Priateľ na mňa zdvihol ruku. Mám ostať?

jahodka29
1. feb 2015

Neviem co mam robit..planovali sme sa v marci zobrat ale po tomto co urobil si nie som ista ci je to clovek s ktorym chcen prezit zvysok zivota 😲
Zacalo to tak ze sme sa par dni spolu.nebavili tak sa zobral a isiel.von..prisiel rano o 6.30..zacala som mu nadavat a ked lezal a pozeral tv dala som mu taku slabsiu facku...vratil mi to ale nie 1 fackou ale viac po sebe!..ono.to ani neboli take prave facky..proste mi daval take supy po hlave a slabe veru neboli..nakricala som nanho ze je koniec a odchadzam(nedavno pri hadke sa namna zahnal rukou bez facky..vtedy som mu jasne povedala skusis ma udriet pojdem prec..uz raz v minulosti mi dal obycajnu facku)...
Bola som rozhodnuta coskoro odist ale neskor priliezol zamnou so slzami v ociach chudaacik..ze nechod prosim nikam 😔
neviem co by som bez teba robil..lubim ta a bla bla
Objali sme sa a odvtedy sa spolu normalne bavime ale..mne to stale vrta v hlave...V marci sa chce zobrat..Mam si brat takeho cloveka??Co by ste urobili vy?

tanka0908
1. feb 2015

urcite sa nanho vykasli.... teraz len ukazal coho je schopny....

ludkas31
1. feb 2015

@empathia to asi nebolo pre mna :0)

empathia
1. feb 2015

@ludkas31 🙂 jaj pepac sa mi to prekliklo 🙂

lilianalieska
1. feb 2015

sa mi páči, ako píšete že od takého ruky preč - samozrejme súhlasím, kto udrie raz, udrie znova a ja násilie vo vzťahu netolerujem, ale nezabúdajte, že aj ona udrela jeho, takže sú obaja takí istí. A dohady o tom, kto koho silnejšie - sorry, ale si smiešna... 😠 máte dieťa, mali by ste sa naučiť správať.

sue
1. feb 2015

@mima4 Kukni tento príspevok z 12.22, slečna sa evidentne pomýlila a napísala príspevok zo svojho ďalšieho nicku:
dolce_principessa ja som mu dala facku prvykrat v zivote a to slabucku.kebyze mi vrati taku istu drzim hubu! ale on mi to vratil uplne inak..a viackrat po sebe!..ze som skoncila sedet na zemi....o to tu ide
a uz asi 2x pred par mesiacmi sa stalo ze sa po mne zahnal rukou..ale neudrel
Uz vtedy som ho upozornovala len nech mi skusi vrazit a idem prec..ocividne moje slova.nebral vazne ked to spravil neskor
Dnes o 12:22 • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP •

batomi
1. feb 2015

Uz dneska by bolo neskoro odist od neho.Preber sa!Na com vlastne rozmyslas???Ked niekto raz ma na to,bude mat na to aj viackrat.Nie ste zosobaseni a teraz sa neovlada...co myslis ked sa zoberiete,bude lepsie???Nesnivaj.Teraz este "len" svoj zivot pokazis,s casom aj detom-predpokladam ze by sme mali.Utekaj od neho,kym sa nestane nieco horsie!!!!

lilianalieska
1. feb 2015

@sue - už tu písala autorka, že má 2 nicky a omylom reagovala zo svojho druhého (dolce principessa) 😉

- a tiež nechápem "keby mi vráti takú ako som mu dala ja, tak to mi nevadí" - ach, až som sa pobavila, tak naozaj neviem, čo chce autorka počuť, akú radu by si želala. Asi takú šialenú ako je táto story - Nabudúce ho udri silnejšie, aby ti neprišlo nespravodlivé, že on ti dal silnejšiu. 😒 Choré, fakt choré.

nyusika
1. feb 2015

jasne, ze od neho nema odist. treba pockat, kym zacne mlatit aj buduce deti, nenecha s predsat svoju chlapsku silu len pre jednu zenu.
ja osobne povazujem chlapa, co udrie zenu, za zakomplexovaneho zmrda. lebo len uboziak toto spravi. OK, moze sa stat, ze si zena nieco neodpusti a dozenie chlapa do zurovosti....ale kazdy normlny radsej odide z miestnosti skor, ako pride k bitke.

sue
1. feb 2015

@nyusika ved prva ho udrela ona :D ak on je nasilnik, ona je co? Hystericka krava co si mysli, ze ked je slabsia,tak moze fackovat?

katarinamarkova
1. feb 2015

@jahodka29 otazka sa da polozit aj inak.....
ma si on zobrat zenu, co mu nadava a da facku, ked lezi a pozera TV?
?
?
?
🙂
kludne sa fackujte aj nadalej ak vas to bavi............

lubaska21
1. feb 2015

najdi si lepsieho, muz, ktory hoc len raz dvihne ruku za zenu si nezasluzi jej lasku, ani dalsiu sancu... a ked pises, ze to nebolo prvykrat... tak nevviem, preco vahas... nestoji ti to za to, aby si sa po svadbe neustale obavala, kedy sa to zopakuje a podla mna sa to bude len stupnovat... chod od neho prec ak ti je zivot mily...

nyusika
1. feb 2015

@sue ano, ona je hystericka krava. ale to neznamena, ze ju za to chlap zmlati. to kde zijeme ??

ad jedna je zbytocne nieco riesit s opitym chlapom, ad dva, mali si to doriesit ked sa milostpan po zatahu vyspi.
ale nie je riesenie, ze jej par privali, to kde sme. maximalne jej mal chytit ruky a poslat slovne do kelu....

petra7777
1. feb 2015

@jahodka29 Nechcem nikoho uraziť, ale žiadna normálna, dospelá žena netresne chlapovi facku....To bolo ako čo? Chcela si mu dokázať, že doma ty nosíš nohavice, či ako? A ďalšia vec, chlap, ktorý ťa udrie raz, bude ťa otĺkať do konca života ☹ Takže zober bábo a odchod, lebo na rade môže byť dieťatko......čo, ak náhodou začne plakať a jemu sa to nebude páčiť?

kiristinka1
1. feb 2015

Ahojte..ja mozem za seba povedať,ze moj muž je super,pracovitý,spoľahlivý..ale raz som tiež dostala afekt a udrela ho a vrátil mi to naspäť.ale som sa ukludnila hneď..on to ľutoval,ale keby mam odísť hneď?..ked na to spätne pozerám tak mu rupli nervy presne jak mne..su odvtedy 3 roky a ked sme vytočeni jeden alebo druhý,necháme to tak potichu a za pár hodín si to vyrozpravame..

petra7777
1. feb 2015

@kiristinka1 Lenže u toho jej "čáva" to nebolo raz...ani dva razy.....

kiristinka1
1. feb 2015

Ja som len reagovala na to ze ked to urobil raz urobí to zas..a je iné,ked chlap dojde ožratý a hľadá si zamienky ako ked mu hysterka streli a čaká,ze bude kultivovany..

jahodka29
autor
1. feb 2015

az teraz ma zeny napadlo..ze este na uplnom zaciatku..tak 5 rokov dozadu..sme boli na.svadbe...a tam sme sa pohadali na wc..pritlacil ma k stene a drzal ma pri krku..potom prisiel jeho brat a nieco mu povedal..vtedy som tomu nejaky doraz nekladla..bola som mlada...mala som asi 23..ani som nevedela ci vobec spolu budeme..potom sa to neopakovalo uz..
takze asi nieco natom bude..urobil raz..urobi aj dalsie razy..som rozhodnuta odist..dakujem za vase odpovede🙂

petra7777
1. feb 2015

@jahodka29 Neboj 🙂 Bude dobre...zvládneš to .....ak to zvládli iné, aj ty to dáš 🙂 Budeme držať palce 🙂

radka168
1. feb 2015

Urcite si ho neber,ked si to to dovoli spravit pred svadbou co bude potom?toto nieje prava laska,urcite si najdes v buducnosti lepsieho,takeho co si ta bude vazit a nikdy v zivote by na teba nepolozil ruku.

damotka
1. feb 2015

nuž jahôdka - už nie si taká mladučká - predpokladám, že tá 29 sú tvoje roky. Mala by si toto všetko správne vyhodnotiť. Ten človek, ktorého si chceš zobrať veľmi skoro po svadbe bude k tebe zlý a agresívny. Bude mať na váš vzťah papier a istotu. Moja kamoška niečo podobné prežila a začalo to po svadbe. Vždy vravela, že do piatka večera bol jej nastávajúci iný človek a po sobáši od soboty večera to bol agresívny násilník. Až po troch rokoch, keď svoju agresivitu obrátil aj na malého synčeka, ona sa rozhodla podať žiadosť o rozvod.
Ak odídeš teraz, bude to ešte zavčasu, ale počítaj s tým, že sa ocitneš v situácii totálneho citového vydierania a ohýbania, ktorému bude ťažko odolať. Toto vydieranie neskôr prejde do agresie a bude to dosť ťažké. Väčšina žien, v podobnej situácii ako tvoja, vzdá svoj boj za slobodu a stanú sa nešťastnými bytosťami s modrinami. Je isté, že ak ho teraz opustíš, čaká ťa veľmi dramatické obdobie, lebo pre takéhoto chlapa (v skutočnosti je to slaboch) to bude neprijateľné, aby okolie videlo, že ho opustila baba. Si sama v tom rozhodovaní a musíš to sama aj dotiahnuť do konca. Ak odídeš teraz, bude to zlé teraz, ak neodídeš, bude to zlé celý život.

ivca88
1. feb 2015

no ja sa nikoho nechcem zastavat... no bez ohladu na to že ti dal facku... ty si mu dala prvá ....u nas doma sa netoleruje obojstranne...

K fackám co ti dal sa netreba vyjadrovat ... kedze aj keby si ho neviem ako provokovala..tak to nemal urobit

No viac ako tie facky by ta malo trapyt že sa hádate až tak ze odíde na noc prec a príde domov a hadka pokracje násilím...takže skor by ma zaujímal dovod tej hádky a odchodu a ci sa to často opakuje ..

Každopádne nepoznám vás... aký je váž vzťah musíš vedieť iba ty....No tak ako tvrdím že násilie je neodpustitelne ( aj ty by si sa mala trosku hanbit za tu facku co si dala jemu) ...no tiez viem ze ludia robia chyby a dokážu sa poucit .... a nikde neexistuje dokonalý vztah ( moja naj kamoska sa s jej mužom u nas ked sme zurovali dokonca vyfackavali kvoli uplnej sprostosti a za 10 min sa uz po sebe cápali .... 😀 😀 pre mna nepohopitelne..pre nich normálne )
Kazdopadnw ti prajem vela stastia 🙂

PS : nečítala som toterajšie príspevky tak prepáčte ak nie som v obraze

fidorka7
1. feb 2015

@dolce_principessa alias jahodka 29, na to, že máš podľa mňa dosť rokov a dve deti, z toho jedno maličké bábo narodené v decembri 2014 by si mala mať viac rozumu aj ty. Po čo si išla, to si našla.. máš dojem, že svojho chlapa musíš vychovávať jednou výchovnou? Inak, dosť odvahy máš, skákať do opitého chlapa... môže byť, že triezvy by ti neublížil, ale opitý? čo ho teda neospravedlňuje, ale o to menej teba - si matka dvoch detí, to akože ony boli pri tom?
Inak dosť napovedá aj krajina - Taliansko, ak je on zo silne patriarchálne založenej rodiny, tak sa jeho reakcii nedivím, ak si mu ty dala prvú facku. Vlastne, prvá facka v celom vašom vzťahu padla od teba, nie od neho, on sa len zahnal. A prosím ťa, to "pritlačenie na stenu a pod krk" asi to nebolo také vážne, keď si si na to spomenula až teraz, žiadna trauma.... V každom prípade sa neberte, aj on, nielen ty si zaslúži normálnu, vyzretú a primerane reagujúcu partnerku, spolu by ste sa zjavne iba bili.

jahodka29
autor
2. feb 2015

@fidorka7 prepac ale neviem odkial si nabrala ze bol opity...bol triezvy...

ivett1
2. feb 2015

@jahodka29 vyzerá to tak, že ste obaja dosť temperamentní ... a momentálne na hrane ...ale aj tak ...neviem si predstaviť, žeby môj chlap takto zareagoval ... a ešte k tomu máte predsa spolu dieťatko... ak máš kam, tak choď ...tak ako radili kočky vyššie ...aby ste sa navzájom neprizabili ...

fidorka7
2. feb 2015

@jahodka29 reaguješ iba na to, čo chceš? ostatné fakty - pštros v piesku?
Že bol opity som sa domnievala z toho, že odišiel večer von a prišiel domov ráno - tak ak si nebol posedieť, vypiť tak prepáč, ale to máš ešte väčší problém, než som si myslela... Mňa by teda sakra srala skutočnosť. že môj muž sa cíti niekde tak dobre, že tam ostatne celú noc a to by som teda ťažko rozdýchala. Doma má dve deti, z toho jedni mimi, napriek tomu ide preč... prečo asi?