Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lucianka01
18. apr 2015

Ja som dnes robila zeleninovu polievku s kritickými haluškami, dojedli sme špagety s masovou omackou a teraz som spravila deťom domáce fornetti -Jablkove so skoricou a lekvarove.

m_ij_ka
18. apr 2015

naša večera chlieb so syrom, treščou pečeňou, cibulkou 🙂

lucikatn
18. apr 2015

dnes som urobila hovädzí vývar (mäso sme zjedli s chlebom na studeno), makový koláč lenivej ženy a poobede sme vybehli na číííínu. Zajtra dojeme polievku a upečiem kuracie stehná na cesnaku s ryžou a hlávkovým šalátom

ivanya
18. apr 2015

@m_ij_ka Tak toto je stara dobra mnamkova klasika 🙂

katkalubkova
18. apr 2015

polievocka ostala od dnes, zajtra varim brav. rizoto

katkalubkova
18. apr 2015

@lucianka01 vyzera to naozaj super, nepodelila by si sa so mnou o recept? 😕 😕 😕

jukov
18. apr 2015

zo včerajška nám zostala zeleninová polievka, na obed domáca pizza a na večer moji chlapi boli mlsný, tak som robila pudingáč - podľa nich je to "nebíčko v papuľke" 😀

bambina78
18. apr 2015

@rachel123 ahoj, ako robis prosim ta syr? uz to chcem davno vyskusat..diiik 🙂

lucianka01
19. apr 2015

@katkalubkova jasné, nech sa páči , tu je recept: 30dkg hl. múka, 30dkg polohr. múky, 1čl soli, 1 čl cukru, 400ml mlieka, 1 kvasnice, 1dl oleja - z tohto si spravíte normálne kysnuté cesto, necháte vykysnúť, potom ho rozgúlate, na cesto nastrúhate 250g masla (palmarínu, hery - čo máte), zložíte do obálky a necháte podkysnúť cca10 min. Zas rozgúlate, poskladáte,... opakujete 2-3x. Cesto si rozgúlate, nakrájate, naplníte a dáte na plech s papierom na pečenie, potriete vajíčkom. Pečiete cca 170C do zlatista.
Dobrú chuť! 😉

rendita
19. apr 2015

Makové koláčiky z lístkového cesta
http://www.dobre-recepty.sk/detail/41734-makove...

m_ij_ka
19. apr 2015

@ivanya aj u nás, to sa len tak zapráši po chlebíkoch 😀

m_ij_ka
19. apr 2015

naše raňajky rohlíky so šunkou, syrom, obloha ( rajčiny, paprika) 🙂

elienocka
19. apr 2015

ńase ranajky tvarohova natierka na slano a chlebik,ostala gulasova polievka a teraz robim segedinsky gulas

jani74
19. apr 2015

Dievčence, poprosím o nejaký overený recept na púpavový medík. Ďakujem.

tin007
19. apr 2015

Na obed bude zeleninova polievka a k nej palacinky s domacim dzemom. Na veceru chystam prazenicu s mangalicovou klobáskou a krajanou zeleninou k tomu.

m_ij_ka
19. apr 2015

náš obed karfiolová polievka, druhé dojeme zo včera ryža s hráškom, pečené kura, šalát 🙂

evagy
19. apr 2015

pečie sa živánska, fazulová polievka je zo včera

mizu89
19. apr 2015

gulky v paradajkovej omacke zo zemiakmi.chcela som povodne s knedlou ale knedlu som musela vyhodit lebo uz bola pokazena a to som ju vybrala z mraznicky hmm... 😖 a nevie mi niekto povedat recept na paradajkovu omacku???ja vzdy ked robim skoro do plneho 5l hrnca tak nikdy neni taka cervena ☹ .a to davam parad.pretlaky a paradajkove pyre 😀 .prosim vas o radu ako dosiahnut farbu

trudka4
19. apr 2015

Naše domácí klobásy bez uzení

Suroviny :
vepřové stehno asi 1,2 kg
vepřový bůček libovější asi 0,5 kg
syrová slanina asi 200 g /podle toho jak je mastný bůček/
sladká mletá paprika 30 g
pálivá mletá paprika 10 g
sůl 40 g
kmín 10 g
česnek 10 g

Postup :
Stehno, bůček i slaninu nakrájíme na kostky asi 2x2 cm. Dáme do mísy, která má víko.
Přidáme všechno koření a pořádně ho do masa zapracujeme. Přikryjeme víkem a dáme
minimálně na 1 noc a den do lednice.
Potom masovou směs pomeleme na hrubo 2x, ale po druhé už plníme do vepřového střeva.
Potom si zakroucením střeva naděláme stejně velké klobásy.
Dáme do mrazáku.
Pak, když máme chuť, vytáhneme z mrazáku a upečeme v troubě nebo na pánvi.

natalii6
19. apr 2015
m_ij_ka
19. apr 2015

práve som dopiekla orechový a kakaový kysnutý koláč 🙂

jukov
19. apr 2015

dnes krémová zeleninová bez smotany, halušky s kyslou kapustou a údeným mäsom a zo včerajška nám zostal pudingáč (nebíčko v papuľke) ešte aj dnes bol 😀 mäkkučký ako pierko, právom len bol - pred pár minutami už len omrvinky vyjedávali - pažroši 😀

katkalubkova
19. apr 2015

@lucianka01 dakujem pekne!!!!

uprimne, mne moc kysnute nejde a preto ho ani nerobievam, ale urcite vyskusam, za to nic nedam a mozno sa podari 😉
a dam vediet, ako to dopadlo 😎

m_ij_ka
19. apr 2015

naša večera cestoviny s nivovou omáčkou a kuracími kockami 🙂

karkana
19. apr 2015

no dnes len cestoviny zapekané a koláč na oblátke 😉

daniz
20. apr 2015

v sobotu sme mali zeleninkovú polievku, vypr.karfiol,šampiňóny + zemiačky s pažítkou, paradajkový šalát,
v nedeľu polievka zo soboty a br.pliecko na šamp., ryža, hlávkový šalát a piekla som tvarohové slané tyčinky
a jablkový koláč s čokol.polevou.dnrs ako obyčajne dojedačky.

ikuska31
20. apr 2015

@jukov mozem poprosit receptik na pudingac dik vyzera,super :D

clarissa
20. apr 2015

@a2303
@luliu
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=538
baby tu je receptik,ja som ale pridala aj na kocky slaninku a klobasku a nedavala som tymian ani syr a tiez sneh z bielkov,vajka som dala cele...🙂

jukov
20. apr 2015

@ikuska31
Cesto: 900 g hladkej múky, 100 g práškového cukru, 1/4 ML soľ, 1,5 ks droždie, 1 prášok do pečiva, 5 PL oleja, 350 ml vlažného mlieka, sneh z 3 bielkov
Kvások: 1,5 ks droždia, 50 ml vlažného mlieka, 1 ML kryštálového cukru
Čokoládová náplň: 2 čokoládové pudingy Dr.Oetker, 500 ml mlieka, 3 PL kakaa, 300 g kryštálového cukru, 3 žĺtka, 1 maslo (obyčajné alebo hera alebo palmarin - kto s čím má rád krémy - ja dávam heru), + rozpustené maslo na potretie
Kým spravím cesto, krém už chladne!
Netreba vyčkávať kým cesto vykysne, hneď sa s ním pracuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POZOR - cesto zdvojnásobí svoju veľkosť
1, Najskôr rozmiešame spolu mlieko kakao a puding
2, Žĺtky trošku rozmiešam s cukrom a spolu uvaríme hustý puding, hneď po uvarení tam dáme maslo, vymiešame metličkami a necháme vychladnúť...občas premiešame aby tam nevznikla kožka
3, Zarobíme si kvások (10-15 min) a do misy si dáme všetky suroviny - okrem snehu z bielkov
4, Trošku vymiesime, pridáme sneh a poriadne miesime kým sa všetko cesto neodlúpne od misy a ruky
5, Rozdelíme na 6 častí
6,Každú časť rozvaľkáme a natrieme krémom (natreté zatočíme akoby sme išli robiť závin)
7, Po 2 záviny spájame a prepletáme ako vrkoč, lenže je iba z dvoch prameňov a uložím na papierom na pečenie vystlaný plech
8, Pred pečením potriem rozpusteným maslom ..pečiem pri teplote 180 stupňov na 25 - 30 min (po 15 min. zakryjem vrch koláčikov papierom na pečenie (nemôže sa stáť, že mi vrch prihorý)
9, Po upečení necháme koláčik vychladnúť aby plnka trošku stuhla (u nás to možné nie je - idú nato ako kobylky 😀)
10, Dobrú chuť !

ikuska31
20. apr 2015

@jukov dakujem pekne cez vikend vyskusam 😉 e