Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

verka18567
31. júl 2014

@kucminka jasne ze halusky najlepsie spenatove so syrovou omackou🙂

kucminka
31. júl 2014

@verka18567 syrová polievka,ako na to?

kucminka
31. júl 2014

@verka18567 a na tie špenátové halušky akú omáčku,len syr a sladkú smotanu,či ešte niečo do toho?

verka18567
31. júl 2014

@kucminka na masielku oprazis cesnak pridas zemiaky zalejes vodou pridas bujon nechas uvarit potom pridas hrasok mraz al.v konzerve.ten je hned.dochtis c.paprikov vegetou a trosken c.korenim.nechas prevriet.potom si do misky odoberes kus polievky a rozmiesas s tym syrom do hladka a naspet vlejes a dovaris@a nakoniec dosypes bazalku.je to mnam🙂

kucminka
31. júl 2014

@verka18567 no musím vyskúšať,dúfam že bude mojim chutiť,ďakujem za rady aj receptíky🙂

ukulela
31. júl 2014

@kucminka halusky - frajer jedava len so syokremom, on bryndzu nechce 🙂 ja zjem podla toho, co mam v chladnicke - syr, bryndzu, na to si davam aj smotanu kyslu a ked chcem "redsie" polejem si aj zakysankou 🙂
u nas robi halusky vzdy chlap - a ciste si ich iba v miske pomiesame, kto s cim chce. tak im skus ponuknut syrokremove ... inac na ne mozes nastruhat aj tvrdy syr, alebo ostiepok - tie sa volaju furmanske myslim 🙂
A omacka - ja roztopim syrokrem na sporaku v troche smotany, alebo mlieka (co mam) - pridam bylinky (ake mam - cerstva bazalka napr, alebo rozmarin, alebo susene provensalske, ked ine nie je 🙂 stipocku korenia - biele/cierne -ake pride pod ruku 🙂 skratka ja viac imrpovizujem, ako varim 🙂 ked mam, do omacky k obycajnemu syru lupnem trocha nivy, alebo ineho syra ...
ja by som z tolkeho syra mozno urobila aj plnene zapecene zemiaky - uvarit v supke, poprekrajovat, vydlabat trocha a do kazdeho za lyzicku plnky - syrokrem, oravska slaninka na kocky, mozno cikulka jemna, daka pazitka - sup do rury zapiect a ladovat. zemiaky ja mozem 🙂 mala by som ist spat, lebo ako tehotna velmi rada prevadzkujem po nociach "biely sex" s chladnickou, a uz sastartujem 🙂🙂🙂

verka18567
31. júl 2014

@kucminka ja robym cesnak na oleji pridam sunku zalejem mliekom vela mlieka mamd radi vela omacky😀potnm pridam ten syr tiez vela😀😀a naham rozpustit a nakoniec smotanku.a zahustim mukou.a dochutim korenim solou.to je vse🙂🙂dufam ze som pomohla🙂

trudka4
31. júl 2014

Česká pizza

Suroviny
Těsto :
velké syrové brambory 6 ks
hladká mouka 150 g
olej 100 - 150 g
mléko 150 ml
mletý pepř
sůl
mletý kmín
majoránka

Náplň :
slanina 150 g /na kostičky/
čerstvé žampiony /vydusit z nich vodu/
rajčata
čerstvá paprika
tvrdý sýr
kečup nebo protlak
pizza koření

Postup :
Brambory nastrouháme najemno a důkladně promícháme s ostatními surovinami na těsto. Vylejeme na plech /35x25/ s pečícím papírem, rovnoměrně rozetřeme a dáme asi na 30 minut zapéct do trouby na 180 stupňů.
Potom potřeme kečupem nebo protlakem smíchaným s pizza kořením. Poklademe surovinami, které můžeme obměňovat podle vlastní chuti. Nahoru nastrouháme sýr.
Dáme zpátky do trouby a pečeme do zčervenání okrajů, asi 30 minut na 200 stupňů.

ukulela
31. júl 2014

inac s cesnakom dobry postup - ako pise verka - ak ohrnaju nosom deti nad syrokremom, tak ho cesnak prebije v chuti 🙂

kucminka
31. júl 2014

@ukulela kočky,ďakujem vám,len teraz mám chuť na všetko,čo ste popísali,sa mi slinky zbiehajú,tak asi idem radšej spať,ale určite niečo vyskúšam🙂
@verka18567

ukulela
31. júl 2014

zenyyyy, sorry za ten preklep s ciBulkou vyssie🙂 uz sa to neda opravit

zklimekova
31. júl 2014

V stredu bola smotanová polievka so zelenou fazuľkou, marinované kuracie prsia , varené zemiaky , tatarska, čerstvá zeleninka, alebo tie kuracie prsia v žemli s kečupom, paradajkou, a čínskou kapustou , štvrtok domáca pizza 😉

m_ij_ka
1. aug 2014

zapekané syrové rohlíky 🙂

verka18567
1. aug 2014

@ukulela ha teraz som si to vsimla🙂joj smiala som sa trosku.😀😀tak stava sa

mukiii007
1. aug 2014

Pekný deň, žienky, u nás bude dnes granatír s uhorkovým šalátom... 🙂 Rýchle, chutné, každý mi to zje... 😀

m_ij_ka
1. aug 2014

zeleninová polievka s krupicovými haluškami, pečené zemiaky, bravčové rezne s broskyňou a syrom zapekané v rúre 🙂

vierava
1. aug 2014

cesnačka a zemiaky so syrom a pažítkou

daniz
1. aug 2014

včera na večeru boli kapustníčky z lístového cesta, na raňajky bábovka - už sa dojedla, na obed šošovičková polievka, hríbové rizotto + uhorkový šalát večera uvidíme čo bude treba dojesť 😉

slimstar
1. aug 2014
adulikka
1. aug 2014

vcera langosr domace.cesnak kecup
dnes kridla kuracie upecene v trube .ryza
a zas prsi skusim zas novy recept dukatove buchticky...chlapci ich raz jedli u znamej...tak tie kupovane uz nechutia .

janette4
1. aug 2014

u nás sa dnes polievka nekoná,je moc teplo,deckám nechutí a druhé bude polotovar:zemiakovo jogurtové gule plnené nutelou a slivkové gule.dnes mám veget s hrncami

luciok
1. aug 2014

Ahojte, nám ostalo pár kúskov kuraciny zo včerajšiej grilovačky, tak sme dojedli to.

kucminka
1. aug 2014

@luciok ďakujem ,vyzerá to mňaaaaam 😉

zuzzuli
1. aug 2014

my sme vcera dojedali struhanu zeleninovu polievku, pecenu kacku so zemiakovo-kapustovym salatom, poobede palacinky. Dneska narychlo vyprazane kuracie stehna aj kridla, hranolky, tatarka, salatik 😉 a poobede by som chcela upiect cukinovy kolac s citronovou polevou 🙂

luciok
1. aug 2014

@kucminka Je to výborné, ja som toho navarila toľko, že sme to jedli 3 dni, ale ani nám to neprekážala, keďže to bolo chutné. Keď sa nám minula ryža, upiekla som k tomu zemiaky v rúre a bolo z toho zrazu iné jedlo 🙂

naty1987
1. aug 2014

Dnes sa u nas dojedla spenatova polievka s vajickom a druhe mame cuketovo zemiakove placky s kuracími pecienkami a drahy si rozkazal palacinky s nutellou tak sa prave pecu

saxana36
1. aug 2014

Tak tento tyzden brokolicova polievka, bezlepkova tarhona a pecienka, ryza a kuracinka s cukinou, ravioly plnene spenatom s riccotou a parad.omackou

lovely_choice
1. aug 2014

Nas olovrant: Broskynovo-cernicova osviezujuca torta zo spaldovej celozrnnej muky bez cukru a kypridla 😉

lovely_choice
1. aug 2014

@lalus dakujem 🙂 aj chutili ... vlocky som zaliala vriacou vodu a nechala postat, tak som trochu nechala prejst varom, aby sa odparila prebytocna voda a vznikla kasa a potom nechala vychladnut. Pridala som tvaroh v crievku, osladila medom a postupne vmiesala 200 g kokosu. Vytvarovala som gulky, ktore som poliala sprazenym maslom a malinovym dzemom. Zvysne gulky sme si poobede poliali cokoladou 🙂