Musím vrátiť zásnubný prsteň?

beniu
25. mar 2015

Ahojte, mám taký menší problém, po pol roku som zrušila zásnuby, dôvody nemusím uvádzať, lenže moj ex si teraz pýta naspäť zásnubný prsteň...musím mu ho vrátiť aj keď nechcem? má na neho nejaký nárok? ďakujem za odpovede

bonnie1
25. mar 2015

Ja by som vratila. Snubny prsten symbolizuje nieco a nepovazujem ho za obycajny darcek. A vacsinou co poznam sa vracia. Nevratila by som ho iba keby mi dlzil peniaze alebo nieco take cim by ma hrozne nastval.. ale iny dovod nevidim . Teda aspon ja som nikdy nespenazovala darceky.. ;)

bajana
25. mar 2015

@sense tak ja také poznám...nemam rada čiernobiele vyjadrenia typu: chlapi sú svine a chudiatka ženy len obete

tykat
25. mar 2015

@beniu a co s nim budes robit? nosit na ruke? ci predas? zahodis? ....nechapem...vratila by som bez ohladu na dovody rozchodu a atmosferu po rozchode

lilyianka
25. mar 2015

ja by som ho vrátila, pretože nevidím dôvod na čo ti bude ..nosiť ho určite nebudeš, bolo by to trošku divné, aj keď na druhej strane je zvláštne, že si ho ex pýta .....

sense
25. mar 2015

@bajana ani ja nie kedze nepozname dovod ...a tiez netvrdim ze vzdy je svina chlap...praveze vo vela diskusiach som ukamenovana lebo sa zastanem chlapa....ale aj tak moj nazor je ze nevidim dovod vratit prsten a zvlast vobec nie ked si ho pyta spat...co ho chce darovat druhej?

17alexis
25. mar 2015

@beniu Mala by si mať nejakú hrdosť a ten prsteň mu vrátiť.
Preboha, baby, trochu sebaúcty by nezaškodilo, či vám fakt k šťastiu chýba tých pár drobných za jeho predaj? Nosiť ho asi žiadna nebude.

nevelyn
25. mar 2015

ja by som ho vratila... Nechala by som si ho, iba ak by spachal na mna nieco velmi podle alebo mi dlzil prachy. Nevratit snubny prsten znamena hazardovat so svojou povestou, ak sa to zacne sirit, mnoho ludi ti priradi nalepku zlatokopky. To by mi za to nestalo, nech by bol prsten akokolvek krasny.

dugyna
25. mar 2015

ak si zrušila zásnuby určite má nárok na zásnubný prsteň a treba ho vrátiť, príde mi logické automatické a proste kvázi nepísaný zákon. nie je to darčekk k narodeninám či sviatku. je to symbol lásky dvoch ľudí , ktorý túžia svoj vzťah dať "na vyššiu úroveň" teda uzavrieť manželstvo a byť spolu do konca života...
Čiže ak si zásnubi zrušila, vtedy ako si ich zrušila si mala aj zásnubný prsteň vrátiť, nemáš na neho nárok, keďže s tou osobou už zdielaš len minulosť a symbol toho čo si zrušila a toho čo sa neuskutoční ti nepatrí.
Takže úplne chápem, že bývalý snúbenec žiada prsteň späť, nech bol dôvod zrušenia akýkoľvek.

mata90
25. mar 2015

Aj ja by som ho vrátila veď načo ti je keď nieste spolu, ani by som ho nechcela, veď ten prsteň symbolizoval niečo čo ste ukončili, tak nevidím dôvod prečo by si si ho mala nechať

steinarka
25. mar 2015

@beniu nejde o "narok", ale o to, ze ak s nim nechces byt, alebo ak si tie zasnuby zrusila, tak z moralneho hladiska isto vratit.. ale "zakonne" to robit nemusis.. je to, ako som pisala, cisto moralne hladisko

stellamaris
25. mar 2015

@beniu ak chces ,vrat mu ho.
Ja som bola zasnubena 2x.Ten prvy prsten som nevracala,lebo dotycny mi ho dal ako darcek a nechcel ho naspät.
Ten druhy zasnubny prsten bol zaroven aj obruckou.Pri rozvode ho chcel ex naspät.Pravnicka mi povedala,ze ho mozem vratit,ale nemusim,lebo je to darcek.Ale nakoniec som ho vratila,ebo byvaly muz ho strasne chcel.Dnes mu ten prsten moze byt jedno,kedze uz viac ako polrok nezije 😢

babajaga2
25. mar 2015

Aj ked dovod zrusenia zasnub bol akykolvek, tak by som prsten s radostou vratila. Uz len z principu a moralneho hladiska. Ked ho podaruje v buducnosti inej slecne, vtedy si na teba spomenie a minulost ho dobehne 😀

sabina1975
25. mar 2015

@beniu ako nie je mi jasne ako si zrusila zasnuby ved to sa da jedine vratenim zasnubneho prstena - ten ti dal na znak vasho zasnubenia

kacusik69
25. mar 2015

ja by som vratila... darcek-nedarcek... uz len pre to ze viem ake "trapne" to je - mali sme podobny pripad v rodine, bratranec sa rozisiel s frajerkou, ta od neho pytala lyziarsku vystroj ktoru mu dala na Vianoce a kopu inych darcekov... a ked on vypytal teda prsten naspat tak mu povedala ze ten mu neda, ze si ho necha na pamiatku... naco????? podla mna je to strapnovanie samej seba... vo vseobecnosti... duplom ak ho pyta a ty mu ho nechces dat...

cecilka123456
25. mar 2015

Ja som ex tiež vrátila, nechcela som ho ani vidieť. Urobila som mu napriek a priniesla som mu ho keď mal doma novú priateľku, skoro ju porazilo 😀

dejnas
25. mar 2015

určite nemá žiadne zákonné právo naň... ale úprimne? zrušila si zásnuby, načo ti je prsteň? už len z princípu... bolo by mi blbé a zároveň trápne, nechať si snubný prsteň - nech už boli "dôvody rozchodu, ktoré nemusíš uvádzať" akékoľvek

miriam11
25. mar 2015

@beniu Pokial si ho pyta spat, vrátila by som ho. Je to trápne,ze prsteň chce spat a tebe je myslim uz na nic. Ved ti bude pripomínať vsetko s nim a kedze uz spolu nie ste,logicky by som si ho osobne nemala dovod nechávať.

sissy27
25. mar 2015

@beniu snubný prsteň je symbolom istého záväzku, ty si tento záväzok odmietla, tak prečo chceš prsteň? Možno ak ti dlží peniaze, tak by som to vedela pochopiť, ale aj to by som hľadala iné riešenie, inak nevidím dôvod, prečo by ti mal zostať

adri266
25. mar 2015

@beniu mne napadlo, co ak bol ten snubny prsten nejaka rodinna zalezitost, dedicstvo po babke, a pod?
Ja by som vratila, pokial viem, zeny to vacsinou tak robievaju.

ukulela
25. mar 2015

presne - zrusila si zasnuby, na co ti je prsten?
ostatne dary si nechaj, ale snubak by som vratila, to je symbol.

jana_eyre
25. mar 2015

ja by som ho vratila aj keby ho nechcel - predpokladam ze zasnuby sa nerusia len tak pre nic zanic a tak by som nechcela mat doma ziadnu taku pamiatku..

lucia2358
25. mar 2015

Z princípu by som snubný prsteň vrátila. Aj sa stalo. Prvý snubný som vrátila. Druhý mám od ex manžela, späť ho nechcel. Ak ho bude chcieť dcéra, je jej.

maickamf
25. mar 2015

@beniu keď ťa iný požiada o ruku, budeš nosiť dva? z morálneho hľadiska by si ho mala vrátiť. nie je dar ako dar...

evita_g
25. mar 2015

Baby, ja nechápem, prečo si hneď myslíte, že jej priateľ urobil voľačo strašné, keď zrušila zásnuby! Písala iba, že sa nerozišli v dobrom, ale dôvodov môže byť xy na oboch stranách. A za to, že si pýta prsteň späť, je úbožiak a chudák? Ja to považujem za celkom prirodzené. Snubný prsteň nie je hocijaký dar. Je to symbol.

prasiatko30
25. mar 2015

ja byt tebou tak by som ho bola vratila uz vtedy ked by som mu bola povedala ze rusim zasnuby - proste by to bolo potvrdenie toho ze mu vraciam jeho slovo a prsten k tomu patri.

lusi24
25. mar 2015

kedže si zrušila zasnuby nárok na prsienok má. nemáš právo siho nechať bol to zasnubný a nie darček dievčence čo si myslíte že nemá nan nárok sa mýlite. zasnubný prsten nieje darček .Ja som bola tiež zasnubená a kedže som zrušila aj svadbu prsten som mu vrátila...aj ked už som čakala jeho dieťa .Ten prsten ti už nepatrí...TAKžE MU HO VRAT

sari24
25. mar 2015

Prsteň by som vrátila bez toho, aby ma o to žiadal už len preto, že ho kupoval on, on za to dal peniaze a po rozchode nevidím dôvod ho mať u seba, načo take spomienky? Nosiť by som ho nenosila a speňažiť to by mi tiež prišlo trochu blbé, nech si to radšej speňaží on ak už za to niečo dal. A zásnubný prsteň nevnímam ako darček, ale je to nejaký medzistupeň alebo symbol (neviem to ani definovať 😅 ) toho, že to myslí s tebou muž vážne.
Ale ak si ho pýta on sám späť, tak to len vypovedá o jeho charaktere.

nikoletah
25. mar 2015

Ja som vratila expriatelovi, aj zasnubny, aj ostatne darceky-sperky, parfemy, oblecenie.. ale moj ex bol dement, inak nepochopil ze je koniec... vsetky som pekne ulozila do krabice, dala krabicu pred dvere, zazvonila a odisla ;) odvtedy ani smsky ani nic, a mam pokoj... a hlavne mi nevypisoval ze on sa obesi atd. Ked chce spet tak pekne mu daj ten prsten...

ivkadracova
25. mar 2015

@beniu kasli na prsten, vrat ho, ten prsten ber ako symbol a nie investiciu - to je take americke, ak potrebujes prachy tak je ho skoda, lebo uz nikdy nebude mat hodnotu taku ako v obcbode

dugyna
25. mar 2015

@evita_g pisu to preto ze je normalne prsten vratit ale kedze slecna s tym ma problem..zrusila ona zasnuby z dovodu c nebude uvadzat..vacsina zien tu hadze muzov do nejakeho jedneho zleho vreca asi a rovno myslia ze ked ona zrusila tak jej nieco urobil a to ze prsten nechce vratit v nich len ten pocit umocuje..

ale vklude sa mohla zalubit do ineho ...zistit nieco..alebo cokolvke..rozchod mohol byt aj z jej dovodov a chalan je nevinny..

ale snubak ma vratit nech je dovod akykolvek