Výška výživného od nezamestnaného muža

liliankak
2. júl 2022

Ahojte, potrebovala by som radu. Ma vôbec význam žiadať výživné od muža, ktorý je dlhodobo nezamestnaní? Robí len kade tade bez zmluvy, ani na úrade práce nieje zaevidovaný...
Ďakujem za každé rozumne odpovede

meli888
2. júl 2022

@liliankak dobrý deň tak pokiaľ je dlhodobo nezamestnaný tak neviem z čoho by vám to výživné splácal ale jedná sa aj o to aké staré máte dieťa ale pokiaľ dostáva nejaký príjem tak by mu to mali vypočíta z jeho minimálnej mzdy podľa toho koľko zarába ale keďže nie je nikde evidovaný tak mu to nemajú z čoho vypočítať

pribinak
2. júl 2022

@liliankak áno, tie peniaze patria dieťaťu. Ak ich momentálne nepotrebuješ tak ich môžeš odkladať na sporiaci účet

Ak by si dostávala čo i len 50 eur, tak za rok je to 600 za 10 rokov 6000. Decko bude chcieť ísť študovať, tak bude mat niečo nasporené

Okrem toho, prečo by pán otec nemal platiť? Je to jeho psia povinnosť.

Ak ti nebude platiť, vybavis si náhradné výživné

pribinak
2. júl 2022

@meli888 to nie je celkom tak. Súd zhodnotí či je nezamestnaný pre objektívne alebo subjektívne príčiny
A moze súd určit výživné aj podľa toho aké má ukončené vzdelanie a aká je priemerná mzda v tomto odvetvi

meli888
2. júl 2022

@pribinak na mňa otec platil 66 eur a určili mu to podľa minimálky

pribinak
2. júl 2022

@meli888 môže byt

liliankak
autor
2. júl 2022

@pribinak On je neschopný sa normálne zamestnať, kôli alkoholu je to horšie a horšie. Odišli sme od neho aj s deťmi, 14. a 11. ročné. Vykrikuje mi, že čo chcem keď je nezamestnaný, aj tak mi nič neuznajú...

pribinak
2. júl 2022

@liliankak 2 deti máš, obe potrebuju jesť, chodiť do skoly, na krúžky, obliekať a obut, nieco na výlety a na kultúru a ty mu chceš odpustiť výživné? Nebud blbá !!!

Ja by som za deti bojovala ako lev. Neodpustila by som mu ani 1 jediný cent.

Ak nebude platiť, vybavis si náhradné a budeš mat aspoň niečo, teda deti. Lebo to sú ich peniaze.
A šla by som aj na kuratelu. Len sa nedaj odradiť a pekne si to výživné pre deti vybav.

On musí niekde bývať, niečo jesť, niečo aj chlastat, takze nejaké prachy má.

Takých hrdinov už bolo.

liliankak
autor
2. júl 2022

@pribinak Donedávna sme bývali ešte spolu, len už sa to nedalo vydržať, peniaze mi nedáva.

liliankak
autor
2. júl 2022

@pribinak a na kurateli by ako vedeli pomôcť?

pribinak
2. júl 2022

@liliankak o dôvod viac žiadať súd aby určil výživné ak tu vôbec neprispieva
Však decka sa zo vzduchu nenajedia a ani neoblecu

Kuratela bude poznať aspoň podrobnejšie reálie vašej rodiny a budú poznat situaciu. Neviem kde žiješ, ale pomôžu ti spísať návrh na výživné, alebo aspoň poradia čo a ako.

liliankak
autor
2. júl 2022

@pribinak ďakujem ti za odpoveď, skúsim to cez nich. Len po zlých skúsenostiach z našimi verejnými zamestnancami, im nejak nedôverujem. Dúfam ze sa nájdu aj takí co ozaj poradia, a neposlu ma po 5 tích minútach odtiaľ, že nemajú čas...

pribinak
2. júl 2022

@liliankak však ak tá pošlú preč, lebo môžu mat objednaných klientov, tak na nete je asi milión vzorov ako si napísať výživné, nie je to nič ťažké
Aj tu ti poradia právnici. Je tu cela skupina právnikov

Podkladaj si nejaké blocky, napr za väčší nákup pomôcok so školy, či oblečenia a obuv.
Neviem kde teraz byvas, ale ak platíš nejaké energie alebo akékoľvek náklady tak aj to si odlož.

Nie je to ťažké napísať, zvládneš to aj sama

liliankak
autor
2. júl 2022

@pribinak odkladam si už nejakú dobu všetky bloky. A chystám sa ze tam pôjdem, len som nevedela ci to bude mať nejaký význam keďže nikde nerobí... Dúfam ze sa tam prihliadaju aj také veci, že prečo nikde nerobí, že sak nohy a ruky ma tak nech ide do roboty, a niečo mi predsa musia uznať. ..

pribinak
2. júl 2022

@liliankak samozrejme že súd zhodnotí či má subjektívny alebo objektívne dôvod prečo nepracuje
Alkohol a chlastanie sú jeho problém. Súd musí určit výživné zo zákona. To neexistuje aby neurčil výživné

Aj keď ti určia napr 50 a 50, tak mesačne je to 100 eur, za rok 1200 eur. Take peniaze na chodníku pred obchodom nenájdeš.

Ako som ti už písala, ak nebude platiť tak si vybavis náhradné výživné (UPSVaR)

pribinak
2. júl 2022

@liliankak dobrú noc

liliankak
autor
2. júl 2022

@pribinak ďakujem ti veľmi pekne
Dobrú noc

pz2451976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pz2451976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkatinka
3. júl 2022

@pz2451976 ty si normalny? Samozrejme, ze ma otec povinnost starat sa o deti!Ak deti nechce, mal sa dat vykastrovat! A nie teraz spekulovat, pit a uzivat si zivot!

pz2451976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkatinka
3. júl 2022

@pz2451976 zena nie je tvoj slivka aby visela iba na tvojom konari. Ked sa nevies slusne spravat.

pz2451976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monulienkamt
3. júl 2022

@pz2451976 ty si riadne hovädo...ja len dúfam, že nemáš a nikdy nebudeš mať deti, lebo mať za otca takéhoto uboziaka, tak radšej ziadneho

zalka
3. júl 2022

@pz2451976 hm .. vieš koľko takých hrdinov ako si ty sudca uzemnil, a pekne stiahli ušká a platia výživné na deti.

@liliankak každý súd ti urči výživné na dieťa, neexistuje aby určil nula. Ak určí minimum je to tuším okolo 30e na dieťa tak bude ex musieť platiť, alebo bude mať na krku exekútora a ty si vybavíš náhradné výživné. Každé euro do rodinného rozpočtu je plusom. Len začni riešiť, a to že hovorí že ti nič nedá tak si také reči nevšímaj. Lebo len ak máš súdom určené výživné, tak len vtedy vieš požiadať v prípade neplatenia o náhradné výživné. Poznám, že aj človeku v hmotnej núdzi s príjmom necelých 70e určil súd minimálne výživné na dieťa.

pz2451976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pz2451976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monulienkamt
3. júl 2022

@pz2451976 viem sa správať, ty svojimi príspevkami ukazujes co si zač.... z takých chlapov ako si ty mi je zle ...lebo tvoje deti sú stále tvoje deti a tým, že si žena nájde niekoho iného sa to nezmení a nezmení sa ani tvoja povinnosť sa starať o ne...a asi ti nedochádza, že takýmto prístupom nepotrestas ženu, ale len a len tie deti...ale to ty nikdy nepochopíš

pz2451976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monulienkamt
3. júl 2022

@pz2451976 vieš co, ty si uboziak, s tebou sa neoplatí diskutovať...

girl2524
3. júl 2022

@liliankak kolegina mala tiez takeho nejakeho muza podvodníka ktory nikdy nerobil a len peniaze im bral, ale sud mu aj tak určil výživné ktore samozrejme neplati ale plati ho za neho stat. Takze peniaze dostava