Manžel chce, aby som išla na potrat

lotalujza
15. júl 2014

Potrebujem sa vyrospravat a dufam, ze tu najdem kopec psychickej podpory
Ako ste z nazvu zistili manzel chce aby som isla na potrat
Jasne som mu povedala, ze nie, keby som isla tak, ze potom by som od neho odisla, nato on, ze ked nepojdem tak odide on!!!
Ked som videla to srdiecko ako krasne bilo ani by ma to najhorsie nenapadlo
Mame dve male deti. Neplanovali sme, ale stalo sa 😔
Chova sa ako obycajny zbabelec, ze on to nezvladne a podobne kecy.
Neviem co bude, ako to chce ostatnym vysvetlit, rodicom a tak .... budu si mysliet asi ze je blazon
A vsetko ako dopadne, mame kopu spolocnych veci, ako si to predstavuje, ved bez penazi ma nemoze nechat s troma detmi.
Neviem co si mysli.
Aj teraz otazka: Ze: Tak ako je to s tym tvojim tehotenstvom. Ze aby sa vedel zariadit 😕
ako by to bolo len moje ☹
Chce sa jednoducho zbabelo zbavit "problemu"

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nenullienka
16. júl 2014

@lotalujza Ahoj možno to vyznie kruto, ale ja by som môjho posadila a povedala: keď nechceš 3 deti a nútiš ma zabiť to čo rastie vo mne, tak skús zabiť ty jedno z tých čo už máme. To dieťa vo mne je taký istý človek ako ty, ja alebo tvoja matka a má právo na život. Keď si taký hrdina urob Ty to rozhodnutie a zabi jedno z detí. A ešte by som mu do tváre šplechla, že to nechcené dieťa možno raz bude to ktoré ho bude kŕmiť keď bude ležať na pposteli a utierať mu zadok. Ja osobne si myslím, že teraz zo seba robí hrdinu, ale po pôrode keď to malinké uvidí tak si uvedomí čo chcel zabiť. Držím silno palce aby sa umúdril a aj tebe prajem veľa síl 😉

lulu369
16. júl 2014

@veronicka1901 máš úplnú pravdu, dnešná doba je dosť zlá, najmä pre rodiny s malými deťmi...Ja si tiež neviem predstaviť ako by som to všetko zvládla bez manžela, no ja mám to šťastie, že práve manžel je mojou najväčšou oporou. Bohužiaľ na pomoc od rodiny (najmä od svokry a mojich rodičov) sa nemôžeme vôbec spoľahnúť ☹ Moja mama dokonca aj teraz keď už som v 7 mesiaci mi neustále vyčíta a vykrikuje na čo nám bolo 3. dieťa (no každý kto nás pozná jej hovorí, že nám deti za ňu, keďže ja som jedináčik)....

misinka26
16. júl 2014

Nehnevaj sa nečítala som ostatné príspevky ale ,,šuchnúť si to áno a ak sa náhodou niečo prihodí tak už je to len tvoj problém ??? Kokos však ty to dieťa budeš nosiť, rodiť a vychovávať ... čo on, že si ho tam na pár minút strčí , urobí si dobre a už je aký majster sveta, že splodil decko ( sorry ale som rozhorčená )... je to zbabelec ... na potrat by som nešla a ak chce odísť nech ide, takýto chlap si nezaslúži rodinu !!!!

lotalujza
autor
16. júl 2014

@katka.l momentalne reagujem len na tento prispevok, lebo nemam cas - nepisem ze mame malo, to si moj muz mysli a na dovolenke sme boli len tu na Sk za 150,- aby deti mali zazitok - takze ak nevies detaily nepis

lotalujza
autor
16. júl 2014

Dakujem vsetkym za mile slova a povzbudenia, nemam sil tu na kazde reagovat, ale vazim si kazdy jeden vas prispevok, otvoril mi oci a opat rozplakali.
Nebojte na potrat urcite nepojdem, to je prve co som zamietla. Inac som sa to dozvedela presne na moje narodeniny, darcek krasny, jemu ked som to povedala, tak sa usmial, povedal ze vsetko najlepsie, potom, ze bude musiet zas viac robit. No a potom uz vesely nebol a chcel to predebatit vecer a s tymto uzasnym napadom na mna vypadol. Povedala som ze nie, a presne co ste tu niektore pisali som mu povedala, ze to bude mozno to co sa o neho postara na stare kolena a podobne, ale nepohlo to s nim.
Neviem nemam na neho slov, neviem co si mysli, ale asi najviac ze to nezvladne financne a ze chce uz mat klud, to aj povedal, stale ma tlaci do roboty, ale dceru nezobrali do skolky... Tak uz prevracal oci, ze budem rok doma.
Neviem ako sa chce akoze "zariadit" a kam chce akoze ist byvat, ale stale si hovorim, ze ked hocikomu povie ze preco odisiel, alebo bude akoze zatlkat, neviem, ze kazdy ho prichyli? Hlavne rodicia? Neviem fakt ako sa chce zariadovat
Svokra bude mat narodky 60r. Ale az o mesiac tak neviem ci cakat dovtedy, alebo skor to povedat
Ja som tak trochu poverciva, kym nemam tehu knizku v ruke 😅 nikomu nic nechcela som povedat, ale aby som sa nezblaznila, budem musiet
A to im mam povedat, co chcel urobit? Alebo akoze radostna sprava????

googlinqa
16. júl 2014

ja by som si dieta nedala prec, pokial by som ho chcela a lubila nie je na to dovod, vztah sa urovna mozno ano a mozno nie, ale ak sa mate rozist, nebude to o tom, ci mate o jedno dieta viac, alebo menej

mima4
16. júl 2014

@lotalujza
Je mi luto co prezivas a chapem ze aj pre tvojho manzela je to tazke, hlavne ked musi celu rodinu zivit sam, predpokladam, ze uz 6 rokov nepracujes a teraz dalsie predpokladam ze tri roky... Je to urcite vela aj na jeho psychiku, to treba tiez brat do uvahy, ale v ziadnom pripade ho to neospravedlnuje v jeho pristupe k tebe - opustit zenu s troma detmi... To totiz nie je riesenie a stale tu hovorime o zivom tvore, nie o niečom imaginarnom, ale o jeho dcerke alebo syncekovi...

chod za muzom a rozpravaj sa s nim o tom, povedz mu, ze chapes jeho strach, jeho uzkost, ale ze spolocne to zvladnete a ze aj ty pojdes skor do prace a nebude na vsetko sam... Uisti ho, ze si si vedoma, ze tri male deti ani ty neberes ako srandu a ze si uvedomujes, ze to bude o hubu...ale vam obom sa bude tahat spolocne lahsie... lebo ked jeden padne, druhy ho vzdy zdvihne...

Neries tuto vec v hneve, v histerickych prejavoch, daj pocitit muzovi, ze ho lubis, ale lubis aj vase dietatko, ktore je v tvojom brusku... a zalezi ti na rodine... Komunikuj s nim.

Aj pokial uz potom nechcete deti, nech pan manzel ide na vazektomiu.

Prajem vam, aby ste sa dostali z tejto situacie a aby ste sa vsetci vzajomne lubili, a mali zdrave babatko 🙂

misinka26
16. júl 2014

@lotalujza Prepáč za moje rozhorčené slová vyššie ale neznášam chlapov, ktorí sa takto správajú ... Vidím, že si rozumná žena a teší ma, že si sa rozhodla dať malému šancu 🙂 Rodine by som to oznámila ale o tom potrate by som zatiaľ pomlčala, predsa je to medzi tebou a mužom, netreba liať olej do ohňa ... Čo sa týka finnacií ti poviem len to čo som tu niekde čítala ... Keď dal pán Boh baránka dá aj pašu 🙂 Neboj ty to zvládneš, deti už máš tak vieš ,čo máš robiť, určite ti po nich ostali aj veci takže ani finančne to nebude až tak náročné a predsa aj štát dáva ,, kočíkovné ,, takže aj s tým sa dá rátať ... Poviem ti pravdu chce sa mi plakať za teba a za ženy o ktorých príbehoch čítam, je mi smutno, že sú aj takýto chlapi a že majú takéto postoje ... Skús sa hlavne nestresovať, aj keď viem, že to nie je ľahké ale mysli na to malé ... Možno ti pomôže, že aj mojim rodičom sa prihodilo niečo podobné, ja som mala 15, brat 10 a mama otehotnela, otec to nešiel prežiť, mama sa trápila, dieťa si však aj napriek nezhodám nechali, narodila sa krásna segra 🙂 otec bol prvé dva roky s prepáčením úplný blbec ale po čase sa niečo v ňom zlomilo a teraz by ju nedal za nič na svete o to viac, že ja už som preč, mám vlastnú rodinu, brat detto a ona jediná im ostala 🙂 Je to presne oko tu niektoré kočky písali, presne to dieťa, ktoré sa o neho / nich postará a stará 🙂 Držím palčeky a prajem veľa síl 🙂

zuzka0605
16. júl 2014

potrat NIE. budes si to vycitat kazdy den do konca svojho zivota.

maaaria3
16. júl 2014

Nehnevajte sa, ale normálne mi z tej otázky, ako je to s tým tvojím tehotenstvom prišlo zle z vášho muža - nemuža.... On pri tom nebol? Asi to by bolo najlepšie, ale hold, otcom je on, tak nech sa k tomu postaví... ale zo slabosti sa vie len vyhrážať... mám okol seba práve rodimu, kde tiež neplánovali tretie a najviac to zasiahlo tiež manžela... nevládzu z prvých dvoch a ani finančne, ani psychicky - sú veľmi náročné deti... no práve porodili tretie... a je jasné, že to nie je to prvé vytúžené, ale s pokorou a rešpektom ho prijali a ľúbia, ako sami povedali " napriek všetkému"
Dieťa je dar.... a vážme si to, lebo nevieme, kedy to život može všetko zvrátiť a budeme len pozerať, čo sa deje... keď sledujem život, mám pocit, že všetky rozhodnutia sa vždy v živote nejak vrátia... a naozaj by som sa bála zabiť vlastné dieťa... neznie to hrozivo???? Ja som túžila po dieťati strašne, len som nevedela nájsť partnera celé roky, s ktorým by sa mi tento sen splnil.. keď som nakoniec otehotnela, priateľ /boli sme spolu veľa rokov/, mi so slzami v očiach povedal, že chcel byť s inou a to nás rozdelilo.... nasledovalo najtahšie obdobie v živote, úzkosti, obavy o nenarodený život, o ktorý som toľko stála.... škoda hovoriť.... vždy som chcela napísať niekde, aby to všetci videli.... ĎAKUJEM BOŽE, ZA MOJE DIEŤA
A manžel Váš... ak by odišiel, o čo tu má človek stáť?? veď by mi to toho muža úplne zabilo vo mne... nech ide

erika26
16. júl 2014

Ahoj, aj nám sa pred rokom pritrafilo tretie dieťatko, boli sme z toho zaskočení, lebo už sme ho neplánovali, ale mne tiež ani na sekundu nenapadla možnosť dať si ho zobrať. Môj manžel ale reagoval inak ako ten tvoj, povedal, že bude pri mne nech sa rozhodnem akokoľvek, aj ked ja som sa nemala o čom rozhodovať. No a teraz je to naše zaltíčko, má 5 mesiacov a je to nádherný smejo, veru už si to tu bez neho ani neviem predstaviť. Aj ked pred rokom som sa bála ako to zvládneme s 3 deťmi. Dvaja starší súrodenci ho majú veľmi radi, pomáhajú, nie je medzi nimi veľký rozdiel, takže niekedy je to fuška, ale nemenila by som. Som šťastná že ich mám. Teraz ti to možno príde nereálne a tvojmu mužovi asi tiež, ale možno sa zmieri s vedomím tretieho dieťaťa. A možno je to pre neho len dôvod na odchod, možno by odišiel tak či tak, len toto mu prihralo do kariet. Podľa mňa ak by ťa mal rád tak by ti nedával návrh na potrat, ale nechal to na teba. A stál by pri tebe. A nemal on "chuť" odísť aj predtým ked sa chce "zariadiť" ?

satkovca
16. júl 2014

Ahoj, neviem, ako ti pomoct, poradit, myslim , ze sama vies co je správne. Iba ti chcem napisat, ze ti drzim palce a ze casom aj manzel sa uvedomi, aks i bdues stát za svojim. Napisem ti este dva pripady z mojho okolia...Mojho otca brat tiez takto vydieral manzelku, aby isla na potret, ked cakala druhe dieta, lebo on uz dalsie nechcel,nakoniec sa dala presvedcit, lebo natlak , ze ju vyhodi z domu nezniesla. Doteraz to lutuje avobec sa nezmenil, berie to ako minulost a ma ju doteraz ako handru.Takze aj keby si isla na potrat, casom mozno ostanes uplne sama v tom vztahu, toto je len akasi skuska mozno. Druhy pripad je moja mama. Ostala tehotna ako 46 rocná, otec tiez nebol dva krat nadseny, lebo penazi nazvys nemame. Tiez mu trvalo par mesiacov, kym si vsetko dal v hlave dokopy a poviem ti... Teraz by sme nasho 1,5 r. Kubka za nic na svete nevymenili - nikto!! 🙂 Je to mozno(dufam) len taky prvotný šok z niecoho necakaneho. Aj ked financne je to aj u nas na hrane, vzdy sa to dá. Teraz sme na materskej ja, mama a sestra a je to super. Držím palce, aby si casom aj ty nasla podporu u svojej rodinky 🙂

vefi89
16. júl 2014

tie isté peniaze, čo stojí upt stojí aj vazektómia. mal byť hrdinom po predku 😝

lvka
16. júl 2014

@lotalujza ja 100%ne suhlasim s @mima4, chapem preco aj manzel ma strach, aj ked to ho samozrejme neospravedlnuje... potom ked sa jeden zatne a zatne sa aj druhy tak je z toho velmi skareda hadka a veci su povedane mozno horsie ako su myslene..
preto si tiez myslim, ze sa treba porozpravat, otvorene a kludne, o vsetkych vasich obavach, dat mu za pravdu, a tiez vysvetlit svoj pohlad na vec.. ked budete po sebe kruto "stekat" tak sa nikam nedostanete, len ublizite jeden druhemu viac a viac.. :(
mrzi ma, ze toto riesis, viem si predstavit, ze je to velmi tazke, ale mate dve deticky, nemyslim si ze manzel by len tak zo dna na den odisiel, skuste to rozdebatovat, je to mozno pre vas obrovska skuska ktoru treba len dotiahnut do uspesneho konca.
ja zatial, by som to nehovorila nikomu - aby to manzel nebral este viac ako "olej do ohna", ak vas spolocny rozhovor naozaj nikam nebude viest, tak potom si to viem predstavit oznamit.. ako prvy krok by som si vsak skusila v tichu a naozaj na dlhsiu debatu sadnut s mm a konstruktivne to prebrat..
drzim vam palce!!! 🙂

vivinka26
16. júl 2014

baby. všetky tie, čo tu píšete o tom, že si to bude vyčítať do konca života... ste asi na potrate neboli. ja som bola, a nie že si to vyčítam, ale vyslovene som stratila akýkoľvek zmysel a radosť zo života. tak mi treba.

tatko_bebe
16. júl 2014

do prcic :D nechapem muzov co plodia deti ako na beziacom pase... a nejak mi unika zpoluzodpovednost

jana_eyre
16. júl 2014

@veronicka1901 to je pravda, jednoduche to nie je.. ale podla mna je to jednoduchsie ako prist o dieta, ktore lubim..

siusinocka
16. júl 2014

nehnevaj sa, ale mne to skôr pripadá, že už odísť chce a toto je dobrý dôvod... ja by som nešla a ked sa teraz tvári zbabelo ako máš istotu, že ked by vás postretlo náhodou nedaj Boh niečo horšie že ťa podrží? čo ak ťa potom potopí? toto je podľa mna test aj pre teba. ano, mne sa lahšie hovorí, lebo mám kam ísť... neviem v akej situácii si ty. ale ja by som nešla a čakala čo spraví.. ak odíde, on sa pred všetkými ľudmi aj rodinou ukáže ako chrápúň.... takže uvidíš.. neviem či ti rada pomohla, ale potrat nie..

veronicka1901
16. júl 2014

@jana_eyre ja by som sa tiez dietata nevzdala, ale tazko veru samej s tromi malymi detmi, neviem si to predstavit.

jana_eyre
16. júl 2014

@veronicka1901 ja si to tiez neviem predstavit, ale predstavit si to neviem hlavne preto, lebo mam dobreho manzela.. keby bol blb, myslim, ze by sa to dalo.. mam vo svojom okoli vela dokazov, ze sa to da, aj ked je to tazke.. zeny su silne a maju v sebe silu aj ked o nej nevedia...

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisafono
16. júl 2014

@lotalujza posli ho za mnou, ja ho dam do poradku. 😀

veronicka1901
16. júl 2014

@kinna ale ja sa nepriklanam k potratu, to ani nahodou. Len sa snazim vysvetlit, ze nevieme, aka je rodinna situacia, ci by jej mal kto pomoct ludsky aj financne. Nie je jednoduche len tak "odhodit" manzela. Mozno je to len nejaky skrat z jeho strany. Ano, viem, ze by sa nemal takto spravat, ale neviem, ci rozchod/rozvod je riesenie.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betunka39
16. júl 2014

Nechod na žiaden potrat, on sa časom s tým zmieri. AK nie ved, ked odide predsa existuju sudy a prikazy a bude platiť, hoci si myslim, že to je to najhoršuie riešenie. Zdover sa rodine ,rodičom, svokrovcom, kto by ti pomohol, ak by mu to aj preplo a odišiel. Moju kamošku manžel doslova nutil tiež k potratu, nešla,, vyhrozoval, že ju necha, nakoniec z toh trapenia potratila v 4 mesiaci. Ked sme čakali naše piate, tak sa priznal, že urobil najvačšiu hluposť, že už mohli mať teraz velke dieťatko. mali by tiež tri. Ked chcel teraz manželka už odmietla, lebo ma 40 rokov, ale aj preto, že vtedy nechcel. Niekedy su chlapi fakt zbabelci, ale ak Ty ho chces, tak sa riad svojim rozumom a pocitmi,lebo potom budeš cely život lutovať a spominať, že aha už by bolo take a toto by robilo. Je to ťažke, ale všetko sda da.

leanax
16. júl 2014

@lotalujza len taká naša skúsenosť v rodine... otec mamu prehováral, aby išla na potrat s tretím dieťaťom, doma sme boli už dve osem ročné dvojičky.... mama sa nedala aj napriek cirkusom a prehováraniu si bábo nechala... po narodení bola miláčik rodiny a hlavne otcov a tak je to do dnes... a my so sestrou sme mame vďačné, že máme o osem rokov mladšiu super sestru 😉

simca06022011
16. júl 2014

no vsak mu povedz ako si sa rozhodla a nechaj ho nech vychladne :P Je to aj tvoja zalezitost, ak nechces ist na potrat nechod.. ked chce moze ist on na sterilizaciu :P Ja si pamatam ked moja mama prisla s tym, ze caka 3.dieta a nechava si ho a hotovo, dostala aj facku aj si poblacal nevlastny otec ale brat je... chlap to prezil, a maly je jeho milacik... tak asi tak ;) Ak nie, moze ist.. ved co.. bez penazi ani prostriedkov vas nemoze nechat, pred rodinou bude vyzerat ako trulo.. jeho hanba.

katka.l
16. júl 2014

@lotalujza nie, neviem detaily a tak je pochopitelne, ze sa pytam. Forum je o diskusii. Nic zle som ti nenapisala aby si hned takto reagovala.

marketa1304
16. júl 2014

nechoď na žiaden potrat...nikdy sa toho hnusného pocitu nezbavíš....každý deň budeš zaspávať s myšlienkou na svoje dieťa.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre