Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

nagulinka
1. nov 2014

@alenka7777 aj my 🙂

caspino
1. nov 2014

Sosovicova polievka a zivanka a mnamka bude jablcnik a cokopuding

0silvia0
1. nov 2014

@wighy vždy sa čudujem, keď vidím takto na obrovské kusy nakrájanú mrkvu v polievke 😀 😀 😀 Moja mama vždy krájala mrkvu do polievky na mini-úhľadné kocôčky a mne sa polievka spája práve s takýmito minikocôčkami, aj ja som si tento vzor polievky prevzala. Moja mama je čo sa týka jedla veľký estét, vždy jedlo pripraví tak, aby to vyzeralo čo najlepšie, najkompaktnejšie a zaujímavo. Priznám sa, pri pohľade na takéto veľké mrkvy sa začudujem - to fakt sa dáva takáto mrkvisko do polievky? 😀 😎
Ako nič v zlom, ale nemôžem sa na takúto mrkvisko vynadívať, lebo takú mrvku som doma v polievke nevidela 😎
... to bolo len moje sobotné zamyslenie sa nad mrkvou v polievke, sorry, niekedy mi myšlienky uletia nad takouto blbosťou 😔

lululka555
1. nov 2014

@0silvia0 ja osobne davam do masoveho vyvaru tiez velku mrkvu,pride mi chutnejsia,sladsia po dovareni a pred podavanim sa moze uz pokrajat na drobno 😉 do zeleninovej davam na mensie kusky nakrajanu mrkvu,alebo nastruhanu,zalezi od toho aku chcem polievku 😉

lululka555
1. nov 2014

u nas dnes opat sobota lososova, mm kupil cerstve filety tak idu prave na pekac 😝

0silvia0
1. nov 2014

@lululka555 aj ja dávam do masového vývaru veľkú mrkvu, mala som na mysli pokrájanie mrkvy nadrobno po jej uvarení vcelku 🙂

wighy
1. nov 2014

@0silvia0 😉 nehnevam sa. 🙂 Nam velke nepridu kedze su to polky mrvy este na kusky rozkrajane, ja svoj volny cas travim inak ako krajanim a estetickym servirovanim jedla 😀 😀
Rada varim peciem ale aby som sa s niecim co za par minut zmizne piplala , tak to nie je nic pre mna
Jedlo je len jedlo nic viac nic menej 😉 Foto prikladam len pre inspiraciu, s jedlom nejdem do ziadnej sutaze. 😀 😀

fra
1. nov 2014

Prosba o láskavosť: vyplnili by ste tento dotazník o konzumácii korenín ? Je to súčasť projektu ktorý rieši kamarátka na Výskumnom ústave potravinárskom. Trvá to 10 minút. Dakujem veľmi pekne v jej mene.
https://docs.google.com/forms/d/1HjPX0Lyd0iDjXY...

samanta82
1. nov 2014

ja mám fašírky s pečenými zemiakmi a domáce šamrole 😎

m_ij_ka
1. nov 2014

naša večera chlieb vo vajci, kečup

iinuska
1. nov 2014

paradajkova polievka,vysmazany karfiol, varene zemiaky, tatarska

slimstar
1. nov 2014

Keď uvarím toto jedlo , tak to zmizne rýchlosťou svetla.
Zemiaková omáčka s fašírkou a vajíčkom
http://veu.sk/index.php/chutne-recepty/9-zemiak...

mili7
1. nov 2014

Dnešná manželova večera a zajtrajší obed: dusená červená kapusta s pečeným bôčikom. Ja s malou si zajtra ku kapuste dáme kuracie mäso.

mirage
1. nov 2014

@0silvia0 No to si este nevidela velku mrkvu v polievke 😀 Ja davam celu 🙂

evulienkaslx
1. nov 2014

hraskovo-haluskova polievka, pecene kura a pecene zemiacky v rure

mirage
1. nov 2014

@0silvia0 Ale mas pravdu, ja som to sem raz uz pisala, ze co sa tyka estetiky su tu fotky jedal / cest vynimkam/, ktore by som ani nefotila, nie ze zverejnila na verejnu stranku o jedle.

sono2
1. nov 2014

A my sme dne jedli V reštike vepšo, knedlo, zelo 😝

saxana36
1. nov 2014

@piskotka3008 http://recepty.vareni.cz/kuskus-s-marinovanym-t... robil podla tohto len nedal papriku ale cukinu a vynechal tuniaka

adulikka
1. nov 2014

Dnes kurací vývar a cestovina písmenka miesto rezancov na želanie 🙂
a segedín s knedlou ,bude aj na zajtra .A tri záviny ,jeden jablkový a dva tvarohové z hrozienkami 🙂 a
a v nedeľu oddychujem pri knihe ,prípadne vychádzka

0silvia0
1. nov 2014

@mirage 😀 😀 😀 keď ti chutí celá, tak aj celú 😀 😀 😀 nabudúce odfotím moju polievku s mini-mrkvami 😀

inak ja som dnes varila/piekla ražniči/živánsku, včera tortilly plnené mäsom a pre vegetariánov (mňa) len so zeleninou 🙂

oira
1. nov 2014

U nas dnes brokolicova polievka a spageti carbonara.
Na zajtra si manzel rozkazal segedin, ten som prave dovarila.
Takze zajtra uz len sladke .. asi tvarohove gulky v sladkej struhanke
a verim ze nieco ostane aj na pondelok 🙂
Pekny vikend vsetkym ...

nakup
2. nov 2014

@mirage preto zverejňuješ tak málo ?

m_ij_ka
2. nov 2014

naše raňajky vianočka s maslom a džemom, kakao

katja78
2. nov 2014

@0silvia0 my dnes varíme slepačiu v 8 litrovom hrnci, to by si sa nakrájala😉 tiež dávame menšie, podľa mňa čo do vzhľadu o nič horšie kúsky zeleniny, než kocečky. Tie dávam napríklad do hŕstkovej, ale tej naraz navarím max. 2,5 litra.

lucikatn
2. nov 2014

dojeme polievku zo vcera a idem piecť krkovičku na cesnaku s varenými zemiakmi a domácou kapustovou čalamádou, kysne chlebík "starých čias" a ak stihnem tak urobím ríbezľovú bublaninu

katja78
2. nov 2014

@fra 7.otázka ma čiastočne pobavila😅

loknicka
2. nov 2014

Sampionova polievka a mexicky gulas s cestovinou. Cez tyzden mam zatial na plane rizoto a fazulu s kyslou kapustou a klobasou - tu som este nerobila. Nasla som recept a vyzera super tak snad bude aj chutit 😉

mijo53
2. nov 2014

@0silvia0 Vždy sme rozlišovali či išlo o mäsový vývar, tam sme dávali veľké kusy mrkvy, vývar bol vždy iba s rezancami domácimi, malo kedy podotýkam malo kedy kúpené rezance. Kto chcel dal si do taniera mrkvu nakrájanú na kocôčky alebo aj celú. Ak za varila zeleninová polievka, mrkva sa väčšinou nastrúhala a opražila na oleji, aby pustila peknú farbu, ostatné polievky napr. zemiaková, fazuľová, šošovicová ap. sa varili s nakrájanou mrkvičkou na kocky. Mäsový vývar sa varil s veľkými kusmi zeleniny, aby polievka nebola po našom taká "nadžabaná" ale pekný vývar.

lululka555
2. nov 2014

Ahojte,dnes mäskový vyvar so zeleninkou, čína s basmati ryžou, perník a malinovým džemom a čokoládou ,taká rýchlovka dnes 😉

leiladomi
2. nov 2014

Kuracie medailonky s bylinkovym maslom a ryžou trochu inak a ako dezert makový koláčik 🙂 😵