Susedia hovoria, že moje dieťa dupoce

dizzy1822
29. okt 2022

Ahojte chcela by som sa spýtať. Zijeme v bytovke kde zije samý dochodca. Najskor sa stazovali ze mam naucit 2 rocne dieťa chodiť po špičkách lebo im to vadi ako dupoce alebo si mam po celom byte kupit koberec na vlastné náklady. Teraz po novom som sa raz pohadala s muzom a suseda ma stretla ze nemam tak kricat po muzovi lebo susedom to vadi a nedá sa to počúvať. Ale od rana do vecera trieskaju ludia s bytovými dverami. O pol jedenastej vecer trieskaju a ich navsteva ktora od nich odchadza hučí a budia nás. Decka lietaju po schodoch dupu a strasne vrieskaju. No susedia nepočujú nič iba nás. Je toto normalne? Taktiez ta suseda sa hadala s muzom ktorej vadilo ze sa my hadame. Je toto normalne? Veď každý sa pohada. Povedala mi že nemám kricat ani do synovi že máme byť ticho a keď nepocuva mam mu zobrat co má najradšej. Sused mi povedal ze si nemam nic z toho robit ze on byva na 9tom a ked prical bolo ho počuť az dole. Ked som to povedala susede tak ona ze nikdy toho suseda nepočula kričať. Vsetci majú bezpečnostné dvere ale my nie. Bohuzial zatial na ne nemáme. Ked som jej povedala ze dvere sa daju aj tichsie zatvarat a nie ze ja viem presne kedy suseda ide domov a vsetci strasne trieskaju dverami tak ze ona nikdy nic nepočuje ale my to pocujeme a trpime uz dva roky. Zaujimave. Ako by ste to brali vy? Ved kazdy nakrici na dieta a pohada sa s manželom

dizzy1822
autor
30. okt 2022

@zuzubb007 nebudem kupovat drahe koberce koli susede a zit v spine. Kto mi ich bude vysavat každý den a tepovat? Suseda? Vies ako sa koberce spinia? Sused mal vnukov a ti dupali behali vrieskali trvalo to dve hodiny ale brala som to ze su to deti. Ale moj syn nebeha po byte. Napriklad ide do izby dupe ide na wecko dupe. On normálne chodí ale dupe. Ja mu nedovolim behat nahanat sa na to ma ihrisko. Ale proste dupe. A moj manzel povedal koberce nepomôžu. Tie to neutlmia. Akurát každý den by som minala elektriku koli vysavaniu a muselo by sa to tepovat. Koberce su davno out. Nehovorim ze teraz nevysavam. Ale ked sa mi nechc tak pozametam ale koberec sa pozametat nedá. Ja vysavam a umývam každý deň. Ale za chvíľku je tu bordel. Co mam 20x za den chodis s vysavacom a vysavat stále? Takto pozametam a je . Ja sa nerozculujem iba pisem. 🙂

dizzy1822
autor
30. okt 2022

@cacianka manzel povedal ze esteraz a uz ju posle do... Ja som clovek ktorý respektuje vsetko. Ale som povedala naserem sa a budem behat aj ja za nimi a sťažovať sa a pochopia ze nie je u nich tak ticho ako si myslia. Ja som dost tolerantna ale odtial potial. Nafajcene na chodbe,vrtanie v nedelu je zakazane podla zákona,trieskaju neskutocne obmedzujú nás strasne. To su strasne rany. Ale nerieism to ja znesiem. Ale oni si myslia ako si ticho a len vsetko my. Ale hovorim ked sa naserem zacnem ja behat a potom budu pozerat co je vsetko od nich počuť... Len ja nie som oni. Za kazdu sprostost su schopní zaklopat to keby ja mam chodiť za každým tak beham tu týždeň.

cacianka
30. okt 2022

@dizzy1822 no konečne si sa nas.rala a nedáš sa. Aj ja som tolerantná, mierumilovná ale už som sa naučila že si nemôžem nechať srat na hlavu.
Dáš to, uprac ju

dizzy1822
autor
30. okt 2022

@cacianka no ved raz tu zaklope. A bude vidieť. My si v byte mozeme robit co chceme. Nijak ich neobmedzujeme neporusujeme zakon ani nic podobne. A ked ma nechce pocuvat nech si zavrie balkon alebo okno . Mne muz hovori vidis to minule som ju isiel uz niekam poslať a ty mi povies ze mam byt slusny na buduce už slušný nebudem 🤣

kris_tin257
30. okt 2022

U nás veľmi podobné, pod nami je dôchodca, raz nám malý prebehol z detskej do hosťovskej a už nám volal že nie sme v rodinnom dome že nech sa tak správame. Pravidelne každý týždeň hovory prestali sme dvíhať tak správy, pre objasnenie syn je 7:30-17:00 v škôlke 17:00-19:00 von alebo u babky a doma je iba 19:00-20:30 kedy sa naje okupe a chvíľu pohrá. Čiže doma je malý úplne minimálne, vkuse nám sused volal písal vkuse problém že malý vraj hádže stavebnicu o zem (doteraz sme neidentifikovala o akú stavebnicu ide) že behá dupoce. Doma sme mu dávali mäkké papučky hrávať sa mohol iba na koberci vkuse ho okrikujeme ale škoda reči

lulaby1982
30. okt 2022

Taká veselá bytovka, mladá rodina vs.dochodci. Čo Vás napadlo ísť medzi ľudí kt. prežívajú starobu a Vy ste úplne niekde inde vývinovo ako oni. Vy si myslíte medzi takýmito ľuďmi sa stratite ,že budete neviditeľní , veď máte iné potreby ako oni. Vaše dieťa môže chodiť aj na choduloch a bude dupat ako slon, starí ľudia chcú mať pokoj. Čo Vám niekto sľúbil prepis svojho bytu, že ho doopatrujete. Lebo toto bol od začiatku zlý výber. Sa zmierte,že mier tu určite mať nebudete a zase pre dieťa je úplne normálne,že kričí,trieska,behá,skáče ,robí loptosiny.

Iné východisko nevidím iba sa odsťahovať. Nie ste náhodou v nejakom zariadení pre dôchodcov či čo ? Poznám také bytovky? Nuž budete to mať ťažké ak zotrvajte a je nefér,aby ste stále vydierali deti,aby boli ticho .

cacianka
31. okt 2022

@lulaby1982 veď to je úplne prirodzený vývoj, že sa miešajú generácie v paneláku. Nový dom , približne rovnaký vek, ale : Niekto prejde do domu, niekto sa rozvedie, niekto ide inde kvôli práci a noví obyvatelia sú už vekovo celkom inde

gertrudaosem
31. okt 2022

@dizzy1822 to je tak, keď ja si myslím, že nič nerobím, iba tí ostatní - všetci. A dôchodcov treba spomenúť, ti sú najhorší na svete. Akurát, väčšinu ľudí to čaká, čo si neuvedomujeme.

loliki
31. okt 2022

@dizzy1822 Keby si kúpila koberce a denne ich vysávala, to by tvojich susedov nerušilo?

gertrudaosem
31. okt 2022

@loliki tie štuple potrebujú všetky strany tohto príbehu 😉 bohužiaľ veľa krát si ľudia neuvedomujú že aj keď žijú vo svojom byte, sú tu aj iní ľudia a nie je to úplne o tom že môžem vrieskať búchať dupotat a robiť si čo chcem, robiť disco, párty... Ok jasne že sa stane.. Ale toto je všeobecne o ľuďoch a ich spôsobe života a správania. Každý si myslí že sa život točí iba okolo neho. Žiadna empatia či rešpekt, záujem o druhých .. bude to len a len horšie 🤷🏼‍♀️.

maciatkolulu
31. okt 2022

@stanulienkat👍👍👍

sonicka19983
31. okt 2022

Trošku na odľahčenie že takíto ľudia žijú všade: my máme susedov, ktorým vadilo dokonca vetranie v spoločných chodbových priestoroch...tak šup ho, odmontovali mi kľučky.... povedala som si ok a začala som vetrať inými a takto sa hráme už asi rok .. potom ich muž poprosil aby boli takí láskavi a vrátili to späť tie kľučky že ja ich smrady z kuchyne a fajčenia dýchať nemienim....a kým sa bude v bytoch huliť tak sa na chodbe bude vetrať...a druhá vec staré susedky....my sme mali 5 rokov v byte pod nami minority a to ti poviem čo sme od nich bašavelov chrápania vrieskania búchania atď vypočuli by bolo na román...a odkedy máme pod nami nahluchlu babku ktorej telka ide nahlas tak Bohu za to ďakujem.... čiže zhrniem...toto fakt nie sú dôvody na krik na suseda...babka sa nudí, nemá čo v živote tak rieši vás.... ignorovať ich a žiť si svoj život 👍👍👍

sonicka19983
31. okt 2022

A veľmi vás autorka diskusie chápem, prešla som si tým a je to veľmi vysilujuce ale obrnila som sa, otriasla a Boh mi pomohol tým že ten byt pod nami predali slušnej aj keď hluchej babke, ktorá je inak super 😉 treba iba vydržať a hlavne kašľať na toxických ľudí.... užívajte si deti, keď buchnú no a čo keď kričia no a čo... sú deti a bodka...ja vysvetlím že pod nami žije babička ktorej to môže vadiť....sem tam zaberie s m tam nie a pohoda...

cacianka
31. okt 2022

Tým basavelom si mi pripomenula typ, keď suseda znova bude po vás hucat, povedzte jej, že byt predávate sk.indianom a vy idete preč.
Rozumej - počernej rodinke, čo má 4 deti a 2 psov, nebojte sa suseda, viac ich nemajú, ale matka je asi tehotná s 5.

lasoli
1. nov 2022

@dizzy1822 no nezavidim ti ale najlepsie bude ked sa na nich vykasles a cez den si budes normalne zit s dupotanim a kricanim,to stari ludia su naozaj na nevydrzanie.

zuzuliatko18
1. nov 2022

Zvazila by som, ci dieta nema na papuckach podrazku,.ktora naozaj moze posobit velmi hlucno a viac.by ma nezaujimalo. Nas maly ma podlozku v obyvacke penovu na hranie, no aj tak rozsypal auticka alebo kociku aj vedla, niekedy beha po byte, alebo niekedy kricime. Ak by sa suseda pod nami stazovala, zvazila by som, co hovori a ci ide o normalny prevadzkovy panelakovy hluk, alebo ho viem eliminovat.
V bytovke susedov pocut, niekde viac, niekde menej, zalezi od konstrukcie, ale s tym musi do urcitej miery kazdy ratat.je predsa jasne, ze AK su v byte male deti, tak nieco padne, buchne, budu behat. Pokial to nie je cely den a mimoriadne hlucne, tak je to v norme.

dizzy1822
autor
6. dec 2022

@zuzuliatko18 bohužiaľ malý nechce ponozky papuce proste nic. Mame penovú podlozku ale jeho je proste počuť. Ale celkovo vsetci tu trieskaju z dverami fajcia v byte vsetko ide na chodbu. Suseda nado mnou co ona robi a to je dochodkyna je katastrofa. Ale uz sa predtali sťažovať. Obcas nam suseda zabucha ale je klud oni len skusali ked sme boli nový. Nie je mozne aby nikto nepocul tie rany co tu stvaraju ludia pocuju iba nás. A navyse sem ta suseda pod nami prisla so susedou ktora byva az pod ňou takze dupot mojho dietata počuť nemôže. No prišla sem s tym ako ho je strasne pocut. Pred tyzdnom som si zastavila tu jednu pani z dola ktora tu bola s tou pani co byva pod nami. Pytala som sa jej ci je mojho maleho este počut. Ona mi povedala ze ja to nepocujem a je mi to jedno lebo ja som od rana do vecera v práci. Vadi to iba pani na dochodku lebo je celé dni doma. A ta pani na dochodku zavolala susedu nech sa ide aj ona sťažovať aby boli viacere a na koniec som zistila ze ta pani to ani nepocuje iba ju nahuckala dochodkyna . Moj mladší chodi od novembra do škôlky tak uz je kľud. A malý on dupe lebo chodi po špičkách a podľa zakona my nic neporusujeme. Lebo sused nesmie suseda obmedzovat nadpriemerným hlukom co je nad 40dcb a dupot taký hluk nesposobuje. Nechapem ako moze zit 50 rokov v bytovke a nebyt zvyknuta na to. Rozpravala som sa aj s inými ludmi na dochodku a oni sami povedali ze su to deti ze ked aj dochodci mali malé deti strasne im dupali a buchali ale nikto to neriesil padlo osem hodín a deti spali. Ona len skúšala. Jedna byvala suseda sa stazovala na druhu ze jej syn dupe a teraz ked ma ona deti su same staznosti na nu ze dupu jej deti. Človek ktorý nema deti alebo vyrastal na dome tomu nechape. On vecer o siestej dupe a ona nam uz bucha zo spodu. Ale ja som povedala esteraz tu zabucha a ze si mam dat koberce jej poviem ja si nebudem kupovat na vlastne naklady koli nej koberce nech si da ona na svoje naklady odhlucnit strop. Ja cim viac napominam maleho a kricim po nom koli susede tym viac dupe. Ja nerusim nocny kľud a ani nepresahujeme decibeli. Nad nami byva dochodkyna ked odsuva a zasuva stolicky strasne to taha po zemi a skripe. Vsetky dvere jej vrzgaju ze ked idem spat a zaspavam o pol jedenastej vecer otvori dvere na spalni a ja sa strasne zlaknem akoby som mala mys v byte. Prasi bordel z balkona. A nikdy som sa nešla sťažovať. Neviem co by robila ta babka pod nami keby byva v nasom byte a ma to pocuvat denno denne od rána do vecera. 😀

dizzy1822
autor
6. dec 2022

@loliki keby len vysavala ale kto by to stale tepoval kto mi zaplati naklady na vodu a elektriku. Ona nerozmýšľa

dizzy1822
autor
6. dec 2022

@cacianka manzel jej povedal vyplatte mi byt a pôjdeme prec viac tu nebola

dizzy1822
autor
6. dec 2022

@sonicka19983 nam sused raz odmontoval kľučky som mu napisala odkaz ze je podnajomnik a okamzite nech to namontuje lebo to budem riesit so spravcom. Tak ich namontoval. Mesiac na to horelo v jednom byte a hasici mi kazali otvorit okna. Potom hovorim susedovi ako by som otvorila okna ked by bola odmontovana kľučka? Ostal ticho. Hovorí aký ma prievan v byte ako mu trha zaclony hovori to aj ked je vonku 40 stupnov. Raz sme u neho boli a ani mu nepohlo so zaclonou. Oni nevedia uz co so sebou

dizzy1822
autor
6. dec 2022

@sonicka19983 ja tiez vysvetlujem detom ale mladsi ma dva roky a cim viac vysvetlujem tym viac dupe. Som sa spytala susedy ci mu mam nohy priviazat. Ze aj oni mali deti a nedupali. A ako ona vie ci dupali? Len preto ze sa nikto neprisiel sťažovať? Ona mi povie dajte si koberec. Dala som na zem penove puzzle dve deky a aj tak to dunelo.

zuzuliatko18
6. dec 2022

Sú ale bytovky, kde fakt mega počuť všetko, bývalá som v takom byte v Petržalke. Ale tam si susedia.dovolobali aj preto, že sme tam boli nájomníci a sami malej ľudia, tak si mysleli, že s nami vybabru. Najvtipnejsi boli raz, keď.nam boli búchať, že aké sm hlučné a my sme obe sedeli na gauči jedna s knihou, druhá s notebookom. Ich smola bola, že niekde v bytovke naozaj nejaké deti buchotali, ale tak to bolo počuť, že sa nedalo zistiť odkiaľ to presne ide a nedali si vysvetliť, že my to nie sme.

viecko09071
31. mar 2023

Tak u nas to nadalej pokračuje. Moje dieta chodi do stvrtej do škôlky ale teraz je týždeň doma lebo je chorý pred chvilkou utekal cikat podkol sa a spadol suseda nam zacala davat päsťou do steny. Od 22:00-23:30 tu niekto beha po byte o tri poschodia vyssie niekto tu vrieska huci vylgarne sa vyjadruje. Zafajcene chodby. Ale nikto nic nevidí a nepocuje ale mne dupne dieťa a uz nam trieska päsťami do steny. Tak to dieta má trpieť nehorázne spravanie dospeleho ale to dieta uz nebude tolerovat nikto. Uz ju mám plné zuby. Zajtra to budeme riešiť s domovnikom

bellaverona
Autor odpoveď zmazal
Zobraz