Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

komplikovana
21. okt 2014

Na dnes som si pripravila prírodné bravčové pokrájané na rezance, a ako príloha obľúbená dusená červená šošovica s mrkvou. Pekný deň 😉

zuzub
21. okt 2014

@ginepra môžem poprosiť receptík na ten koláčik makovo-cuketový? ďakujem

evulienkaslx
21. okt 2014

spenatova kremova polievka a kuraci gyros v tortille 🙂

marlenka75
21. okt 2014

Tekvicová polievka, zemiaková kaša, vyprážaný syr, tatarská omáčka, ľadový šalát.

slimstar
21. okt 2014

Starodávny tvarožník výborný koláč, ktorý sa robieval na svadby
http://veu.sk/index.php/chutne-recepty/947-star...

verka18567
21. okt 2014

Ahojte prosim vas neporadili by ste mi nejaky recept na mesko a hribiki nieco natstave.dakujem.naozaj neviem co urobyt🙂

marlenka75
21. okt 2014

@slimstar Ako chutil ? 🙂

ginepra
22. okt 2014

@zuzub jasne, je z varechy daj si vyhladat cuketovo-makovy, ale ten kremik som si troska prisposobila: 500 g mascarpone vyslahat s vanilkovym a prask cukrom podla chuti, do toho zamiesat stavu z 1 citrona, zaslahat vychladnuty vanilk pudink uvareny v 4 dcl mlieka a tiez jednu 250 g slahacku vyslahanu. Makovo-cuketovy plat som pokvapkala stavou z 1 citrona a navrstvila krem. Navrch posypala skoricou a ozdobila listami medovky 🙂

ginepra
22. okt 2014

Bravcove stehno.... Co s tym, vhodne aj pre deti?

jasminet
22. okt 2014

@ginepra sote na hubach, alebo na zelenine

ikika
22. okt 2014

@komplikovana prosim Ta, ako robis tu sosovicu s mrkvou? Dakujem. 🙂

ikika
22. okt 2014

@verka18567 napr. hovadzie/telacie na hribikoch - neviem, ci mas sampinony, ale ved mozu byt aj ine hribiky... overena klasika, mnam... 😵

ikika
22. okt 2014

@ginepra na stave, na prirodno, na smotane, perkelt... vsetko mozne sa moze zo stehna... aj pecene... 😉

komplikovana
22. okt 2014

@ikika najprv si na olivovom oleji opražim mrkvu, potom ju zalejem vodou, tak aby bola ponorená. keď je už taká polomakká, prihodím šošovicu ( na jednu porciu - 1 veľká mrkva a 3 hrste šošovice ) a prihodím aj polovičku zeleninového bujónu. Vodu prípadne dolejem ak je potreba. Nechám to dusiť, kým sa voda nevyparí. Červená šošovica sa našťastie nevarí dlho 😉 Dúfam, že som pomohla. Pekný deň

m_ij_ka
22. okt 2014

naše raňajky vajíčková pomazánka, kaiserky, paprika

slavka1307
22. okt 2014

Maminky, chcela by som urobiť citrónový alebo pomarančový sirup. Zaujíma ma, ako umývate šupky z citrusových plodov. Stačí iba drsnou stranou kuchynskej hubky alebo to dávate do nejakého roztoku ? Ja som kdesi čítala, že sa to má dať na noc do octovej vody ? Ďakujem za rady.

womankc
22. okt 2014

Ahojte, tak ja som včera varila špagety s kupovanou boloňskou omáčkou a syrom a neplánovane som zavárala čerstvo nazbierané václavky . Nazbierali sme v parku počas čakania , kým syn skončí tréning.
takže štyri tégliky som urobila na kyslo a stonky som nakrájala nadrobno a podusila na masti so soľou a zvarila , budú pod mäsko , alebo do rizotka 🙂

lululka555
22. okt 2014

ahojte, vcera vecer gratinovane zemiaky so zeleninovym salatom a dnes na obed paradajkova polievka s parmezanom a ryzovy nakyp s marhulami 😉

womankc
22. okt 2014

ahoj te ja dnes budem robiť zemiakovo zeleninkovú polievku zapraženú s párkami a druhé urobím asi placky, nemali sme sto rokov a ak sa mi podarí , tak ešte koláčik z kyslého mlieka

evinka2
22. okt 2014

ahojte 🙂 vcera bola karfiolova so smotanou a jablkova zemlovka, dnes ostala polievocka a robim vyprazany karfiol....

lucikatn
22. okt 2014

Hlivova polievka, bryndzove halusky bez slaniny a slany cuketovy kolac

rencica
22. okt 2014

U nas dnes zeleninkova polievocka s krupkami a vari sa plnena paprika so zemiackami a mozno este palacinky 😎

ikika
22. okt 2014

@komplikovana dakujem pekne. Este jedna taka otazka - ako nakrajas tu mrkvu, ci to je jedno? 😅 Diky. 🙂

mami.sk
22. okt 2014

Dnes brokolicová krémová polievka a kuracie rezne s varenými zemiakmi a zeleninovým šalátom 😉

komplikovana
22. okt 2014

@ikika krájem na tenké kolieska 🙂

komplikovana
22. okt 2014

Dnes mám obed narýchlo - cestoviny s rajčinovou omáčkou do ktorej som prihodila ešte anglickú slaninku a posypala troškou fety. Omáčka je z konzervy,kúpená v lidli v rámci talianských dní. Pekný deň. 🙂

zden2
22. okt 2014

tak kočky dávno dávno som vám sem neprispela len čerpám nápady čo variť. Tak teraz vám napíšem. V nedeľu som robila hovädzie mäsko na hríboch (mali sme v mrazničke) - bolo aj na pondelok a klasika rezancová polievka (tá bola až do utorka 😀 ) včera som spravila pizzu a dnes kelová polievka a rajčinová omáčka + plnená paprika + varené mastené zemiaky 😵 Dobrú chuť 😀

nagulinka
22. okt 2014

slivkové knedle zo zemiakového cesta s osmaženou strúhankou, poliate masielkom ....

daniz
22. okt 2014

dnes pečené kur. štvrte na zemiačkoch - a kyslej kapuste, alebo s ryžou - uvidíme.

dupinka
22. okt 2014

maďarský guláš a domáce noky. bude na 2 dni 😉