Máte niekedy pocit, že robíte všetko zle?

mimi747
20. okt 2021

Zeny, maminy..tolko som tuzila po babatku, az sa po troch rokoch snazenia podarilo. Predstavovala som si ake to bude, ked budem mat babatko a...vsetko je inak. Nastastie malicka je zdrava, za co som strasne vdacna. Teraz ma 3 mesiace, od narodenia ma koliky, viac place ako spi..nic pri nej nestiham urobit..stale je na rukach, v nosici ani satke byt nechce..nekojim ju, lebo sa mi neskoro rozbehlo mlieko a zvykla si na flasu, teraz mi este aj ochorela a ja mam pocit, ze som ta najhorsia mama na svete...Niekedy uz fakt nevladzem...bude aj lepsie?

katulastraka
20. okt 2021

@mimi747 bude. Akurat si na prelome tychto detskych boliestok. Od stvrteho sa to bude rapidne zlepsovat 🙂 tieto pocity som mala aj ja velmi dlho, teraz ma maly pol roka a konecne je to prave orechove 😄

luccija
20. okt 2021

@mimi747 bude, jedno odíde druhé príde🙂)prídu zuby, chodenie, vyberanie veci, vzdor, škôlka choroby, škola učenie, puberta, frajer..prepáč....Neboj sa za chvíľu budete partačky a bude to lepšie.
Aké má mlieko dosť dlho ju trapia koliky.Kazda mama má často pocit, že to nezvláda vyspi sa na to a zase bude lepšie.

mimi747
autor
20. okt 2021

@katulastraka
@luccija Dakujem za povzbudenie dievcata😊Mliecko jej aj odsavam a davam svoje, ale nie je ho dost. Mali sme Nutrilon, France lait, teraz nam lekarka predpisala Nutrilon alergy care syneo. To mame teraz par dni, tak cakam, ci pomoze..

aaao
20. okt 2021

@mimi747 nas bol taky, on prvy polrok plakal 20 hodin denne, ako 7mesacny stal, ani minutu nevydrzal sam….teraz ma 4 roky prec a ja si hovorim ze ake to bolo pekne ked to len plakalo 😅😅
Neviem ci som ta povzbudila, ale urcite to coskoro prejde (vymeni sa za nieco ine) 🙈🙈

juliasb
20. okt 2021

@mimi747 si dobra mama. Z príspevku len vidno, že si nevyspata a unavená a rozhodnena z hormónov (co všetky chápeme, ktoré sme to zažili). Bude lepšie uvidíš. Ale aj po 4 rokoch budeš mat občas pocit, že robíš všetko zlé. Aj ja mam dnes ten pocit. No potom ta obijme, dá ti pusu a všetko bude ako ma byt 🙂 si určite dobrá mama teraz to musíš len vydržat a snažiť sa užívať si to, pretože ten čas sa už nevráti 🙂

janickacrazy
20. okt 2021

@mimi747 neboj sa, bude lepšie, keď prvý raz prespí celú noc, keď ti povie mama, keď začne chodiť, bude lepšie, ale možno aj tak náročné, lebo s deťmi je stále niečo, no keď vyrastie, budeš spomínať ako ti chýba to babatkovske obdobie, skús niekoho poprosiť o pomoc, ak si unavená, oddýchneš si a hneď bude svet krajší

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fiafia
20. okt 2021

@mimi747 tie začiatky boli ťažké, prísť na to čo ten drobec asi chce, získať istotu, dotoho reflux,prípadne kolíky, celé dni sa krútili okolo zaspávania, nespania dookola 😆 je to veľký nápor na psychiku lebo je to obrovská zodpovednosť, podľa mňa má každý v sebe niekedy dilemu či robí všetko ako by mal, či nemá robiť viac a lepšie. Ono sa to po prvom roku zlomí a bude už len lepšie 👍👍👍

lucyl13
20. okt 2021

@mimi747 tie prvé 3 mes sú naozaj najhoršie …ja som bola tiež bezradná … nechápala som, prečo niektoré Maminy pisu, hovoria, ake je to super tie prvé týždne … že bábätko len spi a papa… že akú majú radosť … ako vedela som, že keď prídeme domov z nemocnice, že to nebude ľahké kvôli okolnostiam za akých sa mala narodila…to ešte podotýkam, že od 2,5 mes spávala celu noc…ale tie prvé 2 mesiace…u nás nešlo ani o noci, ale skôr o dni… noci boli dosť dobre … všetky kamošky mi vraveli, nech vydržím,že tie prvé 3 mes sú hrozné a potom bude oveľa lepšie …a mali pravdu … takze hlavu hore, snaž sa byt v pohode ako sa len da, nech malička z Teba necíti nervozitu a zúfalstvo …

1katus1
20. okt 2021

@mimi747 neboj bude dobre. Ak má často kolíky skús vymeniť mlieko. Ale má teraz ?

oblecenie99
20. okt 2021

Ako môj ocko hovorí: ani po tridsiatich rokoch :D Keby sa dali opísať začiatky môjho materstva jedným slovom, tak by to bolo slovo "splašenosť".. alebo ešte "zúfalosť".. fakt by som sa nechcela teraz vidieť z boku, ako som asi tak vyzerala a tvárila.. :D Ale bude to určite lepšie. Prídu iné starosti AJ radosti 🙂 len ty to už budeš vnímať, brať ináč.

tatisna
20. okt 2021

@mimi747 zavolaj laktačná poradkyňu či by nepomohla ho naučiť na prsník ak teda máš ešte mlieko. Za pokus to stojí myslím...aj kvôli imunite.

aaao
21. okt 2021

@oblecenie99 mij hovorieva ze najhorsich bolo prvych 18 rokov a potom sa to uz dalo vydrzat :D

junovedievca
21. okt 2021

@mimi747 hlavu hore,tiez som mala take scenare ruzove pripravene a narodenim dietata sa mi otvorili oci 🙂)).nie si zla ked dokazes svoje dieta lubit 24/7 aj ked uz padas od unavy. Si super a budes super uz ken oreto ze si napusala ze ta toto trapi.

mimi747
autor
21. okt 2021

@aaao
@juliasb
@janickacrazy
@lubka261
@fiafia
@lucyl13
@1katus1
@oblecenie99
@aaao
@junovedievca dakujem dievcata. Ved prave, ze mi kazdy hovori, aby som si to uzivala😄a ja sa na nich pozriem, ze co si mam uzivat, ci tie neprespate noci alebo to, ked mi malicka place v naruci a ja jej neviem pomoct. Teraz sme na antibiotikach, ma hrozny kasel, je uplackana este viac, velmi sa bojim o nu. Manzel pomaha, ale je do vecera v praci, tak cez den som na to sama. Inak pred materstvom som bola optimista, vzdy usmiata a teraz BUM, sama seba nespoznavam..ale tak podla toho co pisete, asi jediny recept je len vydrzat to..❤

mimi747
autor
21. okt 2021

@1katus1 mliecko sme menili pred troma dnami, mali sme france lait, teraz ma Nutrilon allergy care syneo, doktorka si mysli, ze este nevie travit kravsku bielkovinu a vadi jej laktoza, tak nam dala toto mliecko. Ja som zo stravy vylucila vsetko mlieko, kedze jej aj odsavam...zda sa mi, ze je to trosku lepsie.

mimi747
autor
21. okt 2021

@tatisna u laktacnej sme boli, ked mala malinka 3tyzdne. Kazala mi kojit a dokrmovat cez cievku. Skusali sme, ale dopadlo to tak, ze som skoro prisla aj o to mlieko co mam. Bola som nervozna ja aj mala, kedze bola zvyknuta uz na flasu a stale hladna..cievka skoncila v kosi a mala ostala na flasi. Prsnik uz odmieta uplne, len ho vidi uz sa odvracia na druhu stranu..takze tak dopadlo nase dojcenie🙄

tatisna
21. okt 2021

@mimi747 asi to nebola dobrá laktačná,mrzí ma to. Možno skús nejaké vlastne finty,napr. si daj na prsník med a tak...alebo jej ho daj až keď docucia fľašu a nebude taká nervózna od hladu. Možno keď už zaspáva tak si ani nevšimne že je to prsník,alebo si bude myslieť že je to duda...Moja praktický nebola chorá kým som ju kojila a to jej braček podonasal všelijaké choroby zo škôlky. Max mala 3 dní sopel...

ejbyk
21. okt 2021

S dieťaťom je "vraj" najťažších prvých 20 rokov...potom sa to už nejak dá...a pomaly zisťujem že ozaj to bude pravda....
Ale to more lásky ktore vďaka mojim deťom kadzy deň cítim stoja za to... Deti 9 a 5 rokov.

mimi747
autor
21. okt 2021

@tatisna dakujem za tipy, ja uz som skusala naozaj vselico, vzdy to konci placom malickej, ten prsnik uz nechce ani vidiet..neverila by som, ze takto male babatko uz nie je mozne nejako prekabatit. Este mozno cosi poskusam. Prave koli tej imunite viem, ze je dojcenie to najlepsie pre babo..dakujem❤

mimi747
autor
21. okt 2021

@ejbyk ved ano, je to tak.. ja tiez malicku lubim najviac na svete, aj ked je to tazke, za nic by som ju nedala😊

ejbyk
21. okt 2021

@mimi747 ono to všetko prejde a každé dieťa aj mamina potrebuje čas...ja som mala náročnú prvú dcérku, jej spánok nič nehovoril či vo dne či v noci...večne na mne nalepená ( ja som ju ale zas ani nikomu nechcela dať príliš na dlho, aj som koníka...)
U nás sa to zlomilo v 2 rokoch potom už bolo fajn....
Druhý syn bol úplne iný a ja som už bola vyrovnanejšia a pripravená na všetko...vedela som že keď čokoľvek bude je to len na nejaký čas nie navždy.....
A potom ako baby hore píšu....prídu iné "starosti" ale to už ide...