Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

jenie123
23. máj 2010

Ahoj lenkace, nemam nejaky presny recept, vacsinou robim lasagne takto:
bolonska omacka: cibulku, cesnak orestujem, pridam mlete bravcove i hovadzie masko, (popripade pridam na male kocky nakrajanu mrkvu a celerove stonky), paradajkove pyre, ochutim sol, cierne korenie, bazalka, oregano, bobkovy list.. (vino nedavam, lebo som sa docitala, ze do praveho talianskeho receptu sa nedava).
Potom si spravim besamelovu omacku a lasagnove platky predvarim na par minut, aby troska zmakli..
a potom uz len striedam, najprv besamelovu omacku, cestovinu, bolonsku, trocha syra, a tak dalej, poslednu vstvru dam besamelovu omacku a posypem syrom a dam zapiect..

lenkace
23. máj 2010

jenie-tak ďakujem, musím to niekedy vyskúšať aj ja, celkom sme ich mali radi...

jenie123
23. máj 2010

ja sa ich neviem dojest, mohla by som ich stale.. 🙂

daniz
25. máj 2010

dnes kuraco-zeleninové rizoto

iinuska
25. máj 2010

segedin s knedlou

lalus
25. máj 2010

my dnes na zeleno - zemiaky, špenát, vajíčko

zemiakov som uvarila viac, zajtra k nim spravím pangasia 😎

ozi
autor
25. máj 2010

my dnes zeleninková polievka s opekaným chlebíkom, ryža s medvedím cesnakom a kuracie na šťave s brokolicou,

na večeru žemľovka s jablkami a pečie sa chlebík 🙂

katarina.banska
25. máj 2010

my dnes granatiersky pochod mame

mukky
25. máj 2010

ja som dnes robila cestoviny s cuketou,zelenou cibuľkou,paradajkami,sušenými paradajkami,cesnakom ,pestom a šunkou...
je to dobré,robila som to druhý krát,zaujimavá chuť,hlavne to pesto...a na to tvrdý syr 😎

erika21286
26. máj 2010

ja dnes varim kapustovu polievku pecene zemiacky a volske oka a ktomu este zemiakove placky. 🙂

larmimi
26. máj 2010

ja som vcera robila perkelt ale aby sa dal jest bez chrumania tak z kuracich prs, a len tri male stehienka....a 10% smotana aby sme nepribrali...mnam mnam...s cestovinami.. 😝

lyongirl
26. máj 2010

ja som robila špenátové rizoto, recept na str. 38 od zuziq 😉

rivatha
26. máj 2010

My mame spenatovo-syrove lasagne, mnam 😝

daniz
26. máj 2010

asi pizza....

mukky
26. máj 2010

dnes zemiakové placky bez múky a na troške oleja-diéta 😖

iinuska
26. máj 2010

mukky, ja som robila minule cukinove placky. A chutili nam viacej ako cisto zemiakove. Nastruhas cukinu a aj trosku zemiakov a prichutis ako klasicke zemiakove 😝

ozi
autor
26. máj 2010

@iinuska , aj ja ich robievam a sú mňam 🙂

ozi
autor
26. máj 2010

dnes som mala navarené zo včera, akurát bagety som upiekla

zajtra sa chystám polievku z červenej čočky a druhé asi cestovinky s paradajkovou omáčkou a bazalkou

lalus
26. máj 2010

tak sa pridávam do dnešného klubu - na večeru boli zemiakové placky 😀

čo varíme zajtra? 😉

miracko
26. máj 2010

Langoše 😀 😀 😀 zajtra 😀 😀 😀

cessy
27. máj 2010

vyprazany syr a karfiol+zemiakova kasa

womenne
27. máj 2010

zeleninova polievka,slane palacinky + šampionova plnka

kostri
27. máj 2010

dlho som sa neozvala,lebo nic moc som nevarila 😀 ani neska to neni nic horibilne,ale sak uz napisem:sosovicova mliekova a vyprazane zemiakove pagace mnam mnam 😎
minule som zas robila zemiakovy privarok s nadrobno pokrajanymi a opecenymi spekackami,v nedelu mangi robil mokre rezne...a medzitym zo dva krat palacinky 😀

iinuska
27. máj 2010

@kostri ake su to mokre rezne?

kostri
27. máj 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7332

iinuska taketok,velice velice fajnove a mozem odporucit stavicky spravit aj dve tri davky 😉

lalus
27. máj 2010

kostri, to vyzerá super...určite skúsim aj ja....na víkend som už kúpila kura - normálne mi je to ľúto - ináč by som ich určite robila, ale určite v dohľadnej dobe sa do nich pustím 😀 aj moja mama niečo podobné robievala, možno len tá šťava nebola taká premakaná, sa mi zdá, že tie rezníky po opražení dala do rúry už len podusiť 😨

cessy
28. máj 2010

zatila som spravila malemu babovku a co dalej????? no neviem 😒

lalus
28. máj 2010

no ak k tomu dorobíš nejakú zeleninovú polievočku, tak sa najete obaja a budeš mať pocit, že máte aj niečo zdravé aj niečo chutné 😀 😀 😀 aspoň ja si tak "lepím svedomie"

a prečo je tá bábovka len pre malého? 😕

daniz
28. máj 2010

Ahojte mokré rezne určite urobím aj ja. Včera paradajková polievka a dojedala sa pizza. dnes na večeru niečo výživné 😕 😕 😕
Párky s chlebíkom , horčicou a kečupom. 😀 😀 😀 😀. Máte niekto chuť ??? 😉 😉

lalus
28. máj 2010

u nás boli párky na večeru včera 😀 ...vedela som, že budú, tak som to "dorovnala" brokolicou pre malého včera na obed 😅