Druhá puberta môjho muža a nevera

dobrazienka
5. jan 2014

Ahojte zienky, tak uz som tu aj ja, doteraz som to tu iba citala a snazila si pomoct takto, ale dnes, vlastne vcera v noci to na mna tak dolahlo, ze si neviem pomoct... 😢 Prosím teda o radu a psychicku pomoc, uz som zufala, neviem, co mam robit...Moj muz, ktoreho nesmierne milujem a som s nim cez 25 rokov da sa povedat pekneho a spokojneho manzelskeho zivota ma podvadzal a teraz sa podrzte s 20 rocnou! Namotavala ho cez fb az podlahol...Skoncilo to, (dufam)..., ale problem MAM JA, stale na to myslim, uz presiel rok a som zrela na cvokara... 😖 vkuse na to myslim a trapim sa, ako mi to mohol urobit...., stale mam vsetko pred ocami, ju, to co robili spolu, (on mi to vsetko povedal), kde boli, atd. podotykam, neslo len o sex, on sa do nej ZAMILOVAL! ...co mi pripada chore v jeho veku do takej mladej, ved nase deti su starsie!....chcel odist od rodiny...Pri kazdom pipnuti sms sa mi podlomia kolena, ked ide z domu prec sam a to chodi dost casto, lebo ma taku pracu, tak som vedla a namyslam si..., nedokazem sa s tym vyrovnat napriek tomu, ze som uz preskakala kadeco, mam svoje roky a aj napriek tomu, ze som psychologiu studovala a mam z nej statnicu ☹...som velmi citliva osoba, velmi ma zranil jeho podraz...Prosim teda o VASE RADY, RADY od ZIEN, ktore TYM PRESLI TIEZ, ako ste s TYM VYROVNALI a PO AKOM CASE, ci ste ZOSTALI SPOLU, alebo sa ROZVIEDLI. Dakujem

sswaggys
7. jan 2014

@dobrazienka treba si uvedomit,že zamilovanost je silný elektrzujuci šok-chémia,spustí sa pocit zalúbenosti.Zamilovaný človek trpí ilúziou,že nový objekt je dokonalý.Zamilovanost prirodzenou cestou vyprchá.Stúdie dokazujú,že trvá priemerne 2 roky.Zamilovanost nieje láska.Zamilovanost - chémia.Láska - je tiež emocia,ale nemá charakter posadnutosti.,.......po uzavretí mileneckého vztahu mm sme to prebrali do hlbky,takže pár postrehov- 1,nepripomínat,neobvinovat,urobit hrubú čiaru-mám v živej pamati ked sa manžel vrátil od milenky k rodine,stačilo pol dna pripomienok a obvinovaniaa na druhý den ho mala milenka spet.....2,netrp sebalútostou,neplač,neponižuj sa - chlapi to neznášajú..........pomer mm trval 1,5roka,vedela som o nom posledných 7 mesiacov....tá ,ktorá si tým prešla vie,že to nieje prechádzka ružovou zahradou.....ja,ked s odstupom času pozriem spetne na niektoré situácie z tej doby,tak mi vyčaria úsmev na tvári...posledné 2mesiace jeho pomeru som získavala zas stratené sebavedomie ,získavala som vnútornú slobodu,už ma nepremáhal strach ,takže ked ma riadne nasral ,vykopla som ho k milenke-3 krát.....Prvýkrát šiel rád,ale za 2 týždne bol spet , druhýkrát bol spet za 5 dní a tretíkrát prišiel spet po 2 dnoch s definitívne ukončeným pomerom.............No ,ale teraz k psychyke a duševnému zdraviu......klučky u psychyatra a psychologa doverne poznám...psychyater mi nasadil antidepresíva a psycholog mi pomohol vyjasnit,že mm pomer bola defacto neriešená 3 ročná manželská kríza....nič viac.nič menej.....k vnútornej slobode a uzdraveniu som dospela až po náhodnom stretnutí s jednou mudr.,ktorá je silno veriaca a darovala mi jednu knihu.....nazvime to tak,že ráno po prebudení a večer pred spaním som viedla rozhovory s Bohom...ako taká liečba tabletkami.....1 tabl - ver ,že Boh ti pomože a hovor si - Boh ma miluje.Osobne.Mocne.Vášnivo.Ostatný slubovali a zlyhali.No Boh slúbil a slovo dodržal.Lebo Boh miluje vernou láskou..........2.tabl.POmodlit sa najkrajšiu motlidbu sveta,pri ktorej ta boh počúva -Otčenáš.......3.tabl. vyznaj všetky svoje hriechy Bohu.......4.tabl. odpustit druhým. Ak ti niekto ublížil a nevieš mu odpustit ,to znamená že ho nenávidíš.Vtedy si vo tme,chorá, neštastná.......5. tabl.treba sa manželavzdat.....to znamená,že ak si na niekoho,alebo na niečo v živote viazaná ,si otrokom....máš velký strach,že to stratíš .Vzdávat sa neznamená,že to stratíš ,ale znamená to byt v srdci slobodný....pomyselne si predstav svojho manžela zabaleného v balíku s mašlou ,ako ho pomyselne položíš pod kríž k Ježišovým nohám a povieš-Bože,vzdávam sa manžela,nech sa stane tvoja vola........dostaneš naspet stonásobne........6.tabl. ako čo najviac milovat svojho manžela.......1,odpust mu,odpust mu z celého srdca a nehovor o nom negatívne....2,miluj ho,miluj ho so súcitom tak,ako matka miluje svoje choré dieta.....3,Dakuj Bohu zanho .Dakuj.V dakovaní vojde do teba dovera.......A nakoniec predostri Bohu svoje túžby srdca.........toto bolo to ,čím som ja dosiahla svoju vnútornú slobodu a uzdravenie......

0silvia0
7. jan 2014

@sswaggys super napísané 🙂 Na tvojom príspevku je vidno, ako ťa táto situácia posilnila, koľko veľa si pochopila. To, čo píšeš ty mi veľmi pripomenulo prednášky jednej duchovnej učiteľky, ktorá to vníma rovnako ako Ty. Držím ti v živote palce 🙂

dobrazienka
autor
7. jan 2014

@sswaggys Dakujem, budem si citat dookola a modlit sa. Je to velmi cenne pre mna. Myslim, ze mi to pomoze. Som veriaca, ale do kostola nechodim a to odvtedy, ked som zistila, že ma manzel podvadza. On je tiez veriaci, do kostola chodi pravidelne a predsa mi to urobil..., nevahal prist z kostola a hned ist za nou..., mne zaklamal, ze ide s kamaratom tam a tam, sportovat...atd.... ... povedala som si, ze viera mnohych ludi, ak nie vacsiny je len pretvarka, alebo zvyk...Navyse, tie kauzy knazov a inych cirkevnych hodnostarov,...je mi z toho na grc...povedala som si, ze viera nie je chodenie do kostola, aby ma tam henta tetka videla, ze som tam, ale viera je zit s Bohom a v sulade s jeho prikazaniami.

dobrazienka
autor
7. jan 2014

@slniecko2 Za psychologickou urcite pojdem, ale psychiatr. urcite nie. Nie, zeby som sa hanbila, ale moj nazor je taky, ze psychiater iba predpise lieky, ktore neliecia pricinu, len ju odsuvaju do uzadia a otapuju cloveka, aby to zvladol...a potom je clovek na tych liekoch zavisly. Mozno sa mylim, opravte ma, ak niektora mate skusenosti, ze ste, ale niekto z vasich znamych lieky nebrali, ale chodili len na terapie.

slniecko2
7. jan 2014

@dobrazienka jasne, treba hlavne tie sedenia-tie su najdolezitejsie. Lieky su uz vskor pre ludi, ktori potrebuju aj chemicku podporu, aby si napr. neublizili. Ja som dostala na predpis lieky, ale nezacala som ich uzivat, aj ked som bola na tom dost zle. Ale okrem toho som na sebe zamakala. Len tento postup nedoporucujem vsetkym. Sem tam citim zeby som potrebovala lieky, ale vzdy nieco sa vylepsi, takze ich mam v policke pre pripad nudze.

dobrazienka
autor
8. jan 2014

Zienky, chcem ist k tej psychologicke, nepoznáte nejaku dobru na vychode? To je jedno v akom meste, najviac by mi vyhovoval Presov, pripadne Kosice. Dakujem. (nie do poradne, nie cez obvodneho)

dobrazienka
autor
10. jan 2014

Dievčatá, pomaly sa zviecham a cítim sa lepšie a to hlavne VĎAKA VÁM tu na MK. Veľmi ste mi pomohli a ja začínam lepšie chápať veľa vecí...Práve som náhodou naďabila na článok o nevere a mám sto chutí mu ho poslať mailom...Nech porozmýšľa....(mometálne je dlhodobejšie pracovne v zahraničí) Myslíte, že je to dobrá nápad? 😕 Čo vy na to? 😨
link: http://makrosvet.wordpress.com/2013/05/05/never...

jahodka8
10. jan 2014

@dobrazienka Pekný článok. Len ja si myslím, že dlhoročné manželstvo držia pokope aj iné veci okrem sexu, treba sa asi sústrediť na tie iné aspekty manželstva. A manželstvo netvorí len jeden, ale dvaja, nestačí, že sa jeden snaží.

moonlight1210
10. jan 2014

@dobrazienka zavisi v akej faze riesenia ste, ci pochopi alebo ho iba viac nastves.
Ty mu do istej miery chces nastavit zrkadlo a kedze sa do takeho diva tazko, lahsia obrana je utok.
Preto si to dobre rozmysli. Ak on uz premysla, mozes to tymto urychlit alebo naopak zastavit a zatvrdit ho.

Skus iny sposob. Vytlac si clanok a supni do knihy na nocnom stoliku a nechaj napriklad otvorenu. Podciarkni si v tom vety, ktore chces aby si vsimoĺ najviac. Myslim, ze zvedavost je vlastna kazdemu a ked to bude podciarknutebzvyraznovacou fixou, tak ho to zlaka aspon nakuknut co to citas.

Ale naozaj posud, v akom stave prave ste.

Druha moznost je pisat si "dennik" a ten ponechat na "nahodne" najdutie. Takto sa dozvie o tvojich pocitoch a trapeniach a myslienkach o tom vsetkom medzi vami bez priamej konfrontacie (ktora sa berie skor ako obvinovanie) a bude mat cas to stravit a zamysliet sa v sukromi a sam. A s pocitom ze nic neocakavas (jeho vyjadrenie, reakciu, zmenu), lebo ved nevies, ze to o tebe vie.

vercicha
10. jan 2014

@sswaggys aku knihu si to dostala od tej veriacej mudr? Na zaklade ktorej si viedla rozhovory s Bohom? Das nazov? Pekne si to napisala.

dobrazienka
autor
10. jan 2014

@moonlight1210 Ano, presne tak, chcem mu nastavit zrkadlo, aby si uvedomil, co spravil a že ma to stale trapi,... a hlavne, aby sa to neopakovalo v buducnosti, ...aby si z toho zobral nejake ponaucenie,...aby o tom uvazoval,..., kedze to nechcem s nim znova preberat (hruba ciara...), ...mam pocit, ze on to odmieta pochopit, mysli si, ze je vsetko ok, ja neviem, fakt sa uz v nom nevyznam...on to uz nevnima ako problem, skratka to akoze zahodil, vyspovedal sa a nechape, ze ja to tiez neberiem takto!...Casto sa ma pyta: Si smutna?...lebo to uz na mne vidi, ze na to myslim...a ja ze : Ano. A on: "Ale neprehanaj! Ty vsetko prehanas! Vymyslas si teraz!..Uz je to za nami, nemôzes byt smutna!...." Chapes!? On si mysli, ze ja robim naňho akoze opicky, aby som v nom vzbudila lutost a vycitky, co spravil...On to takto berie...Neviem, ci to vsetci chlapi tak beru, taketo veci...Skoda, ze tu nie je nejaky chlap s takouto skusenostou, aby mi to vysvetlil, co prezivaju chlapi....S tym dennickom je to tiez dobry napad..., ja som mu napisala list, ale ten mu asi nikdy nedam precitat...., znova by to vzal ako rypanie a obnovovanie problemu...

maminuska
11. jan 2014

@dobrazienka muži funguju na krabice.
Proste problém zabalia do krabice , krabicu zalepia a daju pivnice alebo zahodia a tým pádom problém pre nich prestal existovať . Ako som ti povedala on už problém nemá a preto nerozumie čo stále riešiš. A ty zrazu chceš aby znova tu krabicu otvoril a začal sa s tebou v tom prehrabávať a toto oni nepochopia.

sswaggys
11. jan 2014

@dobrazienka ahoj....momentálne ma tlačí čas......ale ako som spomínala,s manželom sme to prebrali do hlbky,takže by som ti neskor dala pohlad muža z prežitého.......je to tak ako tvrdí
@maminuska ....my ženy problémy obkecávame,analyzujeme atd....muži sú iný.....oni sú tí silní...oni vedia,že zlyhali,pre nich je slabostou priznat si to nahlas....oni si problémy vyriešia v hlave,hodia ho za hlavu a idú dalej.....

sswaggys
11. jan 2014

@vercicha Tomislav Ivančič -Vnútorné oslobodenie a uzdravenie...východisko štastného života

vercicha
11. jan 2014

@sswaggys jeeej vdaka 🙂 tak nech Ta Boh pozehna a pomaha ti na cste, korou kracas 🙂

jahodka8
11. jan 2014

@dobrazienka Muži naše slová nechápu, pre nich sú činy smerodatné. Ja myslím, že tým priznaním sa to pre neho skončilo, tým zabalil tento problém do krabice a dal tú krabicu tebe. Takže on sa problému zbavil. Pre neho to ani problém nebol, pre neho to bola zábava, podľa neho máš byť rada, že máš takého žiadúceho muža a že s tebou zostal. Ja by som na takéto niečo tiež nedokázala ľahko zabudnúť, hlavne ked človek toho druhého veľmi ľúbi.

dobrazienka
autor
11. jan 2014

@sswaggys Velka vdaka za tvoje slova a za tip na knihu, urcite si ju pozhanam. Uz mam cely zoznam knih napisany, ktore si chcem precitat. Ak mate aj VY ostatné zienky tip na nejaku dobru knihu, napiste. Vdaka!

dobrazienka
autor
11. jan 2014

@jahodka8 Presne to si myslim aj ja..., zabalil to do krabice...Mna to vsetko velmi trapi aj preto, ze on je vo svojom vnutri velmi citlivy clovek,...pomaha inym ako sa da, nielen materialne, ale podporuje ich aj psychicky, ked ma niekto nejaky problem, priatelia a ini sa vzdy mozu nanho obratit, vzdy pomoze...Aj ona chcela od neho pomoc zo zaciatku,... vraj jej chcel pomoct, ...ona mu zahrala na city...Nie, neobvinujem znova len milenku,...toto je FAKT a verim, ze tomu tak bolo, lebo ho poznam...Len jedno neviem pochopit, preco JE a BOL necitlivy ku mne??? Ci ja som zo zeleza, ci z olova, ci, co? Ja zvladnem vsetko, lebo som silna zena a mam si s tym poradit sama? Pritom mi dnes vravi, ze ma miluje a chce len mna...ach...

jahodka8
11. jan 2014

@dobrazienka Podľa toho, čo píšeš, tak to pre neho nebolo o sexe. A s čím jej chcel pomôcť? Asi to je pre teba dôležité, vedieť, že jej chcel pomôcť a že to nebolo z jeho strany hlavne o sexe. Dnešná doba manželstvu veľmi nepraje, všade sa na mužov valia obrázky nahých mladých pipiek, ktoré hľadajú starších zabezpečených mužov, lebo niektorí dnešní mladí muži boli vychovaní v úplnom pohodlíčku: jedlo, televízor, šport, dovolenky. Prečítaj si tu problémy takých párov, čo muži pijú, hazardujú, nestarajú sa.

dobrazienka
autor
11. jan 2014

@jahodka8 Ja viem, s cim jej chcel pomoct..., nemozem to tu napisat...Mas pravdu, dnesna doba vobec nepraje manzelstvu, (ani partnerstvu bez "papiera"), ked sa pozrieme na statistiky, 60 % manzelstiev sa u nas rozvadza, preco asi? Neveru uvadzaju na 2.mieste...dokonca predbehla aj alkoholizmus. Ano, dnesni mladi muzi vyrastaju v pohodlicku, chyba im vojenska sluzba, castokrat nemaju ziadnu disciplinu v sebe. Vidim to vsade na okoli, aj tu na MK, v roznych temach, aki su mladi muzi nezodpovedni, 30-nici nevedia, co chcu, podvadzaju tehotne manzelky, lebo neunesu zodpovednost za rodinu...doba im len nahrava, .. , sex a promiskuitne spravanie celkovo vsade, kde sa pozriem, zapnem telku, ci rano, ci popoludni, ci vecer, vsade sex, nevera, ....prezentuju ju aj celebrity, chvalia sa tym...uz sa to berie pomaly ako normal...Dievcata nahanaju starsich chlapov, ktori su zabezpeceni nehladiac na to, ze maju rodiny a deti vidinou bezstarostneho, ci lahsieho zivota, ...su sebecke, vidia len vlastne stastie, no a co, ked je postavene na nestasti nejakej rodiny, nie??? ....neraz su k tomu vedene aj z domu ☹ Toto je dolezite vediet...Ja svojho syna vychovavam tvrdo, napriek tomu, ze mame peniaze, on od svojich 13-tich rokov pracuje kazde prazdniny a skoro cele 2 mesiace, teraz ma 21 a vazi si sam seba, ...a vie, že musi dostudovat a ze od nas nic nedostane zadarmo, musi sa postavit na vlastne nohy sam...

hanatom
16. mar 2014

@dobrazienka ahoj, asi ta neepotesim, ja som pred vyše rokom a pol zistila, že ma moj - teraz uz exmanzel - dva roky podvadza so zenou s dvoma detmi....odchádzal z domu pod zamienkou pracovných povinností a ako som neskor zistila, zatial co ja s malou som drepela doma, ucila sa s nou a chodila do prace, on s nimi chodil po zahranicnych aj domáciach dovolenkach, travil u nich cas, no hroza......velmi ma to bolelo, to sa neda odspustit ani zabudnut,,,dala som mu druhu sancu, plakal tak asi tyzden ako male decko, a potom sa znovu vsetklko obratilo, opat telefonáty, sms....az ma nakoniec fyzciky napdol a dnes som skoro rok rozvedená,,,toto moja skusenost......

adri266
17. mar 2014

@hanatom tak dufam, ze dnes si stastne rozvedena 🙂

hanatom
18. mar 2014

to som. este keby teraz sa nehral na otecka roka tak mam svaty pokoj.

gaaspi
28. jan 2020

@anjelicek26 sorry ze reagujem na tak stary prispevok ale pri citani mi to nedalo aby som sem nenapisal "chvalabohu ze som sa nezenil a nezakladal rodinu" zlata sloboda, to je neocenitelna vec v takychto pripadoch. Nemusim riesit aspon taketo problemy a mozem mat kludne aj harem a nikomu tym neublizujem. Ved niesom ani vo vztahu a ked vlastne s nikym nechodim tak mozem randit naraz aj s piatimi.