Zavolali na nás sociálku

asimama
8. okt 2014

Mam 3 rocneho synceka..Ja som momentalne PN a moj muz robi od rana do neskoreho vecera..Ziejeme si hojne..ale starame sa o to..aj za cenu byt spolu..Byvame v rodinnom 5 izbovom dome aj s mojim otcom..Maly ma krasnu decku izbicku..My momentalne prerabame..skriabe sa omietka v spalni,kym sa nenarodi mala chcem to mat tip top..nech sa to olici da plavacka a na zaciatku novembra nam pridu skrine..skrine sa prehadzuju..mame rozbite 3 izby..ani sama poriadne neviem v ktorej izbe mam nohavice..fakt binec..vcera k nam prisla socialka..ja som bola u susedy..a ako som prisla domov hned sa vyrutili oproti mne,ze vidime,ze je vsetko vporiadku..ja som ostala v nemom uzase..proste bez slova..ukazala som im kde byvame..ospravedlnovala momentalny stav..proste ked sa robi..viete si predstavit.. ☹ vyhadzane skrine..proste na zem som hodila aj veci co sa mi zdali zalknute,ze to hodim do prania..tak videli,ze maly ma svoju izbinku..povedali,ze dostali anonym,ze mam nezaopatrene dieta..videli,ze mam navarene..aj ked riadu po aleluja..tak ma to teraz sere..doprdele.ale stale dufam,ze pochopili,ze sa robi..ona mi vravela,ze 90% hlaseni maju proste od "dobrych" ludi..ze mam zabudnut,ze tam aj boli..ze vidia,ze maly je vporiadku,ze mam navarene..cele poobedie som preplakala..tak strasne mi to je luto..nikdy v zivote som nikomu neublizila..nikdy nic nepriala zle..malemu by sme zniesli aj modre z neba..nebojim sa toho posudku od skolky,ci doktorky..lebo vidia,ze maly je cisty,nezanedbany..asi aj viem kto to nahlasil..nas mili svokor..v zivote nevidel maleho..ani na svadbe nam nebol..ani malu neuvidi..nenavidim ozranov..co sa tvaria,ze zhltli cely svet..pourazal ma bez priciny az az...ako sa mam voci tomuto branit..celu noc som nespala...tak strasne mi to je luto..idem na socialku..sa popytat co bolo na mna hlasene..a ci listom..alebo pisomne..boze ludia su take svine ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lyzzy
8. okt 2014

@monikahan77...keď je to jeden z tých exotov tak si nájde dôvod.Stačí jedno slovo.Ja som zažila takú situáciu a nie so socialkou ale rovno s políciou..a tam mi sám policajt poradil nech ignorujem toho dotyčného lebo on ako občan SR má právo udavat koľko len chce.

krissy1
8. okt 2014

Podla mna by to mohol dotycny/na napadnut v tom pripade,keby riadne uviedol/la svoje cele meno.Takto to bolo pisane ako anonym a pokial sa nechce prezradit bude cusat a zozierat sa pocitom,ci predsalen niekto nevie,kto sa za tym mailom skryva.....

rony15
8. okt 2014

@lyzzy email.adresu skus zadat do googla, mozno to nieco najde... ale asi to bol mail zalozeny cisto na toto udanie, ale skus...

z mailu, neviem ako, ale da sa,rovno z toho mailu nejak, zistit adresa ip... ked ju vylovis, najdi nejaku stranku na lokalizaciu adries ip, je ich plno, vyhodi ti to sice len stat a poskytovatela internetu... napr. Slovensko a Orange, to znamena, ze dotycny ma net od orangu, alebo Slovensko a T-com..atd..mozno budes blizsie k pravde.

ale inak si myslim, ze praveze to, ze ta udali ANONYMNE a ze sa to nepotvrdilo, je najlepsie pre teba a najhorsie pre toho dotycneho.

lyzzy
8. okt 2014

@rony15... To malo byť asi pre zakladatelku témy

asimama
autor
8. okt 2014

@rony15 ano bolo mi nieco taketo poradene aj na socialke,ze to mozu lokalizovat..stale uvazujem nad podanim trestneho oznamenia..rada by som vedela kto a aky ma s nami vlastne problem.

asimama
autor
8. okt 2014

a asi to oznamenie aj dam..lebo co ked nahodou dotycnemu prepne a povie,ze maleho tyrame..policia ho zoberie rovno zo skolky a dlhe mesiace ho koli dakemu neprajnikovi neuvidim,kym vynde pravda najavo..najviac kto na tom bude mat ublizene je malinky..strasna predstava.. 😢

moonlight1210
8. okt 2014

@asimama napis mu dalsi mail. "vies co? Rozmyslela som si to. Idem to riesit cez policiu."
Asi si cvrkne do kyticiek. 🙂

asimama
autor
8. okt 2014

@moonlight1210 ee ee..on sa mi tiez nechvalil,ked mi prisla domov zo socialky navsteva..nech ma dotycny prekvapko,ako som mala ja..ja som ho mala neopravnene..on to bude mat, ale pravne!

monikahan77
9. okt 2014

@lyzzy úžas, to kde žijeme, každý môže hocijakú špinu na teba hodiť a odísť s čistým štítom :(

lyzzy
9. okt 2014

@monikahan77... Vitaj na Slovensku.

monikahan77
9. okt 2014

@lyzzy minule ma "pobavilo", že človek, ktorý ublížil zlodejovi vo vlastnom dvore keď si chránil svoje, mal súd za ublíženie na zdraví :(

lyzzy
9. okt 2014

@monikahan77... No.V Amerike platí zákon že keď niekto vstúpi na tvoj pozemok bez tvojho dovolenia tak ho môžeš zastreliť....Aký rozdiel že?

loxa
9. okt 2014

@asimama bud rada ze si mala aspon navarene 😀DDD ku nam keby obcas prisli beru deti aj psa aj muza 😀D niekedy sa nezadari , a zrovna vtedy ti dojde vodar, navsetva, postarka no alebo socialka...ja mam skolu s tymto zameranim...Neboj sa , oni presne vedia na co sa zamerat..neveila by si ake katastrofalne byty presli ich kontrolou..Oni sa pozeraju na kupelnu , do postielky, nepresacuvaju srine 😀D hladaju hracky, fotky a taketo veci 🙂 ak je dobre navarene , mas vyhrate..a to ze si mala riady znamena ze si to skutocne aj varila, nie ze si to doniesla od mamy🙂
pokial ti povedali ze je to ok..nemas sa coho bat 🙂

livia84
9. okt 2014

@bejbinka A ako by asi zistila IP adresu, a ak aj áno je to len sled čísiel, ktoré sa musia priradiť ku konkrétnemu PC, myslím, že na toto majú právomoc len súdy a následne podľa príkazu policajti...takže neviem, či je vôbec reálne niečo takéto zisťovať.

ianitka
9. okt 2014

@rakywanda Ano, toto je uz ten vyssi level - ked niekto ide zakerne ublizit rovno dvom. Raz som riesila jeden subjekt, take "jednoduchsou gramatikou" napisane udanie - normalne podpisane s adresou. Po uzatvoreni som na tu adresu zaslala odpoved - v skratke vysledky setrenia a o dva dni mi zvoni telefon, uplne roztrasena pani, ze ona nic neposielala, ze co to je... a tak dalej. Tusim som z toho len spravila len zaznam, ze vlastne ide o anonym vystupujuci pod inym menom a pre klud tej pani som jej odpisala este raz.

livia84
9. okt 2014

@asimama S tou lokalizáciou je to blbosť baby, neviem ako by ste chceli dostať ako amatérky IP adresu z mailu a po druhé nepomôže ti, že má internet napr. z Orangu a je zo Slovenska...to sa výber zúžil z 5 miliónov na cca 0,5 milióna možných ľudí. IP adresu by vedeli zistiť policajti na základe súdneho príkazu cez odborníkov v IT, ale to musí mať vážny dôvod a tým žiaľ nie je anonymné udanie na sociálku, aj keď verím, že je to nepríjemné a najmä úder pod pás - niektorí ľudia sú ako hyeny. Ďalšia vec: existujú aj verejné počítače, teda také, ktoré slúžia širokej verejnosti napr. stačí zájsť do najbližšej knižnice či študovne hocijakej vysokej školy, ktorá je takmer v každom meste, pomaly už aj na dedinách 😀 a je koniec pátračky. Píšem to preto, že som na sociálno-právnej ochrane detí pracovala takmer 2 roky a manžel pracuje v IT.

bejbinka
9. okt 2014

@livia84 Da sa, viem, co pisem.

livia84
9. okt 2014

@bejbinka Aj ja viem, čo píšem 😉 . Po prvé, úrady (nielen sociálka, ale aj SOI či Inšpektoráty práce a pod.) sú povinné venovať sa všetkým anonymom a preto sú radi, ak obehnú aspoň dotknuté subjekty a na nejaké zisťovanie anonymov nemajú nielen chuť ale reálne ani čas. Keby si vedela aká záplava podnetov prichádza, tak častokrát by sa ľudia ani nečudovali prečo úrady konajú tak neskoro ak vôbec.......samozrejme, niekedy sú na vine aj leniví či ľahostajní úradníci, ale ver mi, že v drvivej väčšine prípadov jednoducho nestíhajú a preto len preveria podnet a rýchlo uzavrú spis, nevraviac o byrokracii k tomu. Všetko za smiešny plat 😒 . K IP adrese - skúsenejší používateľ PC si jednoducho zistí svoju, aj keď asi ani jedna mamina tu v tejto diskusii by si nevedela sama teraz v tomto momente zistiť tú svoju 😀 . O cudzej radšej ani nehovorím. IP adresa je ti na dve veci, k nej treba priradiť meno a adresu, inak je to celé nezmyselné. A ako som už písala, ak niekto napíše mail z verejného počítača tak to už nezistia ani len policajti kto to mohol byť, len skonštatujú, že to bol niekto kto mal prístup napr. k PC v študovni na 2.poschodí Farmaceutickej fakulty UK v Bratislave - a to je to maximum, ktoré môžu urobiť. Na to, aby sa tým policajti zaoberali by muselo ísť o fest vážny problém na niekoľko rokov basy pre dotyčného, nič menej ako korupcia, navádzanie na spáchanie trestného činu, daňové úniky vo veľkom meradle,....to anonym na sociálku je pre nich prd - s prepáčením. Navyše -väčšina veľkých operátorov udeľuje dynamické IP (cez DHCP) a tie zväčša podla lokácií ukazujú na centrálu - Bratislavu .Má to tak Orange a Telekom.

nyusika
9. okt 2014

ja viem, ze s mojim nazorom budem v mensine...ale radsej stokrat preverit a nic nezistit, ako raz nepreverit a zanedbat.

Chapem aj autorku, musel to byt sok, strasna krivda, nechcela by som to zazit. Ale nic zle sa nestalo, socialka preveruje x udani...a mne osobne by sa vôbec nepacilo, ak by som niekedy v dobrej viere podala anonymny podnet a na socialke by ma prezradili. Pride mi to uplne, ale uplne neprofesionalne.
Samozrejme, ze nemam v plane (a dufam, ze ani nikdy nebudem mat dovod) na podanie akehokolvek podnetu na presetrenie.

livia84
9. okt 2014

@nyusika Ahoj, nie neboj sa, nie si v menšine 😉 . Ide len o to, aby tie podnety ( a je úplne jedno, či anonymné, s falošnými menami alebo riadne a pravdivo podpísané) boli pravdivé, písané s dobrým úmyslom pomôcť alebo poukázať na nedodržanie zákona a nie s cieľom pošpiniť meno, liečiť si svoje komplexy či riadne znepríjemniť niekomu život. Ani ja to nepovažujem za bonzáctvo a verím, že nikdy nebudem musieť niekam posielať podnet.

nyusika
9. okt 2014

@livia84 zial, nezisitis, ci je to pravdive, musia presetrit vsetko. ludia su svine, poniektori, co uz....kazdy zijeme s tym, co je nam nadelene. niektori so svojim chrapúnstvom ☹

bejbinka
9. okt 2014

@livia84 Velmi obsirny popis danej problematiky a vsetkych eventualit, ktore by mohli nastat. Netreba vsak podcenovat zeny/maminy na MK, su tu aj mnohe informaticky, okrem ineho...pracuju v roznych sferach, na roznych postoch, hoci sa tym nechvalia verejne v diskusiach (pripadne ich rodina, známi). Skor si svoje skusenosti mohla adresovat zakladatelke temy a upozornit ju na to, ze nie vzdy sa musi dopatrat az k zdroju. Ja, ak si si dobre precitala moju spravu, som asimame radila, aby sa na dotycneho "udavatela" vykaslala, kedze socialka to uzavrela v jej prospech s tym, ze im je jasne, ze u nej doma je vsetko v najlepsom poriadku a ide tu iba o falosne udanie. Myslim, ze asimama takto daleko ani zachadzat nechce, ale chapem ju, ze to musi cloveka riadne nas...srdiť. 😎

livia84
9. okt 2014

@bejbinka Asi si si nevšimla, že som svoje skúsenosti a rady adresovala aj zakladateľke témy 😉 , nielen tebe .....ale to nech posúdia ostatné žienky. A neradila si jej len, že sa na to treba vykašľať, ale aj to, že podľa IP sa dá anonym vypátrať 😉, takže ak povieš A povedz potom aj B.
Pekný deň.

bejbinka
9. okt 2014

@livia84 Dakujem...a ostatne nekomentujem...zbytocné. 😀

monikahan77
9. okt 2014

@lyzzy to viem, u nás možno o sto rokov...

stella33
9. okt 2014

uff, neprijemna skusenost. by ma slahlo :(

livia84
9. okt 2014

@bejbinka Presne tak 😀 .

livia84
9. okt 2014

@nyusika Absolútne súhlasím, tiež som písala, že prešetriť sa musí každý podnet a je úplne jedno či je anonymný, či je pravdivý alebo nie.

asimama
autor
10. okt 2014

takze zeniny..zase som pozerala ten nick..zase je tam novy nick taky isty s jednym pismenkom na konci navyse..prihlaseny od vcera..zase z toho isteho mesta(samozrejme,ze asi vymyslene)zase muz s podobnym vekom..takze zase ocakavam navsetvu socialky.. 😒 sakra ako sa mozem doprdele koli takemuto k....branit???!!!!teraz co najmenej potrebujem stresy!!!ale uz sa to zacina riesit..chvalabohu..cez"mensich"pocitacovych maniakov..strasne rada by som sa tomu cloveku pozrela do oci a spytala sa preco toto robi?...wr 😔

bejbinka
11. okt 2014

@asimama Mozno uz Ti da pokoj, len sa rozhodol/a opustit svoj stary nick, kedze dostal/a naň mejla od Teba. Ale verim Ti, ze si nesvoja a uz ocakavas len to najhorsie. A na akom portali ma ten nick?