Môj partner je domased

merryyy
1. jan 2021

Ahojte, potrebujem sa trošku vyrozprávať. S parterom som 1,5 často sa hádame a väčšinou o tom istom a to je, že keď sa niekam ide alebo chcem niekam ísť má problém furt by len kysol doma s rodičmi. Nebývame spolu on býva zvlášť ja zvlášť. Ak niekam ideme, tak sa ponáhľa domov alebo ak ideme s niekým s partiou alebo s mojimi blízkymi, tak povie, že nikde nejdeme sami má problém aj s tým, že ideme s niekým už som mu vykričala veľakrát, že je asociál a nemá nikoho rád len seba. Všade kam sa ide a kam chcem ísť je flakanie a som flakačka aj to keď idem alebo chcem ísť na výlet. Neflakala som sa mu nikdy po disko alebo robila niečo zlé a chodila si neustále sama. Ja len chcem obyčajný život a nie len sedieť doma. Jeho rodičia sú taký, že tiež sú doma neustále jebo mama im všetko robí vari upratuje nikde ju nezoberú. Mám pocit, že to vidí a je tak naučený a tak chce aj žiť. Keď niekam chcem ísť, tak mi povie neviem byt doma nikdy a pritom často sme aj doma, že snažím sa aj jeho chápať, ale on ma len neustály problém so všetkým. On chce žiť len podľa seba a na môj život nepozerá. Sme mladí pár on ma 30 ja 23 a pocit mám akoby sme mali 60 rokov. Nikdy nič nevymysli nezorganizuje nie je ten iniciatívny v ničom a keď ja vymyslím, tam vlastne je zle ja mu to len oznamujem a on musí ísť. Keď s ním aj nie som, že som v práci on je len doma alebo sem tam na dvore. Nevravím je to dobrý chlap aj zodpovedný šikovný zručný, ale v tomto je zvláštny. Raz keď sme sa bavili o budúcnosti, tak mi spomenul popri reči,, že to keď budem mať s tebou deti všade ich budeš nosiť a vláčiť a ja sa ho pýtam mám ich nechať doma cely rok v klietke? Neviem či si predstavujem takýto život obmedzený. Na druhej strane sj uvedomujem, že je to chlap ktorý nepodvadza je verný úprimný zodpovedný. Rada si prečítam názory alebo skúsenosti iných žien s niečím podobným 🙂 ďakujem.

ckocka
1. jan 2021

Neexistuje fabrika ktorá vyrobí chlapa 100% podla tvojich predstáv. Pre spokojný život je potrebné vybrať si takého, ktorého nedostatky viem tolerovať.

goodidea
1. jan 2021

@merryyy rozchod kým je čas

gloria31
1. jan 2021

@merryyy ja mam doma to isté a to mame 14mes.babo

gloria31
1. jan 2021

@merryyy a to nie sme starý on ma 40 a ja 37.pred tým ako sme začali spolu bývať a mali dieťa chodili sme na večeru, kino.... Teraz nič....

dkethe
1. jan 2021

Mozes si najst verneho, uprimneho + veseleho aktivneho.
Zle vlastnosti sa mu vekom umocnia. Netreba silou mocou sa drzat chlapa, na ktorom vidis chyby. Ver mi. Lepsie sama,nez nestastna v manzelstve. Preco je 50% rozvodovost.pre taketo vztahy. Myslim to v dobrom.

merryyy
autor
1. jan 2021

@ckocka To mi je úplne jasné a nečakám 100% všetko podľa predstáv,ale čakám aspoň snaženie nech je dobré a nie problémy. Ja nemám s ničím problém čo mi povie alebo chce lebo robím to pre neho a zároveň pre nás...

gubiko
1. jan 2021

nehráva sa pc hry? 🙂 ten scenár mi niečo pripomína.
tiež som mala partnera, ktorý bol rád doma a mne to spočiatku neprekážalo. no časom stále viac. začala som chodievať von sama, na bicykli, s priateľmi. a časom náš vzťah ochladol úplne. neviem, či toto bude i tvoj scenár. no niekedy ten spôsob života, životný štýl, sa nedá obísť ani odtolerovať. niekedy áno, ale to ti zrejme len čas a rozhovor s ním napovie. a ty, keď máš 23, je možné, že ti to raz skrátka prestane stačiť. porozprávaj sa s ním, že by si potrebovala, aby s tebou trávil viac času, že si praješ ísť s ním von.
tiež je tu potom ešte jeden pohľad, že ak hľadáš celoživotného partnera, tak tá vízia aj je, ja už mám dve deti, že tie deti raz odrastú a zostanete opäť sami. a vtedy je fajn mať pri sebe niekoho, kto má ten životný štýl podobný, alebo to aspoň občas urobí pre nás, že s nami ide von. lebo každý sme nejaký, ale keď chceme byť spolu, tak sa snažíme jeden pre druhého.

panelacikova
1. jan 2021

@merryyy si príliš mladá.... on sa už asi vybujačil v minulosti a asi to nepotrebuje. ak sa ti to nepáči, tak asi jedine sa rozísť alebo ísť sama, ak ti to on bude akceptovať. ja mám síce ešte o pár rôčkov viac ako on, ale tiež ma nebaví lietať... už od cca 35 rokov som rada, keď som doma, maximálne s dieťaťom alebo teda do blízkeho okolia na prechádzku.

denden77
1. jan 2021

mala som.. chodila som s kamaratmi von sama, volali ho Colombova zena 😂 uz nemam 🙏😁

merryyy
autor
1. jan 2021

@dkethe Pravda... Ale ja som taká, že stále vidím tie pozitíva a snažím sa a upokojujem sa tým, že sa zmení alebo aspoň sa posnazi viac

miriam_s
1. jan 2021

@merryyy toto je proste nastavenie mysle ktoré nezmenia. Toto je celé zle... Veď aj tie deti potrebujú zážitky, výlety, radosť.... Jeho predstava je očividne len muklovanie v dome/prip. byte, bože chráň vyzliecť tepláky... Ja by som s ním nemohla takto byť... Očividne ste nastavení úplne inak .... A ešte neriešite nič závažné... Toto je rozdiel ktorý sa nedá prekonať - resp. dá keď ty sa obetuješ a nikam nebudete chodiť - ale budeš nešťastná... Toto je život na zaplakanie. A keď by prišlo na vážnejšie témy, vyskočia vám aj iné problémy plynúce z toho ze kazdy máte úplne iné nastavenie.

merryyy
autor
1. jan 2021

@denden77 😂😂🙏
Tí chlapi by chceli len nech sedíme pri ich zadku a nech sme asi len z šporákom

ckocka
1. jan 2021

@merryyy Ak nemáš s ničím problém tak čo riešiš? Chceš zmeniť jeho osobnostné nastavenie - to isté má právo žiadať on od teba.

dkethe
1. jan 2021

@merryyy zmeni k horsiemu. Zopakuj si to tisickrat a rozmyslaj ci s nim zvladnes prezit zivot.

merryyy
autor
1. jan 2021

@ckocka Myslela som, že nemám problém s ničím viem sa aj na prispôsobiť, ale čakám to aj od neho. Ja viem byť tiež aj doma, ale nie furt alebo keď sa niečo vymysli, tak len frfle na všetko

drzaopica
1. jan 2021

@gloria31 a kde chces chodit, ked mas male dieta a pomaly rok je zakaz🙂
@merryyy ty budes extrovert on introvert a to je velky problem.Ty potrebujes ludi, akciu, nieco zazit, mat pocit, ze zijes, ze sa nieco deje... jemu staci byt sam doma.uplne 2 rozdielne svety a mozete sa stale hadat a nepochopite sa.Ty sa unudis na smrt a budes hasteriva co sa uz aj deje.On ma doma iny model chlap z rodiny domasedov bude taky isty.Ma to vyhodu nebude sa Ti poflakovat, ale bude s najvacsou pravdepodobnostou pre teba nudny.Po vela rokoch manzelstva tvrdim, ze introvert by mal zit s introvertom a nech si mlcia aj 10 h z 24🙂)nebude to pre teba dobre jedine, ze hi naucis trocha sa socializovat

denden77
1. jan 2021

@merryyy on to ani nechcel, jemu to bolo tusim jedno.. on kukal futbal, ci hral Xbox a ja vonku 🤷‍♀️😁 ano, tiez mal svoje pozitiva a ked sa porucal, slusne som to oplakala.. ale potom som stretla podobneho "flakaca" 🙏🤣

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nanka1986
1. jan 2021

@merryyy nevytiahnes ho ani do prírody, bike, niečo čo baví vás oboch? Však spolu si nájsť nejakú záľubu je super.... Môj muž je tiež taky, nespolocensky... Ale vonku s deťmi, bike, príroda, to zas áno... Len nepotrebuje to druzenie s niekym iným 😉

ckocka
1. jan 2021

@merryyy No a on sa prisposobiť nechce.

merryyy
autor
1. jan 2021

@panelacikova rešpektujem aj to, že má viac za sebou, ale čo viem nikdy nič také nepotreboval. Poznám ho dlhšie predtým sme boli kamaráti z partie. Vždy keď mal frajerku, tam už nikoho nepoznal a keď ho niekto niekde zavolal, tak sa vyhováral

drzaopica
1. jan 2021

@merryyy domased a negativny frflos vsetko je zbytocne, naco zase, kde Ta uz palia nohy ved sme boli pred mesiacom....vrat sa z kratsej cesty bude Ta brzdit

merryyy
autor
1. jan 2021

@nanka1986 Do prírody sem tam sme išli, ale nič ho nebaví mam pocit. Jedine ten bike cez leto to bolo super aj keď niekedy sa sťažoval, že furt ho ťahám ešte aj na bike a pritom to má rád...

veronikaaa13
1. jan 2021

@merryyy ja mam presne toto iste doma

elizabet173
1. jan 2021

@merryyy obavam sa, ze sa nezmeni, vrat sa radsej z kratsej cesty. Ked ti to vadi teraz v case zakazu vychadzania, bude to sto krat horsie.

merryyy
autor
1. jan 2021

@viestta presne toto iste mi vraví rodine sestra ktorej som sa vyrozpravala. Keď aj chcem neviem ho pochopiť v tom ako berie všetko za flakanie. Vždy mi vykrici všade so mnou bol za ten rok a pol a vravím mu, ale vždy len s problémom alebo hádka. Veľakrát som bola aj sama chcela som ho pochopiť, že je asi unavený atď, ale ako vidím nie je to tou únavou.

merryyy
autor
1. jan 2021

@veronikaaa13 a ako to zvládate

metuzalem
1. jan 2021

Vyhoda je, ze keď budu deti, nebude sa flakat s kamaratmi ale bude s vami.doma 😉😉 keď deti trochu vyrastú, bude s nimi on doma a ty mozes ist sadnut s kamoskami 👍☕

veronikaaa13
1. jan 2021

@merryyy úprimne ťažko.. Mame 4 ročnú dcérku sme spolu cca 6 rokov.. Kým sme boli v byte rok dozadu ako tak aj išiel niekam.. Ale odkedy sme v dome katastrofa.. Preňho je obtiaž niekam ísť.. Naco prečo sak dieťaťu stačí záhrada.. Za mna dieťa potrebuje zážitky výlety nemusíme stále ja sa rada aj prispôsobím ale nie stále sedet doma.. Vela sa koli tomu hádame.. Je rád ked idem s malou sama a teší sa ked sa vrátime.. Bola som. Posledne obdobie aj na vaskach si chcem vôbec takto žiť

merryyy
autor
1. jan 2021

@elizabet173 Teraz sa upokojujem, že je to aj týmto obdobím, ale bolo to aj pred koronou. Teraz ma aspoň výhovorku, že je korona a že sa bojí a pritom sme s tými istými ľuďmi v kontakte a sme zodpovední. Potom mi povie, že keď niekam pôjde na Silvestra, tak musí sa dať testovať, že rodičia to vyžadujú a vravím mu, tak poďme do karantény spolu lebo mame možnosť bývať zvlášť, ale s nim ani tak ani tak vždy si nájde problém a nie spôsob riešenie

veronikaaa13
1. jan 2021

@veronikaaa13 ešte dodám je velmj zručný všetko si spraví sam.. Ľúbi nas je snami neflaka sa zarobí ale je tam to ale.. Vsade ľudia nerád sa niekde macka jasne teraz je cokorona nedá sa nič ale to bolo aj pred tým najlepšie je mu doma..