Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

tilka13
28. apr 2015

jedalnicek na tento tyzden:pondelok -dojedli sme z nedele co sme mali
utorok:kysla hubova polievka so zemiakmi ,madarsky gulas s knedlou
streda:bravcove rezne v cesnakovej zmesi + opekane zemiaky
stvrtok: to co stredu
piatok :ideme grilovat takze grilovane mäso, grilovana zelenina, a kotlikovy gulas
sobota:to co ostalo z piatku dojedanie
nedela:slepacia polievka, grilovane vykostene kuracie stehna s ryzou ,marhulovy kompot , perníkovy kolac s dzemom a posypany kokosom

sugarfree999
28. apr 2015

V nedeľu som robila úúúúúúžasnúúú žemľovku z arašidového masla a jahodového džemu. Odporúčam!!! Recept som dala sem: http://anetagoesyummi.blogspot.de/2015/04/zemlo...

lucikatn
28. apr 2015

Ahojte, dnes máme kyslú polievku z hlávkového šalátu, varené zemiaky s opekanými kuracími prsiami a volské oko + hlávkový šalát v sladkokyslom náleve a poobede upečiem chlebík a kakaové hrebene podľa @trudka4

daniz
28. apr 2015

Tak my sme v sobotu, nedeľu chatovali,tak boli aj chatové jedlá-rýcla zem. polievka,pečené zemiaky,párky, kuracie mäsko na grilovanie, vajíčka, špekáčky,zeleninka,chlebík, koláč.....
v pondelok fazuľová polievočka, pizza,
dnes chlebové placky + mozarella

katuscakzms
28. apr 2015

Na zajtra hovädzie mäso so zelerovou omáčkou a tarhoňa (predprazena, varena)

jukov
28. apr 2015

dnes vajíčková polievka, granadír (čalamáda, cvikla, kyslé uhorky)

katuscakzms
28. apr 2015

Ešte na zakusnutie práve dokončené skvarkove tyčinky

lenkaziak
28. apr 2015

nas jedalnicek na tento tyzden:
pondelok:z nedele kuraci vyvar s rezancami,kuracie prsia na kukurici a zemiak.kasa a manzel dojedol zo soboty pecene kurac.stehno s ryzou
utorok:dojedli sme kuraci vyvar,manzel dojedol tie kur.prsia na kukurici a varenymi zemiakmi,ja som si spravila rezance s makom /mnam mala som na ne chut uz zopar dni/. nasa mala ma v skolke dnes petrzlenovu polievku s oprazenou zemlou a bravcovy gulas s varenymi zemiakmi
streda: vajickova polievka s oprazenym rozkom a urobim francuzske zemiaky
štvrtok:dojeme zo stredy
piatok:planujem asi paradajkovu polievku a asi palacinky alebo langose.este uvidim ako sa rozhodnem.
sobota a nedela: este netusim.idem vas pokukat na inspiraciu 🙂

mima2778
28. apr 2015

Kuracia polievka a francuzske zemiaky

womankc
28. apr 2015

ahojte kočky , v nedeľu som robila pečené kuracie stehná na medveďom cesnaku , fenikle a hrušky, to som nakrájala a dala naspodok a na to stehná , tie som nasolila , dala oregáno a pokvapkala sójovou omáčkou , bolo to vynikajúce, polievočku som robila jahňaso - morčací vývar so zeleninou a krúpami
potom som ešte z medvedieho cesnaku urobila pesto a do toho som naložila vyklepanú krkovičku, tú sme podvečer grilovali, bolo to vynikajúce, pesto som robila z klasického slnečnicového oleja , medvedieho cesnaku, morskej soli a vlašských orechov, nič kvalitnejšie som nemala

m_ij_ka
28. apr 2015

vajíčková polievka, žemľovka 🙂

karkana
28. apr 2015

zajtra Paradajková polievka,buchty na pare 🙂

iinuska
28. apr 2015

karfiolova polievka, pecena treska, varene zemiaky

fazulka7
28. apr 2015
Používateľ fazulka7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fazulka7.

Najnovší objav našej kuchyne - http://kucharky.cas.sk/nebicko-v-papulke tak ako s apíše nebíčko v papuľke, môžem potvrdiť. Také bravčové mäsko sme už dlho nemali, a to varím od malička 😀 Treba dlho piecť, až kym sa nerozpadáva to mäsko. Aaaaa už som hladná ale je kopec hodín, tak už teraz nie. Zajtra sme dlho v robote, tak asi nejake olivy, sušené rajčiny na olivovom oleji na to uvarené špagety, dokoreniť a dosoliť a rýchla a chutná večera je na svete. Dobrú chuť

lololo12
28. apr 2015

mm tak paradajkovou polievkou by som nepohrdol 🙂) ja som varil gnocci so susedymi paradajkami a mascarponne

trudka4
28. apr 2015

Tak jsme zas po dlouhé době dostali chuť na naše domácí Pikantní utopence.

https://www.modrykonik.sk/blog/trudka4/album/co...

simi906
29. apr 2015

@lillona prosim ta das recept na tie kuracie prsia po gemersky ? 🙂

babulka1978
29. apr 2015

@nakup ja som nasla na nete tento:
hlavicky pupav bez stopiek dame varit do hrnca s 2 citronmi nakrajanymi na platky (ja som dala 3) a 1,5 litrom vody. Ked prevrie, odstavime, dame na noc do chladnicky. Na druhy den precedime cez gazu (ja som cedila cez staru plienku) a pridame 1,5 kila cukru. Varime na miernom ohni, pozor, aby to nekypelo 🙂 , lebo to dost peni 🙂 Po 1,5 hodine mierneho bublania odstavime, dame do flias, zavrieme a otocime hore dnom 🙂

babulka1978
29. apr 2015

Babulky viete mi poradit, ako pripravit zajaca? Mam v mrazaku, ale u svokry bol vcera, a decka to nechceli jest....ona ho vyprazala....bolo to dost tvrde a podla mna to malo pachut ☹

katuscakzms
29. apr 2015

@babulka1978 mam príspevok na druhej strane kde som robila zajka, ostane pekne mekucke masko, mam ho osvedceni..... Viac receptov sa dá nájsť na českej stránke prostŕeno, v kategórii zajacie masko

katuscakzms
29. apr 2015

@babulka1978 mam tam v recepte malý preklep, namiesto následného ma byt nasoleneho 🙂

michaela1711
29. apr 2015

my dnes máme guláš

lenkaziak
29. apr 2015

@babulka1978 mne tiez mala nechcela peceneho zajaca a popravde ani mne to moc nechutila.ale minule som zo zajaca spravila klasicky smotanovy perkelt s kolienkami a zjedlo sa bez vyhrad.mala ako prve vyjdela masko.bolo domakka udusene.mala som tu vtedy aj neter 8rocnu a ta frfle dost na jedlo.ale toto zjedla ako nic.a tiez najskor masko vyjedla.
tak vyskusaj.ak mate radi perkelt.lebo my velmi.

babulka1978
29. apr 2015

@katuscakzms to vyzera fakt dobre 🙂 a tu plnku robis ako? 🙂

katuscakzms
29. apr 2015

@babulka1978 nakrajem si rožky na kocky, zvlhčim vodou, pridam vajíčko, cibuľku, soľ, vegetu, muškátový oriešok a posypem troskou polohrubej múky, samozrejme ešte tu pečeň, vsetko davam od oka to uz podľa hustoty viem, približne na 5rozkou 1vajko,ked treba ešte zvlhčim vodou, dá sa pridať do plnky ešte vňať petržlenu, dam varit do polievky, ja ešte potom davam na pekáč, s troskou oleja a vývaru s polievky (to len aby sa my nepripieklo) zapiecť do rúry, posypem ešte grilovacim..... Máme radšej pečenú plnku......

daniz
29. apr 2015

my dnes pečené drobné zemiačky v rúre s cesnakom a slaninkou.

mizu89
29. apr 2015

Tak my sme mali ryza kuracie pecienky s hraskom a teraz rozmyslam ze asi vyprazany karfiol zo zemiakmi alebo v chladnicke mam hydinovy luncheon meat(lanšmit 😀 ) a ten s nejakym privarkom(koprovy) a zo zemiakmi. 🙂

mizu89
29. apr 2015

cez vikend boli red velvet cupcake 🙂 no nestihla som ani odfotit tak aspon takto z internetu

iinuska
29. apr 2015

segedin, knedla

lucya87
29. apr 2015

U nas dnes kuracie zavitky plnene medvedim cesnakom,slaninkou a syrom so zemiakovou kasou.