Povery o pohlaví dieťatka

21. máj 2021

Dievčatá, zaujíma ma aké "povery" ste už počuli ohľadom toho, že či sa vám narodí dievčatko alebo chlapec.
Také tie napr. že keď ješ sladké tak dievča, keď slané tak chlapec 😀 som nejaké aj našla, ale zaujíma ma či nemáte také, ktoré nie sú veľmi známe... 😀

ella_price
21. máj 2021

Nie je to teda povera ale- Moja mama pri mne jedla veľa citrusov a zmrzliny, ale pri bratovi mala strašne chuť na pivo a cigarety a vtedy si povedala, že tak toto bude chlapec jak Brno 😆😆😆

deti95060810
21. máj 2021

pri chlapcoch má žena veľké bruško a dopredu, pri dievčatách je bruško malé a viac priberá do krížov.... Inak mne sa to splnilo do bodky a mojej mame tiež...😉

elizabet173
21. máj 2021

@deti95060810 ja som to mala presne naopak, ale všetky tieto povery sú skutočne len povery

keithy
21. máj 2021

No a ja som tak mala aj naozaj. Pri synovi som prvy trimester len kyslé ovocie, kazde ráno kyslé broskyne a jahody kupovala na tržnici. Na obed chodila do bufetu na segedin, alebo kapustu s knedľou. Isla som sa ujest salámy, raz mi muž zjedol vysočinu, co som mala na večeru a ja som dostala taky hysak ze dovidenia. Teraz pri dcére som chodila do tesca kazdy druhy deň na čokoládové rolky, vianocku som jedla s kilom džemu a mäso ani cítiť. Ja som vedela co čakám aj ked mi to dr nepotvrdila. Presne pre tie chute. A presne pre to, lebo moja mamka mala 5 deti, pri babach vzdy sladke a pri synoch kysle. A ona az do porodu nemala potvrdene pohlavie. Tak za mňa to nie je povera ☺

kkovacovak
21. máj 2021

Že som opeknela tak to bude chlapec. Aj keby nebol tak kompliment poteší 😄

autor
21. máj 2021

@kkovacovak nooo, to mi teraz hovoria, že aké mam nechty krásne dlhé (pričom ja som ich vždy mala také slabé) a vlasy taktiež nejaká zmena... 😀

autor
21. máj 2021

@ella_price hahaa tak toto je dobré... 😀

autor
21. máj 2021

@deti95060810 no, moje ešte žiadne nie je som len v 10tom týždni tak uvidím potom o pár mesiacov, že ako 🤔

autor
21. máj 2021

@keithy ja mam strašnú chuť na kysel veci taktiež 😀 akože neskutočne by som si dala nejakú kyslú omáčku, mäsko, ryža 😍
No, tak teraz si mi dala chute na kyslé ovocie ah... 😀❤️

kkovacovak
21. máj 2021

Počkať aj ja mám teraz najlepšie nechty aké som kedy mala...aj to je znak chlapca? 😄 No som zvedavá o pár týždňov sa uvidí 😄

elementissa
21. máj 2021

Na mna teda neplatila ziadna z tychto babskych povedaciek, vsetko som mala bud opacne alebo uuuuplne inak ako povedacka hovorila. :D

trixi12
22. máj 2021

ja som počula, že ak žena čaká dievčatko, má krásnu pleť a tak "opeknie", pri chlapcovi, má vraj často problém s vyrážkami, príp sa vyhádže...U mňa a jednej známej to platilo, tak neviem :D

andreatytler
22. máj 2021

Ja som pocula ze dcera berie krasu a syn pridava a tiez ze brusko vpredu je syn a v bokoch je dcera.
Ja som mala syna.... velke brusko vpredu ale vyrazky hrozne. Takze za mna platili tieto reci tak na 50%.

zuzap33
22. máj 2021

@deti95060810 ale figu, ja pri synovi také malé bruško, že doktor na sone v 36.týždni sa pýtal či tri mesiace do pôrodu. Syn bol skrytý v krížoch, pôrodna váha 4100g...😊

weronika171717
22. máj 2021

U mňa tie povery nevychádzali.....podla mňa sú to hlúposti.... Ja som pri synčekovi jedla sladké....bruško som mala podľa tých hlúpych povier na dievčatko a mam chlapčeka vysnívaného..... Takže ja tomu vôbec neverím 😉💙

deusa
22. máj 2021

He he, tak toto je najviaaac....
Ked zostanes tehotna...pockat myslim mesiac...potom dat do pohara sodu bikarbonu...vycikat sa do toho...a ked vysumi tak je chlapcek aj nevysumi je dievcatko...
Tak ja som to teda vyskusala😂 a vysumel...a pre mna to teda sedelo...ale cele tehotenstvo sme si z toho srandu robili🙈

ajka0207
22. máj 2021

Som tehotná tretí raz, prvé dve mám dievčatá, teraz zatiaľ neviem a teda sladké mi nijak výrazne nechutilo ani pri jednom tehu.

miriam11
22. máj 2021

@deti95060810 ja som mala brucho tvar úplne rovnaké pri synovi aj dcére. Nieje to pravda.

basska_b
22. máj 2021

U mna to nevyšlo. Veľké brucho vpredu, chuť na mäso, syr, krásy mi pribudlo, no bolí to dievčatá obidve

mamamasama
22. máj 2021

bruško dole chlapec, brusko vyssie dievcatko.,, nam to tak vyslo.. a pri malom som jedla strasne vela masa a to som bola kedysi vegetarianka... bola som si ista, ze to bude chlapcek..: tiez som mala aj super plet a vlasy a pri dievcatku vyrazky...

andrejka1974
22. máj 2021

Mne zasa bolo zle do 4 mesiaca mohla som len chleb so salamou a to len pri dievcatach pri chalanoch som jedla vsetko pri prvom som milovala aj banany co bezne nejem

majamat
22. máj 2021

ja osm nemala extremne chute, na zaciatku som jedla kysle, ale len preto, ze som nevracala,a le zle mi travilo, to jedavam aj teraz, lebo mam malo kyseliny a pomaha mi to stravenim.
na konci som sladke jedla,a le to som jedla vsetko uz a patricne aj priberala.
brusko som mala obrovnske a vpredu. a
a mam dievcatko.

co sa tyka mocu a sumenia, tak soda reaguje s kyselinami v moci, cize sumi, je to uplne normalna chemie/biochemia. jasne, ze podiel kyslein moze byt rozny, ale zlozenie mocu zavisi dost aj od toho, co zjeme. cize pochybujem, ze sa to takto da.

zuzanockamt
22. máj 2021

@deti95060810 za mňa tiež blbosť, mala som brucho malé a dvaja synovia...pri druhom som vo 8. mesiaci vyzerala ako niekto v 5-tom....takže totálne povery

zuzanockamt
22. máj 2021

@zuzap33 podobne 😄 druhý syn takmer 4300 g a brucho malé

janedoe
22. máj 2021

U mna.... prvy syn nektarinky na kila a malinovy sirup, maso som nemohla citit. Druhy syn bol zmrzlina, melon a cucoriedkovy dzem. A dievcatko slanina, klobasa, mlieko, taveny syr a krekry 🤣 A vlastne pomarancovy dzus a kysle uhorky zo zaciatku. Takze v tomto mna presny opak. A co sa tyka bruska.... som najvacsia slonica. Jedine, co mozno plati bola zhorsena plet u dievcatka a nebolnosti, plus brutal migreny. Ale tak mne napr. pri druhom synovi nevysla ani ziadna kalkulacka a taky, ci onaky kalendar na predpovedanie pohlavia 😊

ivka21
22. máj 2021

Tak podla bruska aj ja odhadnem co mamička čaká 😁dievčatka sú do bokov a chlapček špicaté. A je to pravda mne najprv ide bruško a potom ja a to čakám chlapceka 😁😁😁chute si sprostosť pri prvom hrozno banány hrušky radler čokoláda ku koncu a pri tomto zas na kila mandarínky, jablká, ľadový šalát, tiež sladké. A so sodou mi prvý krát vyšiel chlapček správne a pri druhom malo byt dievčatko takže nevyšlo.

jeliz59
22. máj 2021

Vraví sa ješ sladké bude baba jedla som na kilá čo som pred ťehu nikdy....a aj tak chlapec a aj ten test zo sódou mi nepenil vyšlo na babu 🤣a aj som si celý život priala dievča nevedela som si predstaviť že budem mať syna....a mám doma frajera 😊

mariejenka
22. máj 2021

Obe deti su chlapci, ani pri jednom som nemohla citrusy hned sli von, jedla som sladké nektarinky,a horalky, raňajky musela byt kapia, neveim prečo...🤓 Necítila som sa inak zle,ale pri druhom tehotenstve som mala viac zdravotných potiazi,...

danielahamar
22. máj 2021

Pri treťom všetky povery išlo do.... 🤣 Ani boky, ani chute nebolo na chlapca 🤣

uzanka16
22. máj 2021

@deusa ja som s touto sodou skúšala pri oboch deťoch, najorv podľa sódy že budem mať chlapca a bolo dievčatko a keď som čakala chlapca pokus sso sodou malo vinst dievčatko. So sodou je to úplná somarina.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre