Prosím radu učiteľky

25. jan 2023

Viem, že sú tu učiteľky. Jedná sa o ZS 8. ročník. Dcérka má na vysv.same jednotky, z chémie 2. Mala priemer 1,3. Učiteľka jej povedala, že ona má vlastnú stupnicu, že pre ňu je 1,3-1,7 nerozhodne, teda medzi 1-2. Zavolala si ju na kontrolu zošita. Mala jednu stranu vytrhnutu, len ju mala vlozenu dnu. Tak jej povedala, že jednotkar nemôže mať voľné stránky v zošite a zaokrúhľuje jej 2. V konečnom dôsledku jej skočil priemer na 1,35. Dcéra chcela aby ju vyskúšala, nedala.jej šancu.

Môže mať učiteľka vlastnú stupnicu? Ďakujem

20erika07
25. jan 2023

Nasim deviatakom zacala jedna uč z jedneho predmetu kontrolovat poznámkovy zošit, teraz v deviatke 🤔
Syn je lajdak na úpravy v zositoch, chybali mu poznamky ,ktore ale uč posiela vo worde zvlášť takze má ich ale len vytlačené ale maju si ich aj prepisovat ,no nemal všetky, tak k samým jednotkám mu za zosit pribudla 3 a o mesiac 2. Je to sice jeho chyba, ale tak už za poznámky kazit priemer, ked učivo ovlada na jednotky ,je trocha odveci, doteraz to nerobila a prave v 9.rocniku začala

nenne9
25. jan 2023

@scorpionflower1 nase vedenie je extra dosledne v tomto, ale je to fajn, lebo vsetci vieme pravidla a studenti presne vedia co mozu ocakavat.vyhneme sa tak mnohym neprijemnostiam

scorpionflower1
25. jan 2023

@nenne9 Učíš na gymnáziu? My sme to takto mali na gymnáziu, kde som učila, potom som odišla. Podľa mňa, by to tak malo byť, aby decká vedeli, čo môžu čakať, lebo potom je v tom strašný chaos. Mne sa napr. stalo, že môj kolega, triedny učiteľ a učiteľ elektrotechniky prisľúbil mamičke žiaka z jeho triedy, že keď urobí projekt z občianskej, tak dostane namiesto štvorky trojku. Občiansku som ho učila ja a o ničom som nevedela, môj kolega sa ani neunúval so mnou dohodnúť :D Na tejto SOŠ, kde som bola posledné dva roky, ktoré som učila bol strašný bordel a veľký problém s vysokou absenciou, niektorých som celý rok nevidela a potom chceli odo mňa známku.

luxus10
25. jan 2023

nepoznam ani jednu ucitelku chemie, ci uz na zs alebo ss, co by mala same jenotky na vysvedceni na zs ani na ss....to len tak na okraj....🙂 a teraz mudruju....🙂

nenne9
25. jan 2023

@scorpionflower1 ano, na gymnaziu

scorpionflower1
25. jan 2023

@luxus10 táto konkrétna možno mala, tú nepoznáš 😀 Ja veru poznám také, čo mali samé jednotky.

luxus10
25. jan 2023

@scorpionflower1 take co mali same jednotky isli na medicinu...tot moja skusenost...navyse so mala moznost s buducimi ucitelkami a aj tohoto predmetu travit hodne casu, a veru takej tam nebolo....🙂

nenne9
25. jan 2023

@loliki preco hned vedeniu skoly, to je tak nechutne.najprv to treba riesit s ucitelkou a nie poza chrbat zalovat,mne sa to ako ucitelke nastastie nestalo, ale ako matka som vzdy najprv riesila s pedagogom a tiez som mu oznamila, ze pojdem za vedenim skoly...

1gabriela13
25. jan 2023

U nás sa zošit neznamkuje,dôležité sú vedomosti a je jedno aký zošit má ten žiak,pokiaľ to má v hlave. Za nenapisanu domácu úlohu sa dávajú čierne body (za 5 čiernych bodov je 5,nakoľko to je už o lajdáctvu) ,ale takéto som ešte za druhý rok nezažila aby sa znamkoval zošit abuz vôbec nie aby to niekto zohladnoval v koncoročnej známke. Takže podľa mňa tu niečo nesedí. 💁

loliki
25. jan 2023

@nenne9 OK, tak napr. riešiť s triednou.

simona20201309
25. jan 2023

Nám ešte aj na strednej kontrolovali a ZNAMKOVALI zošit. Vždy na konci roka som nerobila nič iné, len prepisovala zosit, keďže som to cez rok flakala. Z biológie sme dokonca museli mať aj obrázky k danej téme a farebné nadpisy. Naozaj hlupos nad hlúposťou!!!
Je to len polročné, tak by som to neriešila. A ak môžem poradiť, až tak by som si na tie jednotky nepotrpela. V živote sú najúspešnejší 2-3

palicka
25. jan 2023

Pokial je to rak, ako pises, rak nie, nemôže. Úprava zošita vy musela vyť ako jedno z kritérií vnútorného poriadku- časť hodnotenie a klasifikácia a to predpokladám s takmer určitosťou, že nie je

ivett1
26. jan 2023

Ak si to rieši dcéra sama, tak je to ok...inak to treba riešiť s konkrétnym učiteľom, nech ti vysvetlí svoje rozhodnutie ...
na ZŠ by si ste mali o všetkých známkach vedieť, musia byť zapísané v ek, edupage alebo klasickej žk...ak vychadza výbornému žiakovi "vážený" priemer do 1,49 tam nie je priestor na uzavretie 2, akceptovala by som skúšanie iba v prípade, že z dôležitých pisomiek nemala 1, aby preukázala vedomosti ...to by predsa pre výbornú žiačku nemal byť problém...

scorpionflower1
26. jan 2023

@luxus10 ja som gympli ucila dve ciste jednotkarky a obe su ucitelky aj kolegyna, co so mnou ucila bola cista jednotkarka. Ale tak ano, vo vseobecnosti mas pravdu. Cisti jednotkari si vyberaju ine odbory. Ja som tiez nebola cista jednotkarka a som ucitelka. Pocas svojej praxe som ale videla tak vela cistych jednotkarov, ktori boli menej schopni ako dobri dvojkari a trojkari. Ale my sme spolocnost, kde sa strasne baziruje na znamkach a ine aspekty osobnosti sa uplne opominaju, napr. o "soft skills" sa hovori len v poslednych rokoch aj to malo a v praxi ich vyucba malokedy naozaj funguje.

autor
26. jan 2023

Dcéra bola ešte raz.za.ucitelkou, dolepila odlepenu stranu. Povedala jej, že jej dá aj tak 2. Ale nakoniec jej pipla na edupage 1 takže nechápem načo bol potrebný celý ten cirkus okolo toho.

nanka3
26. jan 2023

mozno zauradovalo vedenie a dohovorilo ucitelke, aby jej dali jednotku….. alebo sa to jednoducho ucitelke ulezalo v hlave a dala jej 1

palicka
27. jan 2023

Mrzí má, že niektoré kolegyne si takto dokazujú… ani neviem čo. Veď tie deti si v živote ešte užijú tolkoooo stresu, načo im komplikovať somarinami ešte aj detstvo?! Zošit by mal prioritne slúžiť žiakovi, on sa z neho učî…

majada35
6. mar 2023

Nečítala som reakcie, takže, možno sa budem opakovat..no, učiteľ sa samozrejme neriadi výsostne priemerom známok...nakoľko do výslednej známky spadá aktivita žiaka na hodinách (neaktivita), domáce úlohy a ich zabúdanie, príprava na vyučovanie, event.zabúdanie pomôcok. Známka má byť komplexná. Akiste nie je jednotkár ako jednotkár. Myslím, že tym zošitom - len chcela učiteľka poukázať, že dcéra nie je na jednotku...je to o vedomostiach. A je lepšie dať dobrú 2, ako slabú 1. Nie každé dieťa je na jednotku zo všetkých predmetov ..niečo mu predsa len ide slabšie, ale často sa už len prihliada a potom si učitelia nechcu robiť zbytočne problémy...ťahanice s nespokojnými rodicmi..kvôli sólovej dvojke.

mam1na
6. mar 2023

Mne to skôr príde ako niečo osobné. Hlavne tá poznámka za zošit. Že sa tým ohradila a na základe toho sa priklonila k tej 2.
Už keď hodnotiť zošit, ak je v ňom niečo navyše zaujímavé, prihliadnuť, v opačnom prípade známkovať, keď sa nevie rozhodnúť, čo dá žiačke a vypichnúť to zlé a bum - vlastný priemer? Divné.