Bábätku prestalo biť srdiečko v 8. týždni. Je to už 3x

tinky09
8. júl 2013

Doktor si to nevie vysvetliť vsetko v norme ani náznak problému babo sa vyvíjalo bilo mu srdiečko a dnes na sono uz nebilo. Gestany vak v pohode, hormonálne vyvazena, ale mame v rodine tfombofiliu, bola som na vysetreniach uz mam vysledky a nie su dobre, lebo mam dalej objednala. Mate niekto nieco podobne?? Ako dalej som zufala a nechce sa mi žit

bimbo37
8. júl 2013

@lucinocka ahoj. len sa chcem spytat robili sa aj tebe take zrazeninky od tych inekcii? lebo mne tam obcas ostane taka grcka😊 diki

luciaq
8. júl 2013

ahoj viem,ze to boli,ale mysli pozitivne. mne pred siestimi rokmi povedal lekar,ze na dieta mozem zabudnut,taku som mala endometriozu. nakoniec sa mi predsa len podarilo otehotniet a potratila som v 13-tom tyzdni,ked sme sa zacinali tesit,ze vsetko bude ok. teraz mam dve decka. ale ine som ti chcela napisat.mala som stastie na super gyndosku,ktora ma hned pri dalsej gravidite poslala na hematku. tam mi zistili,ze mam tehotensku trombozu a preto prestalo byt srdiecko nasmu drobcovi. nasadili liecbu fragminom a obidve tehu uz boli potom bez problemov. hlavne nech ta poslu hned pri dalsej gravidite na hematku . trvaj na tom. a hlavu hore.podarilo sa ti to trikrat na stvrykrat budes drzat v naruci mikro babatko. neboj sa dobre bude

tinky09
autor
8. júl 2013

@miruuska a preco si si pichala injekcie aj ked si nebola tehu?? A na generiku ta poslal tvoj gynekológ alebo opetater??? Ake sa tam vlastne robia vyšetrenia??? Ja uz podstupim vsetko len nech nam nasa laska behá po obývačke

tinky09
autor
8. júl 2013

@luciaq ja uz mam výsledky z hematologie len som objednana až na 18.7 tak som zvedava. Cize ked prestane biť srdiečko je to najpravdepodobnejšie trombofilia??

tinky09
autor
8. júl 2013

@luciaq dakujem verim, ze to bude Ok musi to byt ok??

miruuska
8. júl 2013

@tinky09 ja si stale picham od potratu-dva mesiace.kedze sa snazime hned od potratu tak preto mi kazala picat aby som bola podchytena kedze toto bola pravdepodobna pricina.vsate ma poslal moj gynekolog.aj na kenetiku.na genetike sa pytaju na rodinu a ich deti ci su zdrave ci nikdo nema nejaku chorobu a tak.a zoberu obom krv.

tinky09
autor
8. júl 2013

@bimbo37 záberu ked uz mas injekcie uz je to vyhrate uvidis . Noo uz idem 18.7 konecne po vysledky som zvedava. ale tak dufam, ze do buducna aj mne zaberu injekcie

nelly912
8. júl 2013

ja mám trombofíliu , pri prvej dcérke som to vôbec nevedela....ale mala som v tehu hrozné problémy.....po prvej dcérke som dvakrát potratila......snažili sme sa 6 rokov ale nedarilo sa.....ono pri trombofíli dochádza ku spontánnym potratom do cca .štvrtého týždňa.
Na moje naliehanie že nie je niečo v poriadku mi robili kadejaké vyšetrenia a absolvovala som aj hematologické vyšetrenia. Zistili mi vrodenú trombofíliu, liečba žiadna......podarilo mi do mesiaca otehotnieť, tehotenské testy som robila ako na páse..... a hneď ako som zistila že som tehu - asi v druhom týždni, nasadili mi na hematke fraxiparín.....celé tehotenstvo som si ho pichala a malinká je krásne bábo v pohode donosené....nebyť pocitu že niečo nie je ok, tak sa snažíme dodnes.....

lucinocka
8. júl 2013

@tinky09 jasne ze sa to naucis, to su male ihlicky, pichnes vstrieknes hotovo.. musi sa este 6 tyzdnov kym sa telo zotavi po porode, stale sa tam moze vytvorit zrazenina, este krvacas, maternica sa vracia do povodnej velkosti.. pre vastne bezpecie..

lucinocka
8. júl 2013

@bimbo37 prvykrat ked som si pichala v tehu tak hej, pri Sofinke som si po vpichu rozmasirovala miesto este tamponikom dezonfekcnym a musim poklopkat ze za 9 mesiacov ani jedna modrina ani jedno tvrde miesto...v prvom tehu som mala pol brucha cierne..

bimbo37
8. júl 2013

@lucinocka diki, no ja si to uz tiez masirujem vzdy po vpichu. modryny nemam nastastie😊, tak dufam, ze zaberu a tento krat to dotiahneme do uspesneho konca.

tinky09
autor
8. júl 2013

@nelly912 dakujem dakujem dakujem za to vsetko, ze sa s tym da nieco robit a ze sa dokazu babatka narodiť, aj ked je to komlikovane.

nelly912
8. júl 2013

@tinky09 neboj, je to zložitejšie, ale dá sa to....treba to podchytiť a bude dobre......držím palce aby to vyšlo 🙂
Mala som dopichané celé brucho, ruky, stehná a všade hrče a modriny....ale to všetko sa dá vydržať...... 🙂
Žena je silná bytosť a dokáže aj nemožné 🙂

sarafortuna
9. júl 2013

@tinky09 , ja som vyše 3 roky od potratu, tiež mám stavy že už nevládzem a potom veľmi chcem... ☹ no verím, musím byť v pohode, lebo v strese je menšia šanca k otehu (u mna je problém otehu)
držím palce ! 😉

luciaq
9. júl 2013

@tinky09 u nas to tak bolo, spravila sa mi krvna zrazenina,ktora upchala privod zivin a babatko sa nevyzivovalo u mna teda umrelo od hladu

xlucia
9. júl 2013

@tinky09 ktory typ mutacie mas?

tinky09
autor
9. júl 2013

@xlucia to m zistia na hematologii?? alebo na genetike??

xlucia
9. júl 2013

@tinky09 no mne to zistovali na hematologii, tam mi spravili aj genetiku

tinky09
autor
9. júl 2013

@xlucia noo idem tam teraz 18 povysledky nieco tam je tak dufam, ze to nebude nejaka zla sprava, ze by som nemohla mat deticky, ale ze to skonci len pri injekciach

janka228
10. júl 2013

Ja budem 12.7 mesiac po missed v 10 týždni plodíku nebilo srdiečko..je to ten najhorší pocit v srdci a na duši.
Nedokážem zabudnúť.

janka228
10. júl 2013

No, chcela som ako profilovku a takto to dopadlo..vidno že som nová.

mamamonika
10. júl 2013

Ja som tiez po 2 missed tento rok,pritom uz mam dcerku zdravu.Vysledky budem mat koncom jula,tak som zvedava,ci sa vobec nieco zisti.A na endokrinologickom vysetreni si bola?

mamamonika
11. júl 2013

Inak kocky jedna znama mi pisala, ze napriklad v UK ides na prve sono az v 12tt, ze aj ked mas dvakrat missed abort po sebe, ze to tam moc neriesia, az ked mas trikrat, ze proste je to ako v prirode, ak je vitalne tehotenstvo, tak sa udrzi.Tinky inak v decembrovkach v sukromke je jedna kocka, ktora mala 4x missed abort, resp.3x a jedno mimomaternicove , nic jej nezistili, teraz je 5krat tehotna a je v 17 tt konecne, takze hlavu hore urcite to raz vyjde netreba to vzdavat, aj ja v to verim a ked to nebude 3krat tak snad 4krat. 😉

janka228
11. júl 2013

@mamamonika
Ja sa liečim na štítnu žlazu, všetky výsledky boli v tehotenstve dobré..tak ešte by som išla na genetiku.

janka228
11. júl 2013

Je to veľmi ťažké dievčatá, stále mám pred očami tú maličkú fazuľku ktorú už neuvidim :(
Je mi smutno :(

mamamonika
11. júl 2013

@janka228 Jani je to tazke,ale cas je najlepsi liek a potom uz jedine dalsie a uspesne tehotenstvo. Zober to pragmaticky,aj ked je to tazke,ze ak bolo babo chore,tak je to lepsie riesenie tak skoro ako napr.v 5mesidci.

janka228
12. júl 2013

@mamamonika
Monika máš pravdu, ja si to uvedomujem.Ale to maličké tu už bolo a tie myšlienky na to, čo ak sa to stane znova.Alebo čo ak sa to nepodarí vôbec.Chcela by som vedieť čo bolo príčinou, budúci týždeň idem na kontrolu a chceme ísť aj s partnerom na genetiku.No ešte neviem o aké vyšetrenie pôjde, čo som sa dočítala vraj je to len komunikačné vyšetrenie ohľadom toho, aké sú v rodine choroby zoberú krv a ďalej neviem.Nebola si náhodou?Ty si mala missed 2krát po sebe v akom časovom odstupe.Zistili ti príčinu.?ty si bola v 5mesiaci,,je to ťažké a smutné.No snažím sa, som ešte PN nedokázala by som sa ešte zaradiť do pracovného tempa.

mamamonika
18. júl 2013

@janka228 Janka ja som mala 2x MA po sebe a to v januari, potom som po 2,5 mes.otehotnela a teraz v maji.Boli sme na genetike, vysledky este nemam , ale doktorka povedala, tym, ze mame uz zdravu skoro 6 rocnu dcerku, ze asi tam nic nenajdu. Pri oboch MA som bola cca 8-9 tt.

janka228
19. júl 2013

@mamamonika
Monika prosím ťa, kedy si dostala po zákroku menzes..ja zatiaľ nič, aj keď ma občas pobolieva bruško. Dnes idem na kontrolu a teda tiež chceme ísť na genetiku do NR. Toto bolo moje prvé dieťatko, veľmi sme sa na neho tešili 🙂 a myslím na neho každučký deň. To veru nechápem keď máš zdravé dieťatko a toto sa ti stalo dva krát, držím ti palčeky aby všetko dobre dopadlo a tešila si sa aj ty s ružového klbka.

mamamonika
19. júl 2013

@janka228 Napisala som ti do internej posty,inak je to velmi individualne, niekto moze dostat prvy menzes po zakroku az o 6 tyzdnov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre