15 ročná dcéra je zaľúbená. Poradíte?

saskahola
19. júl 2013

😒 😒 😒 😒 Aojte ... moja dcera má pätnásť ... a našla si brigádu v jednom pohostinci . Chodí tam jeden chalan , ktorý jej povedal , že sa mu páči , dcéra bola šťastná . no ale sa aj bála . o dva dni jej na internete napisal, že on to tak nemylslel a že nech na to zabudne .. Ona to bere ako veľkú nevychovanosť a je s toho smutná .Co mam robiť ??? ps : on má dvadsať rokou

xevulax
19. júl 2013

Ja by som sa s ňou porozprávala, že to sa občas stáva, a že v živote bude este veľa chlapcov 🙂🙂 pre jeden kvet slnko nesvieti. Možno sa len zľakol. Nebudem písať, že na chlapcov má este čas, ja v jej veku som tiež mala chlapca, ale vekovo rovnakého. 20 ročný je už pomaly muž a má úplne iné potreby, ako 15 ročne dievča. Aj ked podľa jeho správania sudim, že je este dosť nevyzrety. Inak je super, že sa takto s dcérou rozpravas, vidieť, že si dobrá matka, ked sa tí zdôverila 🙂

dasiacik
19. júl 2013

Asi bola az moc stastna,a on hodil spiatocku.Mozno
je to takto aj lepsie,aspon sa este nestihla tak namotat.
A na druhej strane,dcerka by mala pochopit,ze nemoze
byt taka unesena z kazdeho kto jej da kompliment.Treba
to brat s rezervou,obzvlast od mladikov v bare.Aby nebola
takato smutna a nestastna kazdy den.

anibas
19. júl 2013

hmmm ... pätnástka v krčme ....

zuzanocka
19. júl 2013

Patnastka v krcme + 20-rocny... skor by som riesila to.. nie nieciu "nevychovanost".. mozno jej povedal, ze sa mu paci, ale si aj mozno uvedomil, ako sa mohla "namotat"..tak cuvol...

simca06022011
19. júl 2013

mozno sa namotala na "nic", ako sa mlade baby zvyknu... a teda neriesila by som to nijak, jej by som povedala, ze bohuzial tak to chodi, este ma cas... nie kazde "pacis sa mi" znamena nieco viac.. mozno si na zaciatku myslel, ze ma viac, ked pracovala v krcme... atd atd... veela moznosti tam je 🙂

xlucia
19. júl 2013

co mas robit??? zatrhnut jej taku brigadu...

monyccka
19. júl 2013

Riesis cudzieho chalana a nie to, ze ti 15stka robi v pohostinstve? Ked bude smutna z kazdeho nevychovanca, do konca prazdnin jej prepne. Zmenit prostredie? Pristup?

lusinda1989
19. júl 2013

Aaaa opat matky roka sa ozvali. A co ze patnstka je na brigade aj ked v ktcme aspon zaraba a v tej krcme nemina peniaze ako ine deti uz v tom veku. Skor by som ocenila ze si privyraba aj ked takto.

No a rada je mlada daj jej trosku casu a ju to prejde. Ver mi uz ma dost rokov aby to s troskou casu pochopila.

sirinka
19. júl 2013

No co, vypocuj ju, ubezpec ju, ze je uzasna a ze ked pride ten spravny cas, pride aj ten spravny partner... Toto je velmi jemne sklamanie a nemalo by jej ublizit 😉

nice202
19. júl 2013

ja som brigadovala kade-tade od 15 rokov. Robila som aj casnicku, hostesku na akciach..... a co? Neubudlo zo mna. Dokonca to na mna nemalo ziaden moralny efekt a ani nic podobne. Zarobila som si na seba a bola som spokojna. A kocke vysvetli, ze pre jedno kviti slunce nesviti a este bude mat napadnikov. 🙂 Casom to preboli.

nonika
19. júl 2013

@lusinda1989 zdielam tvoj nazor, zas neriesia otazku,ale vsetko okolo nej 😉 😉 😉 ...a spat k otazke, porozpravat sa s nou, utesit a dat si nieco sladke 😀

cabby88
19. júl 2013

Jeeemine baby..pohostinstvo hned nemusi byt pajzel!Dcere povedz,ze je ti luto ako sa chlapec zachoval,ale tiez jej vysvetli,ze lichotok bude pocut este veela,ale nie kazda je uprimna,a nie kazdy kompliment hned znamena ze chce s nou chodit..Pravdepodobne jeho slova zobrala vaznejsie ako boli myslene a teraz je sklamana :(

ada510
19. júl 2013

Ahoj mám len 24 rokov takže to nebolo tak dávno čo som zažila kopu takýchto situacii možno si aj poplace ale takýchto somarov bude este veľa a spravil to len preto aby ju vyprovokoval k tomu že ona bude chcete doliezat za ním a presvedcit Ho že spravil chybu ale nech Ho racej ignoruje a neponizuje sa nestojí to za to...

maciatko2
19. júl 2013

trocha si poplače, ale aspoň sa skôr už naučí, že chlapi sú proste takí a v budúcnosti to bude brať s nadhľadom 🙂)

svano
19. júl 2013

Nebudem polemizovať o vhodnosti takejto brigády,ale dcére vysvetlí,že v živote bude bohužiaľ stretávať aj takýchto blbcov a musí byť veľmi opatrná a zvažovať koho vpustí do svojho srdca.

smuhyta
19. júl 2013

Super odpoved je tu napisana...ze zatrhnut brigadu...to je fakt pristup..a ked stretne niekoho na ulici co jej povie ze sa mu paci tsk co zatrhnut chodit po ulici?????? ja ocenujem ze sa vobec zdvoverila mame a ta je nato aby radila nie hned zatrhla ...len jej pekne povedz ze takych este bude obratit to trosku na srandu az potom hned nenaleti prvemu...mladost je pekna a vsetky sme boli zalubene v 15 ..no nie??? a kolke uz chodili s buducim manzelom a sexovali tiez....takze ocenit dceru ze si privyraba a doveruje mame ze
sa zdoveri so zlomenym srdieckom...
My sme riesili nieco podobne s mojim nevlastnym synom...on bol zalubeny len dievca nie a to povedal ze koli nej pojde byvat prec z domu ale prekonali sme to ..tazke vianoce..on sa musel vyrozpravat lebo sak dospely tomu.nerozumieme on ju lubi...ale nakoniec pochopil videl ze neni zlato vsetko co sa blisti....a teraz sa len smejeme na tom

bbarboraa
20. júl 2013

tak asi predpisat HAK

skorinkas
20. júl 2013

Ja som tiež brigádovala od 15tich. A tiež v krčme. Chápem ju, ako na tom je. Chlap v krčme vždy bude obletovať krčmárku,či čašníčku. To tak proste je. A s alkoholom v hlave je ešte doternejší a za triezva je všetko inak. Nijak tomu nezabrániš. Tam to bude mať na dennom poriadku, len si to nesmie pripúšťať. Časom to pochopí z vlastných skúseností. Teraz ju môžeš len utešiť a podporiť, nech vie, že nie je sama a že je pekná. Určite má depresiu, ale to prejde. Chápavá maminka je lepšia ako tisíc expertov na lásku. Je to len chvíľkové pobláznenie teraz a to prejde. Máš super vzťah s dcérkou, keď sa ti s tým zdôverila. Len jej musíš vysvetliť, že za to nestojí, aby sa trápila, že príde lepší. Za mnou tiež vtedy behalo veľa chlapov, len si ich nesmie pripustiť k telu.

amadora
20. júl 2013

porozprávať sa s ňou ako žena so ženou, že žiaľ to nie je také že hneď príde princ na bielom koni, že sa asi v živote veľakrát sklame v láske, porozprávať jej o svojich láskach a prejsť k tomu ako si stretla manžela - toho pravého. povzbudiť ju že to všetko má svoj zmysel a láska je aj napriek tomu niečo krásne 🙂
a nič si nerobiť z premúdrelých mamičiek, ja som brigádovala v krčme, umývala som poháre a to som tuším nemala ani tých 15 a neubudlo zo mňa 😝

karamel
20. júl 2013

Treba aby sa s tym vysporiadala sama🙂

henikav
20. júl 2013

V 15tich je kazda drobnost velmi dolezitou zalezitostou, hlavne netreba nad tym mavnut rukou a tvarit sa ze to nic nie je, dievcata to snad aj tazsie prezivaju ako chalani, dcerka moze velmi trpiet, ked sa doteraz so srdieckovymi sklamaniami nestretla, zial neusetris ju od toho vsetci sme tym presli a veru niektore lasky velmi vedia potrapit mladu este neskusenu nevinnu dusicku. Dolezite je byt pri nej, ukazat jej ze ju pocuvas, ze ju podrzis, tym padom sa bude na teba obracat v takychto pripadoch, ktorych este bude urcite aj viac, a ty jej budes vediet radit, trosku ju aj potesit ked bude mat dojem ze sa jej ruca svet, ukazat jej smer aby casom aj sama pochopila ze jeden co nestal za to odisiel preto aby prisiel neskor niekto lepsi...

cerez
20. júl 2013

Je v citlivom období a veľmi rýchlo naletí na krásne reči. Normálne. Treba jej len vysvetliť, že bohužiaľ sa to stáva a že takýto chalan nestojí sa slzy. A už keď sa to stalo, aj zlá skúsenosť človeka niekam posunie. Poučí sa z toho. A hlavne, čaká na ňu niekto, kto ju bude mať rád a príde to v správnom čase.

mata128
20. júl 2013

To su tu niektore nazory....fakt,matky roka sa mozu schovat...preco by jej mala zatrhnut brigadu?Za to,ze dcera je uprimna a zdoverila sa??!Mozno polovicke z tych,co tu tak moralizujete,robia deti za chrbtom take veci,ze by ste boli stastne,keby ste na tom boli so vztahom a uprimnostou na tom tak,ako je autorka uvodneho prispevku...

aduskatt
20. júl 2013

a co ze v 15tich brigaduje v krcme? lespie ako valat doma zadok.moji rodicia mali krcmu a ja som v nej nebrigadovala, ale robila, kedze ten podnik ma zivil, takze po vikendoch pekne krasne nastup za bar a bez naroku na honorar....a fakt ma to nepoznacilo. Aspon sa mlada nauci, ze nie vsetko v zivote je zadara a mne ta praca otvorila oci , videla som, ako chlast meni charakter, ked chlapi za chrbtom podgurazeni rozpravali o svojich partnerkach,.fajn skola do zivota.....A k otazke - je super, ze sa dokazala zdoverit, suhlasim so @svano v tom, ze musi byť opatrna a zvažovať, veľmi zvažovať, pretože v tomto prostredí sú chlapi jednoducho zvyknutí barmanky namotávať, takže sa treba obrniť........aj keď, ja som jednemu zvodcovi podlahla a som s nim 20ty rok🙂

denaalubos
4. sep 2013

viete co? niekto si tu zienky z vas pekne utahuje...dala by som ruku do ohna ze SASKAHOLA je nejaka pubertiacka co nema co na robote, a vsetky ste sa jej pekne na to chytili ... 😀

babls5
15. jan 2014

Toto pisala istecdcera
Q15 ročna a iste nemoze brigadovat v krčme v 15tich

kristina74
15. jan 2014

Moja dcera zhanala brigadu ako 15.rocna a nikde ju nevzali s tym, ze podla zakona moze az od 16. rokov. Takze je velmi zaujimave, ze tato 15.rocna slecna s tym nemala problem.

stanislavao
15. jan 2014

a preco ste 15 rocnej dovolili pracovat v krcme? a ako mohli v krcme zamestnat 15 rocnu? presne, ako pisu ostatne, riesit treba vas a vasu dceru, co robi v krcme a nie to, ci je sklamana, zalubena a uz vobec nie dospelych zamestnancov krcmy.

martina28p
15. jan 2014

NEODPOVEDAJE,PíšE TO PUBERťáčKA,KTORá SA ABáVA !!!!!!!!!!!!!! Má PODOBNýCH TéM VIACEJ..............