Povery v tehotenstve

katusinka
19. máj 2012

Viete ake su povery ohladom tehotentsva? Ze chlapcek mamicke pridava krasu a dievcatku ju zase mamicke ubera 🙂 ...no sm dost zmetena ldia mi vravia naokolo ze som akosi opeknele a vravia ze to bude chlapcek ale zas mam pupaky tak co budem mat dievca??? neverim na povery ale som uplne zmetena 😀 😒 na piste co si o tom myslite 🙂

xlucia
19. máj 2012

myslim ze nepas pocuvat sprostosti 😉

jurkovamiluska
19. máj 2012

@katusinka ja mam podla povier a kadiakych babskych trikov dievca. a ľaľa mam chlapiska ako svet. netreba to pocuvat lebo tomu uveris a budes sklamana.

katusinka
autor
19. máj 2012

chcela by som dievcatko ale sak uvidim co to bude hlavne nech to je zdrave

mirkakab
19. máj 2012

ja mám dve dcery a pri každej som mala ine chute aj iný tvar brucha a tiež som sa napočúvala dosť hlúpostí od ludí. a dokonca moja lekárka videla pri prvej dcere chlapca, tak som si išla do pôrodnice pre syna a volá sa Tamarka 🙂

mummy01
19. máj 2012

@katusinka su to hluposti,ja som pri oboch detoch bola pekna 😀,ziadne vyrazky,vlasy mi zhustli a mala som gulate brusko pri oboch a mam aj chlapca aj dievca.Povier som sa napocuvala neurekom aj ked sa deti narodili,takze jednym uchom dnu a druhym von... 😀

kvaca
19. máj 2012

Nemusíte tomu veriť, ale je to veľmi zaujímavá téma. Ja viem ešte také, že žena sa v tehotenstve nemá pozerať do ohňa, aby sa jej nenarodilo dieťa s plameňom. Ani zajaca nemá jesť, aby sa nenarodilo so zajačím pyskom, teda rázštepom pery. Keď matke chutí viac sladké, má to byť dievča, kým ak uprednostňuje slané tak čaká chlapca. Aj to s tým tvarom bruška je tiež známe.
Tých povier je veľa, ešte ďalšie sú pri pôrode a ďalšie po celý život 😀
Čo si o tom myslím? Akurát toľko, že je to naozaj zaujímavé. 🙂
Či tomu verím? Ani omylom. 😉

31majka12
19. máj 2012

ja osobne na povery verim...a aj na urieknutia...mam osobnu skusenost...

jurkovamiluska
19. máj 2012

@kvaca a este aj ked sa popalis tak miminko to bude mat tiez. obarila som sa medom, celu ruku mam koli tomu zjazvenu, nespala som niekolko noci v strachu ze sa maly narodi s nejakymi flakmi a nema absolutne nic 😀

kvaca
19. máj 2012

@jurkovamiluska Nič? Šokujúce 😀 😀 😀 Ale áno. Človek premýšľa, že čo keby.

kvaca
19. máj 2012

@31majka12 Ja verím iba a výlučne len na duševných upírov, lebo tí fakt existjúúúúúúúúú 😉

31majka12
19. máj 2012

@kvaca tak kto nezazil co je to byt urieknuty..nepochopi

jurkovamiluska
19. máj 2012

@kvaca myslim si, ze kazda tehotna zena tomu veri, ja som naozaj tomu verila, a naozaj som sa velmi bala, lebo suseda mi to furt vravela a kazdy: boze to si co urobila a to bude mat aj maly a doslova kazdy, kazdy, kazdy 😠 a ja sprosta som verila 😠 teraz mi je to smiesne 😀
ale verim zocine!!!! hnusobe jednej, tu sme uz niekolko krat mali

gubcikova
19. máj 2012

ja som pri dcérke opeknela a vraveli,že to bude chlapec.trdlajz.
pri synovi mi napr.nechutilo mäso a napr.pri dcérke mi kg šli do bokov,stehien,zadku a pri synovy do bruška

kvaca
19. máj 2012

@jurkovamiluska To je aká zlatá suseda. 😠 Nabudúce treba vytiahnuť celý arzenál a teda aj krásny zvyk z čias našich starých mám, že tehotná by mala dostať jesť všetko na čo dostane chuť (lebo inak neviem čo). V minulosti ak sa zastavili pri susedovi ako plel jahody a budúca matka poznamenala, jáááj aké sú krásne, tak sused rýchlo nazbieral plný košík, aby preboha tehotná netrela biedu. Takže nástup pred susedovskú špajzu a vyjesť všetky dobroty 🙂

jurkovamiluska
19. máj 2012

@kvaca coo? jahody? cosi tie nesmies, budes mat flakate babo 😀 😀 😀 😀

kvaca
19. máj 2012

@jurkovamiluska 😀 😀 😀 😀 Tehotná keď si vypýtala (priamo či nepriamo mala dostať) Ja neviem, ja som nejedla len parmskú šunku a spol a hermelín a spol. A ani zmrzlinu. A to je asi tak všetko. Jahôd som zjedla za kýbel 😀

lauricka
19. máj 2012

@katusinka tak ja som cakala naraz aj chlapca aj dievca, by som chcela vediet, co by mi ludia tipovali a podla coho by to usudzovali 😀 . Su to hluposti. S tym flakatym babom to moze byt jedine tak, ze by zareagovalo na alergen, ktorym jahody su. Napr. po paradajkach moze mat vraj dieta cerveny zadocek - sa tak narodi. Hovoril nam to jeden detsky lekar na porodnici. Ak som to, teda, vtedy, spravne pochpila, lebo aj tak mi to moc nejde do hlavy. Lebo paradajky su tiez dost agresivne. Jedine take nieco to moze byt, inak nic.

nicearty
20. máj 2012

nedá mi neprispieť k tejto diskusii :D ja som si hneď od okamihu, čo som zistila, že som tehotná myslela, že to bude chlapček, tak nejak som to cítila. Bolo mi strašne zle až do 6.mesiaca a keby som nezistila, čo mi pomáha, aby mi zle nebolo, tak mi je zle asi stále 😠 Každý mi vravel, že to bude dievčatko...a ja som si v duchu myslela, vy si tak môžte myslieť...dôležité je, čo si myslím a ako sa cítim ja 😝 jedla som všetko, jednu chvíľu len sladké a ako som dojedla sladké, hneď som mala chuť na niečo slané alebo kyslé 🙄 bruško mám pekne guľaté a fest veľké :D z toho aké sú babské povery, by mi asi všetci tipovali babu, ale bude to chlapček 😝

lucinka710
20. máj 2012

@nicearty prosim ta a co ti pomohlo aby ti nebyvalo zle? dakujem

mia117
20. máj 2012

myslite, ze je vacsia pravdepodobnost, ked zena caka dievca tak mava nevolnosti, a pri chlapcovi nie?

nastasyk
20. máj 2012

@mia117 ahoj, mne bolo velmi zle do 17.tt a budem mat chlapca. Kamaratke byvalo zle pri vsetkych troch tehu a tiez sami chlapci, takže asi to neplati, minimalne v mojom okoli🙂

mia117
20. máj 2012

@nastasyk dakujem za odpoved, trochu si ma ukludnila, chcela by som totiz dievcatko, syna uz mam a pri nom mi tiez zle nebyvalo, a ani teraz nie.

barustek
20. máj 2012

@katusinka ja som podla mojho okolia opeknela aj ked vsetci tvrdili že je to jasny chlapec narodilo sa mi dievčatko takže ja asi nato moc neverim 😀

monyccka
20. máj 2012

tak toto je jedna z najluxusnejsich tem za poslednu dobu.. Flakate babo po jahodach, spicate brusko pri chlapcovi, popalenina ako u mamky.. Ja sa niekedy citim ako v stredoveku, ked toto citam. Zeny, ultrazvukom nam niekolkokrat pocas tehu konktroluju plod, zistuju geneticke porrcuhy skor ako sa narodi a este stale sa najdu ludia, ktori veria, ze budu mat dieta s plamenom, ked sa pozru do ohna? huste.. 😉

stardust
20. máj 2012

@monyccka co sa cudujes, ved zijeme v obdobi iracionality ci ako sa to nazvalo. Takze hluposti ma uz neprekvapuju.

jeny
20. máj 2012

na povery neveriiiiim 😀 ked som cakala dceru mala som super plet a nevolnosti boli ale slabsie , teraz cakam chlapca nevolnosti som mala do 16tt a este aj teraz obcas, plet mam taku hroznu ze ani v puberte som taku nemala a podla povery som mala opekniet 😀

monyccka
20. máj 2012

@stardust mna nejako stale dostanu taketo povery.. to je ako z Borata.. Asi zijem medzi inymi ludmi ale u nas sa proste na tieto kecy neveri, tak ma to naozaj prekvapuje 🙂

nastasyk
20. máj 2012

@jeny vidis, ja presne to iste, bude to chlapec a plet otrasna, ja som taku ani v puberte nemala a o vlasoch ani nehovorim.... nastastie, zatial som len malo pribrala, ale este ma cakaju tri mesiace, tak neviem🙂

jeny
20. máj 2012

@nastasyk ja priberam teraz viac ako pri malej, teraz mam +5kg a pri malej som mala tolko az v 30tt 😀

nastasyk
20. máj 2012

@jeny ja mam uz + 6kg, ale najprv som kvoli nevolnosti 3 kg schudla, takze oproti mojej povodnej vhe len + 3 kg, dufam, ze to do tych 10-12 kg dotiahnem🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre