Nekontrolovateľná nadváha vo vzťahu

smutnychlap
7. dec 2021

Zdravím Vás, nikdy som nedôveroval na písanie sťažností do nejakého fóra, ale už si neviem pomôcť. Potrebujem radu hlavne od nežnejšej strany populácie, ako už nadpis diskusie napovedá tak mám problém vo vzťahu s nadváhou, ale začnem odzačiatku. Pred cca 8 rokmi keď som sa stretol s mojou polovičkou bola nádherná, bola takmer dokonalá, váhu mala podľa kalkulačky VÝPOČET BMI (od NIVEI) na hodnote 20 - to znamená že nebola úplne chudučká, ale mala podľa mňa úžasnú postavu (60kg). Ako plynul čas začala postupne naberať. Pred pôrodom keď sme sa začínali snažiť o naše bábätko mala 72kg (24 BMI) čo znemená menšia nadváha. Váha 72 kg mi vôbec nevadila, bola to váha s troška plnšími bokmi a dodávalo jej to dokonca aj na kráse. Hlavná zmena nastala po pôrode, manželka vážila 85kg, čo mi tiež nevadilo keďže som vedel že každá žena po pôrode má pár kíl navyše. Plne som ju podporoval a dával som jej najavo že mi to nevadí a že to chápem. Po uplynutí 6 mesiacov po pôrode bola váha mojej manželky cca 86kg, nezaznamenal som žiadne zlepšenie postavy a osobne mi už začala vadiť jej nadváha, tak som zobral odhodlanie a rozhodol som sa o tom porozprávať. Vysvetlil som jej veľmi jemne že či nejdeme spoločne cvičiť a zmeniť stravu, ale nezobrala to veľmi dobre, rozplakala sa a ja som sa cítil ako človek ktorý ranil svoju lásku. Na druhú stranu začala cvičiť, plne som ju v tom podporoval, pomáhal som jej, dokázala ísť na váhu 79kg za 4 mesiace, čo bolo super, nikdy som nechcel aby chudla rýchlo, ale chcel som aby chudla pomaly lebo som vedel že rýchle chudnutie je zlé na zdravie a psychiku. Počase vzdala cvičenie, jej aktuálna váha po 14 mesiacov po pôrode je cca 92kg...... Mám chuť sa s ňou zasa porozprávať, ale keď si uvedomím ako som sa po poslednom rozhovore o nadváhe cítil tak už na to odvahu asi nenazbieram. Niečo o mne: moja aktuálna Váha je 74 kg, pravidelne cvičím a dokážem si udržať zdravú a športovú postavu aj keď mám kancelársku prácu a odrobím cca 220 hod mesačne. Nechcem povedať že výchova dieťaťa je ľahká, ale viem že určite sa dá pri tom cvičiť, poprípade variť zdravé jedlo. Hlavný problém je že náš sexuálny život v posledných 3 mesiacov je biedny a ona si začína myslieť že ju podvádzam a tvári sa ako keby som jej klamal. Ďalší problém s nadváhou je že nechce chodievať dakedy ani von, z dôvodu nedostatku dobrého oblečenia. Je veľký problém si kúpiť krásne oblečenie pre väčšie ženy. Manželka má 24 rokov a už v takomto mladom veku a iba po prvom bábätku nevie kontrolovať svoju váhu..... čoto bude po 3 deťoch a v 30 rokoch? Moju manželku milujem, ale sexuálni život je pre mňa dosť dôležitý. Neviem si predstaviť žiť bez sexuálnych zážitkov a neviem si predstaviť žiť bez mojej manželky. Viem že niekedy príde situácia keď začne somňou flirtovať nejaké krásne dievča ktoré ma bude sexuálne priťahovať a neudržím sa. Som chlap ktorý nikdy nechce podviesť svoju ženu ale chlapské pudy sú neuveriteľne silné. Potrebujem radu čo mám robiť. Ďakujem.

komplikovana
7. dec 2021

Podla vsetke to vyzera na zle stravovanie / ak neberieme do uvahy nejake choroby/ Vies ako sa stravuje tvoja zena? Je to ona kto zanedbava sex kvoli vahe? Treba zistit pricinu, preco to vtedy vzdala. Ved aj ona sama sa musi citit zle. Spytaj sa jej, co by potrebovala aby si urobil, aby sa zacala citit lepsie. Mozno zajeda nejake problemy. Alebo jej tym sledovanim vahy lezies na nervy. Alebo neje dostatocne a telo uklada vsetko.

mabenn
7. dec 2021

@panelacikova ty asi nevies o takom, ze narocne dieta, nespi, neda ti zit ani chvilu, dobiehas celodenny deficit a trva to vecnost...bud rada, ze nevies

panelacikova
7. dec 2021

@vevesh ja zas nepochopím, že ak nemá čas, tak si dá, ako ty píšeš, 3 horalky a kávu 😀 uvarím si chudé kuracie mäsko s ryžou alebo zeleninou a ujedám z toho, nie? 🙂 a nie džgať sa horalkami. v tom prípade to obžerstvo je. aj keby boli "len" 3 do dňa. a ja osobne nepíšem, že má mať 60 kíl. ale pribrať na 90, po cvičení pekne schudnúť a vzápätí pribrať ešte viac... no neviem... toto je už o tom, že sa nevie ovládať.
@simca06022011 pozri, ja už "mám svoje roky" a tiež som niečo nabrala. ale neviem si predstaviť, žeby som mala 90 kíl... to teda nie... ani k tomu nemienim dospieť. samozrejme, ako som písala, zdravotné problémy sú vec iná, to sa dá pochopiť. ale, faktom je, že človek musí sám chcieť. ak nechce a "spustí sa", tak potom to ide dolu vodou... napokon, mal by ju ten jej mužíček častejšie naprať a možno by si udržala líniu... keby ju pretiahol zo dvakrát denne, bola by za chvíľu štíhla ako prútik 😀

lenkasarka
7. dec 2021

No ja neviem kočky, ale ak má 90 kg netreba ju ospravedlňovať. Jedine,ak má zdravotne problémy ,ale aj to sa da nirmalna vaha udržať zdravou stravou. Proste sa vyzrala a chlapovi sa nepaci. Ani mna by nepriťahoval chlap so 130 kg. Každému sa páči niečo iné. Deti vyžadujú pozornosť,starostlivosť to je fakt,ale nie sme predsa otroci vlastných deti. Určite si každá z nás našla a aj nájde denne čas pre seba. Cvičiť sa da aj doma,dokonca aj s malým dieťaťom a aj so starším. Za predpokladu,že nenachádzame samé výhovorky prečo sa nedá atd…

hederamonstera
7. dec 2021

Ked to tu citam, dakujem za svojho muza, ktory nerozmysla len vtakom. obidvaja sme pribrali po svadbe ale sme si rovnako pritazlivi ako ked sme boli chudsi. Pritazlivost nie je len o fyzicnej ale aj o psychickej suhre, co je niekedy aj viac rajcujuce (aspon pre nas).
Ano, kvoli moznym problemom so zdravim by sme schudnut mali, o tom potom. Ale nikdy by mi nenapadlo podlahnut inemu, lebo moj partner pribral.

asocial
7. dec 2021

zacinam mat pocit, ze tento prispevok je vymysleny na rozduchanie vasni🙂

panelacikova
7. dec 2021

@mabenn 😀 😀 😀 tak to si ma pobavila.... mala som tak náročnú dcéru.... do 3 rokov. nemala som čas sa celý deň najesť. ale neuveríš, nedržala som doma sladkosti ani čipsy, ani podobné hovadiny. z 58 pred dieťaťom som pribrala na 84 na konci tehotenstva. po pôrode mi ostalo 76 kíl.... a potom som behom cca 5 rokov klesala na 64. dá sa to. nie je problém. a to som už rodila "v rokoch", nie 24-ročná. čiže všetko sa dá, len treba chcieť. opakujem, ak človek nie je chorý, nevládny, plný vody (z liekov napríklad)...

simca06022011
7. dec 2021

@panelacikova no inak presne, ja som toto mojmu uz niekolkokrat povedala :D byvaly ma takto drzal pekne na 65kg cele roky :DD viekndy som kolkokrat ani chladnicku nevidela :DDD

emalka
7. dec 2021

Cervena kontrolka mi zacala blikat v okamihu ako bolo jasne akym orlim zrakom sledujes jej vahu aj s BMI. Neviem ako si sa k tymto hodnotam dostal, ci ste spolu chodili do fitka zdielali si vysledky, alebo si si to sledoval a pocital sam, budem dufat ze to prve.

Aj na zaklade tej jej emocionalnej reakcie je vidiet, ze sama to na sebe vidi a nieje s tym spokojna, je to pre nu citliva tema. Skus ist na to preto inak.
Pises ze pracujes 220 hodin do mesiaca. To je brutalne vela na to aby si mohol byt rovnocennym partnerom v domacnosti a nasiel si cas na domace prace a vase dieta tak ako by bolo vhodne.
Tipujem ze vsetko je na jej pleciach, cize o to viac stresu a tlaku. A menej casu na seba samu, pod tymi kilami a dietatom je to stale zena aka bola aj predtym. Preto sa skus najprv zamysliet nad tym co vies pre nu urobit ty. Co keby si si zobral na starost varenie? Tak by si jej zabezpecil normalnu stravu pocas dna, ked bude v chladnicke kura so salatom, tak si to len ohreje, lepsie ako dve horalky k studenej kave spred 8 hodin.
Chodievajte spolu kocikovat, vyberaj nejake pekne prechadzkove trasy. Alebo chod kocikovat len ty a ona nech si pospi - aj zo zleho spankoveho rezimu sa pribera.
Proste skus sa pozriet realisticky na to ake ma ona moznosti pri dietati a zober nieco z toho na svoje plecia. Ona uvidi ze sa snazis a lubis ju a s vacsou psychckou pohodou sa moze napravit viacero veci.

panelacikova
7. dec 2021

@simca06022011 že? keby ju častejšie vyštiepal, bola by ako prútik 😀

mabenn
7. dec 2021

@panelacikova ty si uplne uzasna ze si to tak dala...a nie kazdy to tak da, ale ze sa zena zeny nezastane v takej citlivej veci ale chlapa, co si robi aliby na to uhnut jej, je no...nepekne...opakujem, telo odraza psychiku, do jej duse nevidis, a to je moj posledny komentar

nikpa
7. dec 2021

@mabenn a prečo to teda je keď nie z lenivosti podľa teba? Lebo ja mám tiež malé deti a čas som si našla ako schudnúť aj keď sa mi často sakramentsky nechcelo. Samozrejme pokiaľ nemá zdravotný problém, to je jediný dôvod ktorý by som pochopila.

vevesh
7. dec 2021

@panelacikova vobec nie. Zobrat horalku a bagetu z chladnicky je jednoduchsie ako stat pri sporaku (aj 10 minut je cas, ktory je luxus pri urcitych detoch). Asi si este nemala akcne dieta. Mojmu prostrednemu dietatu stacil spanok 3-4 hodiny za 36-48 hodin! Dodnes spava nejakych 5 hodin vseho vsudy a musim mat oci na stopkach zapojene s radarom a laserovym vnimanim...a ked do toho mas domacnost, dalsie deti a povinnosti, ani nevies ako presiel den a ze si do seba hodila iba tie horalky...

panelacikova
7. dec 2021

@mabenn ale houby úžasná, je to normálne, že keď človek lieta celý deň okolo decka a neviem čo, no zároveň to málo, čo zje, zje normálne jedlo, prípadne ovocie, zeleninu, tak nemôže pribrať (ak nie je chorý)....

panelacikova
7. dec 2021

@vevesh a koľko vážiš?

emalka
7. dec 2021

malokto vie byt taky kruty k zenam ako ine zeny, niekedy mi je fakt smutno z tychto postojov...

vevesh
7. dec 2021

@panelacikova 80kg, ktore sa snazim zhodit uz dobrych par rokov a tie kila sa drzia a drzia...😀

panelacikova
7. dec 2021

@vevesh to bude tou horalkou 🙂 ale ak meriaš 180, je to v pohode. ak 160, tak neviem, neviem..... 😀

mabenn
7. dec 2021

@nikpa zo zlej psychiky

lenkasarka
7. dec 2021

@vevesh ale veď deťom variš a keď obedujú tak obedujem s nimi, alebo tiež jedia 3 horalky denne?

vevesh
7. dec 2021

@panelacikova praveze ten druhy pripad. Mam zmerane, ze posledny rok som spala priemerne 4-5 hodin denne🤷‍♀️🤷‍♀️ale beriem to pozitivne, raz mi deti vyrastu a bude cas aj na spanok a potom sa hadam aj ta vaha nadol pohne. Ale vdakabohu za mojho muza, ktory toto absolutne neriesi...

nikpa
7. dec 2021

@mabenn ok, to beriem, to je zdravotný problém. Ale treba ho riešiť, nie sa k tomu stavať ako k tomu chudnutiu.

vevesh
7. dec 2021

@lenkasarka nie, u nas kazdy je v inu hodinu+ niekedy varim pre kazdeho extra, niekey 2x za den😬 a niekedy sa az vecer spametam, ze som ani poriadne nejedla...mam trochu speci situaciu🤷‍♀️🤷‍♀️

lenkasarka
7. dec 2021

@vevesh podľa mna sú to výhovorky. Neber to v zlom. No napríklad teraz si mohla cvicit( to len na margo času o ktorom píšeš) ale píšeš na fórum tak ten čas máš pri deťoch a nie je to take zle ako tvrdíš.

mamamasama
7. dec 2021

U nas mame opacny pripad.Pred manzelstvom sme chodili s muzomm spolu do fitka. Po porode zmenil pracu. Na fitko uz nema energiu.V praci maju obedy, takze aj strava onicom a hrozne schudol. Predtym mal 100kg, ale bol fakt vymakany. Teraz je taky 75kg pavucik. Zasa ja po porode vyzeram lepsie ako pred tehotenstvom.Kazdy den cvicim cca 2 hodiny, ked syncek spi. Varim mne a malemu len a len zdravo. Sladkosti a alkohol mam vynimocne. Stiham aj domacnost, aj dietatko, aj sport. Zena musi chciet sama. Nijako ju nedonutis. A uz ked sa vypapkala takto, pojde to dole velmi tazko. Ale ide o to, ze aj ked muz uz nevyzera ako predtym a tiez som mu to parkrat nadhodila, nemienim ho do nicoho nutit. Ma toho v praci viac nez dost. Takisto sa snazi pomahat doma na maximum. Preto mam ja cas na seba, aj na vsetko ostatne. Dokaze si tvoja zena vdaka tebe aspon na chviku oddychnut?

vevesh
7. dec 2021

@lenkasarka 😀ako lahko je usudzovat. Mam par chorob, ktore tiez brania schudnutiu. Cvicit, cvicim pravidelne, aj tak som neschudla (na vahe). A momentalne som chora, tak tu zabijam cas, lebo sa nic ine nemozem zmoct🙈🙉🙊ale tema nie je o mne a mojom stave...

zuzubb007
7. dec 2021

Po prve urcite jej to povedz v com je problem, moj muz normalne srandicky, ze podrastla ti ritka a to som pribrala dva kilo haha ale mna to motivuje, neurazila by som sa, ale co pises tak zena musi naozaj dost zle vyzerat pri takej vahe vyzerat ako tetka sorry uprimnost, po druhe nepribera z nicoho urcite vyziera same kraviny, po dalsie treba sebakontrolu, cvicit sa da aj doma, napriklad ja mam davno po 30tke dve deti a postavu, ze nechapu ludia kto mi porodil deti, idu Vianoce co tak jej kupit nejaky stroj, trampolinu, bicykel .... kde je cesta tam je ciel

lenkasarka
7. dec 2021

@vevesh to je v poriadku, len ja som tvoje odpovede poňala ako výhovorky, ale máš pravdu toto nie je o tebe, ale bez tak nemať čas ( preto,lebo a bla bla) je výhovorka a to sa týka všetkých nás.

simca06022011
7. dec 2021

@lenkasarka nemat cas je vyhovorka pre zenu co je doma na md a vsetko co urobi je ze vyvenci dieta raz denne a raz za cas uvari, nema chore dieta, nema chlapa co je cele dni v praci a po praci lahne na gauc. Nemat cas pre pracujuce matky, je uplne realna vec. Ak teda neratam tie super zeny, co cvicia s detmi, resp. tie suepr deti, co tie matky nechaju cvicit :D
Ja si pamatam, ked som zacala cvicit doma, som pol hodinu len musela vrieskat, ze ma nechaju na pokoji a ano vydrzia bezo mna a cvhilu aj bez hocicoho ineho co prave potrebuju a cely den to "nepotrebovali". A to mala dcera uz cca 5r... musela som nakoniec hodit sluchatka do usi, zamknut dvere... strasne prijemne to bolo, trvalo chvilu kym si zvykli vsetci...

bona_dea
7. dec 2021

@smutnychlap "...ale sexuálni život je pre mňa dosť dôležitý. Neviem si predstaviť žiť bez sexuálnych zážitkov..."

S 92 kilovou ženou sa nedá súložiť, či?
Ja chápem, že to nie je 60 kíl, ako keď si ju spoznal, ale sex v manželstve je podľa mňa o niečom celkom inom.

Na druhej strane ale rozumiem tvojmu rozčarovaniu a myslím si, že sa tvoja žena dosť opustila. 24 ročná žena s jedným dieťaťom aby sa "vypapala" na 92 kíl je fakt dosť. Teda ak za tým nie je nejaký stres a problémy trebárs zlý zdravotný stav dieťaťa a pod.
Ale ono netreba ani cvičiť, stači s prepáčením nežrať. Ja kadejako celý život bojujem s váhou, som na RD s dvoma deťmi, ale takú ešte nehrali, aby som sa vyjedla na 92 kíl.

Urobiť s tým musí však niečo ona. Ak ona nemá vnútornú motiváciu, môžeš sa aj na hlavu postaviť.