Opil sa a škrtil ma

jkroc
5. sep 2022

Ahojte, chcela by som pocut vas nazor.. mam priatela par mesiacov, ktory je uplne super.. mily, starostlivy, dobry ku mne.. obcas ked mu poviem nejaku provokaciu naschval tak ma capne po nohe, trochu silnejsie ale nic hrozne, ja mu tiez vzdy capnem ked ma provokuje, tak som to nijak neriesila.. vsimla som si ale ze celkovo pouziva pri mne vacsiu silu ale skor to len nevie odhadnut.. pred dvomi tyzdnami sme sa opili a pohadali sme sa.. pocas hadky do mna sotil a udrela som si hlavu.. prebrali sme to, ospravedlnoval sa mi na druhy den a pod. - ok, prepacila som.. lenze tento vikend sme sa znovu opili a hrozne sme sa pohadali.. zacal po mne vykrikovat jak ma zabije, urazal ma a pod. -ja som sa v tej chvili vobec nebala, bola som presvedcena o tom ze len trepe, tak som ho aj dalej provokovala lenze potom ma zhodil na zem a zacal ma dusit.. chvilu..hned ma pustil a isiel prec.. na druhy den sa mi ospravedlnoval, ze on si nic nepamata a nadaval sam sebe do ko.. za to co porobil vsetko

liljana
5. sep 2022

@jkroc Silnym alkoholikom, ze sa skrtia (navzajom) a stracaju pamat, sa to stava. Tak si spravte este dve deticky a budes potom s nimi utekat v zime v noci pred dom, ked si vypije a cakat, kym nezaspi. Ale inak budete mat super vztah.

laurar1
5. sep 2022

@nyusika Nejaky drahy alkohol idealne, nech si spravia pekny vecer.
Zase netreba robit z autorky tyranu bezbrannu zenu. Ona ho zamerne provokuje, ked je opity, aj ked vie, ako to dopadne. Ona capa jeho, on ju. Podla mna sa nasli, len skoda, ze sa tahaju navzajom dole.

petronela1985
5. sep 2022

@jkroc kde chodíte na takýchto exotov...🤷

ivanka33
5. sep 2022

@jkroc raz sa opije, zabije ťa, rozkrája, pohádže po lese a nebude si to pamätať.... Ak chceš takto dopadnúť, určite s nim zostaň.

jumama
5. sep 2022

Ked sa clovek opije, tak vsetky potlacene veci z neho idu von. U niekoho placom, u niekoho veselostou, spevom, u niekoho agresiou... podla toho, ake emocie boli v jeho zivote zakazane. Tvoj priatel mal zakazane hnevat sa, prejavovat hnev, nenaucil sa to jemnym sposobom, nenaucil sa usmernit hnev, len ho ukryt, potlacit. On ma v sebe zrejme velmi vela bolesti a hnevu a bude ho na 100% prejavovat prejavovat vzdy ak bude opity. Vtedy padaju zabrany.

Nepomoze len nepit. V kazdej tazkej chvili, ktora do vztahu pride, mozu sa tito jeho demoni zobudit. Napr. ak by si na neho nemala cas a trochu sa na to hneva, nieco spravis inak ako ocakava, n sa nahneva - on ten hnev vsak nebude vediet vyjadrit, potlaci ho a potom jedneho dna pri nejakej banalite totalne vybuchne, ze nebudes chapat...

Mal by pracovat na tom, aby si zahojil vsetky zranenia duse, ktore zazil ako dieta. Pretoze ta agresivita a hnev je reakcia na nieco z jeho minulosti. Reakcia, ktora mu bola zakazana. V Jungovej psychologii je clovek schematicky znazorneny pomocou roznych vrstiev - jedna z nich je tien. V tieni, v nevedomi, mame schovane vsetko potlacene - co sme nemohli ukazat ze citime. Je nam to nepristupne, ale ak je na nas vyvyjany velky tlak, moze sa to prejavit.

Priklad - dieta ma mamu, co vyzaduje aby bolo poslusne, aby malo same jednotky, aby cvicilo na klavir, aby sa slusne spravalo.... a ono tuzi aj ine veci robit, ale z lasky k matke a napriklad dostalo poslusnost ako vlastnost do vienka a preto tu matku poslucha. Nikdy neprejavi protest, nikdy ale ani neprejavi svoje tuzby, svoje prave ja. Nezije svoje prave ja. Zije obraz aky si o nom vysnivala matka. V tieni ma skryty hnev za to, ako mu to ublizuje, ako nemoze byt samym sebou, prejavovat sa ako ono chce, spolurozhodovat o svojom zivote... Pretrvava to aj do dospelosti. Pride chvila v jeho zivote, kde bude musiet a chciet same seba spoznat a reagovat tak ako ono chce.

Prave taketo zlomove krizove chvile, ked sa deru von tiene - treba vyuzit na to, aby sam seba clovek skumal a spoznaval, aby tie bolave potlacene emocie pochopil a zahojil.

Ak mas priatela rada a chces mu pomoct, nezakazuj mu pit, ale naved ho na cestu, aby sa snzil pochopit kde ten jeho hnev vznika a aby sa ho snazil zahojit.

winki13
5. sep 2022

Ty by si si mala tiež vstúpiť do svedomia. Nútiš ho piť s tebou a potom ho provokuješ?

gelory
5. sep 2022

Ja teda len pevne verím, že sa mu nerozhodneš dať ďalšiu šancu preboha. JE to čistý agresor, ktorý si bude všetko zlé vybíjať na tebe. Maj k sebe trocha sebaúcty

jaskolka
5. sep 2022

Ty kokos, vy ste jeden lepší ako druhý, on pije, bije ta, ty ho voláš piť, lebo sa chceš baviť a bez chlastu ani ty nevydržís, on ta skrti, ty sa z toho skôr bavis...
A pýtaš sa, čo robiť? Nič, ostante spolu, chlastajte ako socky, bite sa, kľudne aj prizabite, no a čo?
Takých ľudí ani neviem chápať, ani ľutovat potom.

elisebah91
5. sep 2022

Akože to čo? Tak ty vieš, že má problém a alkoholom a potom ako vyzerá a čo robí a aj tak sa nehanbíš s ním piť a volať ho do spoločnosti kde to asi nedá a opije sa a potom robi toto? Veď ho rešpektuj konečne. Urob tak aby ste sa mali dobre, keď ma problem on tak buď solidárna a nepi ani ty aby si ho neprovokovala.... žena, veď ty si to sama zvolávas na seba. Ja mám muža, ktorý keď si vypije tak vyhľadáva konflikt, alebo je veľmi nepríjemny a vieš čo robíme? On nepije a ja ho nepokusam ani piť ani ho ťahať do spoločnosti, ak si dáme pohár vína ...tým to konči, často sa nám ak víno v chladničke pokazi...aby som na utekala a trpla s troma deťmi pred mužom, ktorého som ja sama nukala alkoholom keď ma problém?
A ďalšie...ty si ho provokovala? Slovné? Áno rozumiem a beriem že aj takéto sú vzťahy ale nepokladám to za normal a bežný jav. Musí človek vedie odkiaľ pokiaľ, aký je ten druhý akú má povahu či mu to nevadí a zasmeje sa, že ho natahujes a provokuje s alebo mu to vadí a taku ti struhne že zaletis. Ale podľa všetkého vieš že má prudsiu povahu no i tak ako na truc mu robíš zle, v rámci ,, srandy,, aby si sa cítila že si king a máš navrch? Veď keď ta on udrie tak vyletis oknom ani nevieš ako...žena zamysli sa a máj pokory. Môj je prudká povaha a teda úplne viem, že keby som ho ,,škadlila,, provokovala a doberala možno vyzerám ako ty...ale môj je ochotný dačo a tým robiť -nepit, a má vo mne podporu...takže verím že našim obcasnym pokricanim si po sebe to skončilo.
Nie nezastavam muža, len píšem čo mi udrelo do očí ..ty si jeho požehnanim i kliatbou. Ako sa k tomu postavis ty?
Muž by sa mal zamyslieť nad sebou, riešiť svoje problémy tam není o čom...už ide do tuhého čim skôr riešiť...ale aj od teba bude závisieť ako to poriesi. Ak chces s ním ostať tak si premysli, či mu budeš oporou alebo ťa raz zničí...alebo zbalis saky-paky a dovi dopo...

evinku
5. sep 2022

@jkroc ja by som skôr povedala že je to tvoja vina ako to všetko je... Vieš, že je agresívny, keď si vypije a ty ho podporujes v tom?lebo si sa chcela baviť, piť, tak musí aj on? Si dospelá, ak chceš ísť von, tak chod, nestahuj k tomu aj iných... Podľa mňa si ešte nevyzreta a nevieš o čom je život... Keby si ho milovala, tak by si rešpektovala ako to s nim je a podporila ho... Si sebecká, lebo ty sa chceš baviť a jeho tahas zo sebou... A keďže alkohol podporuje agresiu sa ani nedivím, keď ho provokujes, že si dostala o co si si želala... Mate vinu v tom obaja, nie len on
.. Pozri sa v prvom rade ako sa ty správaš a potom sa nečuduj, že si dostala len to co si chcela... Treba sa pozrieť do zrkadla, nájdeš odraz svojho správania... Vôbec ta nejdem ľutovať

leskovael
5. sep 2022

No nájdeš si chlapa ktorý ti povie že nepije lebo je potom agresívny a ty ho ešte voláš von a chodíte sa ožierať. A potom sa tu ideš pýtať na to čo ti povieme, ked sa ožratí pohádate a dusí ťa? Bravo.. Nezabudnite si ešte urobiť decko nech je ďalšie chudiatko vychované takými stroskotanými rodičmi...

nikayla
5. sep 2022

...je uplne super.. mily, starostlivy, dobry ku mne..
...pocas hadky do mna sotil a udrela som si hlavu..
...zacal po mne vykrikovat jak ma zabije, urazal ma a pod.
...potom ma zhodil na zem a zacal ma dusit..
...casto vyvolaval bitky ked bol opity v minulosti ...

Taký malý výcuc toho, aký je úplne super. Skús si to prečitať odzadu, či s tým prvým ešte súhlasíš 😨 A nie, nestalo sa mi nikdy ani len podobné, ak áno, už je dávno TO na polícii a ten úplne super chalan má zákaz sa ku mne priblížiť.

vemi23
5. sep 2022

@jkroc do vtedy sa ti bude ospravedlnovat pokial ta fakt nezabije 🙂 keby ze mam vo vztahu len male podozrenie na nasilnika caw caw bude to asi nasilnik ktorý ked nema vypite nerad by ta vystrasil tým ze ti ublizi ale ked si vypije tak vtedy sa ukaze v plnej krase tak nebud hlupa a nechaj ho ... S takym clovekom ta nic dobre v zivote necaka neviem ci mate deti dufam ze nie a ani nad tym nerozmyslaj kto vie ci by nebil aj tie...kazda z nas ti tu len pise svoj nazor a myslim ze sa zhodujeme na tom aby si sa spamatala kym je cas potom bude neskoro pisat na modry konik ...

jkroc
autor
5. sep 2022

@jkroc vam tu dobre zadrabava 😂 ja som nepovedala ze pijeme kazdy vikend, nepili sme 2 mesiace predtym ale teraz sme isli na festival a dalsi vikend bola oslava, tak sme si vypili 😂 a pozname sa asi 3 - 4 mesiace takze ja som netusila ze mu prepne ked je opity, az po tomto vikende som si to vsetko pospajala a mi to doslo ze co s nim robi alkohol, preto som pisala ze uz asi ani pit nebudeme.. a vy z nas robite hned alkoholikov, ani som tie komentare nedocitala 😂 tak diky baby za rady a pochopenie, velmi ste mi pomohli 😂😂 ideme sa teda najebat a poskrtit trosku lebo vsak ste z nas urobili uplnych kokotov 😂😂😂 ale vsak vy viete lepsie

vemi23
5. sep 2022

@jkroc spytam sa ta nieco tebe fakt nevadi to co ti spravil ? To dokazes take nieco odpustit za kazdym ked ti povie prepac???

daniela2202
5. sep 2022

@jkroc rýchlo preč dievčina, a prestaň piť

sissy27
5. sep 2022

@jkroc deti, legíny a alkohol vždy ukážu pravdu…
Ak vie, že po alkohole stráca nad sebou kontrolu, tak nie že “snaží sa nepiť” ale jednoducho ani kvapka alkoholu, veď to nie je také ťažké. A ty si tiež pekná eblina, keď nutne potrebuješ, aby slopal s tebou… akože už som chcela od chlapa kadečo, ale aby so mnou chlastal, tak to fakt nie.

jkroc
autor
5. sep 2022

@vemi23 ale to vobec.. jasne ze mi to vadi, bola som presvedcena ze sa s nim rozchadzam ale tak viem ze normalne by mi nikdy nic neurobil ale cez vikend mu proste preplo.. a ja som mu povedala ze este raz sa ma dotkne tak sme skoncili.. a za tym si urcite stojim.. nebola by som s niekym kto by mi ublizoval, to fakt nie

simca06022011
5. sep 2022

@jkroc su taki chlapi, uplne im prepne kef sa opiju. Zaujimave je ze sa vy vzdy aj hádate, ze sa ocapkavate... Mne to teda normalne nepríde. Ty si rozmysli ci chceš takto Fungovať. Moj bývalý mal takéto stavy, a aj keď sa nik nepohadal. Zrazu sa opity zobudil a zbil frajerku lebo ho proste napadlo... Mne strelil takto opity, lebo vraj na niekoho som sa pozrela (v stane) 😂. Ako kto to ma trpiet 😂😁 nech sa da liečiť.

vemi23
5. sep 2022

@jkroc stojis si za tym a poznas ho len par mesiacov ... Nebojis sa ze sa hra na zlaticko?

ellemell
5. sep 2022

To je jedno, ja by som s ním už nemohla byť. Ako neverila by som mu, že mu ešte takto neprepne, ak sa budú naše názory líšiť. Proste by to vo mne asi ostalo

jaskolka
5. sep 2022

Píšeš, že sa capete aj ako triezvi... Že on si neuvedomuje svoju silu,a flasne ti po nohe a podobne, to sa ti zdá normálne? A rovnako že ho capes aj ty? Akože neviem, ale toto mi do vzťahu dvoch normálnych ľudí nepasuje.
Alkohol je už len vrchol ľadovca, keď opitý ta dokáže skrtit a sacat...očividne nechápes, čo ti tu sa snažíme povedať...
Ale inak je to uppme zlatíčko milý, zlatý, perfektny, skvelý vzťah, kde sa len tak capete a flaskate... Skutočne, drz sa ho, určite budete šťastne žiť do smrti.

zuzubb007
5. sep 2022

Veru zlaty to chlapec, nabuduce aby nebolo, ze ta uz zaskrti, to s takymto prepinacom by som sa bala aj zaspat co ak nahodou, zjavne je chory takze odporucam utiect este dnes nie, ze posledny pokus ako toto vazne zeny davaju, pri prvom ospravedlneni by skoncil a ty si mu dala este druhubsancu, prepac ale hlupucka si na paradu

dominikamacakova
5. sep 2022

Toto myslíš vážne? Chceš počuť aký je chudáčik, že si to neuvedomil a už to určite nikdy nespraví? Si na hlavu aj ty aj on

martul
5. sep 2022

@jkroc sama si sa ohodnotila a opísala, čo si čakala, samé pochvaly?
Čau.

katkami123
5. sep 2022

@jkroc
Vy žijete ako dve socky bláznivé. Ožrať sa, dohádať sa, pobiť sa a opäť a opäť. Ja nechápem čo je raz toto za psycho životný štýl. Len nemajte spolu deti, tie nebudú mat kde ujsť, iba sa budú musieť pozerať na tie vaše psycho ródeá. Teba ani jeho mi ľúto nie je, ty si si ho vybrala, ty dobrovoľne v tom vzťahu zotrvavaš, ty chľachceš spolu s ním, ty sa s ním žerieš. Len neničte život nevinnému stvoreniu, vy sa medzi sebou aj kľudne pozabijajte.

martul
5. sep 2022

@jkroc ale ty už si s takým, čo ti ubližuje? Kedy si to mieniš uvedomiť? Keď je triezvy tak je ok. Keď je opitý tak ťa škrtí, takže keď ťa raz skantri v opitosti bude to v poriadku?

mk22
5. sep 2022

@jkroc takže ešte raz keď sa ta dotkne, končíš.
Zvláštne.
Mne by stačilo raz.
Ale asi budeš veľmi zamilovaná.. Keď nemáš problém počkať na tretí x🤔
Toto co si opísala ti nestačí? Je to málo?
Aby si bola presvedčená, potrebuješ nech ta dobre trafí vybije zuby zlomí nos?
Lebo nerozumiem.. Ze toto všetko je pre teba asi malo?
Tak každá znesieme a tolerujeme po svojom.
Mne by pod krk chytil raz.. Jeden a Posledný raz..

misinka0611
5. sep 2022

Pijete obaja, agresivita u vás je u oboch. On vsl používa ešte aj fyzickú silu, ale agresívna a privokatívna si aj ty. Choďte od seba lebo jeden z vás nedopadne dobre.

lucpro1
5. sep 2022

nedavala by som ultimatum, ale hned by som ho poslala kade lahsie. Nevies ako to moze dalej pokracovat. Aby dalsikrat nebolo uz neskoro. Neriskovala by som to. Bala by som sa s takym clovekom vobec zit.