Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

katkabg
18. aug 2014

No tak este som urobila dobru fazulovu polievku ktomu vysmazila tekvice,baklazan a fasirky 😉

adulikka
18. aug 2014

Od vcera sa dojedlo bravcove rizorto ,zemiaky ,rezancova polievka a dnes kuracie stehna ,ryza marhulovy kompot

m_ij_ka
18. aug 2014

naša večera lievance s jahodovým džemom, šľahačkou 🙂

mima2778
18. aug 2014

U nas dnes varil mm, kapustnicu 🙂 zajtra este ostane a len rezance s tvarohom a kyslou smotanou si urobime a urobim len z listkoveho cesta nieco s paradajkami a syrom🙂

adulikka
18. aug 2014

a včera robila pizzové tyčinky kôli návšteve a sa akosi zjedli...boli super ...aj syn ráno pýtal ,že kde sú 🙂

tinaaa84
19. aug 2014

My sme mali včera kuracie rezne, zemiakové pyré a uhorkový šalát a piekla som špaldový slaný osúch so slaninkou, cibuľou, smotanou, syrom a cesnakom (foto v albume). Dnes máme bravčové plnené praženicou s cibuľkou, kápiou a slaninou a k tomu varené zemiaky.

m_ij_ka
19. aug 2014

naše raňajky vianočka s maslom a džemom 🙂

lucikatn
19. aug 2014

polievka zo strúhanej zeleniny a bryndzové halušky (celozrnné špaldové) a mám cuketu tak ešte niečo z nej - buď perník alebo "haruľu" na plechu 😀

lululka555
19. aug 2014

ahojte, 😉 dnes - salatova polievka ,parene buchty s marhulami,varena cukrova kukurica 😉

vrabciatko
19. aug 2014

šošovicová na kyslo a vyprážané bedle a dubáky s kašou 😉 😉 😉

daniz
19. aug 2014

dnes ešte šošovičková halušky s vajíčkom, šalát uhorkový. večera - omeletky.

nagulinka
19. aug 2014

Dnes má manžel narodeniny 🙂 takže máme pečeného kapríka na masle, mladých zemiačikoch a mladej cibuľke.

slimstar
19. aug 2014
luciapejkova
19. aug 2014

@luciok Neposles link na tu jablkovu bombu vyzera skvelo a nikde ho nemozem najst 🙂

luciok
19. aug 2014

@luciapejkova Našla som to kdesi tu na MK, ale neviem od ktorej maminky. Tu je recept:
4 žĺtky vymiešam s 200gr kryš. cukru, pridám 200gr polohrubej múky, 1 PDP, 1 dcl oleja, 1 dcl vody a nakoniec primiešam sneh zo 4 bielkov.Pečieme na 180°C-neviem presne koľko, nabudúce musím odsledovať.
Na upečené cesto natrieme ľubovoľný džem-najlepšie nejaký kyslejší.
Plnka: 1kg postrúhaných očistených jabĺk podusíme s 3PL kryš. cukru, 3dcl vody a pridáme 2 Zlaté klasy a povaríme do husta.Vychladnuté natrieme na koláč.Na vrch natrieme ešte 2 práškové šľahačky s 3dcl mlieka.posypeme škoricovým cukrom alebo grankom.

ivushqa
19. aug 2014

zo včera sa dojedla patizónovo-zemiaková polievka s červenou šošovicou a bulgurom , no a dnes som varila restovanú kuraciu pečienku, zemiakovo-syrové krokety a k tomu paradajkovo-paprikový šalát, piekla som kysnutý slivkový koláč s drobenkou 😵

mima2778
19. aug 2014

My dnes nakoniec sosovicovy privarok s vajickom a klobaskou + listkove halabala ( bazalk.pesto,bylinky,rajciny,syr)

karkana
19. aug 2014

Ja som piekla kysnuté rožky,,,,,,,cesto je bez vajec, sú výborné chrumkavé,na plech sa pokrája palmarin 🙂

adri33
19. aug 2014

rajcinova polievka, vajickova polievka a hurky sa pecu 🙂

levandullka
19. aug 2014

Nieco z poslednych dni - grilovana zelenina a gnochi s paprikovou omackou a ratatouille s varenymi zemiakmi 🙂

levandullka
19. aug 2014

@mizulienka Samozrejme 🙂. Robili sme podla tohto receptu http://www.tortyodmamy.sme.sk/penova-cokoladova... 🙂

luciok
19. aug 2014

Ahojte, my dnes na obed vyprážaný ovčí syr so zemiakmi a tatárskou

arnika888
19. aug 2014

@luciok My sme sa asi dnes dohodli! Ja som tiež vyprážala syr a aj patizón so zemiakmi a tatarkou. K tomu dve štrúdle. Jablkovú z opadaných jabĺk a jahodovú.

luciok
19. aug 2014

@arnika888 Ja som štrúdle nerobila, ale môžeš poslať po kúsku z každej 😀

mizulienka
19. aug 2014

@levandullka dakujem, vyzera to velmi dobre 😉

lovely_choice
19. aug 2014

Ahojte, cez vikend sme mali kacaci vyvar zo stehna so zeleninou, na druhe jedlo pecene kacacie stehna s tarhonou a uhorkovym salatom a na dezert palacinky zo spaldovej celozrnnej muky. Vcera a dnes celozrnne penne s kuracim masom, besamelovou omackou so syrom, cesnakom a brokolicou a na olovrant nase oblubene palacinky rozne naplnene (makom, tvarohom, dzemom a cokoladou) 😉

lovely_choice
19. aug 2014

Celozrnne penne s kuracim masom, besamelovou omackou so syrom, cesnakom a brokolicou

arnika888
19. aug 2014

@luciok Keby to tak ľahko išlo, s radosťou.

m_ij_ka
19. aug 2014

naša večera zapekané salámové chlebíky s nivou 🙂

womankc
20. aug 2014

ahojte - ja na dnes som varila špaldové halušky a mrkvovo-cuketový perkelt, upiekla som aj cukinový koláč , čo sme niekto prikladal link 🙂 , je veľmi dobrý
dnes budem variť cícerovo-zemiakovú polievku a kurča v citrónovej omáčke a k tomu zrejme zemiakový knedlík, alebo plnené kurča s kyslou kapustou a na večeru dnes budú palacinky