Ex požaduje alimenty vo výške 250 eur na dieťa

rolanda18
13. jan 2015

Ma niekto skusenost co sa tyka alimentov?Brat sa sudi o dieta,ex pozaduje alimenty 250 eur na mesiac,ona je nezamestana,a robit nechce,moze sud odklepnut taketo alimenty?Brat pracuje prijem ma okolo 700 eur,je zivnostnik,vlastni,auto,chatu,

sue
13. jan 2015

@rolanda18 exmanželka bude súdu predkladať bloky - dokladovať koľko míňa mesačne na dieťa (strava, oblečenie, škôlka, škola, krúžky, lekári atď...). Nepíšeš koľko rokov má dieťa, ale platí, že dieťa má nárok na rovnakú životnú úroveň ako jeho rodič. To, že či matka chce pracovať alebo nechce a vyhýba sa nedokážete pravdepodobne nijak...takže by bolo fajn sa tým ani nehecovať, pretože s tým nič nespravíte. Ak je to možné, na mieste brata by som sa skúšala s exmanželkou dohodnúť - aj na starostlivosti aj na finančnom prispievaní - možno sa bude dať dohodnúť tak, že brat bude priamo platiť niektoré veci, resp. kupovať a mamine bude tým pádom posielať menej financií...
....vieš, píšeš len o ex, ale o tom drobcovi, čo žije bez otca nie...a je úplne jedno koho vinou...ono by na to doplácať nemalo...a vy ako rodina by ste mali brata podporovať vo výchove a starostlivosti o syna bez ohľadu na to, akú má mamu 😉

sissy27
13. jan 2015

@rolanda18 uhm, asi nemáš deti, keď sa ti 250€ zdá ako nehorázna požiadavka 😅

pribinak
13. jan 2015

No, pytat moze, ale musi svoj navrh na tak nestandartne vyzivne zdovodnit, to dieta ma nejaky vazny zdravotny stav, musi drzat. Nejaku dietu, kvoli metabolickym porucham, ma poruchu pohyboveho aparatu a chodia na terapie, ktore nepreplaca poistovna, ....

Pises dost malo, dieta navstevuje ms/zs, ci je s nim matka este na materskej? Preco je nezamestnana? Nemoze si kvoli dietatu a jeho stavu najst pracu? Ci je dobrovolne nezamestana
Kde byva ona, v podnajme? U rodicov? S novym priatelom?

Standartne sa dava 30%

rolanda18
autor
13. jan 2015

dieta ma 10 rokov chodi na ZS,byvaju v 3 izbovom byty,ktory kupili spolu,brat v tom byte uz nezije,za byt plati brat,dietatu,kupuje oblecenie aj stravu,skolne,a matke dava na ucet 150 eur

miadi
13. jan 2015

niektore baby by chlapa najradsej osklbali 🙂 brat plati vyzivne 120euro plat ma asi taky ako tvoj 250e je vela na taky ubohy zarobok.ved to je skoro polka jeho platu...jeho ex zije u rodicov stravu byvanie ma zadarmo dieta krmi 3roky rozkami a parkami ani ovocie jej nekupi brat ked ju chce zobrat do cukrarne tak mu nechce dovolit ze ona take jest nebude-lebo nechce aby si potom mala pytala zakusky...
tie co ti povedia ze nevies co stoji dieta- vela- nie kazdeho...
exka ma oblecko pre malu od znamych ako slobodna mamicka vie od ludi vytazit co sa da. kocik jej kupila sestra.Z vyzivneho na malu minie minimum -je to vidiet. Mala ma vyprane stare veci a mamicka si veselo kupuje nove.Kupila si aj novu plazmu..takze zle jej nie je 🙂 ked mala mala 4mesiace doniesla som jej kufor plny oblecenia zo zahranicia velosti na 4mesiace az rok..a exkin otec povedal ze naco ze sak uz bude potrebovat veci do skoly 🙂 nepaci sa mi tu ako Sue pise ze vy ho mate podporovat k vychove a starostlivosti ako vie ze sa neznazi nevychovava nestara???len za to ze nechce platit prehnane vysoke vyzivne?On ma byt jediny zodpovedny a matka moze byt dobrovolne nezamestnana? Dieta nedoplaca na jej pristup k zivotu?ta logika ak muz prispieva polkou na zivot dietata toto dieta by malo mat naklady na zivot 500e mesacne co je viac ako minimalny plat a su dospeli ludia co maju viac vydavkou ako dieta a musia zit z menej!Ako si on ma dovolit zit zivot najst manzelku zalozit rodinu -zivit rodinu ked ma skoro polovica platu ist na vyzivne?
neboj sa sud jej to neschvali to by musel mat lepsi plat. ( 700e je malo neda sa z mala vela nadelit treba byt aj realny a fer)

miadi
13. jan 2015

@rolanda18 brat plati aj za byt? tak potom sa ma ex velmi dobre sud to vyzivne nezvysi ked on bude proti ..stara sa dost ona si nemoze zit z vyzivneho musi si najst pracu a svoje naklady na zivot riesit sama jasne cim je dieta starsie tym viac potrebuje ale nezda sa zeby jej tvoj brat nedoprial a nestaral sa. ved otcovia co sa staraju minu na dieta okrem vyzivneho co je treba to pokupia je to ine ako keby sa nestaral nepomahal..

tdz
13. jan 2015

Alimenty môže požadovať v akejkoľvek výške, záleží či jej to súd odklepne, mužovy odrátajú životné minimum a nevyhnutné náklady, ak je taká že pracovať ani nechce môže si ešte neskôr nárokovať výživné aj na seba

sue
13. jan 2015

@rolanda18 btw odporúčam odkladať a dokladovať aj bráchove výdavky na exmanželku a dieťa 😉 nech nedáva peniažky len "do ruky" a nech si odkladá bloky z nákupov... aby nebol potom prekvapený na súde 😉

bublinkaj
14. jan 2015

Áno, môže odklepnúť. Nech sa na to pripraví.Ak je živnostník, všetci vieme ako sa urobiť výhodne daňové priznanie , a koľko v skutočnosti zarába. Dieťa je na prvom mieste.

tarra6
15. jan 2015

Na výživnom sa musia podieľať obidvaja rodičia rovnako. Ak požaduje 250,0 od otca, toľko má zabezpečiť aj matka, nie ? Potrebuje 10 ročné dieťa 500,00 eur ?

pestikova
15. jan 2015

Kolko by mal podla vas platit muz na 3 deti ked zaraba 380€

danielka122
26. jan 2015

Ak ma prijem 700e mesacne, neexistuje ze mu schvali vyzivne v takejto sume, ak si hradi socialku, zdravotku , svoje vydavky spojene na ubytko a stravu .... este je potrebne uviest vek dietata , ale silno o tom pochybujem.

danielka122
26. jan 2015

@bublinkaj nie nemoze nic take odklepnut, nikoho nezaujima ako kto koho klame, ak ma raz danove priznanie a v nom ma napisane ze zaraba mesacne 700e tak to tak je! Nezavadzajte uzivatelku a piste len fakty!

matko10
26. jan 2015

Ex moze ziadat aj 1000 eur,...podstane povie sud.Vyzivne je prispevek na dieta, cize polku on a polku ex, len vela zien si s toho chce urobit dozivotnu rentu.Ved moze jej dat 100 eur a platit dietatu kruzky, kupovat zimne veci napriklad......pocitam ze ex bude na sude dokladovat kolko minie v lekarni, ako je dieta stale chore,....ako musi chodit na desat kruzkov a podobne.....zsny su mrchy, ale neboj nic, viac ako 150 nedostane.Pritom keby ta ex mala v hlave, dohodne sa s muzom na nejakych pravidlách a mozu byt spokojny vsetci.

matko10
26. jan 2015

@miadi palec hore!!!! Konecne triezvy nazor na vec.

rachel36a
26. jan 2015

Pri takom plate nielenze moze, ale pracdepodobne aj dostane...moj byvaly nosi na sud potvrdenia ze zaraba minimalnu mzdu, jeho zena cca 400€ ,maju jedno dietatko a aj tak mam vyzivne 110€...cize prijem 3 clennej rodiny je cca 700€ a mam to vyzivne co pisem....ak nema inu vyzivovaciu povinnost tak pokojne mu mozu dat taku sumu

miadi
26. jan 2015

@matko10 ja len mam skusenost z tej strany otca-je to moj brat poznam ho viem ze je dobry clovek. On by si ju aj bol zobral koli babatku (velmi kratko spolu chodili a ona chcela sex bez kondomu bez prerusovancky raz to teda urobil a bolo babo vsetci sme si pomysleli ze to asi chcela)ale nezobral si ju lebo by len trpel..chcel sa rozist este nez zistili ze je teho aj sa vyhrazala ze koli nemu bude babo postihnute ak nebude svadba..trpel by lebo pri jej predstave by on mal zabezpecit vsetko a potom este po praci doma navarit a upratat..a vobec poznali sa len 3mesiace a vsetko najprv tvrdila ze ma rovnake zaujmy ako on az potom casom si vsimol ze to nie je pravda.Vela krat ju prichitil pri klamstve ..Okrem o dietati sa nemaju ozaj o com rozpravat
A tak chodi z Ba na opacny koniec SK vlakom 6hodin polnocnym dojde tam rano este sa ex obcas tvari ze nepocula telefonat a ze zabudla ze v ten den mali dohodnute ze dojde...malej nosil plienky hracky vzdy jej aj nieco kupi topanky alebo co treba kedze nic co on vyberie nie je dobre tak necha ex nech vyberie on to len zaplati..co planuje raz malu zobrat do Tatier alebo k moru tak exka ze musi zobrat aj ju ze mala bez nej bude plakat..Raz co som u nich bola pozriet malu tak mi stacilo bolo to velmi neprijemne nepriatelske ovzdusie.Takze ho obdivujem ze tam pravidelne chodi.Pritom by sa to vobec nemuselo takto riesit nikto nic zle neurobil jednoducho ten vztah nemal sancu.A on 4roky zije ako pustovnik chcel by mat manzelku a rodinu len tazko ked nema faro a ma nemanzelske dieta. O takeho sa zeny netrhaju hoci je fesak a je slusny chalan.Ona mu vie aj vulgarne vynadat do telefonu ked jej povie ze chce dost za malou na jej narodeniny.Pritom by mala byt rada ze dieta ma aj otca a nie len robit napriek to je sebecke a prizemne..mala ho volala sama od seba tatinko a uz ju rychlo preucila na otec 🙂 a viem aj z vlastnej skusenosti ake to je byt dietatom na ktore otec vyzivne neplati...takze aj otec co plati treba si to vazit lebo keby chcel byt hajzlik moze neplatit 3mesiace a potom len nejaku smiesnu cast dat a uz nie je sudne stihane to co zameskal..alebo moze naschval neskor posielat peniaze nech sa exka nervuje. Ale taketo malicherne zakernosti trapit toho druheho je detinske a smutne. Nie kazdy je rovnaky su slobodne mamicky ktore su skoro svate a su aj take ktore su vyspekulovane opice a otcovia tiez ..no mali by brat ohlad na to dieta vsetci. Snazit sa riesit tuto situaciu co najustretovejsie. Zivot je uz tak dost tazky naco si ho komplikovat? Ale su ludia co budu cely zivot robit napriek nevedia sa lepsie zachovat co uz smola..

matko10
26. jan 2015

@miadi Fuuuu,....dakujem za popis, ako by som cital uryvok mojho pribehu,....brat sa nesmie dat nechat zatlacit do kuta, to ex dobre vie a vyuziva to.Musi prist a povedat jej DOST,.....bude to takto ako poviem ja, alebo si rob co chces.Musi sa jej postavit ako muz a nesmie cuvnut.Ona vidi ze je mekky a ze ho dostane kam chce a to jej dava istotu i silu robit nadalej zlo.Ona je evidentne nevyrovnana zena, je zivim bludiskom samej seba,.....aj by mozno chcela dobre, ale nieco ju zere a preto kona asi inak.Neboj sa, brat sa chyti aj keby mal desat deti, neverila by si, ale zenam to nevadi v dnesnej dobe,.....aj ja ma deti, som rozvedeny a sem tam nejaka ponuka pride,.....dnes je taka doba.Podla toho ako pises mas velmi rada brata a chcela by si celej veci pomoct,.....nuz pomozes tym, ze mu budes psychickou oporou.Si zena, vies ako zena mysli a to on nevie, tak mu musis poradit.Brat nech si odklada vsetky blocky co malej kupil ale aj tej popletenej mrche,....dokonca aj cestovne, aby vedel preukazat ze tam bol.A ze debilka nechce pracovat ale chce sa nechat vydrziavat? Ten zakon stanovuje urcitu dobu, to neni tak, ze teraz ma budes do smrti zivit.Ak nema na to dievca, aby uzivila vlastnu dceru, tak daj sem,....beriem si ju ja, ja sa o malu postaram a neboj,....hned bude ticho......potom bude platit vyzyvne ona.Na sude aj moja ex apelovala, ze maly potrebuje take a hentake lieky, ze chodi na klavir, anglictinu, plavanie a na nejaku fujarku ci co to tam spletala,.....mne to doslo az smiesne a musel som sa smiat, na co ma jej pravnik napomenul a zacal sudu hovorit, ze pozrite sa,....odporca sa smeje a sami vidite aky vztah ma k vlastnemu dietatu.Potom mi dal sud slovo, kde som zase recnil ja,....ziadal som lekarsku spravu, lebo tolko diagnoz co menovala mi nebolo zname a tak isto seky o navstevovanych kruzkoch a na konci som sa spytal, kedy nas syn spi, kedy sa hra, ked je tak vytazeny? Ziadala vyzivne 500 eur,.....nakoniec odchadzala s 39,80 a bola spokojna.Nasho syna si vzala ako rukojemnika, zacala mi branit v styku,...ked som ju ziadal, ci by mi maleho nedala aj mimo stanoveneho casu, arogantne odpovedala ze nie, mam sa drzat toho, co stanovil sud,.....po pol roku mi volala, ze ci mi neni trapne je posielat 39,80, ci uz nemozem poslat aspon tych 40,.....hovorim jej ze je mi to trapne,....dokonca mi je trapne aj tych 40 eur a poslal by som jej kludne aj 200, ale drzim sa toho, co mi stanovil sud,.....hovorim jej, vidis aka si blba len pre tvoje posahane ego? Ak by si bola ustretova, bol by som aj ja a mohla si s toho vytazit omnoho viac, ale takto nemas nic.Co sa tyka maleho, ten nudzou netrpi, su zadzobana rodinka,.....len ked peniaze a majetky jej v kuse hrmia v hlave, ine nema, zhrna jak skrecek,....keby to aspon minala, ale okrem toho ze je pazrava, je aj velmi lakoma,.....cize ma miliony a zije ako chudera,.....☺☺☺

miadi
27. jan 2015

@matko10 no tak prave ze moj brat je makky mozno preto si ho baba vybrala..ona si myslela ze zaraba viac ako zaraba.Dalej jej poukazoval fotky z roznych exotickych dovoleniek a ona si hnet predstavila ze si zije dobre.To jej ale nedoslo ze na tie dovolenky si musel nasetrit.A logicky minut.Prisla z vychodu do hlavneho mesta asi s cielom dojst k byvaniu..lebo ktora normalna baba by chcela sex bez ochrany pri takej kratkej znamosti?Naco riskovat?A velka krestanka aj on asi si bola ista ze radsej si ju zoberie ako sa hambit-lebo on sa ozaj hambi za toto on to cele berie velmi staromodne. On sa hambil za to ze sa mu rodicia rozviedli a teraz sa hambi ze ma dieta mimo manzelstvo.(a to je zrovna ten typ co si v zivote vela neuzil s babami-ako zakon schvalnosti sa mu toto stalo)berie to ako svoje moralne zlihanie.On sa modli aj pred kazdym jedlom.Svaty nie je ale zalezi mu na tychto veciach.Ona je taka malicka take nic este aj vlasy si sama ostriha cikcakovo aby nemusela platit kadernicku tichucka ako take vtacatko..ale ked su spolu tak by mu aj hlavu odkusla 🙂 Tolko nehoraznych dristov co mu uz ona povedala a on nevie reagovat nevie ju zastavit.On len v nemom uzase pozera ze co sa to z nej vali.Malu mu nechce nechat ani na den samu ani aby ju zobral niekde lebo ze on ju unesie do Kanady. Je totalne hlupa ved mala ani nema jeho priezvysko ani by ho snou do lietadla bez notarsky overeneho povolenia matky nepustili ani pas nema. a kto si moze dovolit uniest dieta do zahranicia?Len nejaky bohac...Na sude mala vselijake ucty -ale to si kazdy vie zohnat aj od znamych..aj to tam vyratala ze u nich 2krat spal a jedol parky ..aj za to chcela odskodnenie hoci mesiac po porode zila u mojej mami a brat vsetko co bolo treba kupil starali sa o nu aj o babo...vyzivne chcela 200e dali 120 ci tak nejak a mu povedali ze ked chce to moze poziadat o znizenie on uz to nechal tak..inak on vie mamu a mna odpalkovat slovne ale snou to nevie povedal ze ani nechce ju nejak moc vytocit nech to nie je horsie alebo nech to nepouzije na sude proti nemu.Ale ona je ten typ cloveka cim si na nu lepsi tym viac si dovoluje.Takze jedina utecha je v tom ze si ju nezobral za zenu lebo keby snou mal zit tak sa zblazni.Este len 2mesiace randili a uz mu vypravala nech si kupi nove auto ze to jeho stare 2dverove neni dost dobre ked dojde za nou k jej rodicom -a jej rodicia (maju dom vedla ciganskej bytovky kde nie su skla na oknach )nemaju vodovod a vodu maju zo studne!ale na panicku by sa chcela hrat.Pipku polusovu..ale ked na nieco sama nemam tak to nebudem chciet od druheho..Ja som mu radila nech si zije svoj zivot nech randi nech sa neboji a dava si pozor 🙂 no a teraz konecne mal par rande s babou a ta mu povedala ze nema zaujem sa starat o cudzie dieta (ved on ju nema v opatere) aj bola daka paranoidna ked jej raz nedvihol mobil ked bol v kostole tak hnet vymyslala ze sa sniekym inym streta..takze nemal zatial stastie v laske. Cas leti snad raz najde aj tu lasku..zasluzi si byt stastny -ja dufam ze aj jeho ex bude stastna s niekym mozno sa potom zmeni jej pristup dozreje ale o tom pochybujem.

miadi
27. jan 2015

@matko10 to mas velmi nizke vyzivne 🙂 ale iste zohladnili na sude tvoje zarobky a financnu situaciu tvojej ex-ked z mala sa tazko da dopriat vela..a ked dieta nema nudzu tak tie vsetky hudobne kruzky su ozaj luxus.Ani nie je dobre ucit sa naraz rozne hudobne nastroje je to dost tazke ovladnut jeden.Ziadny profesionalny hudobnik sa neucil vsetko naraz ale postupne a nie kazdy ovlada viac ako jeden nastroj.Inak moze byt priemerny v 3veciach alebo genialny v jednej.A rodicia sa dohodnu ako par ci je tych kruzkov vela alebo ci na to maju financie takto mama si moze povymyslat aj 10 extra aktivit a kedy to ma to dieta stihat?Ja si ale myslim ze su take zeny ktore si to vyzivne mylia s vyzivnym aj na seba.-ved niektore z toho vedia vyzit.Ako tie co maju dieta s milionarom Kollarom..iste by z neho viac vytlkli svadbou ale on ma tolko penazi ze staci snim mat dieta a nemusi baba cely zivot robit ..Lenze nevedia ze mat vlastne peniaze je lepsie ako mat ich od niekoho..aj keby ich bolo menej clovek si ich vie viac vazit.Ale niekomu su take veci fuk peniaze su hlavna vec

matko10
27. jan 2015

@miadi dobre si to napisala,....musel som sa smiat miestami.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .....to ze sa sama vselijako striha neni preto, ze setri za kadernicku, ale robia to psychicky narusene a tyrane zeny,.....to je taky ich prejav... 🙂 🙂 🙂 Moje vyzivne vychadzalo s toho co mam na papiery,....tam mam minimalnu mzdu, ale do ruky dostavam ine.Ex to tam vykrikovala, ze on nezaraba 350 eur, ved on zaraba 2000 a viac,....ale sudca nemoze dat na emocie hysterky, musi vychadzat s toho co je na papiery.Tvoj brat by mal lovit v inych vodach a nie v krestanskej komunite,.....tam su tie baby vychovavane v urcitej hierarchii a vecsina veci je tam hriech.Moja ex bola silne veriaca,.....v niecom to bolo fajn, ale vo veciach bola mimo,....stale som nevedel pochopit, ako moze s VS a tym prehladom verit na krestansku mytologiu,.....s arabou sa smiali, ze ked im Alah povie, tak su hotovy, ked som im povedal,....a co mu sa rehnite, ved sa pozrite na seba,.....vy ste iny v com? No a uz som mal celu jej rodinu proti sebe, este aj krstnu dotrepali ako posilu,.....jaaaaaj, dobre ze som odtal vypadol.No a bratova ex to je nieco podobne,.....cely zivot treli biedu,...cukriky ako dieta videla len v reklame,....svoje nove handry nemala cely zivot, vzdy len po niekom,.....akciovy Digi Sat za 5 eur mesacne jej otvoril obzory do ineho sveta,.....zrazu pochopila ze sa da zit aj inak, ze aj tepla voda tecie s kohutika, .......tak ju to natolko zblblo, ze je zmyslov zbavena,......dievca si platie pojmy s dojmamy,....kanalizaciu s mobilizaciu a menstruaciu s masturbaciu a tvojho brata s Kolarom.To vies,....IQ na bode mrazu,.....plnu naruc snov a nenaplnenych tuzob, zrazu chce mat vsetko to, co jej bolo upierane cely zivot,....brat to videl inak,....on to naozaj myslel v dobrej viere, videl skromne dievca (tieto psychoteroristky skromnesu, pokial si zivot jradia za svoje),....imponovala mu jej jednoduchost a skromnost,.....ale teraz si musi otvorit oci,.....chudera z vychodu,...no co ti poviem? Je to dovoz chudoby k nam na zapad,....naozaj je dolezite aby sa ludia viac spoznali,....a aj to je dolezite kto s akych pomerov pochadza,.....mam s tym skusenost a velakrat skoro vzdy sa mi to potvrdilo.....mal som jednu znamost, taka soplacka oplasena, ani neviem cim ma oslovila,......neveru brala ako normu a nic zle na tom nevidela,...raz som jej to hovoril a ona zarazene na mna cumela jak telatko na kybel a hovori mi,......a co s toho robis, ved srdiecko je tvoje,....ale kunda moze byt vsetkych,.....skoro mi dzus vypadol z ruky ked to zahlasila.Este jej mama sa jej zastavala, ze co chudinka mala ro it, ked som bol dlho prec,.....bol som prec 2 tyzdne,....no co mala robit? Cakat predca? Tak som aj starej povedal,....vy ste zahybala cely zivot, tak co mozem od vasej dcery ine aj cakat, ona vas mala podvedome ako vzor ato iste bude robit aj ona,.....dve debilky co trepali nieco o laske,.....☺☺☺☺☺☺Brat nech sa zacne chovat ako muz,....nech sa tej ringle tupej postavi a povie jej ze stacilo moja,......uvidis ze debilka stichne,.....ako muz sa moze chovat dobre, moze byt mili aj mekky, ale su situacie urcite, kedy z neho musi byt ten tvrdy muz,.....kedy bude ten, na koho ta lopata narazi,......lebo inak ho psychicky utira tak, ze sa chlapec uz s toho nespameta.Vies,.....musi sa chlapec naucit rec kretensku,.....talianovi povies taliansky, tak rozumie a kretenke musis povedat kretensky,....lebo ona inej reci nerozumie,.... 🙂 🙂 🙂 .

mirica
28. jan 2015

@rolanda18 ....ja ked to tak počítam....dáva jej 150, platí celý byt aj školné aj stravu......tak ked mu určia výživné 250, nech prestane platiť všetko ostatné ...a vyjde ho to vlasne ešte menej , než platí doteraz.

Ak totižto zdokladuje, že čo všetko platí a presiahne to túto sumu, tak to hrá paradoxne proti nemu...lebo vlastne sám preukáže súdu, že je tolko platiť schopný.a ochotný.

a toto je len pre info....pri dieťati sa rodičia nepodielajú na finančných nákladoch rovnako...rodič čo má dieťa v starostlivosti sa podiela aj tým , že hradí za dieťa náklady ako spotreba vody , tepla , elektriny a podobne...čo väčšina rodičov na súde ani ako náklad na dieťa neuvedie. A súd zohhľadnuje aj mieru osobnej starostlivosti(líši sa to od veku dieťaťa)....to znamená, že sa zohľadní to, že mu dennodenne varí, perie, žehlí ,učí sa s ním, zostáva s ním doma ked je choré (však vtedy ten rodič príde o časť príjmu) , musí dieťa odviesť do školky/skoly, krúžkov.....vyzdvihnúť ho odtiaľ a podobne.....

mirica
28. jan 2015

@miadi ....čítam u teba že si tehulka....gratulujem a prajem všetko dobré, nech je dieťatko zdravučké.....

napíšem ti to takto: ....ked si za také tri roky prečítaš toto , čo si tu napísala a porovnáš so svojimi nákladmi na dieťatko, napíš sem aj pohľad po tých troch rokoch...... 😉

vlockasnehu
30. jan 2015

@mirica Vies co, existuju aj nizkonakladove deti, zaujimave je, ze su to vacsinou deti z fungujucich vztahov, kde sa patneri musia a vedia dohodnut na financnom fungovani celej domacnosti. Deti z rozvratenych vztahov mavaju aspon pred sudmi vzdy extra naroky a extra vydaje.
Sama poznam z blizkeho okolia pripad osamelej matky, ktora na svoje rocne dieta inkasuje 180 eur mesacne. Moje napriklad tolko nestoji. Je dojcene, latkujeme, na zadok jej nekupujem krem za 12 eur za tubu, ale za 4 eura, doma nosi posunute oblecenie, hracky podostavala do daru. Kocik sme nekupovali za 1000 eur ale za 400.

martuska75
30. jan 2015

Ked to tu čítam tak " asi budu blejt velebnosti" . Na mieste "bratovej" ex trvám na striedavke. Možno brat zistí koľko "stojí dieťa" .

mirica
30. jan 2015

@vlockasnehu ....no ja teda neviem, máš aj staršie dieťa?...lebo to čo začne chodiť aspon do školky, prípadne do školy má trochu iné náklady

ak dovolíš trochu ti to vysvetlím...na začiatok.....môj kočík pre dvojičky stál 260 eur...pre jedno dieťa 120....oblečenie som musela kupovať, mne totiž nikto nič "neposunul" . a hračku dostanú moje deti len ak majú sviatok..
ja som kojiť nemohla , lebo po všetkých troch tehotensvách som mala málo mlieka a pokaždé menej ako mesiac....skús pozreť v obchode čo stojí umelé...lebo aj dieťa, ktorého mamička mlieko nemá potrebuje jesť...

a k tým nákladom...ja bývam v paneláku, nájom mám 320 EUR + elektrina 40....ked to rozrátam na 5 osob..tak je to niečo cez 70 EUR na osobu....strava v školke alebo šškole je priemerne viac než 20 EUR . poplatok v školke 20 ...v škole družina cca 14 eur.....neviem či dobre počítaš , ale už teraz sme na nákladoch
viac než 100 eur na dieťa....a to ešte dieťa neraňajkovalo, nevečeralo, v škole nedesiatovalo a neolovrantovalo, nemalo stravu na víkendy , nemá nakúpené obyčajne hygienické potreby a nie je oblečené, a nemá oprané....prípadne nemá zarátanú príslušnú časť za pomosky do školy (matka musí kúpiť naraz -otcovi sa to rozráta na mesiace)...ešte sú jednorázové poplatky ako triedny fond v škole aj skolke, poplatok zrpš....poplatok za denné tábory v lete(dovolenka nepokryje všetky volná a prázdniny v škole).....a pripočítaj o kolko financií prídeš , ak náhodou dieťa ochorie a PN je len 55 percent platu.......

takže ?????......tá matka teda fakt na tom dieťati neskutočne zarobí že?

sissmiss
30. jan 2015

@mirica neries....to mozu pisat len mamy co to nezazili...co zili len s partnerom alebo s rodicmi ktori ich financne podporovali. Najom sa zaplatil sam, energie sa zaplatili same, nakupy same..raz za mesiac da na skolku a stravu a mysli si ze to su cele naklady...Po rozvode by zistila ze byvanie s detskou izbou je drahsie ako bez nej a ze do auta sa tankuje za peniaze a ze sa v lekarni musi tiez platit...teraz boli decka chore a len caje a morska voda do nosa, nalepky na herpes...nas vysli 50e. Ono byvaju chore svojvolne, hnusoby male (ironia). A dovolia si aj jest a potrebuju niekde aj spat...no nevychovanci, co poviem... Topanky a papuce, z toho rastu neskutocne rychlo a aj to neskutocne stoji...ortopedicke papuce, zial, diagnozu alebo zdravie si nenaplanujem, jeden dva kruzky, papuce doma, skola, kruzok, topanky lepsie a horsie na zahradu... a kazdy jeden mesiac im treba nejake nove oblecenie lebo vyrastli alebo znicili. Kazdu sezonu nove oblecenie, hlavne v zime to potesi, tolko prachov to stoji...ano, babatko dojcene, malo kakajuce (su deti co kakaju do kazdej plienky, to je radost, zazila som), v satke (za 80e, ano, menej oproti kociku, ale zadarmo to nebolo) bez auta, lebo zena byva niekde kde auto nepotrebuje a chlap dochadza za pracou, ale to sa do nakladov na dieta nerata....ale zacalo by sa, ak by sa rozisli a dieta by bolo vacsie a mamina by musela zacat zit v realite...u nas su naklady na deti cca 500e mesacne. Bridi sa mi to ratat, ale niektori fakt ziju mimo, chvalia sa ze platia na dieta 38e, v jednej teme robia z byvalky chudobnu chuderu co dosla do vztahu bez koruny a odrazu ma miliony vdaka zazobanej rodine...Bravo, platit 38e to je charakterne. A keby nemala hrdost ale sa nechala ochocit a zobala z ruky mohla mat viac...lebo pan je podvodnik a okrada stat aj svoje dieta a este sa k tomu hrdo priznava... ubohost 🙄

mirica
30. jan 2015

@sissmiss ...ja takým "otcom" želám jedíné.....aby sa im stalo to, že budú musieť žiť s takej sumy , ktorú zdokladujú ako príjem na súde.....prípadne z takej sumy,ktorá má vraj stačiť ich deťom....

vlockasnehu
31. jan 2015

@mirica Vies co moja sestra ma tiez 3 deti, z toho raz dve dvojicky a tiez byva v panelaku, plat s manzelom nic moc a vyziju, lebo nemaju od koho sudom vysudit.

vlockasnehu
31. jan 2015

@mirica A hlavne ja som reagovala na Tvoj prispevok pre miadi a porovnavala som naklady, ktore spotrebuju dve rocne deti.