Vyvolanie pôrodu pred termínom

nature01
27. júl 2021

Ahojte, vyvolávali niekomu pôrod niekoľko dní pred termínom? Aké s tým máte skúsenosti? Krčok je tuhý, bez zmeny.

nature01
autor
30. júl 2021

Posunuli mi dátum pôrodu o 4 dni, ževraj takto je to podľa ultrazvuku nakoniec, zaujímavé že zrazu, aj keď som to niekoľkokrát predtým už spomínala, že sa mi to nezdá. Pýtala som sa na tu placentu, že na tie stupne a pozerali na mňa jak na jebnutu, že to sa robilo pred 50 rokmi a teraz sa fungovanie placenty a aj zrenie posudzuje podľa prietokov. Nechcela som sa hádať ale viem, čo mi písal môj gynekológ do knižky a tie stupne tam boli takže som si to nevycucala z prsta 😉 Že teraz sa placenta podľa prietokov sleduje. A oni na nej nevidia žiadne stopy či čo, že oni nevedia že prečo nepriberá. A hneď sa ma pýtali, že aký bude ďalší postup, že mám ja povedať. Tak hovorim, že ja nie som proti vyvolavaniu pôrodu ale som konkrétne proti oxytocinu. To nijak nekomentovali. Hovorim, že keďže termín je 11 tak nech si nemyslí, že chcem čakať do 11 alebo prenášať ale že aspoň do takého 4, 5teho by som počkala. Vôbec ma nepozreli zo spodu. A váhu mi povedali že to nie je ani 2500. No zaujímavé, že predtým také veľké čísla pribral a teraz ledva 100g? Hotová som z tej váhy. A ešte nezabudli podotknúť niečo o tom, že kopu krát prišli ženy do nemocnice s tým, že už bolo dieťa mŕtve a nezistilo sa prečo.

ckatka
30. júl 2021

@nature01 pokiaľ si ty aj dieťa okej tak by som si nedala. Na vyvolanie pôrodu musí byť indikácia. Naozajstná.

Mne vyvolávali v zacatom 38tt pre vysoký tlak. Po dvoch dňoch skončilo cisárskym lebo som sa proste neotvorila. Inak všetko v poriadku len ja tlaky 170-180/110-120
Kontrakcie boli v pohode aj sa dalo pre dýchať aj oddýchnuť a vlastne celé to bolo okej, len málo.

sonnenshein
30. júl 2021

@nature01 S tou vahou sa prosim Ta vazne nezaoberaj.
Moj syn - v den porodu podla usg vaha 2600g, narodil sa s 3100g / 49cm
Starsia dcera - v den porodu podla usg vaha 3000g, narodila sa 3250g / 51cm
Mladsia dcera - v den porodu podla usg 3500g, narodila sa 3060g / 50cm

nature01
autor
30. júl 2021

@ckatka no to bude tým, že najskôr sa dáva tá tableta na krčok lenže aj v mojom prípade chcú hneď zvoliť oxytocin. Najskôr slabá dávka ako ten zaťažovy test, a potom to zosilnia ak teda bábo by dobre reagovalo a išlo by sa na prirodzený pôrod. Lenže to je blbosť, ved darmo budem mat kontrakcie keď nebudem otvorená. Oxytocin je čisto len na kontrakcie pokiaľ viem.

nature01
autor
30. júl 2021

@sonnenshein ja tomu tiež nejako nechcem veriť, podľa mňa tých 2600 už má určite a partner tvrdí, že 3 kilá ako nič 😀

lienka.7
30. júl 2021

@nature01 ano, mne 2x davali oxy, lebo som bola otvorena na 7cm, ale bez kontrakcii... 1x nic, len slabe ako.keby menstruacne bolesti som mala.
2x mi ho ze pustilo plnym prudom, vyhnali ma do sprchy. Do 5 min.som take kontrakcie dostala ze az, a do 20 min.bola mala na svete.
Ale ty nie si.otvorena. cize logicky, ti daju oxy, zacnu ti kontakcie a ..??? No bude akutna sekcia, lebo budu (akoze) zachranovat dieta. Toto chcu docielit. Ako som ti pisala, uz by som tam ja daaavno nebola. Nedala by som si od nich pichnut ani nic proti bolesti, lebo by som sa bala, co mi v skutocnosti pichnu...
A co sa tyka poznamky ohladom umrtia dietata... no comment!!! Proste empatia jak hovado!!!!

margarita
30. júl 2021

mne 4 krát ale kvôli zdravotnému stavu a obavám, že bude priveľké bábätko - všetky mali nad 4kg, okrem posledného, ten v 38tt mal 3820g 🙂 nemala som žiadne problémy ani komplikácie, oxytocín som dostala len ako prvorodička, a do 4 hodín bolo odrodené, a pri ďalších 3 deťoch už stačilo len prepichnúť plodovú vodu a tiež do pár hodín hotovo. Najviac nás zaskočil štvrtý, ten sa vykľul do 20 minút od prasknutia vody. Výhodu to pre mňa malo okrem iného v tom, že vždy bol manžel schopný byť pri pôrode, a zabezpečiť aj stráženie súrodencov doma, keďže sme vlastne mali termín akoby na sekciu, a pritom som rodila vždy skoro-prirodzene 🙂 ale nepoznám ten pocit stresu, že ufff, praskla mi voda a asi toto sú už kontrakcie, ja som mala kontrakcie vždy až potom pár hodín na pôrodnej sále - muž sa mi smeje, že som s deťmi do pôrodnice šla ako na plánované trhanie zubárovi ...

rozalinda2610
1. sep 2021

Ahojte už som 39tt aj viac mam bolesti chrbta sem tam pichanie do pošvy a mam napuchnutu aj pysky strašne ma páli boli neviem nič robiť bola som u doktorky nedávno že to je normálne ze nemám zápal nič a dneska som mala také malé kvapky krvi neviem scoho :/ mam 6dni do pôrodu

lienka.7
1. sep 2021

@rozalinda2610 urcite nech ta pozru... hned by som sla do nemocnice

rozalinda2610
1. sep 2021

@lienka.7 bola som pred večerom že všetko je poriadku u doktorky potom ma dali do nemocnici a na druhy deň má pustili domov že sa neotvaravam

lienka.7
1. sep 2021

@rozalinda2610 ked mas ty pocit ze nieco nie je v poriadku, aj kazdy den mozes do nemocnice nech ta pozru. Obzvlast ked mas aj trosku krvi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre