Som macocha, alebo je dieťa rozmaznané?

kika77777777777
28. nov 2014

Baby neni tu medzi nami nejaka čo sa tiež cez prazdniny alebo sviatky starate o dieta z prveho manželstva svojho priatela ?? Totižto chcem sa len spýtať ako to u vas funguje s nevlastnymi surodencami . a hlavne DArčekmi...pretože ja niekedy chcem odtial to odist len nemam kam bohužial..a aby malo 11 ročne dievča tu drzost napisat darčeky stylom nakupny zoznam s obsahom 8palcový tablet a dalších x y veci ..mna to vytača ..ja kupujem vei z bazaru a penazí teda na rozdavanie určtie nemam a je toho vela ..ja len že či to tiež niekto tak ma blbo ako ja..diky

luka2510
29. nov 2014

@kika77777777777 problem je v tom ze asi nemas vlastne dieta ze? neboj je to normalne, aj ked ja mam 11 rocneho syna a 10 rocnu dcerku a oni este veria v jeziska a napisali mu ze chcu rubikovu kocku a karinka pancusky...priznam sa ze ma to veeeelmi prekvapilo..aj ked maju tablety...maju ich u mna schovane uz asi pol roka pre rozne veci ked neposluchali, alebo neurobili na com sme sa dohodli a podobne...
ked nam asi za dva dni povedali co napisali a ja som sa ich spytala preco len toto..tak povedali ze by chceli ist s nami dakde na vylet..to by bol darcek pre ne...hmmm asi mi dospievaju :D :D

henikav
29. nov 2014

Nechapem ze aj ta najnevinnejsia tema tu na koniku sa musi vzdy strhnut do osocovani a hadok. Ved si napiste kazda svoj nazor a respektujte aj nazory druhych, to co je najlepsie pre jedneho nemusi vobec vyhovovat druhemu. Je to na uvazeni dospelych co detom kupia a kedy, nie? Kazdy podla svojich moznosti a podla vlastneho uvazenia. Pre niekoho je priliz skoro kupit pocitac 15 rocnemu dietatu - pubertakovi, iny ho kupi ovela skor. To zalezi aj od zivotneho stylu, od potrieb kazdej rodiny. Nasa mala dostala tablet uz rocna a ano potrebovali sme ho. Vela cestujeme a tak nam rozpravky na tablete skracuju cesty. Keby sme boli viac doma, samozrejme uprednostnujeme smykalku, ci koniky, pre malu je to zaujimavejsie pobehovat a stverat sa, ako sediet pred nejakou obrazovkou, no ale nie o tom je tema, uz odbocujem. Tu sa jedna o 11 rocne dievcatko a necudujem sa ze v jej veku tuzi po tablete. Tak isto s jedlom, ak je u matky zvyknuta na ine druhy jedal, este nie je vo veku aby si uvedomila ze zo slusnosti sa premoze a prisposobi, to snad pride vekom, mozno o 2-3 roky uz bude ovela vyspelejsia a mudrejsia

tanija
29. nov 2014

@adkoalauri ty si ako nejaka rozdvojena osobnost. Najskor tu reagujes prchko, bez rozmyslenia robis zavery a potom nam tu vsetkym dookola vysvetlujes, aka je komunikacia dolezita... Vela veci z tvojich prispevkov si ty len domyslas, pretoze tu to dievca o nich vobec nepisalo. Ale to je jedno, ona chcela riesit tablet a nie svoj vztah. Vsetky ste sa tu do nej pustili a teraz sa tu dohadujete, co je najspravnejsie. Ale kazdy nech si robi doma, ako mu vyhovuje a kupuje to, co si moze dovolit. Mozno je tablet v 11. rokoch najnormalnejsia vec, ale ak raz na to rodicia nemaju, tak bohuzial. Zivot nie je spravodlivy a 11. rocne deti by to uz mali aspon trochu chapat.

kika77777777777
autor
29. nov 2014

@l.farkasova áno presne tlieskam tí 🙂 myslela som že už neprídem no nedalo mi.dnes naša 11 r. Poposielala mmsky to to a este to z letákov a neviem este odkiaľ.presne takyto túto značku atď.výsledok ? Nakúpil jej do bodky všetko a teraz je bez peňazí. Jeho vec.moje dieta dostane 1 hracku z bazaru.pretože ja si ho kupovať nepotrebujem !!!!! Ma moju lásku a tak ho budem viesť i jeho životom a môžte ma viete co..hlavne tie veeeeeelmi múdre a hypermoderné matky...

kika77777777777
autor
29. nov 2014

@kika77777777777 a pekne sa tu hadajte medzi sebou.veď život je krátky tak prečo ho nezabit na mk v diskusii 😀 majte sa 😎

maznacik007
29. nov 2014

@kika77777777777 tak ale tomje problem tvojho partnera a vasho vztahu a jeho vztahu k vasmu synovi 11nastka skusa ale on je otec on jej ma povedat mame obmedzeny rozpocet kuoi sa len to a to a nieze jej kupi vsetko a vasmu synovi nie ono tvoj syn je este malinky ale ver ze to o par rokov skor ako si myslis bude vnimat

By som mu inak povedala keby minul na darceky pre nu a neostalo mu na domacnost

tova
29. nov 2014

@adri266 poviem ti tak, vy ucitelia na sk ucite tak, ako sa ucilo pred 20r. bez technologie. Vy mate ucit deti narabat s tabletom, pocitacom atd. ako to robia tu. Rodicia detom na sk nakupia pocitace, tablety ale odborne ich nema kto na tom naucit preto to vyuzivaju ako hracku. Tu ucitelia maju skolenia a musia kracat non stop s dobou. Vie kazdy ucitel ZS na sk aspon spravit prezentaciu v power point? o chvilu bude uz aj to zastarale, lebo prezentacie uz zacinaju byt take, ze ich ma kazdy na svojej obrazovke pred sebou. V skolach sa zacina narabat uz s 3D tlaciarnami , to, co sme si museli rukou modelovat pred 30r. dnes si deti vytlacia z tlaciarne.

dadica
30. nov 2014

@tova mimo témy... Ty si kedy bola na zš v škole? my máme napr. v každej triede interaktívnu tabuľu, ktorú bežne používa aj 50- ročná kolegyňa. Používanie techniky je súčasť každej mojej hodiny. Je to super vec, ale určite nie najdôležitejšia. Myslím, že dôležité pre deti je niečo úplne iné ...

adri266
30. nov 2014

@mima4 dcerke som veci jednoducho vysvetlila. Niektore veci moze mat a niektore nie. Nenecham sa vydierat malym dietatom a nenecham sa vydierat ani ked bude teenagerka. RAz mi zahlasi, ze vsetky baby v triede fajcia. A teraz sa mam preto pokakat a utekat do obchodu kupit jej najznackovejsie cigarety? 😨 😨 😨 Je to to iste, ako keby mi v obchode revala, ze ona chce najvacsiu hracku. A preto ju mam kupit? Ja si tiez nemozem dovolit vsetko, po com mi srdce pysti.
Ja to jednoducho neuznavam. Tohto roku tiez neter dostala na meniny mobil za 600E. Ja som len krutila hlavou. Ten mobil nedostala preto,z e ho potrebovala /rovnako sa dovolas aj z mobilu za 20 E/, ale preto, lebo je teraz v mode. Deti musia poznat hranice a ked, nech si chodi na brigady a nech si nan zarobi. Aj ja som tak musela.A uz len posledna vec o tych mobiloch, na skole, na ktorej som ucila predtym, som videla, ako sa deti spravaju k mobilom. Hadzali s nimi, tahali ho na snurke hore schodmi. Ked som ich upozornila, ze sa mu znici, dieta odpovedalo: Ocko mi kupi novy.

Momentalne dcerka chce doma psika. Zial, nemoze a ano, boli aj slzy. Ale musi to pochopit.

adri266
30. nov 2014

@tova 😀 😀 😀 Boze, uz ma len do kosa hodit.
Ano, viem spravit PPS prezentaciu, ano, viem ovladat interaktivnu tabulu, a cuduj sa svete, viem si zapnut aj pocitac 😝 😝 😝 Ucitelia tieto pomocky bezne vyuzivaju.

A uz len posledna vec na margo tejto temy. Minule mi kolegyna vravela, ze mali minuly rok v skole vysokoskolakov na prax. V ere dotykovych mobilov a tabletov nevedeli zapnut CD prehravac 😀 😀 😀 . A ked mali pracovat s interaktivnou tabulou, radsej neprisli. 😵

svetluska82
30. nov 2014

@tova v skolach na Slovensku je max. pocitacova ucebna, kde musis striehnut, aby dieta pracovalo na zadanej ulohe a nie chatovalo na Fb. My mame interaktivne tabule v 2 triedach, takze je tam riadny poradovník ak sa tam chces dostat. Ucitel sa snazi vytazit maximum z hodiny a ziaka, ale zial polovica ziakov cumi do mobilu a druha polovica sa snazi co to pochopit. A to este nevravim, ak mas v triede integrovanych žiakov( co bezne mas asi troch) a tým sa musis venovať specialne.
@adri266 Moj syn má 12 rokov, minulý rok dostal tablet a neexistuje, aby si vyberal znacku. Muz vybral podla parametrov a ceny a vyuziva ho kazdy v rodine, kto potrebuje. Je hrozne konzumna doba, deti su rozmaznane, chcu stale novsie a novsie mobily a keby ste poculi ako sa vyjadruju na adresu rodicov, no neviem. Rodic cely den dieta nevidi, ale vsak je dieta dobre, lebo nie je doma prip. sedi pred PC a ma od neho pokoj.
@kika77777777777 nevlastna dcera je rozmaznana. Neviem sice ako sa k Tebe a svojmu otcovi správa, ale žeby mi posielala stranky a fotky co chce a je to viac ako unosne, tak by som hodila s priatelom rec. Moj syn nikdy zoznam nepisal, dostava darceky primerané cene cize ani drahe ani lacne a tento rok sme si dali limit 2 darceky na osobu. Vianoce su o pokoji a laske .....A dieta v pubertalnom veku by to malo pochopit, lebo z tých pubertiakov vyrastajú bezcitni ludia, ktorí sa nahanaju za materialnymi vecami ( cest vynimkam). Inak vcera syn bol vyberat darceky aj pre nas, z penazi co si nasetril, takze som spokojna, že chce aj davat, nie len dostavat. 😉

evinka400
30. nov 2014

@adri266 Uplne suhlasim a pre zaujimavost doplnam...

http://www.badatel.net/preco-steve-jobs-nedovol...
http://www.letemsvetemapplem.eu/2014/10/22/stev...

Tablety a ine podobne hracky nase deti ochudobnuju viac, ako obohacuju. Vedia to najlepsie ti, ktori na tom najviac zbohatli.

mihula
30. nov 2014

@33katuska je mi jedno,čo si o mne myslis ty.Ak si na strane vulgarnej matky,ktora vychovava deti a presadzuje svoj nazor raz tak,a potom zas inak je tvoj problem.Ale nebolo by od veci,keby si si prečitala nazor učiteliek,pretoze tie sa tak isto podielaju na vychove a vzdelani nasich deti

adri266
30. nov 2014

@evinka400 to video je skvele, presne vystihuje to, co vravim 😉

@svetluska82 suhlasim, dnesni rodicia si vysvetluju byt modernymi tak, ze vopchaju dietatu mobil ci tablet do ruky a maju pokoj. Aj dieta spokojne, aj rodic. No dosledky toho konania a takej vychovy si rodicia *vychutnaju* neskor.

tanija
30. nov 2014

Dufam, ze vychovam svojho syna k primeranej skromnosti a pokore! A ze mi neda v 11. rokoch namiesto listu pre Jeziska nakupny zoznam, ako to robia dieti niektorych z Vas. A Vam to este pripada normalne... Tak ale deti su len obrazom svojich rodicov, tak sa im radsej chodte venovat 😊

namornicka
30. nov 2014

@l.farkasova milá pani učiteľka, tu nie si v škole, tu sa s nami môžeš baviť aj normálnym tónom, nie takým direktívnym. Možem sa opýtať v akom ročníku učíš? Lebo pokial mi je známe, aj predmet čítanie má svoje hodnotenie a ak žiak nevie čítať tak ho primerane k výkonu ohodnotím. Tak isto ako aj na iných predmetoch, keď nezvládne to čo má tak padne zlá známka. A neverím, že to ich nenakopne zlepšiť sa.

namornicka
30. nov 2014

@kika77777777777 toto ale nie je problém 11-ročného dieťaťa ale jej otca. Deti vedia pochopiť čo si môžu a čo nemôžu pýtať. Ona vidí, že môže, pretože dostane, aj moja by pýtala keby vedela, že jej bude vyhovené. Myslíš, že keby nebola ona na scéne tak by tvoj priateľ rozumne hospodáril s peniazmi?

l.farkasova
30. nov 2014

@namornicka pozri, ja sa tu nebudem handrkovať o slovíčka, moj názor a skúsenosti sú aké sú, podstata je, že stále viac "vychovávajú" deti svojich rodičov a nie naopak. Ja mám prejav primeraný, prečítaj si útoky na autorku pôvodnej správy a pouvažuj... Sorry, that's all....

tova
30. nov 2014

@svetluska82 tak to je iny problem, lebo tu na pocitacoch v skolach su blokovane socialne siete. a mobily, tablet sa nemozu pouzivat pocas hodiny,, ak to ucitel vidi, berie mobil, a na prvom stupni osobne povedia rodicom ze mobil maju deti zakazane pouzivat v skole. Ani ja nepozeram na znacku, maju nejaky Polaroid a iny, ide o to ze je funkcny, rychly, daju sa stiahnut naucne hry, internet este nevedia pouzivat. Moj mobil je najlacnejsi aky existuje, neni dotykovy ani nema internet a zijem, staci mi na to co potrebujem. Ja na znacky nepozeram ale na kvalitu a co potrebujem vyuzit

godyna
30. nov 2014

@kika77777777777 nechcela som reagovať , ale ked čítam , ze vsetko nakúpil , tak musím popísať to co som zažila ja. Ja rozumiem , ze muž ktory nema dosah na výchovu ( dva dni za dva týždne je fakt malo času) sa svojim spôsobom dokáže stat rukojemníkom svojho dietata . Pochopiteľne sa snaží stratený čas nahradiť inak a povedzme si úprimne , ze niektoré deti to vedia patrične využiť. Moj ex mal dcéru- krásne šikovne múdre dievca. Vtedy mala 11 a 4x ročne novy tel., handry ako modelina, a možem sa rozpisovat co vsetko potrebovala ... Hlavne vsetko dostala. Hovorila som mu nech neblbne a vtedy som bola ta zlá macocha 🙂 V case , ked mala 18-19 si kúpil novy kabriolet(fakt pekny kúsok) a slečna si ho prosila.. Na jej obrovské prekvapenie ho nedostala. A záver? Dodnes sa s nim nebaví , nechce sa s nim stretnúť. Prakticky prišiel o dcéru. Menej je niekedy viac - to skús naučiť toho svojho. A este - mam kamaráta - tiez ma deti v starostlivosti jeho exmanželka- ale on si to zariadil ,tak ze , darčeky síce dostávajú ,ale skôr drobnosti a ako formu daru zaviedol zážitok a spoločný čas si naplno užívajú.

mariosmykal
1. dec 2014

Ahojte. Práve som zamkol túto diskusiu, nakoľko sa vybrala nesprávnym smerom. Nie je vhodné urážať ostatných diskutujúcich a pretekať sa, kto má väčšiu pravdu. Pravdu má totiž každý a treba to rešpektovať. Akonáhle niekoho odsúdite, je vhodné diskusiu ukončiť. Ďakujem za pochopenie.

Pekný deň prajem 🙂

Mário Šmýkal
Modrý koník Team