Ako je to s otehotnením počas kojenia?

sylwi23
2. júl 2016

Zdravím práve mi končí šestonedelie, ale sex už je u nas davnejsie pravidelný naša ochrana je prerušovanie.... Ja cítim že sa mi to ta ěste nerozbehlo tak isto to bolo pri obidvoch synov až po 6 mes. mi postupne nastala Ms... Gyn. tvrdí, že šanca je veľmi malá keď plno kojím, ale je. Pýtala som sa jej či vidí ovul. Povedala, že mám už dozrete vajíčko, ktoré čaká.... Dobre to chápem, že tým že kojím sa mi proste to vajíčko neuvolní? Pýtam sa lebo niekedy keď to na nás príde tak buď dosť riskujeme alebo máme chuť na plno a ja mám vnútorný pocit , že je to ok, že ajtak nemám ovuláciu tak sa nič nestane,,,, Môžem otehotnieť aj bez toho aby som mala ovuláciu? Lebo lekárka niečo také spomínala... Predpokladám, že to funguje asi tak že mne sa práve vtedy vypudí to prvé vajíčko počas milovania, ale hocikedy v tých dňoch alebo po ňom a oplodnenie nastane bez toho aby som vôbec dostala moju prvú Ms. Chápem to dobre? Fakt otázka z Biológie🙂 Je to naše tretie bábo ja som do budúcna otvorená ešte pre jedno naozaj posledné. Mala som práve 30 rokov a pôrod bol krásny malú si absolútne užívam tak ako aj tehotenstvo a pôrod. Otehotnel niekto z Vás v šestonedelí alebo keď ste mali ešte malé bábo? Ak hej stalo sa to tak že ste si nedávali pozor? A povedali ste si však aj tak sa nič nemôže stať keď Ms nemám...? Pa a ďakujem 😉

sue
2. júl 2016

@modraslza ano, toto je zenske rozmyslanie 😊 Muz, ktory podstupi sterilizaciu, je uplne inde. Preco? Plodnost pre chlapa je nieco uplne ine ako pre zenu 😊 to je to, co v chlapoch je, na co su podvedome "hrdi" alebo ako to nazvat, je to cosi vnutorne zivocisne.
Bezcharakterny chlap, schopny podvadzat svoju zenu na sterilizaciu nepojde 😉 on totiz sterilizaciu nepodstupuje kvoli sebe, ale kvoli zene 😊
...a nie, moj muz nie je po sterilizacii 😃

modraslza
2. júl 2016

@sue a neviem co ma navsteva svokry spolocne s tym, ze musis pouzivat HAK 😀

katka1981
2. júl 2016

@modraslza, ved nie kazda baba je na hormonoch

sue
2. júl 2016

@modraslza to bol priklad "prekazky v sexe" 😃 (mnoho parov nemoze / nechce mat sex, ak vo vedlajsej izbe spi navsteva - pokial to teda nie je intrak 😃 alebo bordel 😃😃😃)

sylwi23
autor
2. júl 2016

Dakujem modraslza tak isto som to navrhla muzovi plodne dni prerusovane neplodne naplno ale on tomu nedôveruje,ja tiez verim tejto metode len ma zaujmalo ako to je u druhych...S tym kondomom je to presne tak rusí ma to je to proste element ktorý ked zacneme ani neriesim.... A tiez nie 100percentny--- dakujem Vam za nazory a myslim ze ostaneme pri nasej metode....A ked ma baby dojst aj napriek ochrane budem sa tesit a ked raz pride planovane budem sa tesit este viac.. cas ukaze vsetko

modraslza
2. júl 2016

@sue ja by som od svojho urcite nechcela aby sa dal sterilizovat...tak isto ako ja by som sa nedala...naco by som mu brala jeho plodnost a jeho rozhodnutie pouzit tuto moznost spravne ?

sue
2. júl 2016

@modraslza ja neberiem HAK od cias vysokej skoly. 😊

sylwi23
autor
2. júl 2016

presne tak modraslza a môj muz nema milenky to viem a je uzasny chlap aj otec v jednom a podla mna ziaden chlap to nepotrebuje ak ma od zeny slobodu a vsetko ostatne klape tiez a ak to hlada a najde aj tak by som to vedela a on to vie ale mi si navzajom verime. Som rada ze sa mame. Ako sa hovorí Harmónia....a potom ide vsetko...

modraslza
2. júl 2016

@sue nechapem preco teda hovoris o zenach co musia hak brat?

katka1981
2. júl 2016

@sue, mne je uplne jedno kto co pouziva, pre mna za mna nech ide naplno alebo nesexuje, kazdeho osobna vec. Kto sa chce cpat hormonmi, jeho vec. Mne je kazdy ukradnuti 🙂 Ja hovorim sama za seba, ze hormony brat nebudem a za tym si stojim. Nikoho nepresviedcam o nicom, moje sukromie je moje a tvoje tvoje, cize ako si to zariadite vy s muzom, je len a len vasa vec. Ja nikoho o nicom nemienim presviedcat ani nic nedoporucujem. Naco? Ja si stojim za svojim mne ten bordel HAK nestoji zato.

modraslza
2. júl 2016

@sue mozem sa spytat kolko mas rokov?

sue
2. júl 2016

@modraslza pretoze chapem, ze je urcite percento zien, pre ktore to je najlepsia volba 😉

sue
2. júl 2016

@modraslza pisem IP 😉

katka1981
2. júl 2016

@sue, a uprimne, moj muz je doma kazdu noc, nikto u nas neprespava, takze tyzdnovky a podobne mne nic nehovoria, takze neviem ako dotycne funguju, takze je to ich volba samozrejme.

modraslza
2. júl 2016

@katka1981 mozme vsak byt radi, ze mame chlapa co nas v tom nasom rozhodnuti podporuje, lebo je kopa muzov co im to nevyhovuje, ked zena bere HAK ,ved naco davat pozor, nech si zena zere hormony, hlavne je ze on bude ukojeny tak ako chce a ani rozmyslat pritom mu netreba, tak naco to riesi inak, nech sa pcha cim chce.. 😠

modraslza
2. júl 2016

@sue ok

sylwi23
autor
2. júl 2016

tak tak modraslza moja rec

modraslza
2. júl 2016

@sue pre mna to bola super volba, kym som nenasla partnera s ktorym som sa rozhodla zalozit si rodinu 😉 bola to sloboda, ziaden stres a mladost ..ale takto vo vztahu ktorom chcem ostat hak nepotrebujem

katka1981
2. júl 2016

@modraslza, pozri, kto si akeho chlapa vyberie, je slobodna volba 🙂

sylwi23
autor
2. júl 2016

🙂 presne tak

modraslza
2. júl 2016

@sue ak sa chce tak sa sposob najde i ked svokra, deti atd spia pod jednou strechou, ved kopa parov ziju s rodicmi v dnesnej dobe ( mi nie), a take dieta vie byt niekedy vacsia antika ako svokra nie? 😉

modraslza
2. júl 2016

@katka1981 ved ano, kazdi si vybere po svojom 🙂

sardinka335
2. júl 2016

Kazdá antikoncepcia je spolahlivá natolko, nakolko je spolahlivý jej užívateľ. Tu na MK čo čítam ,,prípady otehotnenia,, su skor o tej nespolahlivosti daneho paru...
Prerušovana suloz nam fungovala 5 rokov, potom som cielene otehotnela. Zatial funguje tiez klop klop.

ena70
2. júl 2016

no ja som asi vadná, ale počas šestonedelia som na sex ani len nepomyslela... veď som bola celá ubolená a ....červená 😕

babatkoo
2. júl 2016

Ja kojim uz 14 mesiacov - mrchu som este od porodu nedostala, ideme na plno a nic sa zatial nestalo 🙂

modraslza
2. júl 2016

@ena70 to asi zalezi i od toho aky bol porod...

modraslza
2. júl 2016

@babatkoo dufam, ze si nemyslis, ze kojenie je forma antiky 😀 ..mi sme s muzom isli naplno cely rok az potom som otehotnela , a to som vtedy nekojila, kedze som este dieta nemala

sardinka335
2. júl 2016

@babatkoo kojenie nie je antikoncepcia - verim, ze to vieš... 🙂 Zrejmezatial nemáš ovulaciu...
Ovulácia predchádza menštruácii, takze menštruáciu zena ani nemusí dostať a moze ostať tehotna. Lebo potom su tu take ,,nedorozumenia,, ze ,,niečo zlyhalo,,. Pritom zlyhal len a len človek sám....

katka1981
2. júl 2016

@babatkoo, obdivujem vasu pohodu, ja to volam nezodpovednost, to je ten krajsi vyraz. Ale nekritizujem ta zato, je to vasa vec, mna do toho nic. Len tolko, ze sme rozdielni ludia.....

bajana
2. júl 2016

@babatkoo gratulujem, moze sa stat, ze nepride mrcha, ale rovno druha ciarka na teste 😅 ... a ak "idete naplno" trebars 3x do tyzdna a viac, tak je sanca dost velka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre