Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

jukov
20. apr 2015

@ikuska31
nebudete ľutovať, aj na ďalší deň je ako pierko mäkučký, moji to majú radi, iný kakaový koláč ani nechcú, nájdete to rôzne na nete pod názvom pudingoš, u nás to premenovali a trošku som si upravila igrediencie podľa nás (3 PL kakaa namiesto 4, žĺtka od bielkov - no čo s nimi? - zavariť do krému)

m_ij_ka
20. apr 2015

náš obed šošovicová polievka na kyslo, langoše, kečup , syr 🙂

iinuska
20. apr 2015

lečo

maja2039
20. apr 2015

Vývar z kostí, kuracie prsia na smotane, domáca knedľa 😀

rendita
20. apr 2015

Cestoviny s praženicou a tuniakom
http://www.dobre-recepty.sk/detail/41543-cestov...

m_ij_ka
20. apr 2015

naša večera granatýr, cvikla 🙂

elienocka
20. apr 2015

francuzke zemiaky dnesna vecera,zajtra kura pecene a ryza ,salat 🙂

nakup
20. apr 2015

ahojte u nás vývar, koložvárska kapusta, žemličky, vajíčkový šalát a tento fantastický koláčik http://varecha.pravda.sk/recepty/bombova-babovk...

nakup
20. apr 2015
sugarfree999
20. apr 2015

A ešte jeden oneskorený report z Veľkej noci 😀 naše jahňacie stehno na marocký spôsob s kuskusovým šalátom. Recept je tu: http://anetagoesyummi.blogspot.de/2015/04/jahna...

trudka4
20. apr 2015

@mizu89 na tu rajskou zkus mrknout do mého alba : Co nám chutná.

jukov
21. apr 2015

dnes pečená ryba s pečenými zemiakmi a zeleninou

mimmka30
21. apr 2015

Ja som dnes urobila sosovicovu polievku z udenym maskom,a rizoto,. 🙂

loknicka
21. apr 2015

vcera a dnes rizoto. zajtra nugetky kuracie a vyprazany syr a na vikend pecene masko s cervenou kapustou 🙂

alexiska77
21. apr 2015

@lucianka01 Dobrý deň, možte mi napísať recept na tie domáce fornetti?.Dakujem 🙂.

lucianka01
21. apr 2015

@alexiska77 jasné, nech sa páči , tu je recept: 30dkg hl. múka, 30dkg polohr. múky, 1čl soli, 1 čl cukru, 400ml mlieka, 1 kvasnice, 1dl oleja - z tohto si spravíte normálne kysnuté cesto, necháte vykysnúť, potom ho rozgúlate, na cesto nastrúhate 250g masla (palmarínu, hery - čo máte), zložíte do obálky a necháte podkysnúť cca10 min. Zas rozgúlate, poskladáte,... opakujete 2-3x. Cesto si rozgúlate, nakrájate, naplníte a dáte na plech s papierom na pečenie, potriete vajíčkom. Pečiete cca 170C do zlatista.
Dobrú chuť!

m_ij_ka
21. apr 2015

šalátová polievka, pečený pstruh v rúre so zemiakmi 🙂

sugarfree999
21. apr 2015

Ešte vám sem dám naše risotto z Veľkej noci.... so slávkami a krevetami:
http://anetagoesyummi.blogspot.de/2015/04/risot...

slimstar
21. apr 2015

Rýchla omeleta z mikrovlnky video
http://veu.sk/index.php/chutne-recepty/1763-ryc...

lunana
22. apr 2015

Ahojte, idem piect cheesecake a v recepte je napisane creme chceese, to mam aky kupit? :D

jarjanulka
22. apr 2015

Falošná gulášová, zemiaky na kyslo s fašírkou a volským okom 🙂

tilka13
22. apr 2015

receptiky na tento tyzden u nas:PONDELOK + UTOROK-svieckova s hovädzim mäsom + domáca knedla
STREDA-paradajková polievka s mozzarelou + bazalka /spagety s mletym mäsom ,syr, kečup
šTVRTOK-paradajkova polievka /pečené palacinky s tvarohom slahacka +čokolada
PIATOK-fazulová polievka na kyslo so zemiakmi , penne s kuracim mäsom + sampionovo smotanova omacka
Sobota-slepacia polievka francuzske zemiaky s klobasou + vajickom kysla uhorka /cvikla
Nedela-slepacia polievka s rezancami + knedlicky/pečený bočik na cesnaku a kmine gratinovane zemiaky / grilovana zelenina

lucya87
22. apr 2015

@lunana mozes mascarpone,philadelphiu alebo ja davam makky tvaroh.

mizu89
22. apr 2015

tak na dnes tarhona so sampinonmy na sporob kung pao.((tarhona,mrkva postruhana,sampinony na 1/4 nakrajane a omacka kung pao v sacku 🙂 )

motovidlo
22. apr 2015

@majaxy Rýchle jedlá sú zeleninové - my máme v pohode na večeru aj zemiakovú kašu s varenou/parenou zeleninou. Malý to miluje, ja to mám tiež rada, je to ľahké jedlo a rýchlo spravené. Alebo zeleninové fašírky (cukinové, mrkvové, brokolicové, čokoľvek tam dáš), zapečenú zeleninu na štýl francúzskych zemiakov a pod, zeleninovú omáčku na cestoviny atď.

Ak chceš mäso, geniálny pomocník je tlakový hrniec - kuracie, bravčové máš do 15 minút, len na to treba ráno myslieť a vyložiť mäso z mrazáka.

Alebo husté polievky (zasa zeleninové, strukovinové). Alebo občas palacinky, lievance alebo vytiahnem z mrazáka polotovar - ovocné guľky alebo pirohy, len tam už to nie je až tak zdravé.

vrana2
22. apr 2015

@mizu89 prosim ta ktoru zvyknes kupovat? tu omacku v sacku?

ja dnes polievka z cervenej sosovice na kyslo, opekane zemiaky a steak z kuracich prs pre manzela a pre mna masko so salatom. robila som zalievku: med+citron+horcica, predtym som salat len osolila a dala olivovy olej trosku. je to super.

popoludni chcem vyskusat pecene buchty od @trudka4 uz som ich robila a boli vyborne. len v mojej verzii tehu cukrovky bez cukru a s dia dzemom 😒 a z celozrnnej/spaldovej muky. som zvedava, ako sa podaria, asi dma trosku viac kypriaceho prasku.

lunana
22. apr 2015

@lucya87 dakujem, mascarpona tam ide zvlast, ale mam kupenu ricottu, moze byt?

090393kristina
22. apr 2015

my máme na obed zemiakové placky s pečienkou .. veeelmi dlho sme nemali 😉 🙂

mizu89
22. apr 2015

@vrana2 Vitana - Kung Pao alebo Cina ine som ani nikdy nenasla 🙂