Môj partner je domased

merryyy
1. jan 2021

Ahojte, potrebujem sa trošku vyrozprávať. S parterom som 1,5 často sa hádame a väčšinou o tom istom a to je, že keď sa niekam ide alebo chcem niekam ísť má problém furt by len kysol doma s rodičmi. Nebývame spolu on býva zvlášť ja zvlášť. Ak niekam ideme, tak sa ponáhľa domov alebo ak ideme s niekým s partiou alebo s mojimi blízkymi, tak povie, že nikde nejdeme sami má problém aj s tým, že ideme s niekým už som mu vykričala veľakrát, že je asociál a nemá nikoho rád len seba. Všade kam sa ide a kam chcem ísť je flakanie a som flakačka aj to keď idem alebo chcem ísť na výlet. Neflakala som sa mu nikdy po disko alebo robila niečo zlé a chodila si neustále sama. Ja len chcem obyčajný život a nie len sedieť doma. Jeho rodičia sú taký, že tiež sú doma neustále jebo mama im všetko robí vari upratuje nikde ju nezoberú. Mám pocit, že to vidí a je tak naučený a tak chce aj žiť. Keď niekam chcem ísť, tak mi povie neviem byt doma nikdy a pritom často sme aj doma, že snažím sa aj jeho chápať, ale on ma len neustály problém so všetkým. On chce žiť len podľa seba a na môj život nepozerá. Sme mladí pár on ma 30 ja 23 a pocit mám akoby sme mali 60 rokov. Nikdy nič nevymysli nezorganizuje nie je ten iniciatívny v ničom a keď ja vymyslím, tam vlastne je zle ja mu to len oznamujem a on musí ísť. Keď s ním aj nie som, že som v práci on je len doma alebo sem tam na dvore. Nevravím je to dobrý chlap aj zodpovedný šikovný zručný, ale v tomto je zvláštny. Raz keď sme sa bavili o budúcnosti, tak mi spomenul popri reči,, že to keď budem mať s tebou deti všade ich budeš nosiť a vláčiť a ja sa ho pýtam mám ich nechať doma cely rok v klietke? Neviem či si predstavujem takýto život obmedzený. Na druhej strane sj uvedomujem, že je to chlap ktorý nepodvadza je verný úprimný zodpovedný. Rada si prečítam názory alebo skúsenosti iných žien s niečím podobným 🙂 ďakujem.

leuchtturm
1. jan 2021

zivotneho partnera si VYBERAME, neberieme prveho, ktory sa pritrafi. Niektore veci je fajn tolerovat, ine zase nie, lebo v buducnosti mozu byt dovodom na rozvod.

merryyy
autor
1. jan 2021

@metuzalem aj toto som si uvedomovala, že neflaka sa s kamarátmi hocikde atď., ale čo to je za život ledva robiť niečo ísť niekam. Myslím si, že to čo vidí doma, tak to aj chce

marca12
1. jan 2021

@merryyy toto je dost zasadna prekazka vo vztahu. Nema to buducnost. Vo vztahu to ma byt prirodzene,mame sa doplnat a tolerovat. Najdi si takeho,ktoreho vies tolerovat s tymto budes mat len nervy a trapenie. Aby mi chlap vykrikoval,ze sa flakam. Zivot sa ma zit,zazivat dobrodruzstva,chodit do prirody,spoznavat krasy krajiny a ked su financie aj okolitych krajin,uzivat si kulturu cokolvek,co nas robi stastnymi. On je stastny doma a ty zase chces zit. Si mlada,uzivaj zivot,kym sa da. Nedovol mu,aby ta zamkol doma.

merryyy
autor
1. jan 2021

@gloria31 A vam to vyhovuje? Ako to zvládate alebo zvládali predtým kým ste mali bábätko lebo teraz je to o inom čo chápem

elizabet173
1. jan 2021

@merryyy ste spolu chvilu a hadate sa. Kazdy z vas ma uplne ine predstavy o zivote. Preco si vlastne s nim?

spadnutaslivka
1. jan 2021

nezmení sa... je len na vás, či sa dohodnete, že mu nebude vadiť, že budeš chodiť len ty a on len raz za čas pre svoje fyzické dobro aspoň vytiahne päty z domu alebo sa radšej rozídete. Poznám páry, kde proste urobili kompromis.... žena chodí, aj keď menej ako bola zvyknutá a chlap proste 95% jej potuliek trávi doma. Ale určite boli aj páry, ktoré sa pre tieto rozdiely radšej rozišli.
Ale realita je, že nikdy nenájdeš chlapa 100% podľa svojich predstáv. Otázka je, čo je pre teba vo vzťahu najdôležitejšie 😉 ak potrebuješ aktívneho a prežiješ napr. že je bordelár (alebo fajčí alebo možno nie je až taký krásavec alebo neviem aké hocijaké nedostatky sú), tak hľadaj iného. Ak tento spĺňa to, čo je pre teba NAJ a jediná okatá "vada" je to, že je domased, tak hľadajte kompromis.

merryyy
autor
1. jan 2021

@marca12 Presne... Toto mu furt vravím ja chcem žiť život a nie prežívať ho. On mi povie, že som ako dôchodca, že na dôchodku si bude užívať a ja že ako keď budeš ledva možno chodiť alebo touto dobou sa tam ani nedožijemd

miriam_s
1. jan 2021

@merryyy je fajn že vodis.aj dobre na ňom ale niekde sa snažíš ospravedlňovať jeho prístup nejakými argumentami ale sama píšeš že to tak bolo vždy, aj pred koronou. Rodina ti radi dobre. Rozhodnutie je len na tebe, ale pamätaj že sa nezmení a neprispôsobí a budeš sa musieť zmieriť potom s tým že bude vždy po jeho alebo bude hádka... A teraz ešte si bez záväzkov - chceš ísť sama tak pôjdeš. Ale ked budete mať deti? Ostaneš "priviazaná" ...

marca12
1. jan 2021

@merryyy u nas doma to tiez tak bolo. Rodicia zasedeni doma,nikam nechodia. Ak som ja niekam chcela ist,mama ma nepustila,lebo sa nemam flakat,ale sediet doma. Dodnes nechape ako mozem ist v sobotu na vylet,ked v sobotu sa musi upratovat. Hned ako som vypadla z domu som si zila po svojom. Bohuzial tvoj priatel ma rovnaky nazor ako jeho rodina,to je zasadny problem.

veronikaaa13
1. jan 2021

@spadnutaslivka veľmi krásne napísané ďakujem

ckocka
1. jan 2021

@merryyy Ale veď si svoj život prežívaj ako chceš a jeho nechaj robiť to isté.

merryyy
autor
1. jan 2021

@elizabet173 túto otázku mi dávajú viacerí. Do vzťahu som sa s ním dala skrz toho, že si sadli je to dobrý človek nie je žiaden alkoholik fetak a pod. A od začiatku sme si sadli aj názorovo aj pohľadovo vo všetkom. Dokonca aj humor

veronikaaa13
1. jan 2021

@merryyy takto to mame aj my

merryyy
autor
1. jan 2021

@veronikaaa13 bývate spolu už, že? 🙂

skumavka
1. jan 2021

@merryyy mame takýchto kamarátov-manzelsky pár. Ona rada po výletoch, dovolenkách, zážitkoch, on najradšej doma na gauči. Už sú spolu 19 rokov, majú dve deti. Vekom sa to nijako nezlepšuje, práve naopak. Ona ho všade musí doslova vystvat ,on vsetko náležite ofrfle, vecne sa hádajú, k tomu uňho pristúpili zdravotné ťažkosti, co ho ešte viac robí pasivnym a jeden druhému vyčítajú spackany život. Podľa mňa smutne, ale u nich konkrétne je tam aj ten fakt, ze ona tiež nič veľmi iniciatívne konkrétne nenavrhuje, ale akoby vecne čakala aktivitu od neho. A akoby od neho čakala ze ju urobí šťastnou a viní ho za svoj pocit nespokojnosti. Zaver si sprav sama.

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana9884
1. jan 2021

@merryyy uuuuplne to isté ako ja, ibaže ten môj ani do práce chodiť, len sa nechať obskakovať a hrať 24 hod. denne xbox..ja som skončila an ntidepresívach z tohto spôsobu života (žijem s ním takto 6 rokov) dlho dlho som čakala že sa zmení a nakoniec on zmenil mňa

veronikaaa13
1. jan 2021

@merryyy od začiatku vzťahu

merryyy
autor
1. jan 2021

@skumavka Niekedy si želám keby tento problém odišiel, pretože nemám pocit, že máme nejaké iné problémy okrem tohto a ešte mu vravím, že je mamičkin cecek a to mi prekáža dosť veci vesa aj mame na nos čo sa mi neľúbi predsa je dospelý muž a nie dieťa

veronikaaa13
1. jan 2021

@jana9884 ou toto by som nedala

merryyy
autor
1. jan 2021

@jana9884 fuha to mi je ľúto :/ Netreba asi čakať nikdy na veľké zmeny :/

gubiko
1. jan 2021

@merryyy možno by si sa mala porozprávať s ním. povedať mu priamo, čo chceš, po čom túžiš a vyložiť karty na stôl. lebo to, čo ti tu napíšeme ty žiješ. jeho nezmeníš, otázka len je, či si v tom dokážete porozumieť, že každý to máte inak a dokážete v tom nájsť cestu pre vás oboch, spoločnú cestu. lebo možno dokážete. ale bez toho porozumenia vašich nastavení to zrejme nepôjde. a keď si v tom porozumiete, budete viac schopní povedať jeden druhému, v čom ste a v čom už nie ste schopní ustúpiť.

merryyy
autor
1. jan 2021

@veronikaaa13 Tak to nie... Ten môj je aspoň pracovitý teda niekedy až moc, ale inak len doma a bez nijakých ľudí

miriam_s
1. jan 2021

@merryyy práve si napísala ze iný problém nemáte a zároveň je mamin cecek čo jej všetko hovorí. To je ale ďalší vážny problém... Každé tretie fórum tu je pomoc svokra sa do všetkého mieša a synáčik je ticho lebo mamka je naj...

elizabet173
1. jan 2021

@merryyy podla toho, co pises, ste si ale nesadli ani nahodou. Ved ti na nom prekaza skoro vsetko.

merryyy
autor
1. jan 2021

@gubiko Práveže rozprávam sa s ním furt a vravím mu všetko ja neviem byť ticho, ale stále je ten problém. On mi povie chodí a bol so mnou. A nevidí čo bolo vždy za tým

lija22
1. jan 2021

ked som sla do vztahu mala som za sebou vsetko ..parties, milion frajerov, zazitky co ani nemozem muzovi povedat a hadaj co, je zo mna domased ako tvoj muz. A moj muz nevybujaceny furt chcel dakam chodit, vylety, vecere, kina, dovolenky blee az mi zle bolo ze co zas vymysli. Uz ho to preslo, nemame cas (3 deti) ale vzdy ked daco navrhoval a zas som odmietala xty raz som si uvedomila, ze musim spravit kompromis a proste kvoli nemu pojdem. A tak je to doteraz. u nas akdakto vymysla tak je to muz, a ja minimalne kazdy druhykrat suhlasim. Takze skus ho presvedcit, ze kompromis je dolezity, ze predsa budete spolu, daco nove zazijete/uvidite. Ak by nebol zdielny asi by som zvazovala, lebo si este mladucka a treba si vyrobit pekne spomienky ;)

gubiko
1. jan 2021

@merryyy a tak sa vlastne rozprávate a vzájomne sa nepočujete.

veronikaaa13
1. jan 2021

@merryyy to je aj moj velmo pracovitý

merryyy
autor
1. jan 2021

@lija22 Veď práve kompromis ktorý čakám od neho... On mi povie ja neviem nájsť kompromis a prispôsobenie... Pričom ja nachádzam kompromis spôsoby riešenia vždy, ale on len všetko ofrfle a nič sa mu neľúbi. Už keď sme sa bavili o bývaní, tak mi vraví, že to budeš furt niekam chodiť ja mu vravím či si myslí, že budem len doma zavretá on, že nie, ale, že nechce byť každý druhý deň sám doma :D Ja vravím všetko s mierou, ale, že nebude mi vravieť čo mám nemám a kedy