Nevládzem ďalej žiť v takomto manželstve

bellinda76
15. nov 2014

uz som chcela pisat hadam tisic krat,no nikdy som nezacala.Dakujem kazdemu kto si to precita,,,az dokonca.zijem v manzelstve 3roky,mame 3rocneho chlapceka..a a muzom sme sa poznali asi dva roky.ale ako sa to vezme...pretoze sa pozname od detstva.moj problem je v tom,ze nezvladam manzelove spravanie a hlavne alkohol,ktory tu je medzi nami nonstop.
ce tyzden je to ako tak ok,.vacsinou je v praci muz dlho,od rana do vecera je prec.chodi domov akurat spavat.ale ako sa blizi vikend... je to v jedno kole...alkohol...tvrdi,ze nie vela...ale podla mna ked uz niekto od rana popija...pred obedom uz spi...nevenuje sa nicomu,nic ho nebavi.najlepsie,ze vsetkemu som na vine ja..aj tomu,ze pije.malemu sa venuje iba podla nalady...vacsinou si pripadam na vsetko sama.
anineviem kedy to zacalo,ale podla mna popijaluz ked sme sa poznali a ked sa nam narodil maly..sa vsetko zhorsilo.cakala by som,ze bude lepsie,ze dieta nas viac spoji..nie rozdeli.ked nema vypite celkom sa s nim da.ale ako si vypije..ma potrebu mi stale nadavat..a nielen na mna...ale na moju rodinu!(on totiz ziadnu nema)mama mu sice zije,ma aj dve sestry,ale dodnes neviem co sa medzi nimi stalo,s nikym nieje v kontakte.ani len kamaratov nema ziadnych..malpar.ale ti su v zahranici.
somvelmi sklaamana z manzelstva..brali sme sa v kostole...odo mna to bolo z lasky...ale ten alkohol,nadavky a urazky..neviem s tym zit.
mame spolocny byt..do ktorehosice on nic nedal...ale tak sme manzelia.ja to nejako neriesila som vtedy.a dnes mi vykrikuje,ze polka bytu je jeho,ked chcem odist..mam ist ja.
vzdy ked je to uz uplne zdramatizovane,sa rozhodnem,ze nech ide prec,ked mu tak velmi vadime..a ja a moja cela rodina....potom mi ho pride luto..a vsetko odpustim.len oc hvilu je to naspat,ked si zase da do nosa.
najhorsie bolo,ked maly mal asi pol roka..zase bol vikend,kedy viac toho popil a strasne skaredo mi nadaval..ale ze strasne...ze som hnila p..a,spina...a podobne...a ze co cele dni tu vlastne robim doma,ked on je v robote.pritom naozaj o vsetko sa snazim postarat.tak som za nim isla do izby a buchla som ho po chrbate,ze nech uz prestane s tymi nadavkami..uz som to nevladala pocuvat..a stalo sa,ze som si zlomila ruku.
ta ruka ma strasne bolela,schytial som maelho a odisla domov k rodicom...neviem ci to bolo spravne,ale kam som mala ist.jeho som nemohla ani citit.samozrejme,zeruka mi opuchla...nasledovala pohotovost a vsetko sa prevalilo...
stravila som tyzdne urodicov,kedymoj muz sa ani neunuval prist za nami..alebo aspon prepac povedat...ja som sa vratila k nemu a onlezal doma opity a trepal,ze aka som zradkyna,uz mineveri...fakt hrozny stres,bolest...som prezivala.
najhorsie jeze dodnes...si neuvedomil co valstne sa stalo...a ze jeho spravanie,popijanie vobec nie je normalne...
sme stale spolu,ale neviem naco...tento kolotoc sa stale opakuje a neviem ako z neho von.
prosim o radu a o pomoc..o nazor...
od vtedy vlastne uz presli roky...raz lepsie raz horsie...ale uplne prestal chodit k nasim...strasne ma to trapi,ze aninepochopil co sposobuje tymto svojim spravanim..najlepsie,ze na vine som vsetkemu len ja..lebo som sa isla domov stazovat..je to nepochopitelne to jeho myslenie,vobec mu nerozumiem...ani dovodu nadavok...ozaj za vsetko moze ten chlast??
prosim napiste mi vas nazor...

bellinda76
autor
15. nov 2014

@matul a co vladtne majju muzi pomahat zene?ked som isla k nasim s nieco niesla od nich domov.ani lrn sa neunuval prist mi pomoct s niecim k autu.aj ked vedel.ze mam toho dost a vedel.ze uz ideme domov...vswtky tasky.maleho som trepala sama hore..byvame na vyssom poschodi v panelaku...to kde videl taketo nieco?
Jeho odpoved vzdy bola.ze naco tam chodime😑

1marika1
15. nov 2014

Dobrý večer,
nezávidím Vám túto situáciu, ale obávam sa, že toto sa nezmení, ak ho dieťa nezmenilo už nič nepomôže, myslím si, že sú len 2 možnosti - buď sa prispôsobíte, alebo pomaly ale isto si budete riešiť budúcnosť sama s dieťaťom. držím palce

bellinda76
autor
15. nov 2014

@1marika1 😢

andalika
15. nov 2014

Ahoj. Mas to tazke,ale to nepotrebuješ citat sama to vies. Tvoj manzel ma evidentne problem, ktory nevie inak vyriesit ako alkoholom. Z nejakeho dovodu sa ti nevie zverit,pricina moze byt v tom ako vyrastal....jeho rodina o ktorej nevies nic. Neviem ci pomoze liecenie alebo manzelska poradna,pomoc psychologa resp mediatora. Mozem ti len z osobnej skusenosti napisat jedno. Sama som v takomto vztahu vyrastala. Z mojho pohladu mama nic neriesila, aj ked to nemusi byt pravda, len deti to vnimaju inak.ked si mama povedala dost,bolo uz neskoro. Tahacky po sudoch,spor o majetky a vyzivne....do toho este zatiahli mna,sestra bola z obliga lebo je mladsia. Chapem,ze to chces nielen kvoli sebe, ale hlavne kvoli malemu udrzat,no urob to co najskor! Ak sa nebude dat inak mas len cas do jeho 5 rokov, potom to bude z pohladu dietata tazke. On ma svojho otca a vnima ho inak. Drzim ti silno palce. Si rozumna zena. Skus to este zachranit,ak to nepojde tak musia ist city bokom, zachran seba a hlavne svoje dieta!!!

bellinda76
autor
15. nov 2014

@andalika chcela by som uz zacat v noci spavat.stale iba premyslam co robim zle.ze sa tak chova...chcem normalne zit to chcem az tak vela?
aky mas nazor nato.ze nasim som vsetko co ma trapilo povrdala...
dodnes ma tl mrzi.nic ss ms uz nepytaju...ale viem.ze sa trapia

danula.ch
15. nov 2014

@bellinda76 podla mna si urobila dobre, ze si o tom povedala rodicom. ak su ochotni, podat ti aj pomocnu ruku, mas vyhrate. to co robi tvoj chlap, je cele zle. nenic seba, svoje dieta a nechajte ho, nech sa uchlasta. ako baby pisali, ak sam nechce, ty mu nepomozes. dufam ze nie si masochistka, naopak mas rada samu seba a hlavne svoje dieta. nie je ziadny dovod na to, aby si ostala pri takom cloveku a kazila si zivot. jedneho dna si povies, ze si to mala urobit ovela skor 🙂

andalika
15. nov 2014

Urobila si urcite velmi dobre,ze si im vyrozpravala vsetko co ta tazilo. Su tvoji rodicia,tvoja rodina,podporia ta a ty to potrebujes ako sol. Si velmi zmetena. Teraz neber do uvahy svoje pocity lebo sa z toho zblaznis, ber do uvahy iba fakty,ries iba dolezite veci a venuj sa dietatu! Inak ta to totalne odrovna a to nebude dobre.

kristinka12986
15. nov 2014

bellinda76 Ahoj, no máš ťažkú situáciu..:( ťažko ti poradiť...iba z mojej skúsenosti len toľko, že mám teraz už manžela, ktorý problém z alkoholom mal veľmi, a má ho aj jeho otec-môj svokor...len rozdiel je v tom , že keď sa manžel opije nie je agresívny...zaspí..len niekedy niečo vyčíta..ale to je v poho..žiadne nadávky ani nič, no kým ma spoznal mi hovoril že pijaval každý druhý deň skoro...zo samoty alebo tak...ked sme sa spoznali tak sa to lepšilo..ale chodil s kamarátmi von, ked sme začali spolu žiť...som mu chlastanie uplne zatrhla...aj tak obcas siel-raz za mesiac na 10 piv..ked som mala nocnu..to sme mali dohodu...a tak to slo dookola...až kým mi aj to nezacalo vadiť a zistila som že to nie je normálne ked som mu to chcela zatrhnuť...pohadali sme sa..a že mu na alkohole moc zaleži , taks me sa o tom probleme porozpravali otvorene..že z kade to prameni(zlé detstvo)..a vyžaloval sa mi..vyplakal...a isli sme k psychologičke, ale lba na jedno sedenie lebo už nechcel ísť...slubil že sa to enbude opakovať..no nejaký čas som mala pokoj, dokonca mi dakoval, že dobre že som bola na nho prísna a nedovolila mu ist sa ožrať a tak...no potom pred svadbou ked bolo stresové obdobie...mi prislo jedného dna zle v robote-mala som horucku..a prisla som domov necakane..a mojho drahého snubenca som nasla doma ožratého..tiahlo z neho jak zo suda..a este sa vyhováral že jedol cibulu a bryndzovú pomazánku🙂..no nebola som sprosta a po naliehaní sa priznal, že vypil liter a pol vina:( este to aj v kosi zakamufloval do tasky tie flase:(..no a to bolo asi týden a pol do svadby..(som mu dala ultimátum, že bud s tým prestane a pojde k odborníkovi alebo sa stahujem a žiadna svadba nebude..taks a spamätal, sice nebol u odbornika ale nepije už skoro rok.. a sme spolu šťastný...čakáme spolu bábo teraz..no stale to može prísť..lebo mi vysvetloval že to bude tažké, že alkoholik musi celý život odolávať alkoholu...no dufam, že je za najhorším..no presla som si vseličím tiež, no nie až takým ako píšeš ty...podla mna ak sa este da zachraniť manželstvo a lubite sa...tak skuste sa porozprávať..a riešiť to spolu, alebo mu dať ultimátum alkohol alebo vy, ak to on riešiť nechce, v jeho prípade asi už len odborník pomôže..ak nebude chcieť to riešiť ani kvoli vám-rodinke, tak by som si asi riešila buducnosť bez neho..aj ked je to tažké a neviem si to predstaviť...:( no neviem snáď aspoň odrobinku som ti pomohla..:( ale ked clovek chce vsetko sa dá..aj boj s alkohol vyhrať...este by som si dala otázku na tvojom mieste ako sa k tebe správa ked je triezvy...pa

canama
15. nov 2014

@bellinda76 Laska nestaci, teda aspon to, co ty nazyvas laskou. Nestaci to na to aby si mohla byt stastna a aby si mohla zabezpecit bezpecny a stastny domov pre svoje dieta. Ano, Vas vztah moze byt zachraneny, ale pochopit to musi TVOJ MUZ. Ty mu v tom pravdaze mozes velmi pomoct. Nie dohovaranim, ale tak ze si ty uvedomis ze si tyrana a povies dost... a das na vyber: bud je koniec, alebo prestane pit a zacne sa chovat ako normalny clovek, manzel a otec. Toto tvoje rozhodnutie samozrejme musi byt jasne, konecne a nemenne. Kym si to rozmysli a zariadi sa, by som sa prestahovala k rodicom, zda sa ze mas tu moznost. A ty si najdi nejake centrum pomoci pre tyrane zeny a tiez sa snaz z toho spamatat...a hlavne sa za to neodsudzuj, sklznut do zvrateneho vztahu sa da pomerne lahko aj inteligentnym zenam...mysli len na to ze si dokazes zariadit vlastny zivot tak aby bolo lepsie.

adri266
16. nov 2014

@bellinda76 ja suhlasim so zenami, len si pokazis zivot a pokazis zivot vasmu dietatu, ak s nim ostanes v takom stave. Lebo to sa bude len zhorsovat. Ja sa nestacim cudovat, ked idem rano do prace a vidim, ze uz po 7. vchadzaju do krcmy chlapi 😠 😠 😠 chces, aby dopadol takto?

Ak ho stale milujes, bud ho presvedcis na liecenie, alebo ho dotiahni do najblizsej manzelskej poradne, cez urad prace to mas zdarma a skuste to rozobrat tam. Mozno ked bude pocut nazor nestrannej osoby, tak mu to dojde, co vlastne pacha a co moze stratit. Pise, ze nam rodinu, t.j. myslim si, ze je si vedomy, ze ked ho opustis, skonci medzi bezdomovcami ozraty na ulici. Ale to bude jeho volba, nie Tvoja zodpovednost.
Takze hned si najdi v najblizsom okresnom meste psychologa, v utorok sa objednaj a dotiahni ho tam. A rozhodni sa potom. Drzim vam prsty, nebude to lahke.

puklica13
16. nov 2014

k danej teme len tolko...kazdy zije presne tak ako chce...vsetko ostatne su vyhovorky...ak chce niekto cokolvek zmenit musi zacat sam pre to nieco robit...cakat a nariekat nad tym kedy sa ten druhy zmeni, spameta a pod. je sice pekne ale neefektivne... 😎

petulaptt
16. nov 2014

Ty nerobis nic zle, neotacaj jeho zlyhanie na tvoje. Alkohol je metla ludstva a clovek musi sam chciet sa z toho dostat, no mam pocit, ze tvoj manzel nechce. On ma pocit, ze vsetko je v poriadku, to len ty nie si v poriadku. A to je zle. Necakala by som na tvojom mieste, ze sa s jeho pristupom nieco zmeni. Dalsia vec je tvoj syn. Aky vzor z neho ma? Pre deti je prirodzené to, co vidia doma. Nechces, aby bol neskor ako on, aby zacal pit, lebo je to normalne, aby sa k tebe, alebo k svojej buducej rodine spraval ako tvoj manzel, nechces, aby sa kvoli jeho spravaniu zacal v detstve pocikavat, alebo nieco ine. Myslela by som v prvom rade na svojho syna a jeho dusevny vyvoj do buducna, hoci svojho manzela ľúbiš. Keby aj on teba tak lubil, aspon v tom triezvom stave by sa zamyslel nad tym, co vam tym sposobuje. Pokial on si neuvedomi kam sa az dostal so svojim alkoholom, moze to byt akurat tak este horsie a to nechci....odid od neho kym je cas, zasluzis si niekoho, kto si teba so synom bude vazit a bude vam oporou a nie nejakeho ozrana....rozhodni sa spravne. Držím palce

babulka
16. nov 2014

@bellinda76 utekaj, utekaj, utekaj, čo ti nohy stačia, čo najrýchlejšie a čo najďalej. Nikdy, ale naozaj nikdy sa nezmení a bude len horšie. Ver mi.

iwa7
16. nov 2014

To, že si povedala o tom rodičom vôbec nie je "hriech". Je to tvoja najbližšia rodina- to si nevyčítaj... On ti to vyčíta lebo nepozná ten pocit- vyžalovať sa blízkym-rodičom...
Ja by som asi začala pátrať po jeho bývalej rodinnej situácii- čo sa tam vlastne stalo- tam bude zrejme pes zakopaný a preto aj popíja... Podľa toho, čo by som sa dozvedela, by som sa snažila asi spojiť ich "putá" /aspoň so sestrami/- možno by to pomohlo, čo sa týka toho alkoholu. Nájsť chvíľu, keď bude triezvy a porozprávať sa s ním, či chce také detstvo pre svojho syna aké mal on.../zahrať mu silno na city- ako sa budú deti k malému správať , či by chcel aby jeho dieťa malo za vzor iného - cudzieho chlapa a pod. - proste na city/. Lebo ak sa nezmení, bude to pomaly ale určite smerovať k tomu...
Ešte taká perlička: Ak by sa dalo, skús ho presvedčiť a choďte do kina. na film: "Nebo nie je výmysel". Je to pravdivý príbeh o 4 ročnom chlapčekovi /čiže niečo ako váš/, ktorý sa ocitol na hrane smrti a rozprával rodičom také veci, ktoré ich presvedčili, že ozaj sa ocitol v nebi,napr. videl svojho deda, presne opísal jeho vzhľad, pričom ho vôbec nevidel ani fotke, videl svoju sestričku, ktorá sa nenarodila lebo mama potratila a pod. Možno ho to trochu pohne... Držím palce...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bellinda76
autor
16. nov 2014

@canama centrum pomoci pre tyrane zeny urcite nepotrebujem.to este posudit viem hadam

bellinda76
autor
16. nov 2014

@iwa7 vsetko uz som skusala

salonka9
16. nov 2014

@bellinda76 toto sama nezvládneš : buď choď k pyschológovi a vysvetli, že si psychicky týraná žena - pomôže Ti sa s tým vyrovnať a pomôcť alebo si vygoogli veci okolo psychického týrania - je tam vysvetlené, prečo týrané ženy neodídu alebo dobrá kniha je Nenechte sebou manipulovať, alebo sprav všetky 3 veci naraz.Priprav sa, že on je psychopat a alkohol využíva len na ospravedlnenie a keď sa postavíš na odpor, tak bude zle-nedobre (týmto Ťa nechcem odhovárať). Piť NEPRESTANE.
už som písala tiež pár krát do podobných tém. Mňa ten môj, keď zistil, že ho môžem vyhodiť z domu, tak 1 rok sekal dobrotu a zmanipuloval ma tak, že som mu darovala polovicu domu a ešte zoprár hlúpostí som spravila.
On je naozaj psychopat a ešte aj supermanipulátori a majú Ťa psychicky v hrsti - keď odídeš priprav sa na to, že budeš mať abstinenčné príznaky - depresiu, plačlivosť, smútok a potom strašný hnev, nenávisť (vlastná skúsenosť) - preto doporučujem určite psychológ - výmenný lístok od obvodáka a máš sedenia zdarma.
moja rada - nauč sa mať sa rada - lebo tie víkednové úražky Ti zničili sebadôveru(sebalásku).Veľmi dobré knihy sú : Nenechte sebou manipulovat (zistíš, kam až títo psychopati zájdu). Miluj svoj život, Zázrak.
som 3 mesiace od neho a cítim sa úžasne - konečne som šťastná (teda okrem tej nenávisti a zloby k nemu - na tom ešte pracujem)
a EŠTE 1 DôLEŽITÉ - ak zostaneš s ním, tak TVOJ SYN sa BUDE, KEĎ VYRASTIE TAKTO K TEBE SPRÁVAŤ a AJ k OSTATNÝM ŽENÁM - lebo sa NENAUČÍ mať v úcte nikoho A NAJPRAVDEPODOBNEJŠIE z NEHO BUDE TAKÝ ISTÝ PSYCHOPAT a ALKOHOLIK ako TVOJ MANŽEL a svojím nekonaním zničíš aj jeho budúcu rodinu a ešte Tvoj syn sa pri jeho (naschvál píšem jeho hádkach, lebo oni sa chcú hádať, aj keby si sním súhlasila, tak Ťa bude urážať a posúvať Tvoje hranice) a (psychický teror sa bude stupňovať a môže prejsť k fyzickému napadnutiu) A ako cíti stašne vystrašene - je strašne,ale strašne vyľakané a celé príšerne sa bojí - čo z neho vyrastie - citový chudák. Máš všetky tromfy v rukách - nepokaz si to. Ja som mala všetko a stále som verila v jeho dobré vlastnosti (lebo tie má ako každý človek) a teraz v 40 rokoch som odišla z vlastného domu s 3 malými deťmi a zobrala si úver.
Začni situáciu riešiť, LEPŠIE ešte len príde. On bude stále posúvať Tvoje hranice, mne ich posúval 10 rokov a teraz ľutujem že som to nestopla skôr.
a tu jeden citát :
NIKDY nedávaj OSOBE, ktorá Ťa sklamala viac ako dvakrát šancu.
Prvý krát to bolo varovanie,
druhý krát poučenie,
a všetko ďalšie je jednoducho LEN využívanie.
držím palce, aby si sa rozhodla v záujem dieťaťa a seba.

bellinda76
autor
16. nov 2014

@salonka9 dakujem...sama toneviem posudit...ale myslis,ze ja som zrela na psychologa?,nie onby tam mal ist?

oladuna
16. nov 2014

@bellinda76 ty si sa pytala ze co vlastne maju muzi pomahat zene. Tak ti to teda poviem: ja mam dvojicky 10 mesacne.moj muz si zobral 5 tyzdnov dovolenky ked sa narodili. V noci ich on krmil a ja som vstavala o 3-4 hod rano aby sme sa vystriedali.ano, mame sice dve naraz a je to tazsie, ale moj muz ide do obchodu a urobi cely nakup kazdy tyzden niekedy aj dvakrat, vynesie smeti kazdy den, niekedy aj navari a uplne sa tesi ze mi navaril 😀 . To ani nehovorim ze umyva riady kazdy vecer ked pride z prace ak ja nestihnem.pride k malym a ide ich krmit predtym nez si aam nalozi na tanier. On ich aj kúpe vecer....len aby mi ulahcil den.
Ked je niektora mala chora tak vyvolava do aleluja ze ako sa citi, ak som ja chora tak to iste.prejavuje zaujem o svoju rodinu. Ide mi aj o polnoci kupit lieky ak potrebujem....
No proste pre svoju rodinu sa dokaze obetovat.A ked si chce dat stamperlik tak nech si ho len da, zasluzi si aj on mat chvilu pre seba.Ale nikdy sa nestalo ze by sa pripil alebo nebodaj ozral do nemoty.
A to nehovorim ani, ze takto mi nepomaha len co sa male narodili.my sme spolu vyse 11 rokov a tiez mam 38 ako ty. Tak teraz popremyslaj, ci sa oplati davat mu X sanci na to aby sa zmenil. Nikdy sa nezmeni.do oci ti povie ze sa zmeni pre rodinu a schovava stamperliky....myslis si ze sa zmeni a zacne ti pomahat v domacnosti ako mne moj muz???

bellinda76
autor
16. nov 2014

@oladuna to nie,,,zasnem fakt...a v dobrm zavidim.ten moj je len unaveny...

bellinda76
autor
16. nov 2014

@salonka9 ak si citala pozorne.potom ako vnimas tu situaciu s tou rukou...edte on cakal.ze ja mu mam povedat prepac...s zaco?co si o tom myslis...

oladuna
16. nov 2014

@bellinda76 moj je tiez unaveny.a si predstav ze on s nimi spi v jednej izbe zatial co ja sama v nasej spalni. Ano, mala som sice problemy s chrbtom a trvalo mi niekedy rano aj pol hodinu kym som vedela vstat ale uz bolesti presli. On sa nechce malych vzdat v noci 😀 vraj ze ak ich nevidi cely den tak aspon v noci je s nimi. Jedna spi ako drevo celu noc ale ta druha sa zobudi aj dvakrat za noc.a on vstava rano do prace.odide o 8 hod. rano a pride o 8 hod. vecer....takeho chlapa si najdi...co ti aj modre z neba prinesie.
Moj muz moze zniet ako nejaky domased ale on je atraktivny chlap ktory sa rad krasne oblieka, dba o svoj vyzor, chodi lepsie navonany ako nejaka zena a proste je rodinne zalozeny a nechyba mu chodenie s kamaratmi po krcmach.

oladuna
16. nov 2014

@bellinda76 no snad nerozmyslas nad tym ze sa mu ides ospravedlnit za tu ruku?!?!?

maylu
16. nov 2014

@bellinda76 Co sa tika alkoholu viem ako si na tom podarilo sa mi dostat z toho priatelku. A co sa tyka lasky k nemu ako keby si bola mnou su ludia co kôli laske dokazu znasat vela utrpenia a urazok lebo si stale vsetko alibizuju . Mam 36 rokou a bol som 10 rokou zenaty zo zenou ktora dokazala hodne ma urazat a podcenovat ale ked toho uz bolo vazne moc tak som sa rozviedol a staram sa o 3 deti v puberte . Casom som prisiel na to ze som urobil iba dobre teraz ma ex dalsie dve deti a tym co mam ja u seba sa pät rokou ani moc neozyva.Tebe dam len jednu radu necakaj moc dlho neni to nic priijemne zit z niekym kto si ta nevsima a len ta z niecoho obvinuje .Asi po roku som si od rozvodu nasiel priatelku ktora dost pila a ked bola opita bola agresivna ale bol som rad ze som si niekoho nasiel .prestala casom pit iba prilezitostne ale ked som videl vino alebo palene v jej ruke bol som ako na ihlach ze co sa bude zase diat. Poznam to ze ked sa clovek boji samoty je pokojny aj z tym malom co ma ale tvoj vstah ako som pochopil moc nedava zmysel. Moja rada radsej byt sam ako sa nechat ponizovat a urazat .ps laska jeslepa a je to pravda .

bellinda76
autor
16. nov 2014

@oladuna to nie vobec.ved to bolo zufale....ale preco on dodnes hovori.ze ja som vsetko pokazila tym.ze som sa stazovala doma...ze on teraz vyzera ako opilec vsade a vsetko je to moja vina!!!vobec nechape.co s njm robi to pitie!!!?
Lutujem.ze vtedy som sa vratila...maly mal pol roka...nemala som sa vracat.odvtedy ked je nejaka hadka hned mi to pripomenie😑
Absolutne nepochopil co sa stalo

bellinda76
autor
16. nov 2014

@maylu dakujem...aj za nazor muza.ze ai to precital dokonca

maylu
16. nov 2014

@bellinda76 iba si nechce priznat svoju vynu radsej obvini teba

oladuna
16. nov 2014

@bellinda76 ty mu musis povedat ze zneje ako pokazeny gramafon.stale ten isty argument.asi iny argument nevymyslel. A ked zneje a vyzera ako alkoholik pred rodinou a ma z toho zle svedomie tak asi preto, lebo JE!
Naozaj ho treba natocit na video aby pochopil co sa ti nepaci....ak mu teda este davas tu x-tu sancu. Ja viem, lahko sa hovori "odid, nechaj ho" a podobne.Ale tieto reci su z nezavislych zdrojov ktore vidia tvoj vztah ako si ho opisala......a ked si isla vtedy byvat k rodicom, necitila si sa lepsie? Asi by si mala zacat mysliet na to ako nestastne sa citis vo svojom manzelstve vzdy ked sa rozhodnes ze mu das este jednu "poslednu" sancu.

maylu
16. nov 2014

@bellinda76 nemas mi za co dakovat tiez som si uz v mladosti prial najst si zenu mat rodinu a robit vsetko preto aby sme boli vsetci spokojny teraz som opet sam a to rozchody znasam tazko moc tazko lebo som clovek co sa snazi vo vsetkom pomahat partnerke ked mam pijem iba prilezitostne a tiez nechapem preco ma vzdy vymenia za ineho chlapa.