore ☹

maznacik007
20. feb 2013

@0310sisa no ja nie v zlom aj moja mamina tak fajcila a ja mam doteraz z toho problemy s dych. cestami, pricom ja sama som nikdy nefajcila a ani muz nefajci ale kaslem a mam problemy od detstva ako keby som bola tuhy fajciar...

0310sisa
autor
20. feb 2013

@hradnapani fuuuha, vecer idem studovat... par veci som si stiahla uz do pc a chcem od mm, aby si v klude sadol k tomu a cital, vsetko si dopodrobna prestudoval... (je to aj o manzelstve, o detskych chorobach atd atd...)

domi1911
20. feb 2013

fajčením to nebude, ak sa nefajčí pri nej tak nie to bude v tom, iste imunita, ked tak rýchlo chytí niečo, moja kamoška to sama povedala doktorke nech ju pošle alergologovi, a dala jej lístok. tuším treba cez obvodnú to riešiť. skús jej to povedaať že by si chcela ísť alergologičke, a potom tam jej urobia zopár testov a uvidíš....
hlavne pri tom chlapovi nezúfaj, žiadny psycholog, ja som tiež na nervy bola ale podľa mna je psycholog len posledný článok, mne by to nepomohlo určite... ja už teraz ako sme mali tú krízu tak som sa ukludnila ked som mu dala tú príučku, že teraz si normálne vychutnávam to že som sama s malým doma ked je v robote, mám viac voľného času lebo sme si stanovili pravidlá raz ty, raz ja a potom spolu samozrejme občas von 😉 nervy opadli, treba sa chovať tak že nám to nevadí, všetko je ok, mám ťa na háku rob si čo chceš a uvidíš že ,,dolezie,, sám 🙂 ak mu na vás záleží tak určite 🙂

adrioska
20. feb 2013

@0310sisa suhlasim s @hradnapani, aj podla mna je dcerka chora z toho prostredia, v ktorom zijete, tu psychicku nepohodu prenasate aj na nu, resp. ju vnima a takto sa to prejavuje. Pises, ze nepotrebujes psychiatra, mozno jeho nie, ale psychologa urcite. Neuraz sa, toto je moj nazor, nie je to hanba, podla mna by ti pomohol alebo by ti zmenil zmyslanie, ci nazeranie na urcite veci...

katkaseiner
20. feb 2013

@0310sisa tiez by som sa asi zamyslala nad odchodom (urcite by sa hlbsie zamyslel) ale osobne tiez by som tazko odchadzala :( Neziarli on nahodou na babo? Ako ono to je blba otazka, ale doteraz dostaval tvoju pozornost on... dokonca aj moj manzel mal taku otazku pred narodenim nasej princeznicky ci on bude okrateny o cas so mnou.... musim priznat, ze aj bol, ale teraz ako sa nam vecerny spanok trosku upravil, tak aj jemu sa venujem.... Chlapi su take deticky...tiez potrebuju kopec spolu straveneho casu.

adrioska
20. feb 2013

@maznacik007 ja detto, u nas fajcil otec, tiez si myslim, ze mam problemy s dych. cestami aj kvoli tomu a samozrejme este stres...

0310sisa
autor
20. feb 2013

@adrioska a mozno aj psychiatra, uvidime co dalej, ako sa to bude vyvijat... samozrejme sa budem musiet dat doporiadku kvoli malej... myslim len na nu

sante81
20. feb 2013

k zdravotnému stavu tvojej dcérky - vyhladala by som alergologa, alebo imunologicku. môj chlapec je chory od septembra pravidelne, je starsí a začal chodit do skôlky, takze ti rozumiem aké je to byt zavretá doma, nikam nejdes, den ma 100hod a dieta potrebuje tvoju pozornost ešte aj v noci.
mozno sa budes citit lepsie po psychickej stránke ked začne jar, bude vonku teplejsie, slnko dodáva energiu. dcérka vyzdravie a budete chodit von, na vylety, na smykalku.
k vztahu s manzelom, tazko sa radí ked ho nepoznáme, mozno práve v tom je jeho problém, v práci, mozno ma problémy, o kt hovorit nechce, kt suvisia s prácou a on to potom prenása domov. bolo by vhodné sa s ním porozprávat, ale bez vycitiek, to ze ho budes ignorovat k ničomu nevedie. ja by som sa s ním začala normálne rozprávat, aky mal den, porozprávala by som mu ako a čo ste robili s malou doma alebo nejaky plán cez víkend, a ked to dusno pominie a bude to medzi vami lepsie, tak skus rozhovor, čo ta trápi, čo by si chcela zmenit, mozno to cíti rovnako ako ty, tazko radit,
a to ze ti nepovie ze dobre vyzerás a schudla si 20 kg, to je u chlapov normálne, zvlást po 7 rokov vztahu, ja som sa dala ostrihat z dlhych vlasov na krátke a ten môj si to vsimol az večer 🙂

zvedavamt
20. feb 2013

@0310sisa
Ahoj.
Citila som sa nejak podobne s malou,ale na rozdiel od teba som ja chlapa doma nemala. Mama v praci cely den, otec na smeny, sestra v zahranici a ked aj bola doma, tak to s nou neslo vydrzat /vtedy este nemala deti/.
Takze som na malu bola sama. Najhorsie bolo, ze som sa zasedela doma. Verili by ste, ze za 5r som bola z domu len 2x vecer,aj to zle skoncilo / mala na jiske,tak sa postarali/. Mala mi prespala za prve dva roky celu noc 11x, nie ze by som aj ja spala, furt som kukala ci dycha. Bola som uplne na dne, vycerpana,nevyspata. Bolo to pre mna o to tazsie,ze som tesne pred tehu prestala brat antidepresiva. Psychiatricka mi vobec nepomohla,len skusala na mne dalsie a dalsie lieky,som rada,ze som sa z toho zacarovaneho kruhu vtedy dostala kvoli mojej dcere.
Ked sme zacali obcas chodit do materskeho centra aspon tam som mala chvilku klud a cas na ine myslienky. Prve roky mala bola hodne chora a nasa exDr to len zhorsovala a doslova ma psychicky tyrala, ze mala nepribera ... furt ju pchala antibiotikami a ona len chudatko citila tu moju nervozitu a preto plakala s bolavym bruskom / sice jej vadilo krav. mlieko,ale aj na to som si musela prist sama/. Dieta je ako spongia,nasaje z okolia vsetko.
Skus postudovat tieto knizky, mne dost pomohli
http://www.ulozto.cz/xWBJwdH/kevin-leman-8-knih...
Malej co najmenej cukru,oslabuje imunitu. Kravske mlieko skus nahradit rastlinnym,nic jej chybat nebude.
Na kasel pouzivame lotosovy koren, povarti,pit. Na horucku a imunitu KUZU, navod je na obale. Dobre by bolo ju aj odkyslit umeoctom, prip umeboshi slivocku zjest. Po tolkych liekoch - mala som tak malu, som ju precistila bio chlorelou a je pokoj. V predskoskej namala ani raz antibiotika,liecime sa doma uz cez 4r len tym co pisem a upravou stravy.
Vsetko kupis v predajni zdravej vyzivy alebo na nete.
A hlavne pravidelne vypadnite z domu precistit si hlavu, do centra, ku kamoske,aj ked len do parku, von do prirody.
A ty si najdi nieco ,co ta bavi, bavilo pred tehu a rob to s radostou dalej. A najdi si cas aj na seba aspon raz za mesiac. Ja ked som z materskej nemala navyse,aspon ku kamoske som vypadla, urobit si nechty, zafarbit vlasy. Idealne by bolo sama,ale mali sme na rovnako deti,tak sa prebavili,kam sa mamky kraslili.
K fajceniu, no ty musis vediet ako mama,ze dietatu po tolkych dychacich chorobach to neprospieva a kazde dieta chce mat svoju mamu co najdlksie zdravu,mysli na to. Viem ze asi nefajcis pri malej,ale ona to z teba citi. Ak uz inak nie,skus tu elektronicku cigaretu,iked ci je taka zdrava ... ale aspon by nemala tak skodit okoliu.
Dobry vplyv na dychacie problemy ako aj na sezonnu depresiu ma plnospektralne osvetlenie s ionizatorom vzduchu.
Len teras sama hladam noveho dodavatela,lebo poslednu,co som brala sice stala 25eur,ale mame ju uz zo 5r a ziadne suche nosy.
Drzim palce,aby si sa zas zacala radovat zo zivota,je to len tvoje rozhodnutie a mas ho pre koho urobit hned-pre svoje dieta.

zuzin78
21. feb 2013

@0310sisa ahoj,
to ze nepoznaju v DMpraskovy vitamin C to ma prekvapuje. ☹ 😉 radia ti tu holky, ist na alergologiu, tu mame za sebou, a predstav si ,po tych ATB 6 roznych baleni za 6 tyzdnov co pojedla mladsia , ma imunitu v poriadku, a ziadna alergia sa jej nezistila. my sme chytili nejaky super virus zo skolky, ....
ja som sa pytala aj v nemocnici na imunoglukan, aky maju nazor, a primar a aj detska dost u nas uznavana doktorka povedali, ze to je len marketingovy tah, ze co maju deti a uzivaju ho, tak im vobec nepomaha, aby sa posilnila imunita.
takze ich nazor. ......
mne poradili este aby sme neprekurovali dom, co neprekuruje, ma byt vsade mat 20stupnov, a chodit za kazdeho pocasia vobku, my chodime aj ked prsi, ked fuka vietor tak sal pred usta a hura vonku, aj ked iba na par minut
papa

zszudorova
12. apr 2013

@0310sisa neodsudzujem ta..ale tiez by mozno pomohlo keby si nefajcila. aj to moze malej velmi skodit a prejavuje sa to tymi chorobami.
na ukludnenie-seba skus nieco ine...ja som zacla brat Sedatif PC...je to ukludnujuce ale neoblbi ta to. len homeopatikum. I ked poviem ti takto...ukludni ta hocico co si povies...aj lentilka...ak veris ze ta ukludni tak ta ukludni.
skus vynechat cigy