Nevládzem ďalej žiť v takomto manželstve

bellinda76
15. nov 2014

uz som chcela pisat hadam tisic krat,no nikdy som nezacala.Dakujem kazdemu kto si to precita,,,az dokonca.zijem v manzelstve 3roky,mame 3rocneho chlapceka..a a muzom sme sa poznali asi dva roky.ale ako sa to vezme...pretoze sa pozname od detstva.moj problem je v tom,ze nezvladam manzelove spravanie a hlavne alkohol,ktory tu je medzi nami nonstop.
ce tyzden je to ako tak ok,.vacsinou je v praci muz dlho,od rana do vecera je prec.chodi domov akurat spavat.ale ako sa blizi vikend... je to v jedno kole...alkohol...tvrdi,ze nie vela...ale podla mna ked uz niekto od rana popija...pred obedom uz spi...nevenuje sa nicomu,nic ho nebavi.najlepsie,ze vsetkemu som na vine ja..aj tomu,ze pije.malemu sa venuje iba podla nalady...vacsinou si pripadam na vsetko sama.
anineviem kedy to zacalo,ale podla mna popijaluz ked sme sa poznali a ked sa nam narodil maly..sa vsetko zhorsilo.cakala by som,ze bude lepsie,ze dieta nas viac spoji..nie rozdeli.ked nema vypite celkom sa s nim da.ale ako si vypije..ma potrebu mi stale nadavat..a nielen na mna...ale na moju rodinu!(on totiz ziadnu nema)mama mu sice zije,ma aj dve sestry,ale dodnes neviem co sa medzi nimi stalo,s nikym nieje v kontakte.ani len kamaratov nema ziadnych..malpar.ale ti su v zahranici.
somvelmi sklaamana z manzelstva..brali sme sa v kostole...odo mna to bolo z lasky...ale ten alkohol,nadavky a urazky..neviem s tym zit.
mame spolocny byt..do ktorehosice on nic nedal...ale tak sme manzelia.ja to nejako neriesila som vtedy.a dnes mi vykrikuje,ze polka bytu je jeho,ked chcem odist..mam ist ja.
vzdy ked je to uz uplne zdramatizovane,sa rozhodnem,ze nech ide prec,ked mu tak velmi vadime..a ja a moja cela rodina....potom mi ho pride luto..a vsetko odpustim.len oc hvilu je to naspat,ked si zase da do nosa.
najhorsie bolo,ked maly mal asi pol roka..zase bol vikend,kedy viac toho popil a strasne skaredo mi nadaval..ale ze strasne...ze som hnila p..a,spina...a podobne...a ze co cele dni tu vlastne robim doma,ked on je v robote.pritom naozaj o vsetko sa snazim postarat.tak som za nim isla do izby a buchla som ho po chrbate,ze nech uz prestane s tymi nadavkami..uz som to nevladala pocuvat..a stalo sa,ze som si zlomila ruku.
ta ruka ma strasne bolela,schytial som maelho a odisla domov k rodicom...neviem ci to bolo spravne,ale kam som mala ist.jeho som nemohla ani citit.samozrejme,zeruka mi opuchla...nasledovala pohotovost a vsetko sa prevalilo...
stravila som tyzdne urodicov,kedymoj muz sa ani neunuval prist za nami..alebo aspon prepac povedat...ja som sa vratila k nemu a onlezal doma opity a trepal,ze aka som zradkyna,uz mineveri...fakt hrozny stres,bolest...som prezivala.
najhorsie jeze dodnes...si neuvedomil co valstne sa stalo...a ze jeho spravanie,popijanie vobec nie je normalne...
sme stale spolu,ale neviem naco...tento kolotoc sa stale opakuje a neviem ako z neho von.
prosim o radu a o pomoc..o nazor...
od vtedy vlastne uz presli roky...raz lepsie raz horsie...ale uplne prestal chodit k nasim...strasne ma to trapi,ze aninepochopil co sposobuje tymto svojim spravanim..najlepsie,ze na vine som vsetkemu len ja..lebo som sa isla domov stazovat..je to nepochopitelne to jeho myslenie,vobec mu nerozumiem...ani dovodu nadavok...ozaj za vsetko moze ten chlast??
prosim napiste mi vas nazor...

nasta55
14. dec 2014

@bellinda76 prosim ta vezmi sa a chod prec z toho zacarovaneho kruhu plneho slubov alebo sa tryzni dalej. Uvidis ulavi sa ti casom ked sa na to pozries. Hlavne je urobit zmenu ak ju neurobis budes takto zit stale.

chrissa
15. dec 2014

@salonka9 ak sa smiem spýtať, ako sa ti prejavovali "abstinenčné príznaky"? Ja som bola tiež závislá na jednom problematickom chlapovi a veľmi dlho som mala problém odpútať sa...

certi
15. dec 2014

@salonka9 a kto povedal, ze som nepresla???

salonka9
15. dec 2014

@chrissa spala som cca 2 hodiny, stále som plakala, mala som príšerný strach z budúcnosti, že ako to sama zvládnem s 3 deťmi, potom des, že som žila so psychopatom, samé otázky prečo sa to stalo mne ? a to zdesenie, že si ma vyhliadol, potom ľútosť nad sebou. Z nespavovsti som bola strašne unavená, ale spať som nemohla.

salonka9
15. dec 2014

@certi podľa toho posledného výroku : "Tebe nie je rady" , čo si napísala bellinde. Neviem ako dlho si žila v takomto vzťahu, ale uvedomiť si, že nie čo nie je v poriadku a potom začať konať sú diametrálne veci.

marietta123
15. dec 2014

Nerozlucitelnost posvatneho manzelstva je nespochybitelna,ako si aj sama pisala poznala si ho od detstva,slubili ste si vernost v dobrom aj v zlom,odporucam vela sa modlit a vsetko sa napravi

mimonka8859
15. dec 2014

@marietta123 vela sa modliť nepomože!! Je to na nič!

marietta123
15. dec 2014

@mimonka8859 Ked je zivot v manzelstve neznesitelny ,moze poziadat o rozluku 😉

mimonka8859
15. dec 2014

@marietta123 požiadať koho??

1erika3
15. dec 2014
Používateľ 1erika3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1erika3.

rozchod je tazky no obcas sa inak neda

marietta123
15. dec 2014

@mimonka8859 Biskupsky urad

salonka9
15. dec 2014

@marietta123 nesúhlasím - so psychopatmi sa nedá vyjsť - sú to proste psychopati a tam Ti Boh ani vesmír nepomôže.

bellinda76
autor
15. dec 2014

Krvne vysledky mojho muza su dobre...
co je zaujimave..ale aj chvalabohu!

sunshineka
15. dec 2014

ach boze,ved toto nie je zivot.mala by si pozbierat vsetky zostavajuce sily a vyhodit ho z bytu alebo odid ty.poziadaj o rozvod a vysporiadanie majetku a postupne sa postav na vlastne nohy.takto sa zit neda a uvedomujes si to uz aj ty,co je velmi dobre

banjolin
15. dec 2014

@marietta123 my sme boli obaja veriaci a nepomohlo ani 10 rokov intenzívnych modlitieb. Už sme chvála Bohu od seba. Ani Boh nežiada, aby si trpela!

marietta123
15. dec 2014

@salonka9
@banjolin ja nevravim,že Boh žiada aby žena trpela na to je tá odluka

bellinda76
autor
16. dec 2014

@sunshineka ak sa chces zapojit do diskusie..treba citat celee..nie iba kde tu.cosi...
od muza som uz mesiac prec.nemienim sa vratit.kym nebude cisty..to si uvedomuje..aj to.ze cele to stoji uz iba na nom..ak si vyberie nas...vie moju podmienku.ak nie.rozvodu sa nevyhneme...a sam sa oberie o syna a zenu.kt.ako vravi miluje....
a kt.stale lubi jeho a chce mu iba pomoct.
je dospely.tato volba je iba na nom!!

salonka9
17. dec 2014

@marietta123 ja reagujem naTvoj výrok ,odporucam vela sa modlit a vsetko sa napravi

salonka9
17. dec 2014

@bellinda76 takto sa mi páčiš najväčšmi 🙂 drž sa a nepopusť

jolly84
17. dec 2014

@bellinda76 odit, byť predať, polovicu tebe, 200 eur výživné a bude dobre 🙂

jankik
17. dec 2014

@bellinda76 neviem čo tu písali babenky predomnou, ale podla mna, pije z niečoho, mozno pije z tej jeho rodiny, lebo chlapi tazko nesu, ze sa od nich rodina odlúči, a za všetko viní teba,, proste on ma problem s alkoholom, čize to sa musí riešiť, ale to on si musí priznať, že pije, a to nebude take lahke,,ked vyrieši problem s alkoholom, veci sa pohnú... ale pri jeho povahe čo som čítala, si nič neuvedomí.... mozno nechceš byť rozvedena, je odluka v cirkvi, ak je nejaky taky problem, skoč za fararom, mozno ti poradi ....

2985
22. dec 2014

moja teta mala muža alkoholika, po 6 rokoch ostala s dcérou sama a žili si krásny život, možno mali občas finančné problémy, nemohla mat všetko,ale mali pokoj,každý den, každé vianoce..žili slušný život,dcéra sa vydala,vyštudvala VS, teta má krásneho vnuka a ja som im vždy závidela, pretože môj otec bol prísny,niekedy agresívny,niekto povie,že rodina má byť kompletná,ale nie vždy je to výhoda,mala by si myslieť ak už nie na seba tak na svoje dieťa, na jeho budúcnosť a štastie

yukaya
24. dec 2014

ohladom toho bytu, chod za nejakym pravnikom, ked do neho nic nevrazil, ci sa to neda nejako...

anas123
25. dec 2014

@bellinda76 urob razny krok a odid od neho,tiez som sama bez manzela a s dcerkou stvorrocnou, az ked som odisla zistila som,aky je zivot pekny,sice 5krat som od neho odisla a vzdy som sa knemu vratila,ale na siesty krat mi to vyslo.My sme byvali so svokrou a manzel drzal s nou,mne inak nepovedal len debil a psychopat,ked mu svokra nieco na mna povedala,vyhrazal sa ,ze ma zabije,malu mi brali,chodila som aj k psychologicke aj ona mi poradila aby som odisla a stalo sa...Teraz si myslim,ze aj ked byvam s rodicmi a bez neho je nam ovela lepsie,kym sa nepostavim na vlastne nohy.Nemala by som ti tak radit som veriaca,ale si myslim ,ze inu moznost nemas

jozefina510
7. nov 2016

Ahojte tiez mam situaciu zlu v manzelstve manzel nepije ale je lenoch nechce nikde pracovat iba by si uzival ako 14 rocny a ma 44 rokov ja som na vsetko sama a uz nevladzem som na dne nemam uz sil akurat kopec dlhov narobil a neviem ako dalej dakujem za radi

natalym
7. nov 2016

@jozefina510 No tak sa neho vyser. Aký problém?

obsadenemeno
7. nov 2016

@bellinda76 a co, ze ho lubis? Opytaj sa skor, ci lubi on teba, ked ti nadava do takych a hentakych. Ved ked ho tak strasne lubis, tak ho budes lubit aj po tom, ako podstupi protialkoholicke alebo aspon zacne navstevovat psychologa.
Ale lubi on teba dost na to, aby sa vzdal alkoholu?

Boze, zeny, ved laska je o brani aj davani, nie len o tom, ze "ja ho lubim"....... to je tak sebecke, ze mi je z toho zle. A svoje dieta nelubis, ked sa musi kukat na ozrateho tatka, co mamke nadava do spinavych p.c?
To nie je laska, ale prachsproste sebectvo. Myslis len na seba, lebo ty ho lubis. Skoda, ze nelubis seba a svojho syna viac.

obsadenemeno
7. nov 2016

@bellinda76 sorry, az teraz som kukla, ze tema je 2roky stara..... tak dufam, ze si dobre poriesila..... ozvi sa

@jozefina510 no nechaj ho zhnit na gauci aj s dlhami a ty hajde od neho

majajumi
7. nov 2016
jozefina510
8. nov 2016

Tiez si myslim ze sa nikdy nezmeni a neviem ci mu vobec zalezi na mne ale asi nie len moja vyplata kolko som zarobila