Je to chorobná žiarlivosť?

differentworld
20. okt 2014

Mal som s manželkou v pohode život. Zmenil som tento rok prácu, kde som sa zoznámil s kolegyňou. Rozumieme si, ako priatelia. Naozaj, som toto pri žiadnom inom človeku nezažil. Manželke to začalo vadiť, že ako môžem mať kolegyňu priateľku, že určite je za tým niečo viac. Verte, neverte nie je. Manželka ma už pol roka upodozrieva, že s kolegyňou niečo mám. Z každej situácie vie nájsť dôvod na hádku. Ja už psychicky z toho nátlaku nevládzem. Každý deň počúvam, od manželky, že sa mám rozhodnúť, bud ona alebo moja kolegyňa. Aj napriek tomu, že som manželke povedal, aby s týmito scénami prestala, lebo odídem. Ona neprestáva a ja som stále doma. Chápem, miluje ma a žiarli, ale toto je už moc. Kolegyňa absolutne nič neriesi, lebo sme priatelia a nechceme byť nič viac, lebo si natolko vážime svoje kamarátstvo, že to nechceme pokaziť. Ja už to nezvládam. Najhoršie je to, že ked na nu začne manželka nadávať a "pchá" mi ju do postele, vtedy by som bol najradšej s kolegynou niekde na káve alebo len tak jednoducho bol s ňou....

sonia.
20. okt 2014

@jana1511 Ale existuje!!
Aj @pea87 takeho ma (aj jej muz) a ja mam tiez najlepsieho kamosa chlapa. Pozname sa strasne dlho (este par rokov pred manzelstvom sme sa spoznali) a mame sa
velmi radi, rozumieme si a bol aj mojim svedkom na svadbe. Mojmu muzovi ani nenapadne ziarlit,
doverujeme si. A navyse aj moj muz ho ma velmi rad (aj nase deti), aj spolu volaju a pod. Som stastna, ze to tak je. Takze existuje!

guinevre
20. okt 2014

@differentworld Nie je to chorobna ziarlivost, zda sa mi skor, ze ti asi na manzelke tolko nezalezi, ked si ochotny vyhrazat sa jej odchodom "ked s tym neukonci". Moj buduci manzel ma kamaratky, ale su to nase spolocne kamaratky, nejaku "soul mate" po boku nema, a ani mne by nenapadlo povedat mu, ze bud akceptuj, ze mam super kamosa s ktorym chodim na kavu, mam dlhe telefonaty kazdy den, s ktorym si vypisujem a pod. To by som povedala, len muzovi na ktorom mi uz nezalezi a od ktoreho planujem odist.

adri266
20. okt 2014

@differentworld tu vobec nejde o to, ze Ty jej doprajes takeho isteho kamosa. Ale predstav si, ze by si nemal tu kolegynu. PRedstav si, ze manzelka by prisla z prace a povedala by, ze ten Fero ma ale riadne namakane svaly. Na druhy den by povedala, ze ten Fero ma ale super auto. Na dalsi den by povedala, ze Fero ju dnes skvelo rozosmial, a ze Tvoje vtipy stoja za prd.
Zacalo by Ti to vadit, ver mi. Aj keby si nebol ziarlivy, stvalo by Ta to.

Myslim, ze baby Ti uz radili, ze najlepsim riesenim by bola poradna a utuzovanie vzajomnych vztahov. Alebo popripade, este zoznamenie sa s kolegynou. A zaujimalo by ma, preco to odmietla ta kolegyna. Manzelku chapem, ale ze kolegyna nechce, ehm, tak v tom je nejaky pes zakopany...

cikyta
20. okt 2014

@differentworld nechceme byť nič viac, lebo si nechceme pokaziť kamarátstvo ..... toto mi stačí .... a máš v tom jasno. A trápi ťa, že má v tom jasno aj tvoja žena. 😒

lucik_93
20. okt 2014

Ja a týchto 20 žien by robilo to isté. Tak chorobné to nie je 🙂 Stačí sa trochu zamyslieť PREČO to tak je..

janinah
20. okt 2014

baby,on to tu už vzdal a šiel ku kámoške 😉

ritusuk
20. okt 2014

ehm,raz som to uz niekde pisala.kazdy by si mal davat pozor na zdielanie intimity.akonahle sa do vztahu muza a zeny dostane tretia osoba,ktora do neho cez 'dvere' vidi,zacina sa hra na tenkom lade.okna sa vo vzahu zacnu zatlkat (dochadza ku klamstvam,zatajovaniu,podozrievaniu) a dvere sa zacnu otvarat.je uplne nepodstatne,ze sa to deje na zaklade dobrych umyslov.tam kde je pochopenie,neha,tam je 'teplo' a len velmi malo ludi dupne na malu iskricku,lebo vsak z toho poziar nebude.bude a po nom ostava len plac.chybu robite obaja.odhanate sa od seba navzajom,miesto toho,aby ste hasili a hladali kompromisy.zena uz sipi,ze je zle a ty tomu tiez nepomahas.z jej strany to chce prestat tlacit a z Tvojej obmedzit kontakt s kolegynou na minimum a cisto pracovne veci.po case sam zistit kolka bije-ci Ti chyba ludsky alebo inak.stastny je ten,kto ma v partnerovi najlepsieho priatela.

nokinecka
20. okt 2014

@janinah po usoch mu zajtra za to dame :D

mihula
20. okt 2014

@differentworld a preco obe?manzelku chapem,ale preco tvoja kamoska,to nechapem-prosim vysvetlenie

vodavodickova
20. okt 2014

@differentworld ...a preco si so svojou manzelkou teda?? ked myslis na to,ako by si radsej bol s kolegynou na kave alebo len tak...prepac,ale nechapem potom,co ta drzi pri tvojej zene,ked sa evidentne citis lepsie v peitomnosti inej zeny...a ano,aj mne by taketo kolegyne prekazali a velmi. pretoze moj manzel je zaroven moj najlepsi priatel a bol by radsej so mnou ako vysedaval niekde s kolegynou.

honey777
20. okt 2014

@differentworld je ľahké povedat "nechcem trpieť jej cirkusu"... A aj chápem, ze to nerobí dobre na psychiku. Sama som niečo podobne z pozície tvojej manželky zažívala takze viem pochopiť aj ju. LENŽE každi človek ma iné prežívania a pohnútky, prečo sa sprava ako sa sprava a často ani nechápe sám, prečo to tak je.
Bolo by však zaujímavé a je vlastne aj potrebné na pochopenie situácie, sa pozrieť na to, co bolo predtým u teba a u tvojej manželky, aký bol vás vzťah, než ty si sa začal cítiť lepšie pri kamarátke a ona začala robiť scény ! Nechcem ta kritizovať a ani manželku obhajovať či naopak, ale skús si sám za seba zodpovedať par otázok...
- bola vo vašom vzťahu dôvera, pochopenie, rozhovory o tom, koho co trápi, co teší, boli ste si vzájomne najlepším priateľom v zmysle "môcť byt slabým a mat problémy" a "dostať oporu od partnera v podobe vypočutie, podpory, zdieľanie... Cítili ste to obaja k sebe ?
- je mylne mat založenú dôveru v zmysle " veríme si a vieme, ze hranice sú mat s niekym iným sex ! Tak to vnímas ty ( usudzujem podla tvojich vyjadrení ) ale možno ze tvoja žena ma hranice niekde úplne inde a sú omnoho citlivejšie ! Tým myslím ze jej hranice sú už ked vidí či cíti či počuje, ako si v klude, v pohode, Vysmiaty a uvolnení s niekym iným, ako o nej s radosťou a nadšením rozpravas a je "nejak stále s vami"
- naozaj ťažko povedat, prečo tvoja žena reaguje ako reaguje... ALE VŽDY SÚ V TOM DVAJA, REAKCIE A VNÍMANIE 2 ĽUDÍ, teda teba a tvojej ženy ! Ona ma svoje hranice, ty máš svoje hranice... Je však potrebné si nejak uvedomiť, kto kde ma osobne hranice a kto prekročil už hranice partnerstva únosné pre oboch !!!
- z pohladu tvojej ženy môže mat pocit menejcennosti, ak chytá krízu, ked sa na teba cudzia žena usmeje, alebo ma strach o rozpad manželstva a preto sa k tebe sprava ako k majetku. Alebo už ma tej tvojej kolegyne proste plne zuby, dlho "trpela" tvoje nejaké správanie k cudzím ženám a aj ked možno kolegyňa je "nevinná", ma tvoja žena krízu a "vytmavuje" ti to. Možno si mysli, ze tým, ze ti bude vyhrážať a vytvárať na teba tlak, tak sa zlaknes, uvedomis si a vrátiš sa k žene, aj ked to ma úplne opačný efekt !!!
- ale zasa co sa teba týka, vravíš, ze ti robí žena tlak výčitkami a vyhrážanim a kladenim podmienok a ze ti nedá čas na uvedomenie si a upratané hlavy... Tlak na teba chápem ale z čoho si potrebuješ upratať hlavu ? Prečo ti tak moc záleží na tej kolegyni, aby si ju nestratil, ked si neni schopný sa jej vzdať a utiekas k nej ? Ako moc je pre teba tvoja žena dôležitá ? Vyjadrujes sa, ze tvoja kolegyňa jej vadí ( vyjadrila konkrétne, co jej na nej vadí ??? ) a necháš svoju ženu sa dalej trápiť a byt v nepokoji a radšej ideš ku kolegyni a svoju ženu nechápeš a pokladas ju ešte za nenormálnu a zlu, lebo ti robí scény... Akoby si ty chcel byt len v klude a pohode a byt pochopení, ale svojim správaním sposobujes svojej žene nepokoj a nepohodu... A následne ona tebe...
- tvoja žena možno nemusí byt vôbec žiarliva ( žiarlivosť ku skutočnej láske vôbec nepatrí, tam kde je dôvera, harmónia, pocit istoty a bezpečia, kde je otvorenosť a úprimnosť a vnímanie partnera ako živú samostatnú osobnosť a nie ako majetok, ktorú ľúbim a chcem mu dobre tam nevznika žiadny pocit žiarlivosti ! ) ale ty možno neustále prekračujes jej hranice ( možno o nich ani nevieš), ktore sú pre teba nepochopiteľne ( dávaš jej pocit neakceptovania) a čudujes sa a hnevas sa na ňu a sa utiekas inde ako obeť jej žiarlivosti... Co ak je ona obeť tvojho ignorantskeho správania ?
PROSÍM ODPUSTÍ, AK SOM POUŽILA PRE TEBA KRUTÉ VYJADRENIA, NECHCEM SA TA DOTKNÚŤ ANI KRITIZOVAŤ A ANI JU OBHAJOVAŤ !!!
Len sa ZAMYSLI a HOVORTE A HOVORTE A HOVORTE ... SPOZNAJTE SVOJE HRANICE A REAKCIE NA ICH PREKROČENIE !!!

honey777
20. okt 2014

A ešte by som chcela dodať teraz pre teba ako človeka so svojimi tuzbami a potrebami - co máš u kolegyne a co ti chyba u tvojej ženy ? Mal si to u ženy kedysi a nejak sa to stratilo ? Ťahá ta tvoja kolegyňa od tvojej ženy ? Ked sa to stratilo, dá sa to vrátiť ? Ma tvoja žena nejaké chyby, ktore už nedokážeš zvládať a ona tiež nič nerobí preto, aby sa ich vzdala ? STE OBAJA SI VEDOMÍ SVOJICH POZITÍV A NEGATÍV ? Utiekas k tej kolegyni momentálne, či si pri kolegyni uvedomujes, ze vlastne pri žene sa necítis TY a je ti lepšie bez ženy ?
Co tvoje dieťa, nechýba ti, ked si s kolegyňou ? Akú rolu hra tvoje dieťa pre teba v celom tomto probléme ?

caoli
20. okt 2014

odpovedí sa uz asi nedočkáme, pán zostal nepochopený 😉

natalym
20. okt 2014

@caoli Teraz si nájde tretiu 🙂

nikika33
20. okt 2014

asi nechce počuť, čítať, pohľad aj z tej druhej strany - mám taký pocit, že by chcel počuť to, že ho chápeme, ak po tých "žiarlivostných scénach" svojej manželky napokon bude "nútený" utiecť k tej svojej najlepšej kamarátke,,,

mirkava
20. okt 2014

@differentworld ak by moj manžel mal takuto "kamarátku" tak by som mu urobila taký bordel, že by sa z toho nespamätal... vôbec sa nečudujem tvojej manželke.... a ak ti na nej záleží tak sa s kolegyňou prestaň stretávať na "kávičke" a udobri si manželku.... skús si to predstaviť opačne...

kofoluska
20. okt 2014

@magic08 Jasne, suhlasim, ze nenapisal vsetko. Ale ja mozem napisat svoj nazor len na zaklade toho, co uviedol. Nie na zaklade domnienok a dohadov. Ze mu manzelka neveri je mi jasne. Bohuzial z vlastnej skusenosti viem, ze existuju aj ludia, ktori su ziarlivi aj ked im nikto na to neda dovod. A taki dokazu zo zivota narobit peklo.
Inak ale dovolim si nesuhlasit s tym, ze v dospelosti si nemozeme najst skutocne len kamarata opacneho pohlavia bez chemie. 🙂 Par ich mam. A manzel nemal problem napriklad s tym, ze som na cely den odisla s kamosom fotit do Rakuska. Alebo ze som s inym kamosom isla na turistiku na cely den, lebo jemu sa nexcelo. Da sa to, je to len a len o ludoch. 🙂

magic08
20. okt 2014

@kofoluska to su vynimky 🙂 ojedinele pripady 🙂
Nemam pocit, ze by to bol tento pripad 🙂

sopkape
20. okt 2014

@differentworld nie nie je to chorobna ziarlivost, ta by bola keby ti vykrikovala kazdu zenu v tvojom okoli... No a na margo ,,tvojej,, kamaratky, ktora nikomu nechce znicit manzelstvo...takze predpokladam, ze je slobodna, predpokladam, ze manzelka je doma a stara sa o dieta....zaver? Ty si svoju kamaratku povysil nad tvoju manzelku, ktoru obvinujes, ze ziarli...este nedochadza? Vedome jej ublizujes, ver ci nie, my presne vieme na koho si ,,dat,, bacha, kedy je dovod na ziarlivost, ok ze mas kamosku rad, ale manzelku snad milujes? Ci je to naopak, pretoze nechapem ako jej mozes hovorit ze odides....prepac si slepy, kamoska len kamoskou byt nechce a skor ci neskor to skonci smutne...precitaj si temu zivot po nevere, potom mozno pochopis, tvoja zena sa opravnene boji, ze ta strati, tak jej skus dokazat ze ju lubis, tak ako si zasluzi...

differentworld
autor
20. okt 2014

Ďakujem vám všetkým za ženský úhoľ pohľadu. Škoda, že mužov sem chodí tak málo....a nemám ich názor. Prosím, už mi nemusíte nechávať odkazy....obraz som si urobil.

babajaga
20. okt 2014

@differentworld po precitani diskusie....a ako branis seba,priatelku..manzelka je ta zla....mi vychadza jedno aviem,ze mam pravdu...tu kolegynu...milujes...si zalubeny ako osol....preto nevidis si pod nos..co sa deje aze stracas vztah.....asi potrebujes padnut na dno,aby si to videl.....keby ti zalezalo na manzelke..rodine....nemas tu co riesit.......mas plnu hlavu kolegyne a momentalne manzelka je pritaz.....howgh

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svadobcania
20. okt 2014

@differentworld "Najhoršie je to, že ked na nu začne manželka nadávať a "pchá" mi ju do postele, vtedy by som bol najradšej s kolegynou niekde na káve alebo len tak jednoducho bol s ňou...."
Ani sa nečudujem, že žiarli. Keď si toto dokázal napísať... Ja by som žiarlila tiež.

caoli
20. okt 2014

@differentworld a v com by mal byt ten muzsky pohlad iny? ty sa pocuvas??? v com je rozdiel medzi muzom a zenou, ak ide o tretieho do partie? to si sa spoliehal, ze ta tu sukmenovci potlapkaju po pleci a pogratuluju aky si ty borec? jaaaj, a hlavne polutuju, ze musis s tou bestiou ziarlivou travit cas, ktory by si tak rad venoval "kamarátke"
radsej rob so sebou nieco, aby ta ta ziarlivka nekopla niekam a hned potom aj najlepsia kamaratka.

ritusuk
20. okt 2014

@differentworld a prezradis nam Tvoj nazor?mna osobne vzdy velmi zaujima aj pohlad chlapa na vec,posunulo Ta toto niekam?

sopkape
20. okt 2014

@differentworld moj muz hovori, ze asi ten vztah medzi vami z pohladu manzelky dobry nie je, inac by neziarlila, a ze ked chces radu dal si velmi malo informacii...

alexandramaria
20. okt 2014

@differentworld ja nepotrebujem čítať ani 3 stranovú diskusiu, aby som prišla na to, že to, o čom ti manželka hovorí, sa už dávno deje ... 😔 🙄

"Najhoršie je to, že ked na nu začne manželka nadávať a "pchá" mi ju do postele, vtedy by som bol najradšej s kolegynou niekde na káve alebo len tak jednoducho bol s ňou...."

bohužiaľ.

haslerka27
20. okt 2014

si uvedom co robis.mas kamosku,ok...ale vo vacsine casu by si bol radsej s nou ako s vlastnou zenou.vies co-rozved sa...ty si svoje manzelstvo uz davno odpisal