Povery v tehotenstve

katusinka
19. máj 2012

Viete ake su povery ohladom tehotentsva? Ze chlapcek mamicke pridava krasu a dievcatku ju zase mamicke ubera 🙂 ...no sm dost zmetena ldia mi vravia naokolo ze som akosi opeknele a vravia ze to bude chlapcek ale zas mam pupaky tak co budem mat dievca??? neverim na povery ale som uplne zmetena 😀 😒 na piste co si o tom myslite 🙂

alexis617
1. jún 2012

@katusinka aj mne tvrdili ,že 100-pro čakám baby podla bruška a ani som neopeknela skôr naopak a vidíš mám 2-synou ,že by mi predpovedali nevesty 😅,ked mi skočil kocúr na bruško odlaku som sa chytila za tvár a drobec nemá na tváričke žiaden flak ,často som na pravý obed bola za šporákom čo mimochodom tehotná nesmie vraj to prináša smolu 😒 podla mňa hlúposť 😀 ,jediné čo som dodržala nešla som celý čas na cintorín ked som bola tehotná ,

ruthke
1. jún 2012

@lussy23
No moja dcera sa narodila s desatcentimetrovym harom a palenie zahy nepoznam...Kazdy ked ju videl sa ma pytal ci ma palila 🙂)

katusinka
autor
14. jún 2012

@kvetinka211 fotku jednu som uz dala na facebook aj som si oholila nohy ziletkou ..podla mna toto je uz moc preafektovane

kalifa28
14. jún 2012

@alexis617 a ja si chodím na cintorín ako keby sa nechumelilo... čo mi prosím ta hrozí?

sandy84
14. jún 2012
sandy84
14. jún 2012

@kalifa28 akurat si davaj pozor na zivych, aby ta neokradli a tak dalej, moja babka stale hovorila: ,, moja mrtvych sa netreba bat, len zivych..,,

mahalo
14. jún 2012

LOL!

Moje najoblubenejsie - dojciaca matka nemoze behat/skakat, lebo sa jej naslaha mlieko v prsickach :D
Alebo, ze mlieko udrelo do hlavy 🙂

Co som ja na sebe viackrat pocula..naposledy svokra mi to povedala - tehotne nemozu vesat pradlo, ci umyvat okna. Tehotna by totiz nemala zdvihat ruky nad hlavu!! Tak mne to uplne vyhovuje..nech sa len upratuje za mna 🙂)) a dovod? Babatku sa kvoli tomu moze uomotat pupocnikova snura okolo krku..
Ja to vidim tak, ze si to v minulosti nase starke takto pekne odvovodnili a vyhli sa tak niektorym pracam..povercivost mala vtedy este vacsiu silu nez vtedy..takze chvalim babky presibane 😉 🙂

kalifa28
14. jún 2012

@sandy84 lebo ja práve ked som tehotná sa nebojím ist ani v noci cikat 🙂 inak netehotná som nešla, radšej som vydržala, teraz bud som odvážnejšia, alebo sa nedá necikat 🙂 ale asi to druhé 🙂

sandy84
14. jún 2012

@kalifa28 urcite si aj odvaznejsia, ved budes mama a tie sa neboja 🙂 ale ja sa i tak bojim v noci sama :D

kalifa28
14. jún 2012

@sandy84 no ved ja už mamou nejaký ten čas som a predsa som sa bála 🙂

sandy84
14. jún 2012

@kalifa28 🙂 prepac ja som nepozrela ci uz mas nejake babo 🙂 no teraz viem, ze aj moja mamka sa asi bala a stale ked som sa jej spytala ci sa boji aj ona, tak tvrdila ze ne a tak som spokojne spala...klamala :D v tomto budem aj ja syncekovi 😵

alexis617
14. jún 2012

@kalifa28 mala som zvášne sny o mrtvych

mezike
15. jún 2012

@kalifa28 mne tiez cintorin nic nerobi, dokonca mi pred tyzdnom zomrela babka, tak som sa s nou isla rozlucit, normalne som ju videla v truhle, tetusky skoro porazilo, ked som tam vliezla, ze neviem co sa stane. Stalo sa jedine to, že som jej povedala zbohom a spávam lepsie s pocitom, ze aspon takto som sa s nou rozlucila, ked mi to uz nebolo dopriate kym zila (bola od nas 300 km)

rysisi
30. sep 2012

ahojte babulky ja som v šiestom mesiaci a tiež mám tých povier už dosť a hlavne čo sa týka mačiek nesmiem sa ich chytať lebo babo bude mať mačacie oči a tiež nesmiem pozerať na znetvorené tváre ale všade v TV ich ukazuju tak mám teraz obavy máme doma 5 mačiek a sú fakt chutné a ja sa ich nesmiem dotknúť? neviem je to moje prvé dieťatko tak sa veľmi bojím nič viac si neprajem len aby bolo zdravé .

janulina.k
30. sep 2012

@rysisi ja by som sa tych povier nebala, skor by som sa pri mackach bala toxoplazmozy, pretoze ziskana toxo pocas tehotenstva ma dost vazne nasledky 😒 my chovame zase psov, lekar povedal, ze k nim nemam do konca teho chodit tiez kvoli tym roznym bacilom a tak som ho radsej posluchla, kedze som si nastudovala, co vsetko sa moze stat pri ziskani toxo uz pocas tehotenstva...

rysisi
30. sep 2012

lekár sa ma tiež pýtal či máme mačky lebo som mala troška zvýšenú toxo tak ich na ruky neberiem iba im chodím dať papkať a hneď si potom ruky umyjem a tak je to aj zo psíkmi ale vraj sa to týka hlavne výkalov a tých sa zaručene nedotýkam 😖
@janulina.k

katieg85
16. nov 2012

NO JA SOM MALA VSETKY TRI TEHOTENSTVA KRASNE ,NEBOLO MI ZLE,ANI NIJAKE CHUTE,na tvari sa mi uz nezrobila ani jedna vyrazka vlasy mi zhustli,prvy krat som si aj nechty vypestovala.Takze nezalezi na poverach ze jake mas chute to bude.ja sa riadim iba ake ma zena brucho a to som sa len raz zmilila.tak jak to uz jedna spomenula,ze dievcatku ti idu kila na bokoch,zadku a stehnach a pri chlapcovi to ide iba do bruchaa je to jedno ci je gulate spicate ale zalezi kde idu tie kila

angel31
30. nov 2012

@katieg85 joj.. tak to s tou tvojou poverou o kilach ze kde sa usadzaju mas recht...mne to vzdy takto islo... a kolegovi ked cakali tak im len do brucha...

skarabeus1111
30. nov 2012

@katusinka xixi... kazdy ti povie to, co uzna za vhodne... o krase sa to hovori, ale pri prvom synovi som bola krasna, zlepsila sa mi kvalita vlasov, nechtov...... brusko som mala okruhle 🙂, pribrala som do bruska iba... pri druhom synovi som bola skareda, tehotenske flaky, maska na tvari, katastrofa aj s vlasmi, nechtami..... pribrala som do stehien, bohov, zadku, brusko spicate...... a teraz uz to neriesim 🙂

veronika2222
4. okt 2013

Ahojte......chcem sa len spytat som 31tt a mam na tvari dost vela pupakov a samozrejme si ich vytlacam len chcem vediet ze ked si ich vytlacam ze ci neostane dietatku z toho vytlacania nieco na tvari ze ci to vytlacanie nevplyva na jeho pokozku lebo niekedy aj silnejsie tlacim tie pupaky.....dakujem za odpovede

bajana
4. okt 2013

@veronika2222 mas pocit, ze je tvoja pokozka na tvari nejakym sposobom prepojena s pokozkou tvare tvojho dietata? to snad nie... 😅 😀

kuwait
4. okt 2013

Tak moja skusenost je taka ze pocas tehotenstva som dost myslela na jednu svoju kamaratku a moj syn sa na nu podoba,postavou tvarou az je to trapne,ked ho videla nebolo mozne si to nevsimnut,mama mi potom hovorila ze ak v tehotenstve na niekoho uprene myslime alebo pozerame tak dieta sa moze podobat,preto vraj by sme nemali pozerat osklive filmy s netvormi len na nieco pekne a mysliet na pekne veci,znie to nelogicky,ja vseobecne na babony neverim ale ta podoba mojho syna s mojou kamaratkou je zarazajuca pritom ja sa s nou absolutne nepodobam a ani moj muz sa na nu nepodoba ze by mal maly podobu z toho dovodu.

luciana87
28. okt 2013

@radkatalajkova to som pocula mam uz jedneho syna a kazali na tieto veci davat pozor 🙂

maribell
31. dec 2013

ja na povery neverim ... nevolnosti som mala prvy trimester celodenne .. takze vsetci ze dievca ..ale hold je to chlapec.. a na urieknutia vobec neverim .. kazdeho koho stretneme sa ma pyta "vy nemate nic cervene? musite nieco mat" .. nije nemusime 🙄 a ani nic nemame ..od narodenia uz je to skoro rok a pol a ziadne cervene maslicky ani snurky na kociku ani babatku nemame 😀 ..jednoducho ked tomu neverim tak by mi to nepomohlo ani keby chodim ako cervena karkulka nonstop 😀 a predstavte si ze sme uuuplne v poriadku (klop klop 😉 )

maribell
8. jan 2014

@kalifa28 ( kalifa28 @sandy84 lebo ja práve ked som tehotná sa nebojím ist ani v noci cikat emoticon inak netehotná som nešla, radšej som vydržala, teraz bud som odvážnejšia, alebo sa nedá necikat emoticon ale asi to druhé emoticon )
mno neviem ja zakazdym ked potrebujem v noci cikat (bojim sa tmy jak slak 😀 ) zobudim manzela 😀 a vybavene on ide somnou 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre