Povery v tehotenstve

katusinka
19. máj 2012

Viete ake su povery ohladom tehotentsva? Ze chlapcek mamicke pridava krasu a dievcatku ju zase mamicke ubera 🙂 ...no sm dost zmetena ldia mi vravia naokolo ze som akosi opeknele a vravia ze to bude chlapcek ale zas mam pupaky tak co budem mat dievca??? neverim na povery ale som uplne zmetena 😀 😒 na piste co si o tom myslite 🙂

kucharikova
20. máj 2012

aj mne vsetci tipovali dievca,hovorili.ty grcas,nechuti ti jest,ospatnela si,mas zilku na nohe(nemala krcove zili,len teraz tak mi jednu zilu vidiet)toto vsetko mala aj tvoja segra ked cakala malu,a vysledok?bude to chlapec jak lusk 😀 takze ja tymto veciam moc nedavam zmysel.

radkatalajkova
20. máj 2012

@katusinka
@xlucia a už ste počuli tieto povery v tehotenstve? - deťom sa nemajú strihať nechty, lebo sa im skracuje život,
- nemajú sa pozerať do zrkadla, lebo vidí zlých duchov
- a keď sa pozerá na plafón na jedno miesto a smeje sa vidí anjelikov???
@nastasyk
@monyccka
@jeny

monyccka
20. máj 2012

@radkatalajkova ty kokos.. a tie o chorobach deti a skracovani dietat mi pridu obzvlast nechutne.. akoby sa niekto vyzival v tom, ze vydesi buducu maminku..

xlucia
20. máj 2012

@radkatalajkova poculi. a su to veci ktore v dnesnej dobre uz treba brat tak ze je to prezite a zobrat si z toho realny uzaver. prakticky kazda povera sa da normalne vysvetlit a netreba sa jej bat

radkatalajkova
20. máj 2012

@monyccka je to teda riadne divné, veď naozaj tú mamičku len vystrašia

radkatalajkova
20. máj 2012

@xlucia viem, len teda som chcela aj ja zareagovať, keďže tu to nebolo spomenuté, nechcela som ani nijako vyrývať

prinzesz
20. máj 2012

ahojte, ja zijem v cr a teda o tych nechtom som este nepocula, ale tu sa zas hovori ze sa dieta nema strihat /vlasy/ do jedneho roka, lebo je povera ze bude mat kratky zivot.. och, taka sprostost..
inac ja cakam chlapca a vyzeram ako furt, pribrala som asi 16kg /kaslem na to/ citim sa dobre ale brucho mam dopredu hodne takze na mna tato povera nejak sedi.. jo a aj to ze nejem moc vela sladkosti, nemam na ne chut.. zato jahody a melon toho sa neviem objest.. nechuti mi moc kuracie maso ale uz aj to zjem.. tak neviem.. no a do ohna som sa bola kukat lebo 30.4. su tu carodejnice a palia sa ohne tak sme sa boli pozriet.. ja verim ako na co! .. niecomu neverim a niecomu aj hej..

andrejka1983
20. máj 2012

povery su velmi zaujimave,rada počuvam kadejake povedačky a pribehy,a každa ma niečo do seba, stare mamy z niečoho predasa museli vychadzať, len zo života kedže nečitali časopisy, nekukali telku a nesedeli za netom 😀 🙂 ktovie...každopadne aj ja som sa počas tehotenstva stretla s peverami v našej aj manželovej rodine a osobne som dodržiavala všetko co som vedela he he..preistotu aby som si potom nič nevyčítala 🙂 tak napr u nas sa hovorí že :
.
- tehotna žena nesmie chodiť na pohreby lebo bude mať ťazky a bolestivý porod 😒
-ked sa tehotná žena popáli,napr. pri varení...tak sa toho miesta nesmie chytiť lebo aj to dieťatko bude mat potom na tom istom mieste fliačik ( a to sa v našej rodine aj potvrdilo tak neviem )
- tehotnu ženu nesmiete buchat po chrbte lebo dieťa bude mat krivu chrbticu :- 😀 ale tak no...pre istotu nebuchat!!!
- neopierať sa o teplý radiator lebo sa vam prilepí placenta
- dieťatko nedavat k zrkadlu lebo može do roka sa stat nešťastie
- ked sa v noci usmieva alebo pozera do stropu komunikuje s anjelikmi
- ked zýva, tak ho rýchlo prežehnať aby nevdýchlo zlého ducha 😒
-ked babtko plače, a nevieme prečo, treba mu pospluvať ( spraviť 3 križiky na čelo ) a prestane, alebo mu spravit uhlíkovej vody 😉
- do krstín nevychádzať z domu, aby ho neuriekli
-ked idete s babatkom medzi ludi, aby ho neuriekli, obliecť mu niečo naopak, alebo dať mu niečo červene....atd
......a je toho strááášne vela co poznam, hlavne naše babky mi toho vela povedali, ale je to na každej mamičke co bude brať važne a co nie, nechcem nikoho vystršiť 😉 ....a niekedy nám ten zhon okolo babatka ani nedovoli nad takými vecami premýšlat 🙂

lussy23
20. máj 2012

neviem či sa smiať alebo plakať, keď čítam tie povery... 😖 Podľa mňa je smutné, že takto strašia tehotné ženy. potom sa len zbytočne obmedzujú a vôbev pri tom nemusia... ☹

Mne sa páči tá povera, že ak mamu páli záha, narodí sa vlasaté bábo. 😀

jurkovamiluska
20. máj 2012

@lussy23 inak mna palila zaha cele tehu a maly mal hrooozne dlhe vlsy. viem, ze je to blbost. ze je to spojene so zaludocnou kyselinou a blabla, ale celkom som sa natom pobavila, ze toto nam vyslo 😀

graceful9
20. máj 2012

@katusinka mne vraveli, že som opeknela a mala som dievčatko 🙂 aj keď som bola pupáková viac ako pred tehu,,,,a vraj keď ťa páli záha, bude vlasaté dieťa,,,,moja mama myslela, že sa zblázni od záhy a ja som vypadala ako malý skinhed :D

baramborka
20. máj 2012

tak , u mna to sadlo 🙂 od začiatku mi vsetci tipovali chlapčeka, a vyšlo 🙂 moj doktor sa natom smeje že podla bruška vedia zistit pohlavie povedal že to nemaá absolutne vplyv....verím na urieknutie , čiže štýl červena stužka na ručku pre miminko bude urcite hned ked sa mi narodi ...
ale .. neverim na take povery že ked sa dopred u niečo kupuje tak to je neštastie .. vieščo ? máme už celú výbavu kočík , zajtra postielku ... do porodnice oblecenie , flaštičky skratka ..verím na niečo ine a to je osud, no povera že niečo sa može stat ked kupime kočik ... ano , stat sa može hocikedy hocičo .. takže sa netreba obávat, treba dat na svoje pocity ,svoje presvedčenie a nie na reči klebetných babičiek , cudzích ludí a podobnych strašiakov 🙂 :*

kvetinka211
20. máj 2012

A to viete ze po 28 tyzdni tehotenstva uz nemozete ist na modreho konika, inak predcasne porodite?
Tehotensku knizku nikdy nenoste blizko mobilu, dietatko bude mat inak zle ekg.
Nedavajte fotky z ultrazvuku na facebook, lebo sa dieta bude podobat na Marka Zuckerberga!
Ak si kupite tehotenske oblecenie v bazare, bude mat vase dieta pekne vlasy.
Nerobte si na snurke od topanok viac ako jeden uzol, lebo inak sa vam zamota pupocna snura.
Neholte si nohy ziletkou, dieta bude mat zlu pokozku.
A hlavne nepouzvajte vlastny rozum, budete mat komplikovanejsi zivot!!!
Nieco na tych poverach bude

😀 😀 😀

baramborka
20. máj 2012

@kvetinka211 !! 😀 😀 😀 toto sa mi páčíííí 😀

lenuska20
20. máj 2012

@kvetinka211 😀 😀 😀 som sa skoro pototo od smiechu 😀 😀

nice202
20. máj 2012

@kvetinka211 chichi, vyborne

korenbaba
20. máj 2012

@andrejka1983

@kvetinka211
pobavila som sa na oboch príspevkoch 😀
Moja kamoška dostala, ked bola prvý krát tehotná knižku "pre gravidnú ženu" od svojej starej mami, ktorú dostala od svojej mami. Okrem roznych "mudrych" vecí tam bolo napr. že samodruhá žena síce nemože vešat prádlo, ale naopak drobné práce na poli sú prospešné. To si v tedy kamoša povzdychla " kde já tedy v Praze seženu kousek půdičky co bych vyplela..."

elinnka
21. máj 2012

Ahojte babulky..

tiet o povery su krasne..🙂
Ja v to neverim.. ale aj napriek tomu ked mi trebars prebehne cierna macka popred auto.. 3x si poplujem... .))) (jasne ze iba akoze) .
Takze pocitam ze aj na moje babatko budem aplikovat nejak podvedome nieco z tohto..

nicearty
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicearty
21. máj 2012

@mia117 vraj, ale vôbec to tak nemusí byť 🙂

mia117
21. máj 2012

@nicearty ved uvidim. 🙂 dik za odpoved.

nicearty
21. máj 2012

@nastasyk wow tak ja som mala 55kg a už som pribrala +14kg 😵 úplná hrôza, bruško mám strašne veľké, minule sa ma v obchode predavačka pýtala, že vy už budete každú chvíľu rodiť, že? a ja jej vravím, že nie, až o 3 mesiace a ona pozerá, že a to čakáte dvojičky? a ja, že nie, že jedno bábätko 😀 Ale aj moja mamina aj sestra pribrali veľa a potom zasa veľa schudli, takže asi je to aj v génoch. Ale keď sa budem obracať okolo malého, domácnosti, tak že to pôjde dole jedna radosť 😉

nastasyk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinka710
21. máj 2012

@nicearty Dakujem za obsirnu odpoved 😀 ale potesila, v celku mas pravdu s tymi doktormi ale co uz mi s tym neurobime nic, ja som na zvracanie tiez vyskusala kadeco myslim ze z tych najhorsich problemov ma dostal zazvor, ale to len z tych najvacsich co znamena ze som vracala aj 4-5x denne, zavrate, nechut do jedla, chudnutie, tocenie hlavy a neviem co este, tym zazvorom sa to upravilo na 1x denne kazde ranno ale aj to je dost zle, mna to riadne vycerpava, vraciat takmer 3 mesiace kazdy kazducky den tak to sa mi zda dost, ked su dni horsie tak sa stane ze aj 2-3 x ale to uz len zriedka tak neviem mozno vyskusam tu fatru a uvidime co to spravi, ale kazdopadne dakujem 🙂

gabuska36
21. máj 2012

Ahoj mne hovorili, pri prvom tehotenstve aj pri druhom, že som veľmi pekná..aj ja som sa sama sebe pačila 🙂 mala som dobre vlasy...super pokožku...dokonca som aj raz bola pri veštici s kamoškou zo žartu ta mi predpovedala, že budem mať dvoch chlapcov..no a mám prvého syna a druhé dievčatko....takže never ničomu a čo bude bude..nerieš také veci bu´d rada, že si tehotná čo by za to dali iné a nech je to zdravé budeš sa tešiť aj z chlapca a aj z dievčatka...tak držím palce....

lussy23
21. máj 2012

@kvetinka211 😀 😀 Baby ale mali ste na začiatku témy napísať upozornenie pre prvorodičky, že táto téma je o srande. Aby to nebrali vážne.

kikushka2386
21. máj 2012

prve dve tehotenstva som na zaciatku ani nevedela ze som tehotna.ale chute som mala riadne.vsetko sladke.cukrovu vatu som jedla denodenne aj 4 kelimky.a mam dievcata.tretei cele tehu mi byvalo strasne zle.nemohla som prist do kuchyne kde sa varilo.o vseliakych vonach ani nehovorim.ale uplny rozdiel ako pri predoslych.schudla som,tvar ako babika,vlasy ani nehovorim a i tak to bolo dievca.uvidime do stvorice :D ale hlavne je nech su deti zdrave.

nati1306
21. máj 2012

to je vsetko blbost.mne vsetci od zaciatku vraveli ze budem mat chlapca lebo som opeknela,mala som plet ako babatko a sup cakam dievcatko🙂

localoca
1. jún 2012

Urieknutie verim,ale ostatné velmi nie,napr. to ze ked cakas chlapceka opeknes a ked dievcatko tak nie,somarina,ked som bola tehu s dcerou som bola krasna fakt ani jedna vyrazka ani nic hladka tvar a teraz cakam chlapceka a vyzeram hrozne ze ani make up ni to nezakrije,mam faky po tvare,okolo ust také hnede akokeby od kavy a kavu nepijem,proste ja to mam opacne 🙂 a ze sladké a slané,ja mam chut aj na to aj na to tak co to bude obojpohlavné?s malou som napriklad jedla horalku uvidela nakladané kysle uhorky a jedla som ich s horalkou,teraz som jedla chleba s medom a muz neviem co s paradajkou a musela som si dak ktomu paradajku...
a tiez ze sa nesmie nakupovat,to je podlamna hlupost,lebo co sa ma stat tak sa stane aj s nakupom aj bez,ja uz mam celu vybavicku od cca 25tt,uz len kozmetika mi chyba,co uz je na ceste k nam,a tiez aj flasky.....

alexis617
1. jún 2012

@katusinka aj mne tvrdili ,že 100-pro čakám baby podla bruška a ani som neopeknela skôr naopak a vidíš mám 2-synou ,že by mi predpovedali nevesty 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre