Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

siska53
25. okt 2014

Zeleninova polievka s pismenkami. Aj na zajtra bude. Ryza natural, pecene stehna z domaceho kurata (drahy), sote z kuracieho domaceho (deti). Tofu (ja),opecena zeleninka.kysla kapusta alebo cviklovo-mrkvovy salat. Aj s chrenom,kto chcel.
A robila som domace zelatinove cukriky.

gianni
25. okt 2014

Jablkovo-makove pre chlapov a káva je moja...

ikika
25. okt 2014

Tak ja som nejak nestihala napisat posledne dni... mali sme ryzove cestovinky so syrom a zeleninou a troskou slaninky/sunky (kto co chcel), potom cigansku pecienku so zemiakovou kasou... a dnes bravcove platky na prirodno s oreganom a tarhonou, zeleninkova obloha.

lululka555
25. okt 2014

Ahojky,ja práve dávam piecť lososové filé s limetkou, k tomu budú varené maslové zemiaky a zelenina 🙂

sharmana
25. okt 2014

Za posledné 3 dni:
Gulášová hustá polievka z bravčového pliecka
Polievka fazulová, s mrkvou a hrubými rezancami, zemiakové placky posypané syrom (baba/harula)
Polievka-kôprová omáčka z cukiny, Cestoviny s cukinovo-syrovo-cesnakovou omáčkou

tin007
25. okt 2014

Dnes na obed: cicerova polievka so struhanou zeleninou a zeleninovy kuskus. Na veceru jedno z tych dvoch a k tomu makovy kolac s jablkami. Zajtra pecene kura s ryzou a urcite nejaky salat (asi spenat, cherry rajcinky, avokado, olivovy olej, mck, sol).

rendicka
25. okt 2014

na raňajky tousty s hruškou a syrom brie, obed zvyšky včerajšieho zapekaného karfiolu so zemiakmi, hrachová kaša s klobáskou a chlebom, na večeru oškvarkové pagáčiky.. 😉

nikawero12
25. okt 2014

Ja dnes na obed kapustovú polievku s mäsovými guľkami a langoše a práve som dala do medovo-pikantného pácu naporcované kurča, takže zajtra pečené kura s ryžou a kompotom.

oira
25. okt 2014

Ja som dnes robila luskovu mliecnu polievku - bude aj na zajtra. Piekla som kuracie stehna, mali sme k tomu ryzu. Zajtra robim bravcove maso na stave, na hriboch a upeciem
staru dobru Parizsku tortu asi ;)

slimstar
25. okt 2014
rendita
25. okt 2014

Cestoviny s kuracím mäsom a cherry rajčinami 🙂
http://www.dobre-recepty.sk/detail/41399-cestov...

gaby21
25. okt 2014

Ahojte, ja sem síce neprispievam, ale náš obed bol dnes božský. vývar z mladej kozlacinky, a druhé kačacie stehná, pod tým kyslá kapusta a pod tým zemiaky, takto sa to pieklo, skoro tri hodinky a výsledok absolutne užasné to bolo 😝

mili7
26. okt 2014

Ahojte.
My sme mali včera dojedali zeleninovú polievku s haluškami a keďže bol Svetový deň cestovín, tak sme mali cestovinový šalát (trojfarebné semoliové fusilli, šunka, vajce na tvrdo, šalát, paradajka, biely jogurt, horčica, kečup).
Dnes budú zemiakové knedle, chrenová omáčka a kuracie alebo bravčové mäso (kto si čo vyberie)

luciaq
26. okt 2014

ahojte zienky u nas dnes kuracia polievka s nitovkami, pecene kurca s ryzou a restovana kuracia pecen so slaninkou

libka1
26. okt 2014

Morcacia polievka, morka na cesnaku, kari ryza, dusena kapusta

mili7
26. okt 2014

Náš dnešný dezertík http://www.fitnessguru.sk/recepty/kategoria/dez... ale použila som kravské mlieko, keďže iné doma nebolo.

rokka
26. okt 2014

Kuracia polievka s rezancami, sviečková na smotane, knedľa...dezert domáce musli tyčinky na plechu

brunetka007
26. okt 2014

Dnes slepacia polievka s domacou struhanou cestovinou a zemlove knedliky s hovadzim srdcom na smotane (naucila som sa od svokry, doposial som o tom ani netusila, ale je to skvele)

axaris
26. okt 2014

Teľací steak .Tak toto by som mohla jesť každý deň🙂 Manžel je vychýreny steak master;) mňam

slimstar
26. okt 2014

Dnes bol Kurací paprikáš s cestovinou, mňam. Večer ostali ešte cestoviny, tak sme si ich dali so smotanou, cukrom a kakaom, ako sladkú bodku. 😉
http://veu.sk/index.php/chutne-recepty/789-kura...

slimstar
26. okt 2014

@gianni Pekné aj ja by som si dala 🙂

verka18567
26. okt 2014

Ahojte dnes spiziky s kasou🙂mnamik🙂🙂🙂🙂🙂😉

zara0201
26. okt 2014

U nás dnes po sto rokoch segedín s domácou parenou knedľou.
Zástancovia zdravej stravy ukameňujte ma, ale keby ste videli mojich chlapov ako sa zalizovali...

womankc
27. okt 2014

ahojte, ja som v sobotu sme dojedli hovädzo- kurací vývar so zeleninou a krúpami, najmenšej zostal rezeň s vykosteného kuracieho stehna, k tomu mala čalamádku a varené zemiačky , my dospelí sme mali varenú brokolicu s kúskom rezňa a vareným hovädzím so zemiačkami .
V nedeľu som urobila krafiolovú poliekvu z vývaru z kostí kuracích - pridala som ešte strúhaný zeler, petržlen a mrkvu, petržlenovú vňať a nasekaný medvedí cesnak - zahustila som troškou detskej krupičky
druhé sme mali zajaca v sviečkovej omáčke a k tomu halušky z polohrubej múky

piekla som zdravý variant perníka z kyslého mlieka - dala som ovsenné otruby, ovsenné vločky, kakao, celozrnnú múku, hladkú múku, polohr. múku, trstinový cukor , kokos , brusnice , kyslé mlieko, trošku aj sladkého mlieka, 1 vajce, prášok do perníka a nakoľko bolo veľa múky ,t ak som dala ešte aj trošku normálneho kypriaceho prášku - koláč bol dobrý , len mohol byť sladší

lululka555
27. okt 2014

ahojky, tak vcera som varila kuraci vyvar,zeleninka,rezance, druhe boli marinovane diabolske rezne kuracie aj morcacie,hraskova basmati ryza,zeleninovy salat. Piekla som kokosove jeze ,akurat si davam ku kave 🙂
dnes detto 😉

lucikatn
27. okt 2014

po oslave sme dostali výslužku - kus pečeného prasiatka, nádievku a zákusky tak o obed bolo postarané. Včera sme mäso jedli s domácim chlebíkom, uhorkami a horčicou, dnes zo zvyšku urobím rizoto a zaváram za 2 prepravky cvikle. mňam mňam 😀 😀 😀

d_anica
27. okt 2014

@lululka555 Tie vyzerajú úžasne. Robievala ich moja starká. Dáš mi recept?

trasko
27. okt 2014

Cafte baby...u nas sa vsobotu varil kotlikovy jeleno-telaci gulas a piekla som coko-gastanovu tortu...vnedelu len klobasa pecena s hurkou,kasou a cviklou...dnes varena hovadzinka,kasa a paradajkova omacka.....mnam uz mi sliny tecu 🙂

lululka555
27. okt 2014

@d_anica dakujem, ja si ich pamatam z detskych cias,mavali sme ich vzdy na vianoce 😵
tu je recept http://bonvivani.sk/recepty/kokosove-jeze ,nepise sa do cesta ani jedno vajce,ja som tam jedno supla 🙂

trasko
27. okt 2014

@lululka555 Tana ma super recepty...inak odporucam tie pagace s kacacou mastou....vzdy ked som ich piekla,sa zjedli skor ako skvarkove 🙂