8 ročný syn nás pri "tom" pristihol

aspro
1. máj 2013

Maminky chcem sa poradit ... stalo sa... otvoril dvere tak tichucko, ze sme nepoculi rano o pol stvrtej, sme ani necakali. Zakryti, no aj tak bolo zjavne o co ide. On nic nepovedal, potom si k nam lahol, no ja teraz rozmyslam ci sa s nim o tom rozpravat, alebo to nejako riesit, a ak riesit tak ako. Zatial sme temu sex nevytahovali, lebo sa na to nepytal.
Ak toto nahodou patri do nejakej inej temy, tak prosim presunut, no nic priliehajuce som nenasla.

sabina1975
1. máj 2013

Nic si s toho nerob nas pristihol 16 rocny a hned o dva tyzdne som zistila xe som tehu tak teraz si z nas robi srandu ze sme asi potrebovali obecenstvo aby sa zadarilo a ver tomu ze mi sme nemali ani sa cim zakryt

danjelca
1. máj 2013

@aspro a čo sa mu chceš ospravedlniť? 😀 Či čo mu ako chceš povedať?

bubulusik
1. máj 2013

sa zamkynajte 🙂)) naco sluzia kluce 🙂)) albo napis tabulku nerusit a mozes vstupit citat snad uz vie 🙂

bubulusik
1. máj 2013

a este niec podla mna by si sa mala snim porozpravat aby spal dlhsie a ak sa zobudi nech caka v posteli 🙂))

angua27
1. máj 2013

@aspro, podľa mňa netreba stresovať, myslím, že každý druhý človek (ak nie každý), ktorý chodí po tomto svete, pristihol rodičov sexovať. a myslím, že sme to všetci prežili v duševnom zdravý. 😉
určite by som cielene nenačala túto tému, ale zase ostať úplne ticho sa asi tiež nedá. skús vysondovať opatrne, čo syn videl a či vie, čo sa dialo. a ja by som mu dala jasne najavo, že sa môže čokoľvek na túto tému spýtať. určite to nie je jednoduché, rozprávať so svojim dieťaťom o sexe, ale treba sa prekonať. možno si ani syn neuvedomil, čo vidí. o pol štvrtej ráno, som ja teda tak šialene rozospaná, že si väčšinou nepamätám, čo sa dialo. a to zhruba o tomto čase prichádza ku mne zo svojej izby môj malý. 😉
a opatrenia? ja by som sa nezamykala, v rodine by podľa mňa žiadne tajomstvá byť nemali a pre mňa zamknuté dvere evokujú tajomstvo. možno mu vysvetliť, že treba zaklopať, ak vchádza do zavretých dverí, alebo zakričať ak sa v noci zobudí a niečo potrebuje. 😉

smuhyta
1. máj 2013

ja si tiez myslim ziaden stres,,normalka,,moje krsña dievcatko ma 7 rokov a ma take otazky ze tiez neviem ako odpovedat,ale snazim sa ,hlavne nie ziadne vcelicky a bociany 😀 ,,lebo aj tak jedneho pekneho dna pride so skoly a este ti vynada ze ty o tom nic nevies 🙂,,ona riesi porod,,a chlapec krsña 12 rokov riesi prezervativ,ako kedy naco,co ked...to mam aspoñ pripravu na moje slecny,,a syn mojho manzela nie ze nas pristihol,on si nas vystriehol tak neviem co je horsie a to mal 15r.,,zvedavost,,asi sme vsetci boli taky 😉

lilitela
1. máj 2013

@aspro No a sam sa vas nic nepytal?

selixa
1. máj 2013

Ak sa on prvý neopýta tak mu nič nehovor 🙂

mima4
1. máj 2013

@aspro
podla mna v pohode, sex je prirodzena vec, ktora je sucastou manzelskeho vztahu a vysvetli mu to, aj ked to nepochopi mozno, lebo maloktore dieta v tom veku chape tymto veciam. Ale nerobili ste nic zleho, tak sa s nim o tom porozpravaj, ze ked sa manzelia lubia, tak sa miluju a tak si tiez prejavuju lasku 🙂

Je to ovela lepsie, ako keby vas pristihol pri tom ze spavate oddelene. Sex je normalna vec, nemate sa za co hanbit ci stresovat 😉

patesladko
1. máj 2013

vrátila si ma do spomienok, keď som aj ja našich prvý krát pristihla 😀 mala som asi 10-11 a vlastne som ani nevidela, len som počula, keď som okolo dverí išla na wc, potom som sa zdekovala do svojej izby a spala ďalej.. bola som v období, keď som veľmi chcela súrodenca, tak som si povedala, že dobre, že na tom pracujú 😀 a na raňajky sme v ten deň mali palacinky, tak som si povedala, že aj častejšie by to mohli robiť 😀 😀
a k tvojej téme, tiež som názoru, ako viacerí nado mnou, že skúsiť vysondovať, či chápe čo videl a na rovinu mu povedať, že to ľudia robia, keď sa majú radi.. nič neskrývať, pokiaľ sa nič nebude pýtať, asi mu je všetko jasné, ale treba mu dať najavo, že sa spýtať môže 😉

demo
2. máj 2013

nezlahcovala by som to. citala som uz davno rozhovor s nejakym sexuologom, bolo to o tom, ako vnimaju deti sex rodicov. pre ne je to sok a trauma, nechapu to. Vnimaju to ako akt nasila a agresivity. Na otazku,ako to nasledne vysvetlit, sexuolog odpovedal, ze zo vsetkych sil tomu treba zabranit - ano zamknutim dveri napr., lebo vysvetlit sa to neda. rec je o malych detoch, nie o 16. rocnych deckach. Na druhej strane, ak si syn k vam lahol, ako keby sa nechumelilo 🙂, tak zrejme nic nepostrehol, resp. to neprecital spravne. Keby bol taky otraseny, tak zrejme by hned na to spokojne nezaspal 🙂

aspro
autor
2. máj 2013

No, ono je to tak, ze sme museli menit dvere, takze ani jedny u nas v byte nemaju zamku, cize zamykanie sa nekona. Deti spavaju dobre, preto nas to zaskocilo, ze v tuto nocnu hodinu ... lahol k nam, nic nepovedal, ani na druhy den. A presne ako pise "demo" tiez som pocula, ze to netreba brat na lahku vahu, ale zas nechcem z toho robit koniec sveta. Je to zvlastne, ze on tuto temu ani nenacal, nikdy ani nespomenul ... viem ze v okoli uz jeho rovesnici podobne veci riesia, tak som uvazovala ci nacat sama od seba, alebo cakat kym sam s niecim nepride. Skusim teda prezistit ci si uvedomil co sa deje.

eeffka
4. máj 2013

@aspro preboha zeno sak je to tvoje dieta, kto iny sa s nim ma o tom porozpravat? sa ho spytaj mimochodom ze v noci ked ku vam prisiel, ked ste sa s ockom bozkavali ci mal dost miesta v posteli... a uz uvidis ako sa zatvari, mozno aj spal na nohach a figu pamata... nasa 8r nas nacapala v spalni , nemame kluc lebo nam zapada zamok a raz sa tam ako 3r neplanovane vymkla tak sme kluce zrusili a ze sme boli holi, postojacky a zakryt som sa mohla tak holym zadkom 🙂 vosla dnu, kukla na nas, my na nu.... ticho, ona potom v ociach taky nerv ze ..." vy sa tu bozkavate bezo mna !!!" moj zlaty egoista 😀 😀 😀
ked mala 3r tiez nas vymakla poobede a hlaska... vy ste tu holy? bezo mna ? aj ja chcem, sa za 5sec povyzliekala a vtrepala sa nam do postele 😀
Inak ja mam detsku encyklopediu o tele, mala si ju cita, tak cakam az pride s kontrolnymi otazkami o obrazkoch, je to tam pekne nakreslene, tak jej to vysvetlim, urcite nebudem robit mrtveho chrobaka

a inak ak ste sa len tak pri tichosti muchlovali, syn ani nemusel pochopit ze "nespite", nasa suseda doslova vrieska "pistaaaaaaaaaa, pistaaaaaaaaa...." kkso som minule myslela ze Pistovi potlapkam po ramene, ze "dobry si!" 😎

mna raz dcera pristihla prave ked sme uz boli na konci a manzel sa mi vystriekal na prsia rano sa ma pytala ze co to islo ockovi take biele z pindura sa som jej to vysvetlila vsetko bod po bode mali sme byt tichsi ale nezadrzala som sa 😀

cervenaruza123
4. júl 2015

@aspro pozistovala by som opatrne co videl, ci mu to nevrta v hlave a ak videl, tak by som sa porozpravala. mna sa moja sestra asi v tom veku zacala vypytovat na veci typu co sa robi pocas svadobnej noci a mamky sa pytala, ci mali s ockom romanticku svadobnu noc. vysvitlo, ze to v skole vo velkom rozoberali, tak aby sa nakoniec nepytal kamosov, ak nieco videl a bude z toho dopleteny, ked mu to vysvetlia po svojom

bianca
4. júl 2015

@eeffka uplny suhlas

beztak bol vo faze alfa a nic nevie.Keby ano,tak take predpubertalne decko by to hned okomentovalo a bolo by patricne zhnusene,Kedze si v pohode lahol ku vam,to znamena ze situaciu vyhodnotil inak a pokial to sam neriesi tak neries.

ena70
4. júl 2015

inak tato tema je uz 2 roky stará ak ste si nevsimli 😉 ....takze odvtedy to chlapča isto dáko spracovalo a mamina vysvetlila 😉

masinka
22. júl 2015

@ena70 no temu ozivila nejaka cersvo registrovana ktora nemoze v noci spavat 😖

katka1981
22. júl 2015

@aspro, neviem ci ta ukludnim, ale on si mozno ani nepamata co videl, ked si k vam lahol a zaspal. Nasa dcerka ma 6 rokov, no ajtak sa boji chodit v noci sama cikat, takze vzdy na mna zakrici a ja ju vezmem za ruku na WCko, aby sa vycikala. Myslela som si, ze ona si to nepamata, lebo ju nosdila predtym na rukach aby sa neprebrala, lenze ona si nocne cikanie nepamata ani ked odide po svojich, dame si pusu, alebo prehodime nejaku vetu. Takze mozno ani on si to nepamata. Pokial sa na nic nepyta, nic by som nehovorila.

jenny2009
15. júl 2018

SOM uplne vedla kedze sa to stalo nam a syn 10 ocny nas
videl vsetko bola to nasa vina kedze sme mysleli ze je von ale on sa vratil a potihu vosiel do spalne, preziva to hrozne ................snazim sa mu vysvetlovat ze ak sa ludia maju radi ale viem ze je to trauma aj ked som si bola ista ze mne sa to nestane.................neviem co dalej ukludnil sa casom alebo bolo to hrozne myslim ze mu trauma zostane 😞(( neviem si predstavit seba zeby sa mi to stalo 😞(( som dost mimo prave